Šta je novo?

Fotografije - 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Lepa promena. Pohvale takodje i svim ostalim na zadnjih par strana. Sve super fotke. krastavac ne stizem svakog pojedinacno da pohvalim ;)
 
U poslednje vreme aparat malo češće vadim iz torbe.






|

|

 
Poslednja izmena:
I jedna sa proslave:

 
Poslednja izmena:
@MR.BIG
Hvala druze :)

@zeleni_zub
Odlicne fotke druze, kompozicija, svetlo, obrada, sve mi se dopada...
 
Poslednja izmena:
@zeleni jako dobre fotke, samo ova sa gsp autobusom mi je dosta slabija od ostalih iz serije. Svaka cast !
 
@zajebani: Hvala. :)

@mikiPSY: Znam, ali su mi ti žuti busevi skroz cool kada su tiltovani. :D

 
Na toj je objektiv tiltovan na gore i šiftovan na dole, most - tiltovan na levo, zgrada - tiltovan na dole i šiftovan gore.

U principu da bi dobio izražen efekat minijature, trebaš biti dosta iznad kadra, tiltuješ objektiv skroz na gore i rotiraš ceo aparat na dole. Na ovim fotkama je tiltovanjem samo pomerena ravan fokusa skoro bez "minijaturnog" efekta. :)
 
Na toj je objektiv tiltovan na gore i šiftovan na dole, most - tiltovan na levo, zgrada - tiltovan na dole i šiftovan gore.

U principu da bi dobio izražen efekat minijature, trebaš biti dosta iznad kadra, tiltuješ objektiv skroz na gore i rotiraš ceo aparat na dole. Na ovim fotkama je tiltovanjem samo pomerena ravan fokusa skoro bez "minijaturnog" efekta. :)

Šta si koristio od opreme? Čisto radoznalost.
 
Sve fotke imaju EXIF. Ove tiltovane su sa 5DMKIII i TS-E 24mm.
 
Nekoliko prolećnih sa Durmitora od nedelje. :)


26594812234_14b2e01890_o.png


26937914000_8efceae5ba_o.png


27121324762_4d8349fe67_o.png
 
odlicne ali mi se cini da ti je monitor malcice tamnije kalibrisan ja bih to spustio za po blende
 
^^
Civi, dobro ti je ovo skroz.

@ATI: Treća. Nego prekinuo si GSP seriju. :D
 
Poslednja izmena:
Pejzaž vrh. Lokacija?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Поздрав друштво! Ево и ја дошао до доброг апарата (Nikon d3100) и почео мало да се играм. Читао сам нешто од литературе и мало ме подучавала кума како се праве добре слике. Ево пар почетних слика, па очекујем савете од вас.







Послато са K013 уз помоћ Тапатока
 
^Prva fotka je fina, ali joj nedostaje centralne oštrine, boja i malo je podeksponirana; ima materijala fino da se dotera u LR. Druga mi je nekako bad crop ili loša kompozicija. Treća curi, plus je fotkana iz lošeg ugla, tako da se gubi osećaj prostora i što se tiče građevine, čitaj crkve, i što se tiše okoline. Posveti malo više pažnje prvoj, a druge dve "delete" :( :) Pozz
 
@salekojot
Malo vise fotkaj a malo manje citaj, i to sto citas neka bude vezano iskljucivo za kompoziciju kadra i gradivo koje te uci tome sta je dobro svetlo, sve ostalo moze samo da te ogranicava na samom pocetku kada jos uveke nemas pojam sta radis. Veoma je bitno da naucis pravilno da koristis opremu tako da i na tom polju treba edukcije i prakitcnog rada, sve je to jednostavno brzo se nauci al treba malo prakse zbog rutine... Ono najbitnije je da o svakom kadru razmislis pre nego sto okines uz to treba okinuti vise puta isti kadara za svaki slucaj, to ce u pocetku da bude sa dosta propusta ali razmisljanjem o tome sto radis vremenom ce sve to kroz praksu da dodje na svoje mesto. Obrada je jednako bitna tako da i na tom polju moras paralelno da radis LR i PS, ostali programi su gubljenje vremna... Mozda je najvaznije da ne pravis bauk od svega, posto je sve ovo lepo i jednostavno ispunjava coveka na jedan poseban nacin, umetnost a ne nauka, tako da nemoj da podecenjujes sebe i slusas glupe price po kojima tek za 5-6god ili ne znam koliko hiljada fotki pocinjes da pravis dobre kadrove, a takvih prica ima i previse.
Znaci posvecenost, razmisljanje o svakom kadru, i smislena odmerane edukacija, to je savet od mene, a ovo sto si postavi besmisleno je kometarisati posto je plod nasumicnog skljocanja a ne razmisljanja o kadrovima i iz tih kometara neces nista nauciti ;) Sledeci put postavi fotografiju o kojoj si pre nego sto si je napravio dobro promislio, pre svega o kompoziciji kadra...
 
Poslednja izmena:
Хвала момци!
Прва слика, са пчелом, је најбоља од свих које сам направио (са пчелом). Гледао сам да фокус буде на пчели, али ми је увек прелазио на латице.
Друге две су спонтане.
Ове са диносаурусима, су ми биле интересантне. Нажалост Дино парк у Новом Саду је постављен на веома лошем месту. Све је окружено зградама. Нисам могао направити реалну слику. Ове две су ми некако "реалне". Ону другу када сам правио, видео сам авион, па сам хтео да "испадне" да диносаурус хоће да ухвати авион [emoji1].
Пламен ми је испао одличан, само ми ипак нешто недостаје на њој.

Генерално имам проблем одредим добар кадар.

Слике су сирове, не обрађене.

Послато са K013 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno