Šta je novo?

Firefox 14

Zvezdaš™

Cenjen
Učlanjen(a)
05.11.2009
Poruke
570
Poena
170
Izašla je nova verzija Firefox-a.
Preuzmite ga klikom ovde.

Za verziju na Srpskom kliknite ovde.
 
Poslednja izmena:
Mozilla skipped the launch of Firefox 14 and delivered instead version 14.0.1 of the browser, which is available for Windows, Mac and Linux.

This move was not on the spur of the moment, but planned ahead and the reasoning behind it is to sync up with Firefox for Android 14.0.1 version, which is scheduled for release today.

Users should start receiving the update later on today.

Linux

MacOS
 
ima li govora o x64 bit verziji ? ili i dalje waterfox ?
 
Ma Mozilla i njena prazna obećanja, a kad se setim da su još prošle godine pričali da će 64-bitna verzija sigurno biti dostupna početkom 2012. godine...ja zaista ne znam koliku NESPOSOBNOST moraju da imaju u svom timu pa da ovoliko dugo to odlažu, sramota !!! Zato su i počeli, polako ali sigurno, da gube popularnost.

Inače, da se držim teme. Sinoć sam updateovao na Firefox 14 i za sada dobro radi, sviđa mi se kako su odrađene ove nove stvari koje su uvedene ali me malo smara to što na svakom linku gde ima flash moram da kliknem da bi se aktivirao video tj. animacija. Iako sam pratio uputstva sa linka koji je dao član Alt+F4, nije vredelo...
 
Poslednja izmena:
Kad pre 14.0.1


p.s.
greška koju je izbacio prilikom instalacije



Inače sa otvorenim jednim tabom npr početnoj strani https://duckduckgo.com/ FF troši 6MB memorije više od Opere ako te takvo merenje relevantno
 

Prilozi

  • FF 14.0.1.png
    FF 14.0.1.png
    80.3 KB · Pregleda: 106
  • grešku koju je izbacio prilikom instalacije.png
    grešku koju je izbacio prilikom instalacije.png
    16.4 KB · Pregleda: 100
Poslednja izmena:
Mozda je covek probao na win 98 ili win 2k na 128MB rama gde mu svaki MB igra :D
 
Probano je na mahini sa 8GB rama ali čak i tad svaki MB igra ali ne zbog zauzeća memorije već zbog načina na kako je progrma odrađen i slično jer je odavno poznato da FF ima problema sa memorijom tj da izbacuju nova i nova izdanja a nerešavaju problem.

To što neko ima dosta memorije ne može da bude opravdanja za loš napisan kod ili loše programesrsko rešenje
 
chrome radi ko sat, a zauzima najvise memorije, tako da....
 
Instalirati chrome koji pokreće 4 procesa kojima ne znaš namenu, bezbednosti i privatnost korisnika ravna 0, tako da
 
Firefox ima nesto vrlo vazno sto Chrome i ostale boranijice nemaju ....Color Management! I pored svih manica zbog ovoga ostaje br.1
 
Instalirati chrome koji pokreće 4 procesa kojima ne znaš namenu, bezbednosti i privatnost korisnika ravna 0, tako da

bezbednost i privatnost korisnika ravni 0....okay..

kad instaliras addon za firefox i kad instliras extenziju za chromu, u chromu ti bar kaze sta extenzija moze da uradi i cemu da pristupi....a tu je i sandbox, ostale stvari mozes da iskljucis u opcijama, tako da zastitis privatnost...

sto se tice procesa, onda ne mozes da verujes ni jednom procesu, ni jednom programu....
 
Firefox ima nesto vrlo vazno sto Chrome i ostale boranijice nemaju ....Color Management! I pored svih manica zbog ovoga ostaje br.1

da jako bitno....osim sto se koristi u koliko, 0.1% slucajeva?


i IE ima color management :D
 
Poslednja izmena:
Firefox 14.0 napokon ispravlja gresku, koja je kod mene bila aktuelna, a to je da mi nije radio google, sve sam pokusavao, about:config, cackao, gasio add onove, nita nije pomoglo. Pa sam se vratio na 12.0 dok ne izadje 14, i hvala bogu nisam dugo cekao, 14.0.1 radi kao sat.
Ne bih da pocinjem neki "vs." rat , ali kao veoma napredan korisnik i profi web designer, koji mora da ima sve browsere instalirane, mogu da kazem da je Ff neuporedivo bolji od Chrome, cak je i Opera bolja od Chroma.
UI i mogucnost u Chrome-u su jedna ogromna nula, njime se moze zadovoljiti samo neko ko je totalni internet pocetnik i ko ne zna ili nema potrebu za koriscenjem add on-ova, posto su isti na chrome-u uzasni.
Ff UI ti dozvoljava toliko promena i toliko mogucnosti ti nudi, da bukvalno kako god pozelis mozes da sredis browser. O fleksibilnosi browsera prilikom kodiranja(css), bolje da ne pricam :)
 
Griffin ..nisu svi gejmeri ili samo puki korisnici neta .... mnogo vise od 0.1% ....

otkuad ti znas dal sam gamer, ako te bas zanima nisam, student sam VISER-a i bavim se web programiranjem, naleteo sam na clanak ili dva o color managmentu, i koliko sam shvatio, poprilicno beznacajna stvar s obrizom na kolicinu sadrzaja koji ima embedded icc, 99% se koristi sRGB
 
Mene je FF14 kupio ponovo sa ovim 3D view-om
Ne znam da li ga je bilo i u prethodnim verzijama ali sada znam da ga ima

 
Griffine ... nisam tebe prozvao i nazvao gejmerom .... Svaki iole ozbiljniji fotograf kalibrise svoj monitor i eto jednog ozbiljnog razloga da browser podrzava color management .... Ima nas dosta i zaista je bitna stvar .. Pozdrav
 
Griffine ... nisam tebe prozvao i nazvao gejmerom .... Svaki iole ozbiljniji fotograf kalibrise svoj monitor i eto jednog ozbiljnog razloga da browser podrzava color management .... Ima nas dosta i zaista je bitna stvar .. Pozdrav

to jest :) Pozdrav

@ NightCrawler
od firefox 11
 
Poslednja izmena:
sasvim zasluzen uspeh za FF, mada me uvek cudi kako taj uspeh nije mnogo veci..
 
sasvim zasluzen uspeh za FF, mada me uvek cudi kako taj uspeh nije mnogo veci..
Ne mali broj hipstera i polu hipstera koristi Chrome, zato sto je Ff previse mainstrem. Neki vid teranja inata ili sta ti ja vec znam :D . Apsolutno mi nije jasan ni jedan razlog zbog koga bi neko koristio Chrome pored "zivog" Firefoxa, to moze samo totalni hejter ili neznalica koji je naseo na one google gluposti "surf faster and safer" install Chrome, ili kako vec ide slogan. Mada, gledano sa druge strane, ako ti net sluzi samo za citanje maila (ako si noob pa nemas podesen mail client) i za citanje vesti, eventualno facebook i tako te gluposti, onda ti je apsolutno sve jedno koji browser ces da koristis, cak je i IE 9 tu sasvim ok izbor. Ispod prosecnih korisnika ima jako mnogo, otuda i dalje veliki broj ljudi koji koristi IE.
 
Ne mali broj hipstera i polu hipstera koristi Chrome, zato sto je Ff previse mainstrem. Neki vid teranja inata ili sta ti ja vec znam :D . Apsolutno mi nije jasan ni jedan razlog zbog koga bi neko koristio Chrome pored "zivog" Firefoxa, to moze samo totalni hejter ili neznalica koji je naseo na one google gluposti "surf faster and safer" install Chrome, ili kako vec ide slogan. Mada, gledano sa druge strane, ako ti net sluzi samo za citanje maila (ako si noob pa nemas podesen mail client) i za citanje vesti, eventualno facebook i tako te gluposti, onda ti je apsolutno sve jedno koji browser ces da koristis, cak je i IE 9 tu sasvim ok izbor. Ispod prosecnih korisnika ima jako mnogo, otuda i dalje veliki broj ljudi koji koristi IE.

mrzi me da pisem odgovor na ovako cudan post, ukratko: znas odgovor(ili si i ti mozda noob?) i pitas se zasto chrome ima toliko korisnika, brzi je ne zakucava ko firefox....?
 
Zakucava firefox? Na sta tacno mislis? Ja ga koristim od verzije 3 i nikada mi nije "zakucao".
Chrome ne koristim iz principa, protivnik sam tolikog nametanja neke stvari a i interfejs mi je nekako gej.
 
i dalje puca flash player iako sam akceleraciju iskljucio...Ima li resenje za problem,ili cu morati da cekam fox 15
 
mrzi me da pisem odgovor na ovako cudan post, ukratko: znas odgovor(ili si i ti mozda noob?) i pitas se zasto chrome ima toliko korisnika, brzi je ne zakucava ko firefox....?
Pocetak mog posta vezan za hipstere je vise bio saljiv, daleko od toga da je njihov broj toliki da bi mogao drasticno da utice na popularnost nekog browsera. Sto se brzine tice, chrome je neznatno brzi od Ffa,ff zna malo da uspori kada mu je prepun cache, a sto se pucanja Ffa tice, ja zaista ne pamtim da mi je ikada pukao Ff sam od sebe, a prilicno znam da ga opteretim i da ga nekad sa upaljinih 10+ tabova ne gasim danima.
 
Da se ubacim u tu priču oko Firefox-a i Chrome-a...

Do pre 2 godine sam koristio Firefox i bio ekstra zadovoljan, ali je počeo da puca/blokira/trokira (čak iako sam ga reinstalirao par puta, kao i čitao o raznim rešenjima na netu koja mi nisu pomogla). Bila je opcija da pređem na Operu ili Chrome. Odlučih da dam šansu Chrome-u i nisam niti jednom zažalio. Sve što imam u Firefox-u imam i u Chrome-u. Što se same brzine tiče, jes' Chrome nešto brži (po onomo što se sećam), ali nije ništa wow i neverovatno brže. Ostalo... pa ne znam zašto bi' se sad vratio na Firefox? Da je Firefox ubedljivo bolji od Chrome-a i ima nešto što meni treba, već sutra bi' se vratio na njega. Ali ovako, zaista ne vidim potrebu da ja tu ispravljam krive Drine.

U svakom slučaju, veoma je glupo i neodgovorno reći da Chrome koriste hejteri i neznalice. Šta više, sigurno nisam niti jedan od tih navedenih. :)
 
Nazad
Vrh Dno