Šta je novo?

floorstenderi oko 300 evra

Miki

Slavan
Učlanjen(a)
14.12.2004
Poruke
39
Poena
304
Treba mi preporuka za floorstendere oko 300 evra.Koristio bi ih kao frontove sa Yamaha RX V 457.
 
Ja sam pre nedelju dana uzeo u Novom Sadu (Music Master) Wharfedale Diamond 9.5 floorstandere za nekih 35000 i zaista su fenomenalni zvučnici. Jako se dobro slažu sa NAD-om i Denonom dok se sa Harman Kardonom nisu kapirali. E, sad, postoji druga serija Wharfedale zvučnika (Crystal) i mislim da je Crystal 40 oko 26.000 dinara. Crystali su sjajni ali se meni ipak više svideo zvuk Diamonda, dizajn, kevlarske membrane i sl. pa sam na kraju odlučio da se ispružim još 100€ i uzmem 9.5-tice.

Crystal 40 možeš videti i čuti u BGB studiu u Brankovoj ulici (od mosta sa desne strane nekih 50tak metara).

Inače, imali su tamo i neke Infinityje koji koštaju otprilike toliko ali za mene su imali prenapumpan bas, ali ko zna, možda se tebi svide...

Druga solucija je za 26000 Diamond 9.3 koji su zaista ogromni standmounteri (8" bas/mid i soft dome tweeter) koji sviraju prilično duboko a prednost im je što imaju bass reflex napred pa možeš da ih gurneš uza zid bez problema - CR40 i 9.5 imaju pozadi pa traže mesta).


Druge dobre floorstanderse za oko 300€ nisam našao. U Beogradu imaš sve zajedno 4-5 radnji gde možeš da pogledaš zvučnike i to su ti otprilike:

1. BGB Studio (Brankova)
2. Radix Audio (Knjeginje Zorke)
3. 4Audio (Čarli Čaplina)
4. BM (Vojvode Milenka)
5. Vox Trade (Sava Centar)

+ Tehnomarket sa velikim izborom Jamo zvučnika (meni ovi jeftiniji i nisu bili nešto posebno).

...toliko... još samo da napomenem da su Wharfedale zvučnici u NS jeftiniji nego ovde taman toliko da se isplati otići po njih + pojesti nešto...

Linkovi:
Wharfedale
Music Master
BM
4Audio

..e, da, imaju Yamaha zvučnike u 4Audiu ali njih sam odmah izbacio iz računice (nemam pojma zašto).
 
Poslednja izmena:
Ja sam kupio KEF Cresta 30 (4audio) i zadovoljan sam. Kad se lepo postave u coskove dobije se fin bumbum bas :) visoki su mogli biti bolji ali sve u svemu je ok.
Inache Yamahe za 190e. u 4audio imaju bash naglashen bas - kao da se nonstop nesto valja dole...
 
Idi u Radix poslusaj Dali.Pao sam na zadnji seo ledja kad sam ih tamo uporedio sa JBL i Infinity.Vise mi se svidja bookshelf model,300 eur par(sa popustom jer nisu menjali dinarsku cenu).Ima dovoljno basa a visoki su odlicni.floorstanderi su ne znam koliko.Zaista ih vredi cuti.Mislim da rade nesto do 17 ili 18 ne znam tacno.U kneginje zorke su kod ugla sa njegosevom.
 
Nesto manje od 350 evra.

Mada, mozda mozes da pogledas i Alto IIIC (20-30 evra je skuplji kit-komplet). Koristi isti visoki i srednji, ali ima 2 bass driver-a od po 6.5", za razliku od Starlet-a, a kutija je nesto manje zapremine i izgleda elegantnije. Otprilike isto svira, s tim da mu je impedansa 4 ohma (Starlet je 8ohma).
 
Nije bas tako...

Tih 86dB/W/m je vise nego 90+dB mnogih proizvodjaca. ;)
Mnogi se frljaju "decibelazom" samo tako, dok je Visaton realan po tom pitanju...
 
Meni se svidja kako zvuci moja kombinacija (sa Yamaha-om RX-V550), inace je ne bih ni imao. :) Sada aktuelni modeli su iz serije RX-Vx57, a "napolju" je izasla i nova serija RX-Vx59...
 
Nemoj da se ljutis, ali... LoL-china... :D :d :D
Bilo je jace od mene... :p


Elem, Yamaha za frontove prima sve preko 4ohm-a, a za centar i satelite sve preko 6ohm-a i za to ima 2 rezima:
1. 4ohm za frontove, 6ohm za satelite
2. >8ohm za sve zvucnike
 
Drugar, covek trazi floorstander-e, a ne bookshelf zvucnike. ;)

A kad smo vec kod specifikacija zvucnika, ako ti malisani sviraju 42Hz (sa -3dB na 90dB, kako se obicno gleda frekventni spektar), onda moji sviraju 15Hz... :p



BTW, meni se nikako ne svidja zvuk jeftinijih modela Monitor Audio-a, al' to je totalno subjektivno...
 
One happy monitor audio user here. :D

Moja preporuka B4. Slušao sam ih na nad C372 fantasticni su. Veoma definisan zvuk i odlican bass cak i pri tihom slusanju. Na tom istom pojacalu sam slusao neke kef florstandere koji su nesto skuplji a nista bolje ne sviraju. Takodje sam slusao mission m72 koji tu jednostavno nema sta da trazi.

Ja ih trenutno teram Kenwood receiverom. Koji btw sucks ass. Uskoro cu da pazarim nad c372 i da me bog vidi.

Sto se bookshelf zvucnika tice tu me je prijatno iznenadio KEF Q1. Tako mala kutija a tako veliki bass. Samo mi je zao sto nisam imao vremena da poslusam Monotor Audio S1.
 
To je u principu tacno.


Medjutim, Starlet je mogao na HiFi forumu da se pazari polovan (od proverenog coveka), i to sa modifikacijom - G20FFL umesto DT94 - za 350 evra... Treba samo malo pronjuskati...
 
@Alex303: razmisli o NAD-u 352 umesto 372. 372-jka je po testovima prošla dosta loše (ogromna snaga bez kontrole). Uštedećeš pare a dobićeš bolju stvar. BTW, ja imam C352 i sada da me pitaš šta bih sada uzeo, verovatno 320BEE (ili čak receiver 720BEE) pošto ne koristim ni 50% snage od ovih 80W po kanalu a volim da slušam prilično glasno...
 
Grdowsky je napisao(la):
pošto ne koristim ni 50% snage od ovih 80W po kanalu a volim da slušam prilično glasno...

Nemoj pogresno da me shvatis al to tesko da daje 80W na 8ohma kako je deklarisano sa svojih 7kg. Ja imam HK 630 (ista klasa) koji je tu negde isto oko 7kg a deklarisan je kao 2x40. Malo su ga ovi iz NAD-a umastili sto se snage tice.
 
@Misko: Stvarno nemam pojma. Ni meni 352 ne deluje 80W glasno kad se odvrne do kraja, ali ne znam da li za to da krivim Diamonde koji su prilično tvrdi ili pojačalo. Inače, po mojoj subjektivnoj proceni koliko glasno sviraju 320BEE i 352, rekao bih da je 352 za "dve nijanse" glasniji.


Btw. (ako im je verovati) na testovima po stranim časopisima navodno 352-jka ima i koji wat više od 80. Isto tako sam iskopao u nekim review-ima da recimo Rotel RA-02 koji je deklarisan na 40W na 8oma daje realno 50W. Ja stvarno nemam pojma da li lažu, ali meni je ovih "80W" i više nego dovoljno...
 
Poslednja izmena:
Ne kazem ja da je snaga koju isporucuje 352 mala samo to nije 80W, cista fizika, 7kg i 80w po kanalu na 8ohma je nemoguce.
 
Ljudi pomagajte juce sam cuo monitor audio B4 i svideo mi se.E sad da li da uzmem njega ili Visaton starlet koga nisam cuo ali sam cuo mnoge pohvale?Nemojte samo da odgovorite da se ne kupuje ono sto se ne cuje.
 
Ne znam kako to da ti kazem ali......ne kupuje se ono sto se ne cuje:d :-devil-:
 
Monitor Audio Bronze 4 je odličan zvučnik. Jako lepo leži akustičnoj i ambijentalnoj muzici i džezu dok mi se uopšte nije svidelo kako rock i metal zvuče na njemu. Slušao sam B4 sa NAD-om i Yamahom i lepo se uklapa. Jedina zamerka za B4 je što mu (bar meni :-devil-: ) nedostaje basa.

Visaton Starlet nisam imao prilike da čujem tako da ti tu može pomoći Delija (ako on kaže da su dobri onda bar treba razmisliti o njima). Ako bi mogao da negde poslušaš kako zvuči Starlet to bi ti bilo najbolje.

Najbitnije je da ne žuriš sa odlukom o kupovini već da više puta poslušaš sve kombinacije koje te interesuju sa što različitijim "materijalom". Ja sam slušao sve do čega sam mogao da dođem jedno dva meseca pre nego što sam uzeo Wharfove. Jeb'ga, zvučnici se sa ovim našim standardom kupuju jednom u sto godina i najgluplje bi bilo uzeti nešto na brzinu pa da posle mesec-dva skapiraš da to nije to...
 
Nazad
Vrh Dno