Šta je novo?

Forwardovanje saobracaja?

Učlanjen(a)
02.03.2005
Poruke
1,437
Poena
350
Od skoro koristim Huawei EchoLife HG520i wifi ruter, Telekonjov :S:

Kako da ga podesim da prosledjujem FTP saobracaj na 1 racunar na mrezi, i saobracaj ka jednom website-u na istom tom racunaru (vise kao neki mali projekat)? Koristim DynDNS servis (ako ima ikakve veze).

Nekad sam koristio Pirelli ruter i nekako sam uspeo da iscackam ta podesavanja (a bio je krcat podesavanjima :D), jel to uopste postoji na ovom Huawei-u? :S:
 
Ako je HG520s ( napisao si HG520i ) veoma lako se podešava :
Ideš na Basic, pa NAT, pa Virtual Server, i tu za svaku aplikaciju definišeš protokol ( staviš ALL ), portove ( np za Win Remote Desktop su 3389, za VNC 5900, itd ), lokalnu adresu računara, tj kome pristupaš spolja, i gotovo

DynDNS je bitan ako neznaš IP adresu svog računara, a dinamička je
 
Poslednja izmena:
Znam da je DynDNS bitan zbog toga, zato ga i koristim :)

U pitanju je HG520i, rekao bih da je prilično sličan kao i HG520s
Koji mi portovi trebaju za FTP server (videh negde da su 21 za file transfer i 14147 za admin protocol?), a koji za taj sajt koji sam postavio, koristim Xammp (prilično sam neupućen u sve :S:)

P.S. Uspešno sam zeznuo stvar (samo još ne znam kako) - FTP je proradio na portu 21, dok je HTTP protokol (port 80) rezultovao time da mi se ne odaziva više ruter na 192.168.1.1, kao ni web prezentacija preko neta :d

Reset rutera i šta da ispravim? :S:
 
Za FTP je potrebno otvoriti portove 20 i 21 .
 
HTTP port, 80, je otvoren po defaultu na svakom ruteru
A i Yellow Pinky je napisao koje portove otvoriti za FTP

A ta aplikacija, xampp, to ti je neki web server, mora da ima u sebi negde preko kog porta ide saobraćaj
 
Poslednja izmena:
Nisam baš upućen u podešavanja huawei rutera ali bih probao da mapiram adresu FTP i WEB servera na defaultnim vrednostima (portovima) a remote pristup ruteru na nekom drugom portu.
 
Poslednja izmena:
P.S. Uspešno sam zeznuo stvar (samo još ne znam kako) - FTP je proradio na portu 21, dok je HTTP protokol (port 80) rezultovao time da mi se ne odaziva više ruter na 192.168.1.1, kao ni web prezentacija preko neta :d

Reset rutera i šta da ispravim? :S:

Mozda je problem sto i ruter ima web server koji ocekuje saobracaj na portu 80.
Mozda da podesis xampp na neki ne standardni port i onda taj prosledis kao sto si i port 21 za ftp. Onda pristupas tom sajtu tako sto na kraju linka samo dodas :port koji si stavio.
 
a jel mogu nekako da podesm da ruter očekuje saobraćaj na nekom drugom portu (a ne na 80), umesto web-servera na tom računaru? jeste prošlo 2 meseca od ove teme, ali ja problem nisam rešio... :)
 
Većina jeftinih rutera nemože da promani port na kojem je njihovo web podečavanje. Jednostavnije je da spolja pristupaš preko drugog porta, obično se koristi 8080, a da ti ruter to prosledi posle na IP adresu servera na port 80. Na primer - tvoje_imeDynDNS:8080 rezultovaće pristupom www.IPadresa_servera:80 Adresa servera mora biti fiksna (recimo 192.168.1.10) da bi mogao da je prerutiraš. Ja sam mom ruteru zabranio pristup spolja, pa je samom tim port 80 postao slobodan preko WAN-a, ne i iz LAN-a, ali tu mi ni ne treba serveru pristupam direktno.
 
Nazad
Vrh Dno