Šta je novo?

fx 6300 ili i5 3570-4570

bocacu

Poštovan
Učlanjen(a)
26.09.2014
Poruke
6
Poena
51
racunar za internet fimove i igre prvenstveno za cs go i poneki naslov manje vise, najveca dilema razlika u novcu ima li svrhe.:wall:
 
+1

Bilo koji i5 (Sandy, Ivy, Haswell) je bolji od tog FX-6300.

Razlika u novcu i nije neka jer ti uz FX treba novi cooler (onaj fabricki je bucan kao avion), a za i5 moze jeftinija ploca.

FX + ploca + cooler = najjeftiniji i5 + jeftina ploca

Tako da cenovno dodje isto.
 
ako mogu da se nadovezem na ovo posto sam izabrao sta cu da kupim to je i5 4570 i gb z970 e sada me muci jedno pitanje oko napajanja. imam Chieftec GPS-450AA-101A 450W dal je dovoljno za ovaj cpu grafika je slaba hd5770 ali je glavno pitanje je 8 pina konektor na naponskoj za socet na napajanju koliko vidim ima samo 4 pinski ????????????????
 
Ne znam na koju plocu mislis, ali ako je z97,nepotrebna ti je jer taj procesor ne moze da se klokuje. Znaci ne bacaj pare na nepotrebno, nego uzmi jeftiniju i bolje napajanje. Pa i grafu kad budes menjao, da ne kukas za staro napajanje, nego imas novo
 
plocu hocu da uzmem malo bolju zbog buduceg nekog upgradea samo mi je bitno da li ce raditi ako se stavi jedan cetvoropinski konektor ovako po defaltu jer se ovaj cpu ne klokuje napajanje kao napajanje po snazi je dovoljno sigurno...da ploca je z97 dh3 ili hd3 i kosta 80 e
 
Vrh Dno