Šta je novo?

Flashovanje biosa- pitanje

rdjavi

Cenjen
Učlanjen(a)
03.07.2009
Poruke
213
Poena
169
nabavio sa neku asusovu plocu P5GPL al ne podrzava moj procesor, Celeron D 347 (revD0,65nm,3.06GHz, 533 FSB, L2:512KB, LGA775). na sajtu od ploce pise da za moj procesor treba da je Since PCB 1.00G i Since BIOS 0901.
kontam naci negde procesor koji podrzava pa da je flashujem na tu 0901 verziju biosa ali me buni to Since PCB 1.00G. kod svih procesora na listi stoji Since PCB ALL, samo za moj stoji 1.00G. na ploci pise rev. 1.01 pa me interesuje hoce li posle flashovanja podrzavati moj procesor? buni me taj since 1.00G pa zato pitam jer se ne razumem bas u to.
 
Poslednja izmena:
Skini poslednji BIOS za tvoju reviziju ploce i probaj - trebalo bi da proradi posto po nekoj logici bi REV1.01 trebala biti novija od REV1.00G.
EDIT: Naravno, konsultuj i Google (forume recimo) cisto da vidis da li se neko negde vec susreo sa slicnim problemom.
 
pa ova 0901 je najnovija. gledao sam po guglu i nasao da bi trebalo da moze jer kako si naveo da je rev.1.01 novija od 1.00G. al reko da pitam nekog ko se razume, da to potvrdi.
 
Nebi trebalo da bude mnogo problema što se tiče kompatibilnosti, jer je to starija ploča koja radi sa P4 procesorima, čiji je tvoj celeron derivat. Imajući to u vidu, čak i da su svi ostali celeroni podržani na svim verzijama PCB-a nema razloga za brigu dali će CPU raditi u toj kombinaciji ili ne, najgore što može da se desi je da ga ne prepozna korektno ili u malo gorem slučaju da mu da veći napon, ali većih problema od toga nebi trebalo da imaš.
 
Nazad
Vrh Dno