Šta je novo?

Freelance / Frilensing : banke, porezi, propisi...

To ako krenu izbiće revolucija, jer onda više to neće biti “tamo neki koji zarađuju pojma nemam kako”, već solidan % stanovništva koji neće dozvoliti da im se izbije novac iz džepa.
 
Ne znam zašto pričate u prazno?

Glupo je i navoditi gde se sve "naš" novac rasipa od direktora JP-a koji prima 2.4 miliona mesečno, preko logo-a drugog JP koji košta 5,000,000 dinara da se izradi do 100,000 zaposlenih u državnom sektoru koji samo primaju plate. I SAD će posle svega što su do sada gutali, da se podigne kuka i motika?

Gde vi živite...
 
Malo lozenja nije naodmet, ko ce da se cima da protestuje. Bolje sacekati neku revoluciju, evo samo sto nije.
 
^ Lepo si napisao, ali mislim da mi ništa nikad nismo sasekli u korenu, već samo površinski (dakle estetski), zato nam je tako kako jeste, i zato smo tu gde jesmo... Jer iz trulog, a neisečenog korena, uvek raste truo i kvaran plod.
 
Da li neko ima informacije o tome šta se dešava na najavljenom protestu?

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Ne bi me čudilo da se protest odloži zbog kiše.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Nije se odložio, ima 300+ ljudi i pristižu. Drugar je tamo pa mi šalje snimke a ima i snimaka uživo

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Skupila se šačica jada na protestu, evo ga prenos uživo:

Imaš nekakvu agendu na umu?
Nešto bi rekao, propagirao? Izvol'te, forum ti pruža uši, slobodno razveži da čujemo šta imaš pametno reći i kako pomoći ljudima u problemu.
 
Imaš nekakvu agendu na umu?
Nešto bi rekao, propagirao? Izvol'te, forum ti pruža uši, slobodno razveži da čujemo šta imaš pametno reći i kako pomoći ljudima u problemu.

Da si pogledao barem minut prenosa, cuo bi da voditelj non-stop ponavlja kako ih na putu do skupstine ima svega 50ak.
Dakle, samo u poslednja dva dana preko 2000 je dobilo pozive iz PU, a na protest ih doslo mozda stotinak, 150 max.
To ti govori koliko im seva ona stvar da promene bilo sta - hteli bi da im neko drugi resi problem, bas kao sto i ti to hoces.
Vazi, vazi, evo odma' :)
 
Nemoj tako, pa potpisivali su ljudi peticije, ozbiljan je otpor pruzen, umalo nije pao rezim koliko je potpisa skupljeno.
 
Da si pogledao barem minut prenosa, cuo bi da voditelj non-stop ponavlja kako ih na putu do skupstine ima svega 50ak.

Dakle, samo u poslednja dva dana preko 2000 je dobilo pozive iz PU, a na protest ih doslo mozda stotinak, 150 max.

Nisam ni tvrdio da ih ima neki broj, samo mi nije jasan tvoj ugao posmatranja priče, tvoja poruka sugeriše mnoge stvari pa sam očekivao obrazloženje.
To ti govori koliko im seva ona stvar da promene bilo sta - hteli bi da im neko drugi resi problem, bas kao sto i ti to hoces.

Mada vidim da tebi obrazloženje ne treba, ti već sve znaš.
 
Složio bih se sa Ji 4Tze, poslušajte čak iako nemate nikakve veze sa preduzetništvom, frilensom ili bilo kojim drugim oblikom poslovanja.
 
Čini mi se da je bilo više od 150 ljudi i suguran sam da će još više ljudi dolaziti na proteste. Ovo se ovako sigurno završiti neće. Zbog poziva PU, koji je dostigao oko 2.000, broj ogorčenih ljudi će progresivno rasti.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Broj ogorcenih je abnormalan, broj hrabrih je mizeran.

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Jesu ovim merama pogodjeni samo ovi mucenici sto su povlacili novac na devizne racune domacih banaka ili i ovi silni ljudi sto su koristili samo payoneer karticu bez povlacenja na racune?

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Jesu ovim merama pogodjeni samo ovi mucenici sto su povlacili novac na devizne racune domacih banaka ili i ovi silni ljudi sto su koristili samo payoneer karticu bez povlacenja na racune?

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
Pretpostavljam da su svi pogođeni, jer PU otežava poslovanje. Tako da nema veze da li je payoneer ili ne.

Послато са LM-G710 помоћу Тапатока
 
Jasno mi je da bi tako trebalo u teoriji da bude ali i dalje niko u javnosti nije dao konkretan odgovor da li je payoneer obuhvacen ovim. Payoneer moze biti i metoda povlacenja novca na devizni domaci racun, ali moze biti i metoda koriscenja novca bez da on dodje do deviznih domacih racuna, pa svi ocigledno cekaju da cuju vise taj famozni odgovor da li PU moze pravosnazno da ima uvid u taj novac koji nije dosao do domacih racuna. Poznajem nekoliko ljudi koji tvrde da PU ovim merama ne moze da obuhvati novac koji je legao na payoneer nalog i nije povlacen na domaci racun a poznajem i nekoliko ljudi koji kazu da su svi pogodjeni. Ocigledno niko ne zna osim ljudi u PU :)

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Jasno mi je da bi tako trebalo u teoriji da bude ali i dalje niko u javnosti nije dao konkretan odgovor da li je payoneer obuhvacen ovim. Payoneer moze biti i metoda povlacenja novca na devizni domaci racun, ali moze biti i metoda koriscenja novca bez da on dodje do deviznih domacih racuna, pa svi ocigledno cekaju da cuju vise taj famozni odgovor da li PU moze pravosnazno da ima uvid u taj novac koji nije dosao do domacih racuna. Poznajem nekoliko ljudi koji tvrde da PU ovim merama ne moze da obuhvati novac koji je legao na payoneer nalog i nije povlacen na domaci racun a poznajem i nekoliko ljudi koji kazu da su svi pogodjeni. Ocigledno niko ne zna osim ljudi u PU :)

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
Da to je pitanje za milion dolara. Mislim da ni oni u PU ne znaju šta može a šta ne, a verovatno samo čekaju da im padne fascikla u ruku sa instrukcijama.

Ja imam neko svoje mišljenje, ali nisam dovoljno upućen pa necu da širim polu informacije.

Možda ne bi bilo loše da se vidi koliko je teško da se otvori račun u švajcarskoj banci...

Послато са LM-G710 помоћу Тапатока
 
Jeste, payoneer korisnici su takođe pogođeni. Par ljudi je pisalo u grupi na fb o tome. Ko ima vremena, ima dosta stvari koje može da pročita



Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Jeste, payoneer korisnici su takođe pogođeni. Par ljudi je pisalo u grupi na fb o tome. Ko ima vremena, ima dosta stvari koje može da pročita



Sent from my GM1900 using Tapatalk
Nisam upućen. Koja grupa je u pitanju ?

Послато са LM-G710 помоћу Тапатока
 
Udruženje radnika na internetu

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Sada je problem u tome što smo/su svi ogorčeni ali još uvek smo u toj zonici komforta, koja neće još dugo potrajati

Sent from my GM1900 using Tapatalk
Imas li potvrdu ovoga sto kazes? da ne budes ipak samo jos jedan od ovih rekla-kazala izvora informacija :)

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Da, naravno

Sada vidim da sam napisao komforta umesto komfora

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jesu ovim merama pogodjeni samo ovi mucenici sto su povlacili novac na devizne racune domacih banaka ili i ovi silni ljudi sto su koristili samo payoneer karticu bez povlacenja na racune?

Jasno mi je da bi tako trebalo u teoriji da bude ali i dalje niko u javnosti nije dao konkretan odgovor da li je payoneer obuhvacen ovim. Payoneer moze biti i metoda povlacenja novca na devizni domaci racun, ali moze biti i metoda koriscenja novca bez da on dodje do deviznih domacih racuna, pa svi ocigledno cekaju da cuju vise taj famozni odgovor da li PU moze pravosnazno da ima uvid u taj novac koji nije dosao do domacih racuna. Poznajem nekoliko ljudi koji tvrde da PU ovim merama ne moze da obuhvati novac koji je legao na payoneer nalog i nije povlacen na domaci racun a poznajem i nekoliko ljudi koji kazu da su svi pogodjeni. Ocigledno niko ne zna osim ljudi u PU :)

Da to je pitanje za milion dolara. Mislim da ni oni u PU ne znaju šta može a šta ne, a verovatno samo čekaju da im padne fascikla u ruku sa instrukcijama.

Ja imam neko svoje mišljenje, ali nisam dovoljno upućen pa necu da širim polu informacije.

Možda ne bi bilo loše da se vidi koliko je teško da se otvori račun u švajcarskoj banci...

Nemojte da me neko pogrešno shvatiti, ali ovakva pitanja nisu previše korisna u ovoj temi.

Naravno da će uvek postojati načini da se novac povuče ispod radara, ali će to biti sve teže i teže, i nije tema ove teme. Ako neki načini trenutno postoje, budite uvereni da će oni jedan po jedan biti ukidani.
Da ne punimo ovu, može da se otvori tema tipa, "kako naplatiti novac od poslodavca u inostranstvu, a da se to ne vidi od strane poreskih vlasti u Srbiji", pa da se krene o Payoneer i Švajcarskoj.
Ali to je već samo po sebi nelegalno u svim uređenim državama sveta. Legalno je (što sam već davao kao primar) koliko i vožnja u alkoholisanom stanju ulicama gde nema policije.
Zakon o "sprečavanju pranja novca i finansiranju terorizma" će uskoro povezati sve legalne protoke novca u jedinstvenu bazu iz koje će neki poreznik uvek moći da vidi vaš novac.

I Švajcarska je ukinula diskreciju vlasnika računa, i svakoj državi će na upit izdati podatke o stanju na računu za rezidente tih država.

Tema ove teme bi trebalo biti kako isposlovati poreske olakšice (ili subvencije) za on-line freelance radnike koji su rezidenti Srbije.

Jedini legalan način da izbegnete te poreze jeste da niste rezident Srbije, tj. da živite u nekom od poreskih rajeva.
A to je vrlo komplikovano, skupo i isplativo jedino za veoma velika bogatstva. Isplati se npr. Đokoviću.

...

Ne vredi sada da kukamo za gomile drugih prihoda u Srbiji koji idu ispod radara (da spomenem pijace npr, sve vrste majstora po kućama ili izdavanje nekretina), ili idejama pokretanja revolucije i istresanja frustracija na državu.
Time samo punimo temu i gomilamo strane, a udaljavamo se od potencijalno jedinog mogućeg rešenja za ovde zainteresovane, a to su poreske olakšice.
 
Nazad
Vrh Dno