Šta je novo?

Firefox problem

Dimco

Slavan
Učlanjen(a)
22.12.2007
Poruke
1,159
Poena
360
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 5600X / Thermalright Silver Arrow 130, Noctua NF-A12x25 PWM
Matična ploča
Gigabyte B550I AORUS PRO AX
RAM
Crucial Ballistix DDR4-3600 32GB (2x16GB) BL2K16G36C16U4R
GPU
EVGA RTX 3080 XC3 Ultra
Storage
ADATA XPG GAMMIX S11Pro PCIe Gen3 x4
Zvuk
Presonus Eris E3.5 BT, Arctis Pro Wireless
PSU
Corsair SF750
Kućište
JXK-F1
Monitor
LG 27GL850-B
Miš & tastatura
Anne Pro 2, Logitech G305
Ostale periferije
Presonus Eris E3.5 B
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Imam sledeći problem, imao sam havariju SSD-a na kojem mi se nalazi OS danas i nekako sam uspeo da spasim SSD, pre nego što sam uradio secure erase iskopirao sam \AppData\Local\Mozilla\Firefox\Profiles folder sa idejom da sačuvam bookmark i password podatke. Sad imam problem da na novoj instalaciji iskoristim ovo što sam sačuvao da povratim podatke. Zadnjih par sati googlam i pokušavam sve i svašta u firefox profile manageru i nikako mi ne uspeva. Ljudi pomagajte. :wall:
 
Dimco ako imaš Windows XP uradi sledeće

Idi na ovu lokaciju
C:\Documents and Settings\***************\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles (zvezdice zameni tvojim korisničkim imenom na računaru koji koristiš.

Kada ti se otvori prozor klikni na folder koji ti je prikazan (a folder se zove nešto tipa djsgkjhhj.default) zatim obriši SVE fajlove unutar tog foldera (ne briši sam folder!) a zatim u taj folder dodaj sve fajlove koje si sačuvao da bi ih kasnije učitao).
Sa srećom.

Napomena: Firefox MORA da bude isključen dok sve ovo radiš, i kada obrišeš sve fajlove foldera koji sam ti gore opisao sva podešavanja koje si do tada imao nepovratno se brišu. Posle toga moraš da reinstaliraš i Flash player kao i sve ostale ekstenzije koje koristiš.
 
Dimco ako imaš Windows XP uradi sledeće

Idi na ovu lokaciju
C:\Documents and Settings\***************\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles (zvezdice zameni tvojim korisničkim imenom na računaru koji koristiš.

Kada ti se otvori prozor klikni na folder koji ti je prikazan (a folder se zove nešto tipa djsgkjhhj.default) zatim obriši SVE fajlove unutar tog foldera (ne briši sam folder!) a zatim u taj folder dodaj sve fajlove koje si sačuvao da bi ih kasnije učitao).
Sa srećom.

Napomena: Firefox MORA da bude isključen dok sve ovo radiš, i kada obrišeš sve fajlove foldera koji sam ti gore opisao sva podešavanja koje si do tada imao nepovratno se brišu. Posle toga moraš da reinstaliraš i Flash player kao i sve ostale ekstenzije koje koristiš.

Imam Windows 7. To sam prvo uradio, međutim kod firefoxa 4 profile manager ne funkcioniše tako, uvek pri startovanju firefox-a prekopira staro setovanje, odnosno i kad na primer obriše folder sa profilom koji je aktivan on ga ponovo napravi pri sledećem startovanju firefoxa.
 
Rešio sam problem mora da se promeni profil u Roaming folderu da bi radio. :)
 
ok ljudovi i ja imam jedan problem sa firefoxom:

koristim OS win7x64
u power saving-u sam podesio da se monitor gasi za 5 min (to naravno vazi ako se na displeju nista ne desava)
koristim firefox i sad kad pustim neki klip sa npr you tube-a koji je duzi od 5 min a prilikom gledanja ne pomerim misa ili nesto odkucam na tastaturi monitor se ugasi????????:crash:
a kad gledam filmove sa harda takav se problem ne desava ...
sta da mu radim viseeeeee??????
 
Nazad
Vrh Dno