Šta je novo?

fujitsu Amilo Pi3560

@GoranM

Možeš li ti pomoći? Vidim da imaš iste zvučnike. Jesi li ih i kako povezao na laptop? Rade li kao 5.1?
 
Ne znam šta mi je bolja varijanta, Asus K61 16'' sa GT220m ili ovaj Amilo? Koliko li je razlika u veličini display-a primetna? Asus ima Altec zvučnike(kako li se oni čuju u poređenju sa Amilom) dok se na Amilo zvučnike ljudi žale? Pominje se i Wi-Fi n standard. Sad Core2Duo V.S. DualCore u gamingu(kažu da nema nikakve razlike ako rade na istim freq a rade). I konačno, koliko je to sad jača mašina od K61 i vredi li uzeti Amila pre nego Asusa? Dilema....
 
Ne znam šta mi je bolja varijanta, Asus K61 16'' sa GT220m ili ovaj Amilo? Koliko li je razlika u veličini display-a primetna? Asus ima Altec zvučnike(kako li se oni čuju u poređenju sa Amilom) dok se na Amilo zvučnike ljudi žale? Pominje se i Wi-Fi n standard. Sad Core2Duo V.S. DualCore u gamingu(kažu da nema nikakve razlike ako rade na istim freq a rade). I konačno, koliko je to sad jača mašina od K61 i vredi li uzeti Amila pre nego Asusa? Dilema....

GT240M je dosta brza i hladnija (radena na 40nm) od GT220M (radena u 65nm, zato jer nije nova arhitekura nego je rebrandirana 9600GT) I ako se mislis igrat uvijek idi na bolju graficku.
 
Poslednja izmena:
Postao sam i ja vlasnik Pi3650. Jako sam zadovoljan grafickim performansama ali imam jedan problem. Naime, disc sa drajverima nisam dobio uz lap pa sam sa Fujitsu sajta instalirao sve automatski. Javlja mi se neki freeze sa vremena na vreme, obicno posle duzeg koriscenja. Nebitno da li sam slusam muziku ili igram igre. Javlja se svakih par sekundi, everest pokazuje zaista cool temperature. To je pocelo da se javlja u samom startu, odmah nakon instalacije W7 i drajvera. Pretpostavljam da je do drajvera, nadam se da nije HW kao recimo HDD ili CPU. Zna li neko nesto o tome? I da pitam jos nesto, pomocu kog tool-a klokujem GPU? Za sada ne treba, igram Wolfenstein-a na max setovanjima u native rezu i to mnooogo dobro radi ali nije lose znati kada naidje neki naslov pa zatreba klok. Hvala i pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Instaliraj nove drajvere sa nvidia sajta iz download sekcije. oc mislim da moze sa riva tunerom.
 
Instalirao sam 195.62 i nVidia HD audio ali mi i dalje mis preskace po desktopu svakih par sec i muzika iz Aimp-a brljavi svakih par sec. Sta li moze da bude problem?
 
Ah da, zaboravio sam da pomenem da ne mogu Aero da aktiviram. Kada brljavi preskace i slova dok pisem. To je izuzetno izrazeno dok slusam muziku iz Aimp-a.
 
Opet sam pokrenuo deskupdate i našao je neke drivere za Realtek HD audio i sada je zaglupljivanje malo redje. Da se ispravim, Aero radi. Ne pljujem ja ovaj lap samo imam neke probleme eto da me neko ne shvati pogrešno. On fantastično dobro radi u igrama. Nisam video lap da bolje radi od ovog.
 
Bas cudno se ponasa pointer kao da "preskace", lici na situaciju kada HDD hoce da rikne pa preskace. U tom trenutku kada preskace bilo koji proces bilo vizuelni ili audio brljavi. :-( Pomagajte, ako jos neko ima isti model da li je imao slicnih problema i da napomenem da ja nisam imao nikakvih problema sa USB ulazima. Svi rade perfektno kako sa misem tako i sa flash memorijama.
 
Bas cudno se ponasa pointer kao da "preskace", lici na situaciju kada HDD hoce da rikne pa preskace. U tom trenutku kada preskace bilo koji proces bilo vizuelni ili audio brljavi. :-( Pomagajte, ako jos neko ima isti model da li je imao slicnih problema i da napomenem da ja nisam imao nikakvih problema sa USB ulazima. Svi rade perfektno kako sa misem tako i sa flash memorijama.
Tebi ce izgleda pomoci samo nova iznstalacija win 7 64-bit i rucno skidanje drajvera sa sajta.
 
Nov W7, samo nVidia 195.62 instalirana, sve ostalo je W7 sam nasao i to lepo radi. Medjutim imam isti problem. Preskace a kada "preskoci" muzika brljavi, pokazivac misa nestane sa jednog mesta i pojavi se na drugom ako je bio u pokretu, bas sada dok pisem pritisnem navodnike jednom - nema nista, pritisnem jos jednom pojave sa x2. Desi se da pocne da brljavi i u sred igrice(Wolfenstein) i to traje. Moram da izadjem, eventualno i da restartujem lap. :( Sta da radim? Ovo je tako dobar lap za ovu lovu, voleo bih da je software problem ali se plasim da nije?
 
Uopste ne mogu da izvalim od cega zavisi problem, neki put reaguje na new tab u Mozili nekada na typing, mislio sam da je CPU pa sam ga opterecivao LinX-om i Orthosom i u isto vreme slusao Aimp da vidim nije li osetljiv na CPU opterecenje, medjutim tada je radio najnormalnije. Prvo sam posumnjao na HDD pa sam testirao HD Tune-om v3.50 ali Tune nije javio nikakav problem na ispitivanju HDD-a. Nisamo testirao jos memoriju. Kojim programom bi bilo dobro da je testiram ili da pustim W7 memory test? W7 je up to date, mozda ce da izbace neki fix za ovaj problem ali ako ga ja samo imam onda je gotovo sigurno da je HW-ski problem.
 
Poslednja izmena:
Pokusao sam sa HD Tune Pro v4.01 da nadjem problem na HDD-u ali bezuspesno. Moze da bude chipset, audio chip, USB konektor mozda? Kako bih mogao da pokusam da nadjem gresku na chipsetu?
 
Ja sam takodje napravio gresku te kupio ovaj crap od laptopa.
Doduse meni jos radi kako tako..

Gledao sam razne reviewe po netu i svuda su razni testovi pokazivali da se amilo ponasa poprilicno zadoljavajuce u igrama.

Evo mojih rezultata(nisam puno isprobavao):
quake 4: na 800x600 oko 20-30fps(naspram 150 na testu u sk)
dolphin emulator(game cube igre): 2-3 fps(ne da je nemoguce igrati, vec je nemoguce iskljuciti emualtor posle startovanja neke igre :) )
directX sdk primeri: idu mi oko 30-40% sporije u odnosu na iste kada sam ih isprobao na poslu(radeon 4350(64bita), e5200, ocena pojedinacnih komponenti manja od ocene pojednicanih na amilu - sve osim harda naravno)

Da napomenem takodje da je ekran(sa odsjajem i uopste prikazom slike) u rangu najjeftinijih laptopa(tj naspram bilo koje Toshibe ne moze ni da se poredi).

Uglavnom, bolje uzeti slabiji(na papiru) HP, Toshibu, ili ,svakako, najbolje IMac(fuck the games), nego ovo njesra zvano Fujitsu Amilo.

@BoArDsLiDe, voleo bih da mogu da ti pomognem... Puno srece u otklanjanju problema
 
Pazi igre razbijaju kako rade na njemu zaista, to nikako ne moze da se ospori. Toshiba je jedan od najskupljih brendova i nije za poredjenje. Jeste tacno da mu je panel jedan od losijih(crna je uzas) ali sve u svemu nema bolje od ovoga za ovu lovu. Ako ti igre rade lose na ovoj masini teba da probas druge masine. Meni je ovo 4. lap i poprilicno sam zadovoljan sa njim. Voleo bih da neko ima slicna iskustva sa ovim lapom, ne vraca mi se u prodavnicu, ceo taj proces traje 4-5 dana. Ne mogu toliko bez njega :( . A ako je soft problem a ja nisam znao da ga resim, glupa situacija, pokusacu jos malo da ispitujem stvar, mozda resim nesto.
 
Pazi igre razbijaju kako rade na njemu zaista
Izgleda da je meni zapao ili falican laptop ili falicna win 7 instalacija, posto meni igre rade nikako :)

Toshiba sa 4GB memorije(naspram amilovih 3GB) i sa ATIjem 4650 je kostala 3,500 hiljade vise(pre 10tak dana kada sam kupio laptop). Oznaka joj je 550-nesto. Slozices se da bi nadogradnja jos jednog GB memorije kostalo jos barem 1,500-2000, tako da ispada da Toshiba za 2000din+ daje mnogo vise(makar godinu + garancije). A ako sam mogao da pljunem 64000(u kesu), mogao sam i 68000...krastavac, zajebao sam se
 
Poslednja izmena:
Razlika u memoriji nije bitna za gaming u sadasnjosti, 3GB je sasvim dovoljno za sve naslove? Ti imas T6600 CPU i Win 7 a ja sam dobio bez OS-a i T4300 CPU. Toshiba je obicno dosta skuplja. Inace resio sam problem, u stvari nisam ali kao da jesam :) . To je u stvari sasvim normalna pojava recimo, nije defekt(trebalo mi je 2 dana da zakljucim :( ). Primetio sam da brljavi samo kada gubi Wi-Fi vezu, ja iskljucivo koristim Wi-Fi na poslu i tamo mi je slab signal a kod kuce takodje. U momentu kada uspostavlja vezu(indentifying) on brljavi i dok je god jako slab signal a zakacen je za mrezu pravi probleme. U trenutku kada disable-ujem Wi-Fi problemi nestaju. Sad to ja nisam primetio na Asus-u K60, Aceru i Sony-u. Ne kazem da je ovo skroz normalno ali nije kvar. Lap je 100% ispravan samo sam ja ****** :) . Iako je ispravan stvar je prilicno iritirajuca, mora da moze da se sredi softverski, novijim drajverom recimo. Ne znam kakve veze imaju ostali procesi sa Wi-Fi vezom, bzv bas mi nije bilo logicno i nije mi padalo na pamet tj sasvim slucajno sam primetio. Probao sam Synapsis driver za touch pad ali bez uspeha, meni nije radio kako treba. Sad sam video tek da imam shortcut(Fn + F6) za enable/disable touchpad :wall: !
 
Poslednja izmena:
na sajtu laptop centra pise da je 220M, a jos je i skuplji od gigatrona

greska? :sceptic:
 
Uzeo sam ovaj lap pre par dana i mislima da je za te pare ok . E sad jedno pitanje da li ima neki softver za podesavanje web kamere. OC graficke radi lepo iz MSI aferburn, ne znam koji sofver radi za OC procesora. Hladjenje je odlicno mnogo bolje nego kod HPa
 
Poslednja izmena:
jedino sto ja zameram lapu je ocajan ekran , boje su isprane za medalju
 
ne reaguje mi FN (Function) dugme,kako da popravim to?
Toshiba L505-12Q
 
Ne može sve za 500e ;)
 
Nazad
Vrh Dno