Šta je novo?

Gabe Newell talks Playstation 3

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja ne znam kako ne uvidjas da te price o slabosti novih konzola,pogotovu PS3 jednostavno ne piju vodu,iz par prostih razloga:
1- Sve novije hit igre koje se rade za PC, rade se i za x360 i PS3,sto ce reci da imaju sasvim dovoljno snage da to isteraju,a posebno je bitno sto PS3 jos nije ni izasao pa samim tim i sa tim ogranicenim i kratkotrajnim poznavanjem dev kita oni mogu da izvuku poslednju generaciju PC igara na PS3-ci.

2-HL2,Doom3,FarCry... su izasli na xbox-u i njegovom smesnom hardware-u 3 godine nakon predstavljanja same konzole, a to su bili najjaci naslovi u tom trenutku za PC,tako da je sasvim logicno da ce PS3, sa ovim monstruoznim hardware-om, lako da prati PC trziste i uz to da ima sebi svojstvene naslove kao MGS,GT...

3-Sledi zesci upgrade PC-a onog trenutka kad se predje na DX10,tako da ce ove konzole jos ispasti jeftine..

Obori rezoluciju na 720x480, obori detaljnost svih tekstura na minimum itd. i sve nove PC igre će raditi na 3 godine starim kompovima bez najmanjih problema. Još ako izbaciš na TV out - milina :)
 
prvo, x360 premium možeš bez problema da kupiš u EU za 330€ ako nisi građanin EU (kao što nismo).

Prvo, zvanichna cena X360 u EU je 399€, ako si neshto video jeftinije, to je zato shto se ne prodaje pa hoce da se otarase. Drugo, ako tako kupish konzolu, to se zove shverc, za to morash da imash nekog rodjaka koji ce mnogo rizokovati i pokushati da prenese preko grane bez carine i poreza. Rizikujesh da ti oduzmu konzolu i josh naplate kaznu. X360 u japanu moze da se kupi i za 200$, ali treba skoknuti do tamo, ne zanosi se bezveze.

onda, kakve to gluposti izvaljuješ o baterijama, šta moraš da imaš??? joypad koristi obične alkalne baterije ili punjive. šta si se pogubio?

A te baterije rastu na drvetu ? Morash da kupish punjach sa 4 baterije jer cesh kupiti i drugi joypad, a to koshta 20e.

a ono što je najbolje, za tvoju informaciju, live je dzabe, mplayer košta, mada je i to dzabe kada kupuješ neke originale, pa dobijaš po 3 meseca gratis. a to što si ubeđen da će ps3 live biti skroz dzabe, to je tek posebna priča...

Shta je dzabe, chat i skidanje demoa ? Jel te to Peter Moore nauchio forama kako da zaobidjesh istinu ?

PS3 online je potpuno besplatan, igranje je besplatno, placace se ono shto se dodatno placa i na Live premiumu, micro payments (to imaju i Microsoft i Sony ako nisi znao). Znam da si chitao ochajnichke pokushaje xbotova da ubede narod kako PS3 online nije besplatan, ali to mozesh da prichash nekom klincu.

a kad se već hvataš matematike, koja ti nikako ne ide, izvadi digitron pa saberi koliko je 600€, pa onda svaki original koji kupiš po 70€, pa ćeš ako ti je digitron ispravan doći do cifre od 810€ sa samo 3 igre :zgran: :zgran: :zgran:

Opet ti uporedujesh ojadjeni X360 premium sa skupljom verzijom PS3 ? Shto ga ne uporedujesh sa PS3+HDTV+auto majke ti :D
X360+live 5 godina=700, PS3+online 5 godina+bluray player+standardni HDD+3 igre=710e. Necu ni da mislim na vishe od 5 godina livea, jer i tada ce X360 da bude zaborav.

pa ko će tolike pare da daje!!! a kada se jednom provale kopije, onda na tu cifru dodaj 900€ za br rezač + 150€ za par praznih diskova.

A ti cesh dozivotno da koristish DVD, ipak je to napredna tehnologija ?

e to ti je matematika.

Jeste, to je tvoja matematika :D

drugo, šta misliš o tome da svaka ps3 igra koja liči na nešto radi u 30 fps? a nijedna nije prikazala ništa bolje od najlepših x360 igara? jesi li video ona nova 3 mgs shota? downgrade total :) jepo sam ti ja govorio, al ti ne slušaš :) good old drajvi :)

A koja to igra na PS3 postoji i radi u 30fps ? :) Jel si video GeoW ? Secash se posle prvog demoa kada sam prichao kako secka ? I danas secka ili ja opet ne vidim dobro ? :)
 
Poslednja izmena:
Naravno da ce biti oko 350$, ne znam ko je lud da pomisli da bude 450 ili preko 500 kako se vecina nada...M$ ce najverovatnije staviti istu cenu jer izlazi ranije, a necemo da prichamo ko koliko gubi
Ovo je postovao Driver na Emu forumima prije godinu dana.
 
koja to igra na PS3 postoji i radi u 30fps ? Jel si video GeoW ? Secash se posle prvog demoa kada sam prichao kako secka ? I danas secka ili ja opet ne vidim dobro ?
Objasnjenje sto je GoW seckao:

GS: Will the framerate be improving?
MR: Well we've been working on this (actual hardware) like I say, for about two weeks [as of Tokyo Game Show]. We've done very little optimization, I'd like to say the lowest of low-hanging fruit optimization. We're only running on a single core now, so we'll get at least double that, it'll be super smooth. We didn't even expect to get onto the final box until X05, and here we are. So the Xbox 360 really exceeded our expectations.

http://www.gamasutra.com/features/20051021/sheffield_01.shtml
 
Naravno, u tome je cela poenta. Samo igre od poshtenih timova ce u startu izgledati poshteno. Ko zna istoriju, primetice kako su igre na PS2 svake naredne godine sve kvalitetnije, optimizovanije, sa boljom grafikom ako se vec o tome pricha, kao da radish stalni upgrade. Isto to ce se desiti sa PS3, dok je vishe developera reklo kako je X360 u najlepshim igrama iskorishcen vec 70-80%, shto se potpuno isto desilo i sa prvim Xboxom.

Na kraju, sve se svodi na igre, uopshte ne vidim razlog za ovoliku diskusiju oko grafike. Neka PC, X360 i PS3 imaju potpuno istu grafiku, to nije bitno, vec igre koje ce omoguciti PS3 da se izdvoji, kao i svaki Playstation do sada, samo ovoga puta sa mnogo vishe mogucnosti, i nadam se, svim zanrovima koji postoje i standardnom podrshkom za misha i tastaturu, shto X360 tek moze da sanja.

Sto se tice kvaliteta naslova, Konzole ne mogu ni da prismrde PC-u ... Cak konzole jako lose uticu na kvalitet naslova za PC poslednjih godina ...
 
.:GoRaNStEin:. je napisao(la):
Sto se tice kvaliteta naslova, Konzole ne mogu ni da prismrde PC-u ... Cak konzole jako lose uticu na kvalitet naslova za PC poslednjih godina ...
Ja bih se složio iz prve sa tobom... ali opet zavisi ko šta voli da igra.
 
Sto se tice kvaliteta naslova, Konzole ne mogu ni da prismrde PC-u ... Cak konzole jako lose uticu na kvalitet naslova za PC poslednjih godina ...

Pa to zavisi shta je tebi kvalitet. Ja volim sve zanrove osim smarachkih magija-charobnjaci-lotr fazon, a fpsove sa chudovishtima sam igrao 10 godina, mislim da je dosta bilo. Ja volim da stalno igram neshto drugachije, a to mi konzola omogucava, na PCu je izbor sveden na 2-3 zanra i samo vrte jedno te isto. Razlika je samo u tome shto sam ja sve igrao, a ti igrash samo PC igre. PC je danas mnogo loshiji nego pre 5 godina kada se meni vec smuchio, tako da uopshte ne zelim da pucam pare na upgrade zbog par dobrih igara. Evo sad cu morati da kupim novu grafichku za GTR2 koji hocu da igram, srecom da nije zahtevan kao ove sharene igre.
 
Prvo, zvanichna cena X360 u EU je 399€, ako si neshto video jeftinije, to je zato shto se ne prodaje pa hoce da se otarase.
o bože, tako ti je to kad samo lupaš glavom o zid i nećeš da čuješ kad ti neko nešto priča.

pogledaj ovde http://www2.computeruniverse.net/de...224&te=&code=&giftsearch=&searchmode=phonetic

360€ za građane EU (incl. VAT), ali kada podesiš stranicu da se paket šalje u srbiju (non EU), cena je 310€ (excl. VAT) !
znači, izuzima se porez kada mi kupujemo tamo, a ne "shto se ne prodaje pa hoce da se otarase" to ti je glupost.
slažem se za carinu i porez, tu je zajeb.

A te baterije rastu na drvetu ? Morash da kupish punjach sa 4 baterije jer cesh kupiti i drugi joypad, a to koshta 20e.
znači sad i baterije i punjač računaš (koje već imam)
e stvrano si ... :)
pa zar i ps3 neće imati wireless joypad? on kao radi na vazduh?!?
nadmašio si sebe, za identičnu stvar koje obe konzole imaju samo si trošak od 20€ dodao x360 :wall:
pokušaj biti malo ozbiljniji sledeći put :)

Shta je dzabe, chat i skidanje demoa ? Jel te to Peter Moore nauchio forama kako da zaobidjesh istinu ?

PS3 online je potpuno besplatan, igranje je besplatno, placace se ono shto se dodatno placa i na Live premiumu, micro payments (to imaju i Microsoft i Sony ako nisi znao). Znam da si chitao ochajnichke pokushaje xbotova da ubede narod kako PS3 online nije besplatan, ali to mozesh da prichash nekom klincu.
pa gde je ps3 live kada ti vidiš šta da je dzabe :)
ps3 live ni ne postoji, a ti si već ubeđen da je sve dzabe. kao što si bio ubeđen da je killzone "realtime".
a i ako bude potpuno dzabe, otkud znaš da live neće pojeftiniti ili i on postati potpuno dzabe?

Opet ti uporedujesh ojadjeni X360 premium sa skupljom verzijom PS3 ? Shto ga ne uporedujesh sa PS3+HDTV+auto majke ti
X360+live 5 godina=700, PS3+online 5 godina+bluray player+standardni HDD+3 igre=710e. Necu ni da mislim na vishe od 5 godina livea, jer i tada ce X360 da bude zaborav.
pa kako da ga ne upoređujem sa skupljom verijantom, kada jeftinija varijata niti ima wireless kao x360 premium, niti ima hdmi. jeftinije varijate obe konzole su totalno retardirane.

ali na stranu to, svidelo mi se što računaš samo da ćeš igrati samo 3 originala na ps3 :) pa koji ***** kupuje konzolu od 500€ da bi igrao samo 3 igre :)

drajveru, lepo digitron u ruke, rekoh ti, pa ili:

1. vidi da ćeš za 15 originala (koliko je minimum da se igra za 5 godina) pući 1000 €, ili,
2. ako pronađu način za kopiranje, opet pući 1000 € za rezač i diskove.

znači, ne možeš nikako proći ispod 1600 € za ps3.

ajd, mućni malo, pa izračunaj ovo isto, možeš ti to.

A koja to igra na PS3 postoji i radi u 30fps ? :) Jel si video GeoW ? Secash se posle prvog demoa kada sam prichao kako secka ? I danas secka ili ja opet ne vidim dobro ? :)
pa sve ps3 igre koje nisu vizuelni krš rade u 30 fps. onaj mučeni MotorStorm ni ne sme da uključi 2AA da ne bi radio u 10 fps. pogledaj kakve "testere" od ivica ta igra ima. znači, konzola koja košta 600€ i izlazi godinu dana posle x360 ne može da dozvoli upotrebu AA. ej bre, pa tu nešto nije normalno.

a GOW još mesec dana ima press embargo. mada se priča da su počeli da koriste sva 3 jezgra i da igra više nema nikakvih fps problema. mada opet, mene brine što ni jedna ps3 igra nema tako dobru grafiku, to je tužno :( em što nema igara sa tako dobrom grafikom, em što jako malo igara ima, vrlo malo exkluziva je ostalo ps3 only, na prste da ih nabrajš.

a u međuvremenu pogledaj malo novi build Lost Planet-a. igra izgleda dobro ko GOW, a "divlja" u 60fps. prste da poližeš.
 

Pa shta znachi objashnjenje, najnoviji GeoW (ne GOW, to je god of war) ingame secka vishe nego ranije, a igra je skoro gotova.

Ako pogledash sve shto je do sada izbacheno za X360, primeticesh da sve igre koje izgledaju do jaja, seckaju, pa tako ima gomila dokaza da je X360 slab, slabiji od PS3, a nijedan da su te konzole podjednake kao shto bi neki voleli, pa tako prichaju.

Sa druge strane, sve prikazano za PS3, iako su josh nezavrshene igre, rade u odlichnom framerateu, prvi UT demo je imao oko 50fps na alpha devkitu i sa totalno neoptimizovanim kodom, dok je na highend PCu od pre godinu dana radio u 10fps a ovde verovatno svi mislite da ce vam igra raditi kao na PS3 kada se pojavi, pa ma kakvu mashinu imali.

I chak i da nije prikazan nijedan ingame za PS3, ko prati istoriju ne samo Sonija, vec svih konzola do sada, ukapirace da je kod konzola glavni framerate, koji je uvek bio totalna suprotnost onome shto je na PCu neizbezno - framerate koji ide od 10 do 100fps, a Microsoft je kao i uvek probio led, napravio konzolu koja radi kao PC na windowsu.
 
Sa druge strane, sve prikazano za PS3, iako su josh nezavrshene igre, rade u odlichnom framerateu, prvi UT demo je imao oko 50fps na alpha devkitu i sa totalno neoptimizovanim kodom, dok je na highend PCu od pre godinu dana radio u 10fps a ovde verovatno svi mislite da ce vam igra raditi kao na PS3 kada se pojavi, pa ma kakvu mashinu imali.

Mislim, kakvo lupetanje, otkud tebi te cifre ? Gde pise to? Kako mozes sa toliko godina sebi da dozvolis to tinejdzersko "Hocu da budem senzacionalan, da mi se svi dive" stanje uma ? Da ne znam da si mator kao biblija, rekao bih da te tek sada napao pubertet ... Katastrofa ... 50fps na PS3 sa neoptimizovanim kodom, a na PC-u 10fps (nisi rekao da li je optimizovan ili ne :D) ... O Boze ima li te?

I chak i da nije prikazan nijedan ingame za PS3, ko prati istoriju ne samo Sonija, vec svih konzola do sada, ukapirace da je kod konzola glavni framerate, koji je uvek bio totalna suprotnost onome shto je na PCu neizbezno - framerate koji ide od 10 do 100fps, a Microsoft je kao i uvek probio led, napravio konzolu koja radi kao PC na windowsu.

"Kod konzola je glavni framerate" ... Pa i ptice na granama i zicama znaju da kompleksnost scene nije uvek ista sto znaci i da opterecenje masine ne moze biti isto, sto prouzrokuje variranje framerate-a. To se desava i na konzolama, ne znam otkud ti te informacije opet ... GTA3 na PS3 je bio zakljucan na 30FPS, sto znaci da nije mogao da ide vise od toga ... Znaci MAXIMALNO 30FPS, a padova je sigurno bilo .... Kao prilog tome ide i podatak da je PORT te igre za PC takodje imao zakljucan framerate, sto su u sledecem nastavku ispravili, jer, naravno PC to moze da renda u daleko vecem framerateu ...
 
Poslednja izmena:
o bože, tako ti je to kad samo lupaš glavom o zid i nećeš da čuješ kad ti neko nešto priča.

pogledaj ovde http://www2.computeruniverse.net/de...224&te=&code=&giftsearch=&searchmode=phonetic

360€ za građane EU (incl. VAT), ali kada podesiš stranicu da se paket šalje u srbiju (non EU), cena je 310€ (excl. VAT) !
znači, izuzima se porez kada mi kupujemo tamo, a ne "shto se ne prodaje pa hoce da se otarase" to ti je glupost.

Hocesh da kazesh da je 360€ zvanichna cena u evropi, ili je X360 pojeftinio ? Ja ti kazem da je ovo neka spushtena cena, jer koliko znam, X360 nije pojeftinio nigde.

slažem se za carinu i porez, tu je zajeb.

VAT=porez=PDV, a ti ne znash osnovna pravila ekonomije. Tamo ce ti skinuti porez, zato shto cesh ga ovde platiti, a platicesh i carinu i poshtarinu, jer vecina nema rodjake po inostranstvu koji ce doneti konzolu pa da ih poshtarina ne koshta nishta. Dolazimo do toga da X360 premium ovde koshta 480€ i ispod toga ga ne mozesh kupiti.

znači sad i baterije i punjač računaš (koje već imam)
e stvrano si ... :)

Ako ti imash, znachi svi imaju ? :)

pa zar i ps3 neće imati wireless joypad? on kao radi na vazduh?!?

Jel ti znash bar osnovne stvari o nechemu ako ga vec pljujesh ? :)
PS3 ce imati LiION bateriju koja ce se puniti tako shto cesh povezati joypad na usb od PS3, i u isto vreme cesh moci da se igrash. Kada se napuni, otkachish i vozish dalje. Nego zaboravio sam jedan detalj u vezi tih baterija kod X360. Ako imash 2 joypada i 2 seta baterija, moracesh da imash i play and charge paket koji koshta 30$ (kod nas ko zna koliko) ako mislish da se igrash i kada ti se baterije isprazne. U suprotnom, moracesh d aimash josh jedan set baterija, ali one su 10e za 4 komada pa je to jeftinije, ali opet dodaje na cenu :) Microsoft nije samo kralj za patcheve, sad je postao i kralj addona, ali bitno da je ojadjena konzola jeftina.

pa gde je ps3 live kada ti vidiš šta da je dzabe :)
ps3 live ni ne postoji, a ti si već ubeđen da je sve dzabe. kao što si bio ubeđen da je killzone "realtime".

Shta bi, nemash shta pametno da odgovorish pa menjash temu ? Ko je rekao da PS3 online koristi danas ? PS3 online je zvanichno najavljen vishe puta kao free, gde je problem ?

a i ako bude potpuno dzabe, otkud znaš da live neće pojeftiniti ili i on postati potpuno dzabe?

Ne znam, i ne znachi da nece, ali to govori neshto o Microsoftu, mada tebi nishta ne vredi, ,pa da izbace konzolu sa Wii hardverom, ti bi prichao kako je to jache od PS3.

pa kako da ga ne upoređujem sa skupljom verijantom, kada jeftinija varijata niti ima wireless kao x360 premium, niti ima hdmi. jeftinije varijate obe konzole su totalno retardirane.

Da li je moguce da ti nije jasno da jeftiniji PS3 ima sve shto ima skuplji X360 ? Jel skuplji X360 ima wireless ili HDMI ?

ali na stranu to, svidelo mi se što računaš samo da ćeš igrati samo 3 originala na ps3 :) pa koji ***** kupuje konzolu od 500€ da bi igrao samo 3 igre :)

Jasno, sad si preshao na prednost X360 - piraterija. Ne sporim da je to prednost, ali u sluchaju kada bi bilo nekih igara. Ali necemo da krecemo prichu o igrama, jer tebi je sigurno jasno da ce playstation (opet) da pochisti sve, naravno to necesh nikada reci.

drajveru, lepo digitron u ruke, rekoh ti, pa ili:

1. vidi da ćeš za 15 originala (koliko je minimum da se igra za 5 godina) pući 1000 €, ili,

A za 5 godina nece razbiti PS3 ? Ako se to desi, imash pravo, ali ja cu opet kupiti PS3, jer zelim da igram najbolje igre, zelim da imam mnogo vishe mogucnosti nego shto X360 ima, a mogu to da priushtim. Ali, to se nece desiti, i ti to znash, nego ti je ponestalo argumanata.

2. ako pronađu način za kopiranje, opet pući 1000 € za rezač i diskove.

Rekoh vec, i ti cesh kupiti bluray rezach, a ja cu ga kupiti pre nego shto mi bude potreban za PS3, jer mi treba za PC, DVDovi su odavno postali "kratki". A shto se tiche bluray rezacha i medija, ti prichash kao da ce njihova cena dozivotno da bude ista. Sve to ce pasti daleko brze nego DVD, a pogotovo CD, a za godinu dana ce pola bencha da ima bluray rezach a niko od njih nece ni planirati da kupi PS3. Ajde razmisli malo pre nego shto mislish da si smislio dobar odgovor.

pa sve ps3 igre koje nisu vizuelni krš rade u 30 fps. onaj mučeni MotorStorm ni ne sme da uključi 2AA da ne bi radio u 10 fps. pogledaj kakve "testere" od ivica ta igra ima. znači, konzola koja košta 600€ i izlazi godinu dana posle x360 ne može da dozvoli upotrebu AA. ej bre, pa tu nešto nije normalno.

A ti si video konachnu verziju ? Motorstorm je za samo par meseci duplo bolji i nema veze sa 30fps, ono je glatko "ko dupe", to samo ti ne vidish. Skini neki HD trailer molim te.

a GOW još mesec dana ima press embargo. mada se priča da su počeli da koriste sva 3 jezgra i da igra više nema nikakvih fps problema. mada opet, mene brine što ni jedna ps3 igra nema tako dobru grafiku, to je tužno :( em što nema igara sa tako dobrom grafikom, em što jako malo igara ima, vrlo malo exkluziva je ostalo ps3 only, na prste da ih nabrajš.

Da koriste 3 jezgra ? A shta ce biti kada na Cellu "budu iskoristili svih 7 SPE" ? Nemoj bre da prichash vishe o hardveru molim te. To ne radi tako kao shto ti mislish, svi znaju da programiraju za Xenos (obichan PowerPC), dok ce za PS3 trebati malo truda da se napravi najbolji balans, i samo dobri developeri ce to iskorishcavati u startu. I vec je nekoliko developera izjavilo kako je X360 vec provaljen i koriste i do 80% njegove snage, izgleda da se ponavlja pricha sa Xboxom, posle godinu dana igre vishe nece napredovati, pa ako ti igre ostanu u 30fps, ili ce morati da ojade grafiku, ili cesh igrati (ako ikada kupish X360) u bednom 30fps, a ja necu igrati nijednu igru na PS3, ako se tako neshto desi, srecom da Sony nije Microsoft, ne bavi se takvim prevarama (uuuu, vidi grafiku, ko yebe fps), Sony to nece dozvoliti.

a u međuvremenu pogledaj malo novi build Lost Planet-a. igra izgleda dobro ko GOW, a "divlja" u 60fps. prste da poližeš.

Igrao sam Lost planet demo od pre mesec dana. Lepo, shareno, lepe eksplozije, ali obichna pucachina neupravljiva na joypadu, toga ima koliko hocesh, grafika i efekti me NE ZANIMAJU.
 
Poslednja izmena:
Igrao sam Lost planet demo od pre mesec dana. Lepo, shareno, lepe eksplozije, ali obichna pucachina neupravljiva na joypadu, toga ima koliko hocesh, grafika i efekti me NE ZANIMAJU.

A sta ce to revolucionarno PS3 da donese u gameplayu??? Real Time Weapon Changing ?? :D:D:D:D:D
 
Mislim, kakvo lupetanje, otkud tebi te cifre ? Gde pise to?

Tim Sweeney je to lichno rekao pre 6-7 meseci, ne pada mi na pamet da sad trazim linkove za neshto shto nisi sam prochitao kada je bilo vreme, a zelish po svaku cenu da uchestvujesh u diskusiji.

Kako mozes sa toliko godina sebi da dozvolis to tinejdzersko "Hocu da budem senzacionalan, da mi se svi dive" stanje uma ? Da ne znam da si mator kao biblija, rekao bih da te tek sada napao pubertet ... Katastrofa ... 50fps na PS3 sa neoptimizovanim kodom, a na PC-u 10fps (nisi rekao da li je optimizovan ili ne :D) ... O Boze ima li te?

Tachnije, bilo je 47 ili 48 fps na PS3 alpha devkitu sa Cellom na 2.8Ghz i 6800GTX SLI (ili GT, koja vec ima). RSX tada nije postoja, to je bio prvi devkit blabla. Mislim da o tome ima pricha u onom velikom textu chiji sam ti link dao vishe puta da prochitash, naravno ti to nisi uradio, vishe volish ovde da dajesh svoja predvidjanja.

"Kod konzola je glavni framerate" ... Pa i ptice na granama i zicama znaju da kompleksnost scene nije uvek ista sto znaci i da opterecenje masine ne moze biti isto, sto prouzrokuje variranje framerate-a. To se desava i na konzolama, ne znam otkud ti te informacije opet

Ja treba ovde da budem neko ko ce ti prichati osnovne stvari i razlike u hardveru izmedju konzola i PCa ? Ne pada mi na pamet, idi prvo nauchi to pa se vrati.

... GTA3 na PS3 je bio zakljucan na 30FPS, sto znaci da nije mogao da ide vise od toga ... Znaci MAXIMALNO 30FPS, a padova je sigurno bilo .... Kao prilog tome ide i podatak da je PORT te igre za PC takodje imao zakljucan framerate, sto su u sledecem nastavku ispravili, jer, naravno PC to moze da renda u daleko vecem framerateu ...

Za ovo si u pravu. Ne secam se starih GTA na konzoli, ali San andreas isto ima 30fps, ali zato izgleda kao na 3x jachem PC hardveru. Normalno je da se na kraju zivota konzole prave 30fps naslovi, pa shto zbog toga shto developeri nemaju pojma (neke novije EA igra koje bez razloga rade u 30fps), shto zbog toga shto su developeri preterali, hteli da naprave neshto nemoguce (Shadow of colossus). Ali prve igre na X360 rade u 30fps, shto se nikada u istoriji konzola nije desilo.

Znash kako ovo sve izgleda. Zamisli da pratish automobile i da krenesh da prichash sa nekim ko o automobilima sve shto zna je "golf je najbolji". Ajde ubedi ga da nije :) E, to ja radim ovde. Malo malo pa ja pricham o najosnovnijim stvarima, a ovo je kao diskusija na forumu gde su ljudi advanced korisnici, a uporedjuju neshto o chemu znaju sa nechim shto su prochitali u blicu.
 
Tim Sweeney je to lichno rekao pre 6-7 meseci, ne pada mi na pamet da sad trazim linkove za neshto shto nisi sam prochitao kada je bilo vreme, a zelish po svaku cenu da uchestvujesh u diskusiji.

Eto kako vrdas ... moram jos jasnije ... DA LI JE TIM SWEENEY REKAO DA SE NA PC HARDVERU VRTELO u 10FPS???

Ne pricaj napamet ....
 
A sta ce to revolucionarno PS3 da donese u gameplayu??? Real Time Weapon Changing ?? :D:D:D:D:D

Ako hocesh normalno da prichash, dobrodoshao si, pa cesh na kraju neshto novo i nauchiti.

Ti si verovatno ukapirao da ja govorim kako ce svaka PS3 igra biti nevidjena i originalna, i to naravno nije tachno. Ja pricham o AAA naslovima, ja igram samo AAA naslove, i to je dovoljno za igranje na konzoli za ceo njen zivot.

Na PS3 ce se pojaviti nove stvari kao shto je bolja fizika, PS3 podrzava i Havoc i Ageiu, za shta ti morash da kupish posebnu karticu i da jurish igru koja to podrzava i koja je podrzava kako treba. Prednost zatvorenog hardvera je neshto shto ti ne razumesh. Otuda je i standardni HDD nevidjena prednost PS3, mnogo veca nego shto bilo ko misli. Zato je dobro da igra bude ekskluziva, jer onda developeri urade igru extremno optimizovanu i specijalno za taj hardver, shto je na PCu nemoguce, i eto ti objashnjenje zashto framerate na PCu onako varira. Poshto su ekskluzivne igre uglavnom iz nekog Sonijevog studija, u isto vreme tu se vrte velike pare, mnogo vece nego na PCu, pa se i imaju najjachi programeri, i tako dolazi do najboljih igara.

Opet ti kazem, ako te ti zanrovi ne interesuju, a PS3 ne bude imao podrshku za misha i tastaturu, ajde nemoj da prichamo onda o tome, ne znam zashto i prichamo, dok bar ne chujemo zvanichni info za misha i tastaturu i vece najave za neke PC only igre.
 
Eto kako vrdas ... moram jos jasnije ... DA LI JE TIM SWEENEY REKAO DA SE NA PC HARDVERU VRTELO u 10FPS???

Ne pricaj napamet ....

Pa da bre, Tim Sweeney je rekao i jedno i drugo. Bash je bilo u fazonu "UT demo se vrteo na PS3 u 47fps, dok je na highend PCu to isto radilo u 10fps". To je toliko staro da sad ne znam ni gde da trazim, jer to je pricha za E3 2005 demo.

Evo samo da ti objasnim kako je to moguce, poshto i dalje nisi prochitao onaj post (nateracu te na kraju :)).

PS2 ima 300MHZ procesor i grafichku u rangu GF2MX ali bez ikakvog filtriranja, ali zato ima RDRAM koji je brzi od istog na PCu u to vreme, sa daleko manjom latencijom. Ista pricha je i za novi XDRAM koji shije PC ram i u latenciji i u brzini, a da ne ubacujem u prichu kontrolere koji su 10x pametnije napravljeni u PS3, ne mora sve zivo da prolazi kroz CPU, shto je najveca nebuloza, ali shta ochekivati kada je x86 tehnologija toliko matora. Hardver u konzoli je tako napravljen da su bottleneckovi smanjeni na minimum, dok je PC kralj bottleneckova. Tako PC konfiguracija sa istom igrom u istom frameratu i broju poligonima, texturama blabla, morala da bude bar 2x jacha. Isto to vazi i za prvi PSX (mada je josh veca razlika bila poshto tada 3d akceleracija nije ni postojala). Sada to upotrebi na PS3, pa ako PS3 ima neku 7900GT i procesor na 3.2GHz, PC mora da ima duplo jache od toga da bi sve bilo isto kao na PS3. Kapiram da ti je ovo strano, ali to je tako, konzole tako rade ili je PC tako losh :)

Ali opet sam se zaneo, hardver nije toliko bitan, igre su na prvom mestu.
 
Poslednja izmena:
driver je napisao(la):
vece najave za neke PC only igre
A ti to pratiš, ubilo se :D Do pre par godina, da ti poverujem da si bio upućen, a sada znaš samo za PC vožnje. Koliko se sećam, za, po nekima najbolju PC only igru u prošloj godini, si prvi put čuo onomad na pivu. A i sada verujem da si joj već zaboravio ime. :d

Obojica bre preterujete (vas dvojica najglasnijih), a slabo ste upućeni u "suprotni tabor". Ne zanima me PS3 dok se ne pojavi, pa ne mogu baš da tvrdim koliko Goranštajn ne zna ili zna o tome, ali ti Drajveru o PC gejmingu (u poslednjih 5 godina) ne znaš ništa. Ne računam vožnje, ponavljam.

Edit: A iako ne pratim preterano najave o PS3, ne sumnjam da će oduvati X360 ;)
 
Poslednja izmena:
A ti to pratiš, ubilo se :D Do pre par godina, da ti poverujem da si bio upućen, a sada znaš samo za PC vožnje. Koliko se sećam, za, po nekima najbolju PC only igru u prošloj godini, si prvi put čuo onomad na pivu. A i sada verujem da si joj već zaboravio ime. :d

Obojica bre preterujete (vas dvojica najglasnijih), a slabo ste upućeni u "suprotni tabor". Ne zanima me PS3 dok se ne pojavi, pa ne mogu baš da tvrdim koliko Goranštajn ne zna ili zna o tome, ali ti Drajveru o PC gejmingu (u poslednjih 5 godina) ne znaš ništa. Ne računam vožnje, ponavljam.

Kao shto rekoh, ja hitove probam na jachoj mashini, one koje vi ovde hvalite, imam 2Mbit net, pa mogu istog dana i da skinem igru i da je probam. A sa druge strane, ja pratim bench, pa mi kazi da moze da se desi da se neka igra pojavi a ja da je propustim i ne chujem uopshte za nju. Ako sam neshto propustio, ok, ali to nije 1000 igara, kao shto ste vi propustili za PS2.

Ja sam PC batalio bash zbog toga pre par godina, a poslednje poshteno shto sam preshao je HL2, a pre toga isto dve godine pauze. Ja stvarno ne rachunam nekoliko AAA hitova za PC kojima je glavni adut grafika.

Za oblivion koji ovde ima 1000 postova, pola neta govori da je to samo moderni Diablo, nije ni blizu nekog ultramega hita, a to je jedna od najboljih igara tog tipa na PCu. Izbor je slab, i zbog toga ne znachi da treba da se spushtaju kriterijumi jer nema drugo.

Edit: A iako ne pratim preterano najave o PS3, ne sumnjam da će oduvati X360 ;)

Shta bi tek bilo kada bi pratio u sitna crevca ? :D
 
Poslednja izmena:
Ma nek ovaj Gabe smarach napravi CS1.6 za PS3 i da ga bog vidi,nego ne bi se on toga setio,a treba maximum 1 jezgro,cak ni graficku ne mora da zamara:d ,pa da ne kuka posle...
 
CS Source je najavljen za PS3 :)
 
Poslednja izmena:
Malo mi je ta vest cudna jer sam skoro negde procitao, da je bas Sony
pokupovao ogroman broj tih dioda .
Sto se tice kabla, ko ima HDMI tv, njemu nije problem da iskesira 30-ak $ .
 
Pa da bre, Tim Sweeney je rekao i jedno i drugo. Bash je bilo u fazonu "UT demo se vrteo na PS3 u 47fps, dok je na highend PCu to isto radilo u 10fps". To je toliko staro da sad ne znam ni gde da trazim, jer to je pricha za E3 2005 demo.

To apsolutno nije tacno jer se i pre demonstracije na PS3 UE3 endzin nasiroko predstavljao auditorijumu, sto se jos vrtelo na GF6 generaciji, i to vrlo glatko ... ... Dakle, link ..... Niko ovde nije zainteresovan za prodavanje magle i mlacenje prazne slame ...

P.S. Tim Sweeney ili Mark Rein?:D ....
 
Poslednja izmena:
Malo mi je ta vest cudna jer sam skoro negde procitao, da je bas Sony
pokupovao ogroman broj tih dioda .
Sto se tice kabla, ko ima HDMI tv, njemu nije problem da iskesira 30-ak $ .

To je po principu, ako imas 10, imaces i 15, sto automatski znaci da IMAS 15, pa ako imas 15, imas i 20, sto opet znaci da ustvari imas 20, pa ako imas 20, imaces i 25 ... Miisssss'immmm Stvaaarno :D

"Japanci boluju od Nacionalnog Autizma"
 
Eto koliko Sony ceni evropsko trziste :wall:
 
dobro bre ima thread o ps3, dovoljan je, ko je o temi u naslovu threada imao sta da kaze, nadam se da je rekao, da ne cepamo temu na vise thread-ova bezveze
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno