Šta je novo?

FM2 ploca i cpu

danijel00

Čuven
Učlanjen(a)
08.11.2003
Poruke
6,951
Poena
845
Gledam ovih dana i razmisljam dal i sta uzeti ...

mATX ploca obavezno :)

mislim da ne bih isao na a55, tj bar a75... a a85x mislim da nista ne dobijam osim u slucaju nekih premijum ploca, a ne vidim sto bih platio 120e za plocu ako i ona za 70e radi OK posao, al koja?

cpu isto nedoumica 5600 , 5700, 5800... unlocked i 100w vs locked i 65w, slabiji ili jaci gpu, kolika je realna razlika :)

Ako neko ima nameru nesto drugo da mi preporuci, ne mora da se trudi ;) u moju plocu ne ide nista sem am3 procesora, tako da mi FX otpada :( a volim integrisane graficke...
 
ako je mATX u pitanju ja bih izabrao neku od sledecih:
Gigabyte GA-F2A85XM-D3H, ASRock FM2A85X EXTREME4-M ili Asus F2A85-M LE a verovatno bi ti i neke A75 bile ok izbor, dobra je ponuda na domacem trzistu, ima skroz zanimljivih ploca da se nadje po umerenim cenama. proizvodjaci FM2 ploca su prijatno iznenadili tako da je moguce sklopiti solidnu masinu za ne previse novca.
sto se procesora tice, to zavisi da li ces klokovati ili neces. na tebi je da odlucis.
 
bila je ASRock FM2A75 Pro4 u par navrta ali se brzo razgrabi. mislim da joj je cena bila od oko 7500-7600din pa navise. takodje, pojavljuje se i FM2A85X EXTREME4 tu i tamo koja je 1000 i kusur skuplja ali takodje ode brzo ko alva. Gigabyte takodje ima odlicnih ploca u tom cenovnom rangu.
 
Poslednja izmena:
I ja sam u istoj dilemi, u sustini sam se odlucio za msi A75 jer mi treba vise pci/pci-e slotova, hdmi, usb3, sata3. ASRock A75 je za dlaku jeftinija ali prakticno nema nista od ovoga sto meni treba, dok je ova pro4-m oko 1500 skuplja, uklapa se, ali ne nudi nista posebno za te dodatne pare osim mozda 4 ddr3 slota, a meni treba za htpc tako da mi nije potrebno, iz istog razloga optada i ova pro4 koja je ATX pa ne staje u htpc kuciste. Ja sam se odlucio za 5600k ali ako bih pravio "all around" masinu verovatno bih isao na najjeftiniji quad.
 
Nazad
Vrh Dno