Šta je novo?

GA-MA770-DS3 - iskustva?

Koja je razlika izmedju DS3 i S3 verzije?
 
Hvala :) A jel zna neko kao su se pokazale pri klokovanju ove ploche? DS3 konkretno...
 
I mene interesuje ova ploca ali malo testova ima na netu...ako je neko ima nek postavi iskustva...thanx
 
Pošto vidim da niko nema ploču, a našao sam par testova i komentara po forumima napolju, naručio sam ploču, 5000+ BE i TX2, pa javljam za par dana kako radi i šta radi...
 
Jedva čekam utiske.
 
Preacher, na kojim naponima dostižeš 3.2 ghz?
Koje temp imaš (idle, load)?

Nisam još stigao da sklopim makinu, ceo vikend se drndam sa strujom u dečijoj sobi, treba sutra nameštaj da mi stigne, a imam samo jedam šuko u celoj sobi..:zgran:
 

Prilozi

  • Clip.jpg
    Clip.jpg
    434.2 KB · Pregleda: 171
Inace ove temperature nemaju veze sa zivotom. :)
Bas sam sada resetovao komp da vidim sta pokazuje u BIOS-u i tamo je temp za CPU oko 30C.
 
Evo, najzad sam stigao da sklopim mašinu (komponente vidi pod "moja mašina").
Neki kompletan utisak ću imati kada nabavim i neku grafiku, ali ovako iz prve ruke, iskustva su slična, ako ne identična kao i kod Preacher-a.
Na default naponu ide do množioca 15 (3 GHz, vrti Blend test u Orthosu već tri sata), iznad toka Orthos puca.
Temperature ne bih da spominjem, jer mi se čini da nemaju veze sa životom (oba jezgra na 100%, C#0=26, C#1=34)....
Subjektivan osećaj u odnosu na prethodnu mašinu je...wrooom....skoro duplo brže diže WinXP....

Imam nekih externih termo sondi, pa ću ih polepiti po TX2 da vidim da li su temperature stvarno te ,ili bar da vidim za koliko ih terba povećati....Ispravka - izgleda da su tačne, ako se baziram na "prst testu" - heatpipe-na TX2 tokom Orthos-a su jedva mlaki, baza kulera isto...dakle, moglo bi se reći da je tu oko 35 deg... Probaću kasnije sa sondama...

Speedfan za sada ne uspeva da upravlja sa brzinom fanova, ali tu baš i nisam nešto mnogo istraživao...verovatno ću pronaći dobitnu situaciju....
Sa CrystalCPUID se lagano menja multi, maltretirao sam proc sa skokovima sa multija 5 na 15, i odrađuje bez problema... Stari ClawHammer je povremeno znao za zakuca (a možda je to i epox radio, ko zna)....

Eto, toliko za početak.....

P.S. Par slika za početak...
 

Prilozi

  • desk.JPG
    desk.JPG
    168.3 KB · Pregleda: 125
  • 1.jpg
    1.jpg
    162.6 KB · Pregleda: 294
  • 2.jpg
    2.jpg
    162.4 KB · Pregleda: 213
Hmmmm... Skroz mi se svidja ova plocha...
Samo na slici mi izgleda kao da je manja nego shto bi trebalo da bude... To je verovatno zbog kucishta...
 
Poslednja izmena:
Ploča jeste (relativno) mala, tj. uska. Recimo ne hvata onaj drugi red standardnih oslonaca (rupa za šrafove) u kućištu. Ako bolje pogledaš fotke, videćeš oslonce za šrafove desno od ploče...Stari Epox (iz stare mašine) je hvatao i te oslonce...

A kućište da je veliko, veliko je... još malo, pa bih i ja mogao da se spakujem u njega...:p

Inače, merkam to kućište već dve godine, i najzad sam da se dokopao...

edit: pogledao sam manual: dimenzije ploče su 30.5x21 cm -> A4 format
 
Poslednja izmena:
Update:
1. U SpeedFan-u treba podesiti da je PVM mode = software controlled, inače neće da menja brzinu fana. Za CM TX2, raspon kreće od 20%, ispod toga fan stane.

2. Pronašao sam termo senzor i zalepio ga na TX2, na postolje iznad mesta heat pipe-ovi izlaze. Trenutno stanje temperatura je:
speedfan t1=32, t2=24, core=9
core temp c0 i c1 - 9
termo sonda 26.

E sad ti vidi šta je pravo stanje.... kome verovati...
 
Najnoviji everest resava probleme s nerealnim temperaturama (ver. 4.20.1304). Po meni je ta kombinacija GAMA770+AM2-5000BE, odlicna. Dobre strane ploce 6 usb na backpanelu i 5 prikljucaka na ploci za coolere. Lose, mora na ruke da se radi cmos. Ja nisam za sada pronasao stabilnu kombinaciju za 16*2000=3.2, memorija je kingmax a cooler AC FreezerPro. Inace default napon je 1,3V, trenutno sam na 15.5*2000=3.1 gHz, 1.325V(radi i na 1.3). Opcenito je cudno da je potrebno toliko struje dodati sa 3.1 do 3.2(1.3->1.4V). Tako je kod svih reviewa na netu a i iz onoga sto sam probao ide u tome smeru. Imalo li ko kakav komentar na tu temu?? Inace izasao je i novi bios (F4)
http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherboard/BIOS_Model.aspx?ProductID=2722
Jel probao ko??
 
Stavio sam F4E čim sam doneo ploču kući....Radi...pa, korektno. Temperature su te koje sam naveo.
Probaću novi Everest. Negde sam čitao po netu da su tempovi iz core-a ustvari relativne vrednosti u odnosu na neku referencu, ali koju, to se igleda još nezna sigurno, zato svi programi loše čitaju stanje... Izgleda je ovaj tvoj Everest otkrio rešenje.

šta si mislio pod tim "cmos mora na ruke"?

btw, ja sam na 15x200, default vcore....
 
Poslednja izmena:
Everest 1307 beta, i dalje core temp 6 deg... :(
 
Everest 4.20.1316 beta, situacija ista, jedino je ispravljena (??) temperatura za CPU, vise nije onih nebuloznih 80C nego 25 (idle), tempovi za core 1 i core 2 i dalje isti kao kod novog core temp-a 0.97 a to je oko 10C. :)
 
Isto je i sa F4 biosom, upravo sam flešnuo...

Nego, ne valj mu ni ovo novo CPU očitavanje: everest (i smartfan) kažu da je CPU na 19 deg, dok moja externa sonda meri 24 deg.
Nema šanse da interno očitavanje daje nižu temperaturu na procesoru, nego što je temperatura na bloku od TX2 (deo gde pipe-ovi izlaze iz pločice koja naleže na CPU).
Mada, ajde da im priznam, malo su napredovali.
Ostavio sam jedan frustriran mail na support-u kod gigabyte zbog ovoga, baš me interesuje da će da odgovore.
 
Poslednja izmena:
Jel ste uspeli da izvuchete neke opasne freq sa ovom plochom?
 
Pod 'cmos na ruke' sam mislio da se mora jumperom resetirati bios a ne kao kod asus i asrock maticnih nakon nekoliko neuspjesnih postova. Problem je u tome sto je polozaj ta 2 pina dost nezgodan ozmedju pci i pci-e slota. Jucer sam prvi puta osjetio stabilnost na 16*200=3.2, 1.36V. Memorija 4-4-4-18 2T, 1.9V(auto). F4 bios jos nisam probao jednostavno ne vidim nikakvih mana ovome(F2). ATI overdrive je i tako u beta fazi. Intersira me ako se neko bavio OC ne preko multija nego onako po starinski fsb*multi, HT, sa ovom plocom i BE-om??
 
Hm, malo sam gledao kako se FSB ponaša, ali moram još koješta da naučim o OC na ovu temu...
Evo, za slikanje,....ali orthos blend pukne za 2-3 sec...

Glupi AMD Overdrive ne prepoznaje čipset..
 

Prilozi

  • FSB300.JPG
    FSB300.JPG
    89.2 KB · Pregleda: 127
Poslednja izmena:
Glupi ja....skinuo sam noviju verziju AOD, sada radi, ali ne očitava uopšte core temp.
Trenutno je mašina stabilna na FSB=290, vrti se orthos blend....svi naponi default.

Inače, CPU temperatura sada je naizgled normalna - prijavljuje 37 deg pod orthosom, a externa sonda kaže 32 deg... Dalo bi se prihvatiti na račun gubitna kroz blok,...

Zna li neko gde se meri ova CPU temperatura?
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam i ja napokon ovu plochu... Nije mi jasno zashto imam mnozioc do 11 kada athlon 4400 G2 ima def mnozioc 11.5?

I jel zna neko shta je temp. 3 u Speed Fanu??? Tu mi je 80c?!?!?!
Revizija biosa je F3...
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam i ja napokon ovu plochu... Nije mi jasno zashto imam mnozioc do 11 kada athlon 4400 G2 ima def mnozioc 11.5?

I jel zna neko shta je temp. 3 u Speed Fanu??? Tu mi je 80c?!?!?!
Revizija biosa je F3...

Mozes da menjas mnozioc do max 11, ako stavis auto tada ti je mnozioc 11.5
Za temp ne znam, sf je poznat po tome da cita sve i svasta kako on hoce.
 
Nazad
Vrh Dno