Šta je novo?

Fotografije - 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
e jes pohvala kad kazes nekom da si ti istu sliku napravio sa analognim *****om....
 
@MR.BIG
Odlicna fotka... Mislim da bi trebao uvek makar po jednu ovakvu fotografiju da pravis sa obradom ovog tipa, malo siri kadar sa dobrom kompozicijom koliko je to izvodljivo u teretani i mometima koji kao da su nastali izmedju dve teske serije za vreme treninga... Meni ova fotka tako izgleda ;)
 
^
Pored toga sto mislim da bi na fin nacin upotpunila jedu komercoijalnu seriju fotografija, tebi ostavlja dosta prostora da se na malo drugacij nacin iskazes :)

On the Road of the Winds... by Nenad Ristic, on Flickr
 
Poslednja izmena:
^
Pored toga sto mislim da bi na fin nacin upotpunila jedu komercoijalnu seriju fotografija, tebi ostavlja dosta prostora da se na malo drugacij nacin iskazes :)

On the Road of the Winds... by Nenad Ristic, on Flickr
Da li bi se vise dobilo na zanimljivosti da si vise "osvetlio auto i put" s obzirom da oci skoro podjednako gadjaju i u vetrenjacu i u kola/spoj puta i horizonta...? Postoje li neka pravila oko toga ili je to ipak subjektivna prederencija?
Svakako, sjajna fotka..
 
@ Kwabena
Ma koja pravila, uvek treba posvetiti najvse paznje kompoziciji kadra, to je primarno a sve sto treba da se zna na tu temu uci se u osnovnoj i srednjoj skoli na casovima likovnog tako da to spada u neko opste obrazovanje, sve nadalje je stvar afiniteta u okviru dobre kompozicije i ne moze da se karakterise kao dobro ili lose... Odredjeni tip fotografije podleze rigoroznijim pravilima kao recimo beuty fotografija, ali sustiniski najabitnije je uhvatiti dobar kadar sa sto boljim svetlom, sve ostalo je umetnicka sloboda jer fotografija je umetnost, znaci sloboda, a sloboda i stroga pravila sem tamo gde nesto mora da se radi po odredjenom sablonu ne idu u isti kos ;) Postoje opste smernice definisane u umetnosti kako bi bilo dobro nesto da se radi u osnovi, al to je nesto sasvim drugo u odnosu na jasno definisana pravila...

Konkretno sto se ove fotke tice mogu da kazem kako ja to vidim, ali to nije bitno, bitno je da sam zadovljan fotografijom obradom i da je tebi sjajna :) a recimo nekome se nece svideti toliko, i sve to je normalno, najgore bi bilo da lici na milijon slicnih a to se desava kada se mnogo ide za pravilima a ne za intuicijom i nekim individualnim osecajem za to sto radimo ;) Ja recimo ne volim foto realisticne pejzane fotografije idealno eksponirane sa prefetktno tacnim bojama i zato se uvek trudim da napravim nesto sto u nekoj manjoj ili vecoj meri odstupa od 100% realnog prikaza...
 
Poslednja izmena:
Znao sam da si na necemu cim pravis tako dobre fotke... hehe, sala mala, super je fotka kao i prethodne!
 
@MR.BIG ne znam zasto ali ovakve izvedbe mi se najvise dopadaju...svaka cast stari!!
P.s tacno mi dodje da opet idem ispod 10% masti samo da i ja imam jednu priblizno ovakvu sliku u zivotu :)
 
Poslednja izmena:
@zajebani: E, upravo tako umetnost i ja kapiram, bez obzira sto sam laik. Hvala na recenom :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Ma pocinje djavola, jedem ko nezdrav poslednjih dana :( ...al mora se nesto promeniti, ne moze vise ovako...tvoje slike mi daju motivaciju uvek!
 
Ja cekam te krave za motivaciju!


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Znao sam da si na necemu cim pravis tako dobre fotke... hehe, sala mala, super je fotka kao i prethodne!

tvoje slike mi daju motivaciju uvek!
Ja cekam te krave za motivaciju!

Hahhahahahahahha :D Carevi :p

@MR.BIG ne znam zasto ali ovakve izvedbe mi se najvise dopadaju...svaka cast stari!!
P.s tacno mi dodje da opet idem ispod 10% masti samo da i ja imam jednu priblizno ovakvu sliku u zivotu :)
Nema od tog posla nista, zivis na pogresnom mestu gde se uvek dobro krka tako da ako uspes proglasavmo te za svetca :p

@Kwabena
To je moje razmisljanje a ujedno su me tako ucili tokom skolovanja skolovani slikari a ne priuceni amateri po forumima, posto sam bio malo aktivniji i malo vise se interesovao za slikarstvo... Uvek sam dobijao savete da se ne zanosim previse svim i svacim sto moze da se procita u literaturi vezanoj za slikarstvo narocito ne literaturom koja na tako opsiran nacin pokusava da nas nauci kako nesto treba da se radi jer to je nacin i vizija samo jednog autora kako bi nesto trebalo dok vec neko drugi ima neki drugaciji nacin rada ali u osnovi sve je to isto, njih kao autore cini orginalnim a nas ako se previse unesemo u sve to samo njihovim bledim kopijama. Tako da postoji razlika izmedju strogih pravila i smernica kako bi nesto trebalo, smernice ostavljaju prostora za kreativnu slobodu a stroga pravila koja neko sam sebi nametne citajuci sve i svasta prave od autora najcesce losu kopiju jednog ili vise poznatih autiora...
Znaci edukacija u osnovi da, zanosenje svim i svacim ne :)

The spring sun... by Nenad Ristic, on Flickr
 
Poslednja izmena:
YIYqyZX.jpg
 
@Zajebani pa prosle godine sam bio...vene po stomaku i sve ostalo ;) ...al je problem ponoviti.
 
^
Zasto je problem ? Nije problem sve je to do nacina zivota a to je ono o cemu pricam, tamo kod tebe je dobra klopa gde god se okrenes, u gradu, kuci, na poslu, jednostavno takvo je podnevlje i koliko goda da vodis racuna ukusna hrana uvek prevari da se pojede malo vise :) Znam ljude u ekstrimu koji su konstantno u takmicarskoj formi sa vema malim oscilacijama, jeste to sve i do coveka al realno one krempite i sampite na petrovaradinu covek ne moze da ne proba uvek kada se tamo zatekene :D
 
Krkojzla, jel mogu da prosledim Darku ovu fotku? Inace skroz dobre obe.

Opet jedna sa zapada
 
Poslednja izmena:
@zajebani: primljeno k znanju ;)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Krkojzla sa prvom fotkom si obrnuo igricu. Svaka cast !
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno