Šta je novo?

Frižideri

Ja sam skoro uzeo Gorenje NRK619EABXL4 i zadovoljan sam. Lepo izgleda, unutra prostran, pozadi ima onu plocu kao i Samsung. Hteo sam Samsung, medjutim odlucio sam se za Gorenje zbog 5god garancije.
 
Zadnjih godina dok Gorenje nije postao Hisense je bio bas u padu po kvalitetu u odnusu na cenu. Ne znam sad od kad je Gorenje kinez i zvanicno jel ima pomaka.
Vox frizideri skuplje klase su generlano bili najbolja kupovina u odnosu cena/kvalitet jel je to manje vise isto kao Beko, a bili su do 30% nize cene.
Najbolje se prosetas do nekog velikog shopa. Malo otvaras vrata, cukas u lim, gledas plastiku :).
I naravno 5god garancije, mada to vecina nudi.
 
Skoro sam kupio gorenje NRK6191EW4 da probam tu nofrost tehnologiju i radi odlično.
 
Sta mislite od ova 2 modela koji bi bio bolji izbor?

Gorenje NRK 6201 ES
Gorenje NRK 6202 AXL4
 
Ta dva frižidera se u puno toga razlikuju i zavisi šta ti želiš šta ti treba. Normalno da ovaj skuplji ima više prednosti, od bitnijih nosač za flaše, dodatnu fioku za povrće sa regulacijom vlažnosti i podesivu temperaturu zamrzivača.
 
Cenovno se ne razlikuju mnogo, oko 6 hiljada, bar na ovom jednom sajtu. Vidim da je jedan no forst, a drugi total no frost, ne znam koja je razlika. Fioka dodatna znaci, a nije losa ni opcija za flase, a verujem da necu nesto podesavati temperaturu, menjati cesto i slicno, ne znam koliko se kvare zbog tog displeja. Sto vise elektronike ima, vise mogucnosti za kvarove 😄
 
Imam VOX evo 5 godina vec NF3830ix, radi odlično, proizveden u Turskoj u Vestelu tačnije. Burazer je kupio Samsung koji je plaćen 2x više verujte kvalitet izrade isti , čak mislim da ih za naš region i samsung pravi u Turskoj.
 
Tako sam i ja razmišljao što više elektronike veća verovatnoća za kvar ali sam ipak pre mesec dana kupio sa tom nofrost tehnologijom. Rekoh ako ga sad ne kupim i kupim klasičan nikad i neću i nisam se pokajao, radi odlično.
Vidi nekako i izbegni taj sa ekranom na vratima ili pogledaj te kablove kako su rešeni. Od otvaranja i zatvaranja vrata možda se nekad pokidaju. Mada verujem da je to sada dobro uradjeno.
 
Imam VOX evo 5 godina vec NF3830ix, radi odlično, proizveden u Turskoj u Vestelu tačnije. Burazer je kupio Samsung koji je plaćen 2x više verujte kvalitet izrade isti , čak mislim da ih za naš region i samsung pravi u Turskoj.
Ja pricam to vec u vise postova za VOX. Moj je friz taj model. Kad sam ga ja kupovao, a bio je to pocetak korone platio sam ga 33k, sledeci od 2m tipa Gorenje ili Beko NF je kosta preko 45k. Nema razlike, cak tvrdim da ju VOX tada bio bolji od Gorenje. Sam sam prebacio smer otvaranje vrata. Tu je bio mozda mali glitch, donja rupa za nosac nije bila dobro odradjena tj pripremeljna. Gume idealno nalezu, sve je pod konac. Plastike jace nego kod Gorenja iz tog vremena. Hladi super i friz i zamirzivac. Drzimo ga na pola jacine na termostatu. Staklene police. Da se ogradim mozda novi modeli nisu takvi, svako neka pogleda uzivo.
Koliko vidim sad nije tolika razlika u ceni VOX i ostali kao tada, pa ne mogu da kazem da je ultimativni best-buy :)
 
Poslednja izmena:
Tačno tako, odličan model i ja ga držim na 5 (sredina) odlično hladi. Sigurno je bolji je jer ima kvalitetniju plastiku , nije jeftina kineska koju sada koriste u izradnji Gorenje frižidera.
 
Tačno tako, odličan model i ja ga držim na 5 (sredina) odlično hladi. Sigurno je bolji je jer ima kvalitetniju plastiku , nije jeftina kineska koju sada koriste u izradnji Gorenje frižider
Mozda se Gorenje poboljsao od kad je Hisense :)
Iskreno to sto je pre 5 god VOX bio super a Gorenje solidno los, ne mora da znaci da je danas tako. Kvalitet proizvoda moze da varira i za isti model ako proizvodjac promeni politiku kvaliteta, a kamo li posle vise godina. Odavno nisam bio u odeljku bele tehike u nekom shopu. Mada iskreno ni VOX nisam video uzivo pre nego sto sam ga kupio online :)
 
Gorenje frizideri su bili ok i pre Hisense-a,bar modeli za koje znam iz iskustva.Ponekad moze da zavisi i do modela,ne mora daznaci da su svi losi.
 
Gorenje frizideri su bili ok i pre Hisense-a,bar modeli za koje znam iz iskustva.Ponekad moze da zavisi i do modela,ne mora daznaci da su svi losi.
Tvrdim iz licnog iskustva da pre 5 god Gorenje u odnosu na VOX (modeli 180-200cm kombinovani), imali tanji losiji lim, tanju losiju plastiku, propuste u izradi ili dizajnu.
Nisam merio naravno debljine plastike i lima, nego je to subjektivni i vizuelni osecaj, koji je potkrepljen podatakom o ukupnoj tezini frizidera.
Naravno nije sve u tezini i debljni materijala, ali dosta toga i moze da znaci.
Ne mogu da kazem nista za osnovnu funkciju tj hladjenje, to bi reako da je OK.
A bili su i skuplji, kao i danas verovatno.
 
Ima li neko predlog za frižider širine 70cm? Imam tačno toliko prostora u kuhinji, pa bih da ga popunim sa većim frižiderom. Visine ima oko 230, tako da bih gledao što veći da uzmem. Na prvu loptu, bosch mi je jako skup, kad sam krenuo da gledam nađoh oko 180k. Ima jedan model za 90, ali ne bih da uzimam bazni model ako ne radi posao. Na brzinu pretraga izbacila po jedan gorenje i hisense, beko i vox imaju neke niže modele i njih ne bih uzimao. Na prvu loptu sam pomislio bosch i nema razmišljanja ali mi je iskreno mnogo novca preko 100k da izdvojim.
 
Ima li neko predlog za frižider širine 70cm? Imam tačno toliko prostora u kuhinji, pa bih da ga popunim sa većim frižiderom. Visine ima oko 230, tako da bih gledao što veći da uzmem. Na prvu loptu, bosch mi je jako skup, kad sam krenuo da gledam nađoh oko 180k. Ima jedan model za 90, ali ne bih da uzimam bazni model ako ne radi posao. Na brzinu pretraga izbacila po jedan gorenje i hisense, beko i vox imaju neke niže modele i njih ne bih uzimao. Na prvu loptu sam pomislio bosch i nema razmišljanja ali mi je iskreno mnogo novca preko 100k da izdvojim.
Ja cekam da se pojave novi Samsunzi pa da vidim cenu. Ovi iz Bosha skupi kao da su iz Nemacke, a ne iz Turrske...
 
Odakle god, Boš i dalje izgleda urađen unutra kao liga za sebe u odnosu na ove ostale, bio sa klincem pre dva dana u gigatronu skroz bezveze i palo mi napamet da ih gledam. LG je blizu, ovo sve ostalo neuporedivo.
 
Ekipa, prvo pozdrav jer sam novi ovdje. Ako može neka preporuka frižidera do nekih 700 eura? Najveći što može biti (visina 193cm, širina da stane u element 60cm), garancija 5 godina i naravno da bude tih u kuhinji jer je povezana s dnevnim boravkom. Gledao sam da sada Haier ima frižidere. Ima li netko iskustva ili preporučate nešto bolje?
 
Jedno negativno iskustvo. Ukratko, ne kupujte Beko frižidere.

Nadugačko. Kupio sam ugradni Beko frižider BCNA306E4SN pre oko godinu dana. Pre dva meseca počeo je povremeno da bruji tako da me budi noću u susednoj sobi. Zvao sam servis pošto je u garanciji. Ljubazna gospođa primila reklamaciju i napomenula da ukoliko se ispostavi da je sa frižiderom sve u redu naplaćuju izlazak na teren. Posle 2 dana zove Serviser, došao bi. Pita telefonom jel ugradni frižider izvađen, oni ne smeju da ga vade iz korpusa. Naravno nije, nisu mi rekli. Uđemo u priču.

Pošto vidim da me navlače pitam, ok, zovem majstora, dva drugara, izvadimo ga nasred kuhinje i opet pozovem servis, serviser dođe i šta onda? Šta ako ne zabruji u tom trenutku? Oni mere nivo buke u decibelima, ako je ispod dozvoljene granice sa frižiderom je sve u redu. Znači, naplaćuju izlazak. Ako je iznad dozvoljene granice u korpusu oni ga ne pregledaju jer je u korpusu (u korpusu je naravno bučnije i tu uvek stoji). Kuća uvek dobija.

Ne znam kako je sa drugi kompanijama, ja ću morati da kupujem novi frižider jer ovaj jednostavno nije funkcionalan, džabe mi što dobro hladi kad je buka nesnosna. Garanciju mogu da okačim mačku o rep, bila ona 2, 5 ili 10 godina isto mi se hvata. Uglavnom, moje iskustvo je ne kupuj Beko, možda je isto s drugima, a možda ne, ne znam.
 
Gorenje frižider NRK619EEW4 sam kupio pre dva meseca, odličan model, baš sam iznenadjen kako dobro radi i hladi. Jedino ga noću kada je tišina možeš čuti da radi.

 
Nazad
Vrh Dno