Šta je novo?

Forza Horizon 3

^
To ti nikako ne moze biti glupa kupovina.Jednog dana kada ne budes vise igrao igre,racunar ces koristiti sigurno za nesto drugo,barem za filmove i muziku.Cak i da se pojavi neka druga verzija windowsa,tebi ostaje ova.Ja sam moj kljuc kupio sa ebay-a od nekog svabe za 11 evra,pro verziju!Isao sam na rizik,ali i dan danas radi bez problema!

Ako naletim tako na Pro verziju uzecu sigurno, u svakom slucaju da ne idemo off. Salu na stranu uzece se u jednom trenutku, samo sam sada zbog Forze pitao jer imam nesto malo preko 50-ak eura na kartici pa reko da je uzmem.
 
Meni nikad ne vrate (racun u dolarima) a kada sam zvao korisnicki servis da pitam u cemu je stos, rekli su mi da je to zbog "posrednickih banaka"...

Anyhow, pokrenuo igru jutros, samo je defaultovalo na 4k sve na Ultra 4xMSAA i zakucanih 30fps, medjutim otkljucao sam i stavio na 1440p sa 4xMSAA (posle smanjio na 2) i radi super. Ima poneki pad od 3-4 frejma tu i tamo ali to je retko i u delovima kada verovatno mora da streamuje sledecu oblast, ali generalno radi fluidno i izgleda sjajno. Nikakav stutter nisam primetio pa cak ni u gradovima na koji su se mnogi zalili sa slicnim konfiguracijama.

Nemoj koristiti dolarsku partiju na visa internet kartici, ona u tom slučaju ima duplu konverziju...Čak i da plaćaš nešto što je iskazano u dolarima, banka prvo tvoje dolare pretvori u evre, a zatim te evre pretvara u dolare....
 
Cuo sam tu pricu i poznata mi je vec duze vremena, ali je interesantno da korisnicki servis to nije hteo da potvrdi.
 
Intesa su indijanci, pizdim na ebanking vec godinu dana. Deaktivirali mi mobi, zovem, odem peske, sve u redu. Probam, ne radi... i tako dva puta po par dana. Neozbiljni su, nasi ljudi jbga. Mozes ti nju/njega u odelo da obuces, pocesljas ali dzabe.
 
Cuo sam tu pricu i poznata mi je vec duze vremena, ali je interesantno da korisnicki servis to nije hteo da potvrdi.
Mene je na to šalteruša upozorila kada sam svojevremeno hteo da otvorim dolarsku partiju.
 
Bajpasovana i Horizon 3, a taman sam mislio da je kupim ovih dana :) Dobro mi doslo da je probam sada prvo :)
 
Radi, ali je malo cimanje. Tj treba da imas DX12 GPU (imam) i specificnu verziju Win10, a sa time se necu bakcati...

Sent from my Samsung S7
 
^
Krenuo i ja sinoc da pratim tutorijal,ali sam stigao samo do prvog koraka:DMa idi...vec sam se umorio na samom startu.
 
Odlicna igra. Kupio sam je sinoc i nisam se pokajao. Jeste skupa, ali zato sve druge voznje mogu u penziju. Igru ne treba gledati kroz prizmu simulacija, arkada ili sl, vec jedino kao zabavu - ako volite stari Top Gear, a znate da nikada necete postati srednjovecni Britanac kome drugi placaju da se zeza sa najskupljim automobilima po egzoticnim lokacijama, ovo je igra za vas :) Dakle Top Gear medju trkackim igrama.
 
Kakva je zahtevnost?
 
Kakva je zahtevnost?

Skokovita...treba da se krpi još. Dok se to ne desi ja sam stavio sve na ultra, povecao msaa na 8x, framerate smoothing off, vsync off i zakljucao fps na 30. Na taj nacin igra izgleda odlicno, a performanse ujednaceno - nema varijacije ni za 1 fps. Mogu reći da je 30fps u ovom slucaju igrivo, dok recimo Quantum Break nisam mogao tako da igram.
 
Odlicna je, ako nisi igrao prethodne delove.
Ako jesi, ovo je manje-vise ista stvar.
 
Skokovita...treba da se krpi još. Dok se to ne desi ja sam stavio sve na ultra, povecao msaa na 8x, framerate smoothing off, vsync off i zakljucao fps na 30. Na taj nacin igra izgleda odlicno, a performanse ujednaceno - nema varijacije ni za 1 fps. Mogu reći da je 30fps u ovom slucaju igrivo, dok recimo Quantum Break nisam mogao tako da igram.

Probaj smanji senke na high, one su poprilicno zahtevne na ultra a razliku u toku voznje neces generalno ni da primetis. Ja sa senkama na high izvacim 60fps na 4k bez ikakvog AA, doduse ima delova gde mozda malo padne ali generalno radi sjajno, pogotovo posle ovih par patcheva.
 
Skokovita...treba da se krpi još. Dok se to ne desi ja sam stavio sve na ultra, povecao msaa na 8x, framerate smoothing off, vsync off i zakljucao fps na 30. Na taj nacin igra izgleda odlicno, a performanse ujednaceno - nema varijacije ni za 1 fps. Mogu reći da je 30fps u ovom slucaju igrivo, dok recimo Quantum Break nisam mogao tako da igram.

Kao sto rece @Gdin_M posle zadnjih patcheva igra ima mnogo stabilniji fps, meni je na 970 AA off, smanjene senke i mozda jos neka stavka koja nije primetna u voznji i u igri nema vise konstantnog zapinjanja i stucanja na 60 fps-a, stucne tu i tamo, ali bas retko. Do duse od zadnjeg patcha imam problem sto igra izbaci bez ikakvog pravila i razloga u toku voznje, sto mi se ranije nije desavalo. :/
 
Skidam, bicu zadovoljan i sa 30 fps, samo da ne laguje.
Za 2 sata i 30 min kaze za 48gb, nije lose...
 
Poslednja izmena:
Probaj smanji senke na high, one su poprilicno zahtevne na ultra a razliku u toku voznje neces generalno ni da primetis. Ja sa senkama na high izvacim 60fps na 4k bez ikakvog AA, doduse ima delova gde mozda malo padne ali generalno radi sjajno, pogotovo posle ovih par patcheva.

Kao sto rece @Gdin_M posle zadnjih patcheva igra ima mnogo stabilniji fps, meni je na 970 AA off, smanjene senke i mozda jos neka stavka koja nije primetna u voznji i u igri nema vise konstantnog zapinjanja i stucanja na 60 fps-a, stucne tu i tamo, ali bas retko. Do duse od zadnjeg patcha imam problem sto igra izbaci bez ikakvog pravila i razloga u toku voznje, sto mi se ranije nije desavalo. :/

Pošteno govoreći, nisam isprobavao druga podešenja - videći postove oko performansi, odmah sam stavio 30fps lock i nisam više ništa dirao. Videću večeras, mada ja bez debelog aa ne mogu :)

Koji su vam nickovi, da se dodamo u igri?


Odlicna je, ako nisi igrao prethodne delove.
Ako jesi, ovo je manje-vise ista stvar.

Nisam - nisam nikada posedovao konzolu, od kineskog nitenda 90ih :)


Za neki dan novi patch:

Look for the next update for FH3 arriving on November 2, along with the next car pack for the game. Next week Johniwanna will have his traditional Clue Thread for those of you who want to give your best guesses as to which cars will be coming to the game in November. Here’s one tantalizing tease: We’re adding something in November that we’ve never done before in the Forza Horizon series.
 
Poslednja izmena:
Sa cime upravljate? kako je prilagodjeno tastaturi+misu, eventualno dzojstiku?
 
Ja sa Xbox360 wireless controler.
 
Sa cime upravljate? kako je prilagodjeno tastaturi+misu, eventualno dzojstiku?

Ok je na tastaturi, jedino frka kad prebudzis auto sa zadnjom vucom, onda postane previse pipkavo ako vozis bez pomoci, van toga sve ostalo korektno. Nazalost volan driving force gt nema podrsku tako da cu ipak morati neki kontroler da nabavim ranije od planiranog. :/

Koji su vam nickovi, da se dodamo u igri?

Isti ko na benchu, subaru300hp. Imam ga od pita boga kad, nisam se ni potrudio da vidim moze li da se promeni. :)
 
I moj bi trebalo da je isti. Igram na X1 padu, jer ne mogu nigde da nadjem volan koji zelim :)
 
Gde je najjeftinije uzeti igru?
Na standardnim mestima je nema...
 
Tesko da ce je i biti, mozda se tu i tamo provuce po neki xbox key, ali sumnjam da ce biti iole povoljniji. Koliko se secam iz teme ljudi su uzimali preko singapurskog store, promene windowsu region na Singapur uzmu gift card i onda vrate region na onaj koji inace koriste i igra ti ostane. Imas negde u sredini teme malo vise informacija, pa prelistaj ako ti se niko nejavi i onako nema puno postova, lako ces naci. ;)
 
Koliko se uštedi tako?
 
Ako nekoga interesuje izasao je i demo za PC i oko 20GB je.
 
To moram probati čisto da vidim kako radi...

Sent from my GSmart Akta A4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno