Šta je novo?

FX-4100

Marko1996

Slavan
Učlanjen(a)
05.08.2011
Poruke
1,233
Poena
225
Moja oprema  
CPU & Cooler
i5 12400F @2,5Ghz + Cooler Master Hyper 212 EVO
Matična ploča
Gigabyte H610M S2H DDR4
RAM
Kingston Fury Beast 1x8GB DDR4 @3200Mhz i Kingston Fury Beast 32GB DDR4 @3200Mhz
GPU
Gigabyte RX 6600 Eagle 8GB
Storage
WD Blue SN570 1TB m.2 + WD Blue 500GB Sata + WD Green 120GB Sata + WD Blue 320GB + WD Black 500GB
Zvuk
Logitech zvučnici
PSU
LC Power Silent Giant 560W Bronze 80+
Kućište
Sama Blackfish
Monitor
Samsung LS27F354FHUXEN
Miš & tastatura
HyperX Pulsefire Dart Wireless + Razer Cynosa Lite Essential
Ostale periferije
UE49KS7000 & XSX
Tablet
Nokia T20 4/64GB
Mobilni telefon
iPhone 13 128GB
Pametni uređaji
Apple Watch Series 3 + Fitbit Charge 3
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
Realno kakva su vasa misljenja o ovom procesoru,njegove mane i prednosti sa kojim procesorom se moze porediti,sta je bolja kupovina... Za nas koji nemamo previse novca ove info zivot znace :)
 
Slobodno batali taj fx i uzmi phenom II 960t.
 
Slazem se sa kolegom, svakako je bolja kupovina nego FX4100, PII 960t je best buy sada, cena mu je oko ~100e, toliko ces odvojiti i za dobru plocu da u nju bocnes ovaj procesor.
 
testirah na kratko 6100fx i mogu reci da su negde deeebelo zabrljali, taj x4 je verovatno josh dobrano gori od x6, tako da, 960t trenutno best by u nedostatku 955
 
Pa pazite kod fx je bolji overclock potencijal i to mi je super iako malo zaostaje za phenom procesorima koji su ipak starija tehnologija i vise se greju i otvorio sam ovu temu da bi cuo misljenja sto vise ljudi :) a sto se tice maticne treba da mi stigne za koji dan u potpisu pise koja je
 
Ploca ti i nije cvecka za OC, slaba je naponska na njoj... a FX vise vuce nego bilo koji PII, pogotovo C3 revizije.
 
Bila je dilema gigabyte ili msii 970g45 i odlucio sam gigabyte ipak su oni jaci brend a sto se tice procesora oba dva su mi ok i 960t i fx svaki ima svoje prednosti i mane ali sto se tice potrosnje fx kad se klokuje trosi 121w ali i dalje sam u dilemi jer 960t moze da se otkljuca i takodje moze da se klokuje ali mnogo manje nego fx
 
slike govore 1000 rechi ;)
pardon, buldi je radio na oko 4800, al u praxi kao da je radio na ovih 1400 :D
 

Prilozi

  • ScreenShot652.jpg
    ScreenShot652.jpg
    405.9 KB · Pregleda: 294
  • ScreenShot626.jpg
    ScreenShot626.jpg
    451.7 KB · Pregleda: 224
Buldozer trenutno nije isplativ, mozda nekom sledecem revizijom kada budu ispravili i ako budu ispravili svoje greske.
Moj glas ide za 960T.
 
+1 za 960t,zato sto se skoro svaki otkljucava u 5 ili cak 6 jezgra...
 
Dzaba ti overklok na tom FX-4100 kada su performanse u startu na njegovih 3600MHz katasrofa, dosta gore nego na Phenom II X4... Cak i FX-6100 nije neka kupovina u odnosu na Phenom II X4, Phenom II je opet brzi ili tu negde, a FX-6xxx mozda malo brzi u nekim heavy threaded aplikacijama...
 
Znam ja da je on ocajan na base clocku ali overclock mu daje dosta performansi na 4.6 ghz oko 27% performansi a taj clock se dobije sa stock kulerom dok za phenom da bi ga klokovao moram obavezno da kupim aftermarket kuler ako zelim iole ozbiljno da ga kloknem i jer istina da AMD povlaci stare procesore iz prodaje.
 
Znam ja da je on ocajan na base clocku ali overclock mu daje dosta performansi na 4.6 ghz oko 27% performansi a taj clock se dobije sa stock kulerom dok za phenom da bi ga klokovao moram obavezno da kupim aftermarket kuler ako zelim iole ozbiljno da ga kloknem i jer istina da AMD povlaci stare procesore iz prodaje.

Overklokovani FX-4100 drasticno povecava TDP kao i ostatak FX serije i nikakav stock kuler to ne moze da ohladi. Takodje uz njega ne dolazi standardni AMD heatpipe kuler kao uz FX-8 seriju nego novi model aluminijumskog kulera, samo malo veci od onoga kakav se pakuje u box za starije Athlone.
Za overklokovanje bilo kojeg FX-a moras da imas dobar aftermarket kuler.

Preskoci snimak do 4:10 i videces i sam kuler koji je zapakovan uz FX-4100.
[YOUTUBE]NYKghiUFGOI&feature=player_embedded#![/YOUTUBE]

EDIT: Pronasao sam odakle ti podaci o tom overklokovanju +1GHz sa stock kulerom i simptomaticno je to da tester nigde nije prikazao temperature na tom kloku. Takodje je zanimljivo da nije dizao nikakve napone, a tvrdi da je dobio stabilan rad na 4.6GHz sto je poprilicno neverovatno.
http://www.legitreviews.com/article/1766/16/
Prema pisanijama vlasnika FX-4100 procesora po drugim forumima njihova iskustva su potpuno drugacija. Takodje, prema ovome bi bilo logicno da FX-4100 u proseku postize najvise stabilne taktove od cele FX serije, ali iskustva pokazuju drugacije. Trenutno su sampioni pojedini FX-6100 primerci kod kojih je u vise navrata zabelen 100% stabilan rad cak i na 5GHz za razliku od FX8 gde je 4.8 GHz nekakav plafon cak i za veoma skupa vodena hladjenja.
 
Poslednja izmena:
Overklokovani FX-4100 drasticno povecava TDP kao i ostatak FX serije i nikakav stock kuler to ne moze da ohladi. Takodje uz njega ne dolazi standardni AMD heatpipe kuler kao uz FX-8 seriju nego novi model aluminijumskog kulera, samo malo veci od onoga kakav se pakuje u box za starije Athlone.
Za overklokovanje bilo kojeg FX-a moras da imas dobar aftermarket kuler.

Preskoci snimak do 4:10 i videces i sam kuler koji je zapakovan uz FX-4100.
[YOUTUBE]NYKghiUFGOI&feature=player_embedded#![/YOUTUBE]


Pa procitao sam na jednom review da su klokovali fx 4100 na 4.6 ghz sa stockom a za aftermarket kuler znam da mi treba jedan a da li je istina da amd povlaci svoje stare procesore da bi popularizovao bolldozer procesore a sto se tice max tdp za fx 4100 je 121 w kada se klokuje na 4.6 ghz bar koliko ja znam
 
AMD je verovatno odavno prestao da proizvodi starije AM3 procesore radi popularizacije FX-a kako je i ranije najavljivao. Eventualne zalihe AM3-ojki cine "novi" Zosma modeli, odnosno Phenom II X4 960T koje je AMD lagerovao u poslednjih godinu i po od 100% nepouzdanih Thuban jezgara. Kako su te vec i savetovali ovde, za iste novce PII 960T nudi vise od FX-4100, a ti sam proceni sta ti vise odgovara.
FX-4100 nema posebno jezgro u FX seriji nego je "krepali" i "glibavi" Zambezi kome pola jezgara ne rade kako treba pa je umesto FX-8 ili FX-6 razreda zapao u najnizi. To znaci da bez obzira na pola iskljucenog procesora TDP karakteristike bi trebalo da budu slicne kao i kod jacih modela. U prevodu - cim se malo klokne i overvoltuje greje se ko furuna. Ovaj tip sa legit reviews-a ili ima "golden chip" ili uopste nije testirao stabilnost na tih 4.6GHz jer mi je potpuno neverovatno da radi stabilno bez dizanja napona.
Tome doprinose i one vesti od ranije o novijem FX-4170 modelu koji radi na 4.2GHz default, ali Turbo mu radi na svega 100MHz vise, dakle 4.3GHz plafon.
http://www.cpu-world.com/CPUs/Bulldozer/AMD-FX-Series FX-4170 FD4170FRW4KGU.html
 
Poslednja izmena:
Znam ja da je on ocajan na base clocku ali overclock mu daje dosta performansi na 4.6 ghz oko 27% performansi a taj clock se dobije sa stock kulerom dok za phenom da bi ga klokovao moram obavezno da kupim aftermarket kuler ako zelim iole ozbiljno da ga kloknem i jer istina da AMD povlaci stare procesore iz prodaje.

Treba ti bolji kuler za taj klok od 4.6GHz svkako, kao i za neki Phenom sto bi ti trebao, ti sa FX-om 4100 jednostavno ne mozes da stignes ni neki prosecno klokovan Phenom koliko god da ga klokujes, mozda negde, ali u vecini slucajeva ne....
 
Ako vec kupujes i plocu i CPU kupi lepo Intela i2500k i bog da te vidi.
 
Pa da, treba da da 170 eura za 2500k a ovako da 170 eur i za 960T i za plocu... Bas dobra kupovina.
 
Nema bolje kupovine za te pare trenutno od 960T i ploce. Meni samo nije jasno, ko ce kupovati FX?
 
Sledeca revizija je korak blize snu, ako mozes strpi se :)
 
Nedavno sam kupio FX-4100 iz čiste znatiželje, znajući unapred kako radi prema iskustvima sajber kolega. Ovaj podatak bi ti mogao dosta reći: CineBench [email protected] = pts 3.50 :rupa:

Dakle, klokuje se k`o blesav, ali džaba.. Pozz

Aj nam baci jos neke testove ako mozes igrice,3d mark,koliko mu napona treba za 4.5 ghz ili si dizao samo multiplikator i tako jos nekakve testove koji ti padnu napamet :eyebrows:
 
kupi bolje phenom II x6 bilo koji ili 960T, a najbolje bi bilo 955BE...... ne znam sta si zapeo za taj 4100, svi su ti rekli da ga ne uzmes, a ti hoces njega, ne razumem sto si onda trazio savet....

edit: mislim da nije bas dobar kloker ova grafika, nisam siguran, ali mislim da nije...
 
Poslednja izmena:
A jel uzeo neko ovaj FX 4100 o kojem je tema?
 
uzeo je neogeo ali je uzeo i plocu na kojoj je prvi bios pa sad trazi nekog ko ima athlona i phenoma da uflesuje zadnji koji podrzava fx procesore
 
Pih malera :p
 
Uzeo je i moj zet..al sam ga "oprao" zbog toga...kao rekli mu u radnji to ti je najnovija tehnologija,rastura kako radi.. ? :D
 
Kupio sam ga ja u kombinaciji sa ASUS M5A97 PRO.
Prvi maler na koji sam nalete je bila nekompatibilnost ploce i CPUa. Na ploci je bio inicijalni BIOS a od prve sledece revizije stavili su podrsku za FX-4100. Elem, kada sam ukljucio plocu sa CPUom, jednostavno nije htela da POStuje. Onda sam ubacio X 640 sa kojim se ukljucila iz 1ve pa sam preflesovao BIOS i vratio FXa i sve je proradilo...
E, sada sta da kazem za CPU osim da radi sasvim pedantno i da je na difoltu ladan ko zmija. Klokovao sam ga na 4GHz reda radi samo da zaokruzim frekvenciju a u BIOSu je ostalo ukljuceno C1E, C6, EPU i CnQ. Memoriju sam na mestio na 1866MHz.
Ceo sistem naprosto leti od zivahnosti a za drugo ne znam zaista.
Nisam stigao nista da probam obzirom da sam ne zahtevan korisnik istog.
 
onda bolje da si uzeo x2 intela i neku 775 plocu za 50e ako nisi zahtevan korisnik,a ostalo potrosis u kafani na svirace :)
 
Jeste, a kad mu prohtevi porastu, onda ce harmonika na uvce da mu svira :)

Nema brige oko prohteva ;)
Moji su sinovi još uvek "mali" tako da su im i zahtevi mali a i ovo što sada imam će brzo biti prodato ali za sada super radi.
FX-4100 je sasvim običan procesor i isto tako i radi a to što su drugi očekivali bum od strane AMDa je njihov problem.
AMD je uvek bio drugorazredno Intelovo kaskalo i tako će i ostati i ja sam svestan toga i meni ovo radi sasvim OK.
Ladan je kao zmija, napajanje mi je ladno a i sve je pantarhei ;).
Da li ću u nekoj igrici dobiti ili izgubiti par frejmova sasvim mi je nebitno (a i ne igram se doduše).

Prema tome, nemojte kuditi konja kog niste jahali ;) već prepričavate iskustva drugih koji su razočarani FXom jer su očekivali spektakl ;););).
 
Nazad
Vrh Dno