Šta je novo?

Fotoaparat molim Vas za pomoć

M J

Slavan
Učlanjen(a)
09.10.2013
Poruke
5,825
Poena
425
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Optički internet
Zamolio bih Vas,ljude koji znaju, da mi preporučite koji fotoaparat,da kupim.

Naime, burazer,bi voleo da da krene u svet fotografije...voli to...

Ide 18-ti,pa...

A planira da ozbiljnije krene u tu priču, da fotografiše i za novac. Rodjendani,žurkice...

Koji aparat,blic,objektiv.

Hvala
 
I dalje nam nista nisi rekao. Zlatna sredina u danasnje vreme je canon 5d mark 2, pa kad dodas 24-105 i 70-200 eto te na skoro 2000€ pa blic itd...
Takodje jos jedna bitna informacija, hoces iskljucivo novo ili i polovno prolazi?
 
Ја бих рекао да је овде план нешто до 50€ али да је одлично. ;) Нема потребе да уопште планира да крене у озбиљније фотографисање ако није спреман (или ти) да одвоји бар кило евра, мада ће то касније да се множи. Без тога нека користи мобилни и слика друштво.
 
Ceo thread i pitanje nema nikakvog smisla. Burazer hoce da radi prilicno tesku vrstu fotografije a ti se raspitujes sta da kupi ? Pa prilicno je lako znati sta da kupis ako bilo sta znas o fotografiji, sto je neophodno da bi radio to sto zeli da radi. U prevodu, dok sam ne bude sam znao sta da kupi bolje da ne pocinje nista...
 
Teška vrsta fotografije...

Ja mu kupujem,neznam puno o tome...koja je ralika izmedju d90,i d5300,5200,3200...

Tražio sam pomoć i savet, to je sve
 
Ochigledno me nisi razumeo, ajde da probam jos jednom.

1. Nije dovoljno da burazer zeli da se bavi fotografijom pa mu samo fali fotoaparat da bi radio sa njim
2. Burazer prvo treba da kupi bilo koji najjeftiniji DSLR sa par najjeftinijih objektiva i da nauci da ga koristi, kada bude dovoljno znao da pocne da radi, znace sam sta treba da kupi
3. Ovaj thread je isto kao da si dosao ovde i pitao "moja baba zeli da fotka vencanja, sta da joj kupim".

Postoji neki red koji se ne moze preskociti, burazer prvo da nauci da koristi aparat, da ispuca 100k fotografija, uradi 10 poslova besplatno gde ne odgovara za ono sto radi, i onda da razmishlja da naplati rad...
 
Dobro, jel' ima neko od vas poznavaoca da preporuči čoveku paket telo+objektivi za do 1000 eur, za nekog ko hoće da krene da uči da fotka? Dakle, konkretno bez mnogo pametovanja?
 
Neka prvo kupi najjeftiniji DSLR novije generacije, sa kit objektivom, sve jedno dal' Canon ili Nikon, plus odgovarajući 50/1.8 objektiv. Za Nikona ima i sjajan 35/1.8. Ne mora odmah kupiti sve što od fotografske opreme može ustrebati.

Sa time neka fotka bilo šta, tj. sve što mu dođe pred objektiv, pa neka svoje rezultate, za slične motive, poredi sa onima koje nađe na naprednim fotografskim sajtovima na netu. Neka istaržuje zašto je ono na netu bolje, šta se i zašto razlikuje, šta treba da uradi i šta da dokupi ili promeni da dobije bolje rezultate.

98% posla se može uraditi sa svakim današnjim deselerom.
 
Dobro, jel' ima neko od vas poznavaoca da preporuči čoveku paket telo+objektivi za do 1000 eur, za nekog ko hoće da krene da uči da fotka? Dakle, konkretno bez mnogo pametovanja?
Ako neko to i uradi onda padne flejm na njega jer nije dovoljno upoznat sa svetom fotografije,gleda, stvari sa tehničke strane, odnosno karakteristika. Dolazi sa mobilno masturbatorskih tema, i slična spuštanja.
Takvi su ovdašnji "fotografi". Zajedljivi i sebični, smatraju da prvo moraš da budeš majstor fotografije pa onda da možda razmisliš da kupiš dslr.
 
Dobro, jel' ima neko od vas poznavaoca da preporuči čoveku paket telo+objektivi za do 1000 eur, za nekog ko hoće da krene da uči da fotka? Dakle, konkretno bez mnogo pametovanja?

Hvala, i ako može da se obriše ova diskusija bio bi zahvalan.

Dok ispuca 100 hiljada snimaka...
 
Ako neko to i uradi onda padne flejm na njega jer nije dovoljno upoznat sa svetom fotografije,gleda, stvari sa tehničke strane, odnosno karakteristika. Dolazi sa mobilno masturbatorskih tema, i slična spuštanja. Takvi su ovdašnji "fotografi". Zajedljivi i sebični, smatraju da prvo moraš da budeš majstor fotografije pa onda da možda razmisliš da kupiš dslr.
Po obicaju lupetas gluposti ali nema veze, navikao si nas na to.

U vezi sa temom.
Prva i osnovna stvar, reci nam koliko para planiras da potrosis za burazera? Dobices odgovore ali moramo da pocnemo od necega.
 
Do 1000 evra, i platiću stručnu osobu da mu objasni, neke stvari... da ne mora baš da ispuca 100 hiljada fotografija, da bi naučio
 
Poslednja izmena:
Do 1000 evra, i platiću stručnu osobu da mu objasni, neke stvari... da ne mora baš da ispuca 100 hiljada fotografija, da bi naučio

Canon EOS 650D sa kit objektivom i EF 50 1.8 STM ili Nikon 3300 sa kit objektivom i 35 1.8 mogu jako lepo da posluze za ucenje i sagledavanje DSLR price. Investiranje u ucenje/znanje je uvek dobra stvar i isplati se svakome, za razliku od ovog dole potpisanog...

Haha "fotograf" = Marti Misterija.
Sam se prepoznaš uvek.[emoji6]
...koji jedino ume da mazi mobilna seksualna pomagala i troluje po forumu, ali i tome ima leka!
 
Poslednja izmena:
A ti kao ne znas sta je najbolji lek na ovom forumu ?

Par poencica za flame i upozorenje da to vise ne radis.

Najefikasnija metoda.

-ontopic: Bolje da uzme RX100 MK3 i da uziva u kvalitetnim fotkama, pritom da uci.
 
Poslednja izmena:
Canon ili Nikon, pitanje je sad :)

Mada vidim da ovde ima vise strucnjaka (k'o oni iz vlade :p) ono sto bih ja mogao jos da dodam je canon eos 1200D rebel T5.
Ali kad covek pogleda ocene Nikon d3300 (+ VRII lens kit) na UK amazon-u, prosto greota da ga ne kupis :)
 
Sve jedno ti je koji mu ces mu aparat uzeti od tih nabrojanih, procitaj ponovo sta je driver napisao, potpisujem svako rec. Ja sam se za fotografiju zainteresovao pre godinu-dve, i tada nisam znao apsolutno nista. Uzmi mu bilo koje telo sa 2-3 jeftinija objektiva, pa kad nauci da ih koristi znace i sam sta mu treba. Npr. Neki canon 600-700d, 18-55mm, 50mm 1.8 i neki 55-250 ili tako nesto. Vremenom kad mu ovo ne bude dovoljno, znace i sam sta mu treba.
 
Ne znam da li je to samo do mene, ali po mom subjektivnom misljenju canon pravi bolje fotke od nikon-a :)

ovaj Sony Alpha A6000 je isto visoko ocenjen. Ja pri odabiru obicno koristim kolektivni um tj prosecne ocene, i taj kolektivni um mi kaze da je nikon d90 djubre :p

Aparat ne pravi fotke vec fotograf. Ako su dobre, do njega su, ako su lose, isto tako su do njega. ;)
Imam A6000, to je sjajno sokocalo, sa dva kit objektiva pesma. Plus moze da nakaci kojekakve manuelce i da se uci mnogcemu sto nije moguce sa af objektivima.
 
Nazad
Vrh Dno