Šta je novo?

Fioka/Caddy za HDD/SDD - ugradnja, utisci, mišljenje

Gineps47

Zapažen
Učlanjen(a)
31.01.2023
Poruke
9
Poena
12
E ovako, mislio sam da pitam, ali ipak bi više imala smisla diskusija ovu temu.

Već duže vreme gledam i trazim gde mogu povoljno da nadjem caddy visine 9.5mm za SDD koji bi da ugradim u laptop(Acer aspire e1-572) na mesto DVD čitača.
Medjutim, nigde nisam našao nikakav video o tome, tutorijal i tome slično.
Video sam da može da se nabavi u Gigatronu i Tehnomaniji, na AliExpressu, čitao sam recenzije, na Gigatronu pišu ljudi da je kvalitet malo slabiji iako je skuplje od Alia, na AliExpressu je jeftinije i meni deluju potpuno isti "njihovi" i "naši", mene zanima kolika je razlika u kvalitetu, koliko je sigurno to, jel neko probao, kako, šta?
 
Probao sam ovaj model (Aliexpressa)
Radi OK, a ne znam sada kakva je razlika u odnosu na ove kod nas (domaće kineze).
Uglavnom na taj sam i nailazio, a manje više slični su svi ostali, a ovi ovde kod nas isto, ne vidim preteranu razliku.
U suštini jedino elektronika konektora/adaptera me zanima, koliko je komplikovana, ali obzirom da tebi radi ok, vrv uopšte nema razlike.
Koliko dugo već koristiš?
 
Nebitno je skroz, tu svakako ide drugi disk (ne glavni) i sve ovo što vidiš kod nas je ti isto to sa Alija, samo rebrandovano.

Ako te ne mrzi da čekaš, poruči sa Alija, primetno je jeftinije nego kod nas.
 
Pretraži malo na KP, npr: Fioka za montažu hdd 2,5"
Ima za nekih 500-1000 dinara ako ti se ne čeka sa alija.
Ako misliš na ugradnju SSD 2,5", ne treba ti neko uputstvo.
Odvrneš šraf koji drži dvd-rom na dnu laptopa. Izvadiš dvd rom napolje. Skineš masku sa dvd-roma (plastiku) i nju montiraš na kupljenu fioku.
Kupljenu fioku sa ssd-om ubaciš umesto dvd roma, vratiš šraf na mesto i gotovo.

Imaš na youtube tih tutorijala koliko voliš. Takođe, prelistaj link sa Ali-ja do dole, imaš celo uputstvo kako se to radi.
 
Pretraži malo na KP, npr: Fioka za montažu hdd 2,5"
Ima za nekih 500-1000 dinara ako ti se ne čeka sa alija.
Ako misliš na ugradnju SSD 2,5", ne treba ti neko uputstvo.
Odvrneš šraf koji drži dvd-rom na dnu laptopa. Izvadiš dvd rom napolje. Skineš masku sa dvd-roma (plastiku) i nju montiraš na kupljenu fioku.
Kupljenu fioku sa ssd-om ubaciš umesto dvd roma, vratiš šraf na mesto i gotovo.

Imaš na youtube tih tutorijala koliko voliš. Takođe, prelistaj link sa Ali-ja do dole, imaš celo uputstvo kako se to radi.
Da, mislio sam SSD 2,5" da ugradim, prebacim sistem, neke programe, pošto sam video da su brzine iste.
Samo što ja nemam dvd rom, imam kao neku plastičnu fiokicu koja popunjava prostor, ne može da se skine maska ali kao u redu je, dobija se maska uz caddy, nije mi do estetike.
 
Proveri unutar pre kupovine da li uopšte možeš i da dodaš caddy. Bilo je modela laptopova koji su imali dodatne flet adaptere sa ploče (flet na mini sata), pa kako su dvd čitači bataljivani, tako su uklanjali i te konektore sa ploča.
 
Ja sam nasao bio za t530 original caddy pa nisam morao da prebacujem original plastiku pre par godina na aliju.Meni je tu 256gb ssd ubacen.
 
Rade ok sa Alija vec nekoliko godina, nema tu nikakve elektronike, sve pasivno, samo prevodi DVD konektor na klasican za HDD/SSD.
SSD ubaci na mesto hard diska unutra jer je tu obicno SATA 3 standard dok za DVD koriste i spori SATA 1.
 
Isto tako i kod mene koju godinu, a sto kazu ostale kolege ta ladica ide na poziciju pomoćnog HDD diska, a za glavni stavis SSD.
 
Nazad
Vrh Dno