Šta je novo?

Gainward Bliss 9600GT Golden Sample-mišljenje

nestolex

Cenjen
Učlanjen(a)
17.08.2010
Poruke
713
Poena
195
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen7 5800X3D + LC Power CC-120
Matična ploča
ASUS TUF B550 Gaming - Plus
RAM
2x16Gb Kingston HyperX 3200Mhz CL16 DDR4
GPU
AMD Radeon Dual RX 6700XT, 12Gb, 192bit
Storage
V-Nand SSD M.2 970 Evo Plus 3.0 250Gb + SSD M.2 Adata Legend 1Tb 1200TBW 4.0 + WD Blue 1Tb + WD Blue 1Tb
Zvuk
SONICGEAR SPACE 3 Maroon 2.1 Bluetooth
PSU
FSP Hammer 600W
Kućište
CoolerMaster MB-511
Monitor
GIGABYTE 32" VA G32QC A-EK, 165Hz, 2560x1440
Miš & tastatura
Miš - Logitech G402 Hyperion Fury + Tastatura - MS Gaming ELITE C330
Ostale periferije
Podrum vina
Mobilni telefon
Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G
Pametni uređaji
Xiaomi Watch S1 Active
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Pozdrav svima,

Interesuje me Vaše mišljenje o navedenoj grafičkoj karti ( Gainward 9600GT Golden Sample, 1024mb, GDDR3...). Imam mogućnost da je kupim ali sam u velikoj dilemi pošto bih tada morao da menjam ovo moje napajanje od 400W, jer mi je potrebno neko od min 550W. Grafa je pod garancijom do avgusta 2011., a što je najbitnije nije reparirana i veoma malo je radila, više vremena je provela u kutiji nego u kompu...

http://www.goldfries.com/hardware-r...0gt-1024mb-golden-sample-graphic-card-review/

Dakle, šta mi je činiti?
Hvala unapred jer će verovatno Vaši saveti uticati na moj izbor...pa kakvi god oni bili :D
 
Poslednja izmena:
Novo i kvalitetnije napajanje je svakako pozeljno, ali mislim da samo zbog graficke nije neophodno.
Izracunaj potrosnju cele konfiguracije sa jednom i sa drugom grafickom, pa vidi imali razlike
http://www.extreme.outervision.com/PSUEngine
 
Poslednja izmena:
Ma nema tu šta da se računa...ovo napajanje koje sada imam je neko kinesko, ne verujem ni da je realnih 200w,a kamoli 400w kako piše na njemu,nema čak ni nekog imena,naziva,pa da mogu pogledati na netu specifikaciju. Danas sam stavio c2d e6550 i momak iz servisa gde je to urađeno (a kome sam spomenuo za ovu grafičku) samo je odmahnuo rukom i rekao-Nemoj ni da pomišljaš da je stavljaš pod ovim napajanjem.
Sa druge strane..link koji si mi ostavio može puno da pomogne i zato ti šaljem zahvalnicu!
Živeli!
 
Poslednja izmena:
moj drug je imao masinu sa x2 amd i 8600gt fabricki oc pa je nepajanje vrisnulo neki dan
tako da ja se na tvom mestu ne bi igrao sa kinezima
 
Ti ces u svakom slucaju morati da menjas uskoro to napajanje, jer je pitanje jos koliko ce da izdrzi.

Sto se tice kartice, bolja je dosta od te koju sad imas, i mocices vecinu novijih naslova da poteras ;) Koliko para ti traze za grafu?
 
Nazad
Vrh Dno