Šta je novo?

Film ili stvarnost: ugrađeni čip umesto nošenja ključeva ili kartice za plaćanje

Benchmark

Znamenit
Učlanjen(a)
11.09.2006
Poruke
59,519
Poena
1,385
Ugradeni-cip.jpg


Film ili stvarnost: ugrađeni čip umesto nošenja ključeva ili kartice za plaćanje​


Umesto nošenja raznih pinkli poput ključeva za stan ili kartice za plaćanje, ljudi u sebi nose ugrađeni čip kojim otključavaju kuću, kupuju namirnice i drugo

Kompletan članak: https://benchmark.rs/vesti/nauka-i-...sto-nosenja-kljuceva-ili-kartice-za-placanje/
 
Besmislica. Mogu da koriste biometriju bez da ti bilo šta ugrađuju.

Druga je stvar ako će nekako da nas poboljšavaju, onda imaš neke benefite, ali ovo je čista glupost.
 
Poznavajući šta sve žene nose po torbama, ovo je svakako olakšanje i veliki +
 
Strano telo se ne zove za džabe tako i iako smo najrazvijenija vrsta na planeti, postoje i drugi načini na osnovu kojih se može iskoristiti takva prednost.
 
Uvesce nam oni u buducnosti nesto slicno, neku blazu varijantu, ove vesti sada sluze samo da tada kazemo “cuti, moglo je i gore, hteli su pod kozu u pocetku”
 
Meni se svidja ideja, ne mogu da zaboravim dokumenta 🙂
Kartice, lična, zdravstvena, vozačka, sve u cipu 🙂
 
The perfect dictatorship would have the appearance of a democracy, but would basically be a prison without walls in which the prisoners would not even dream of escaping. It would essentially be a system of slavery where, through consumption and entertainment, the slaves would love their servitude.!

Aldous Huxley - Brave New World
 
The perfect dictatorship would have the appearance of a democracy, but would basically be a prison without walls in which the prisoners would not even dream of escaping. It would essentially be a system of slavery where, through consumption and entertainment, the slaves would love their servitude.!

Aldous Huxley - Brave New World

Марти, брате, па ми смо у томе већ деценијама.
 
Na neki naci da, ali ne na ovaj.
Mogu da budem bez smart gadzeta, mogu da izbegnem/prevarim kamere, ali cip ispod koze tesko, kad postane obavezan, a postace.
Dakle Vladaoc ce znati gde sam, kakve su mi aktivnosti na osnovu parametara tela, sa kime sam, gde i kako i ako mu se to ne dopada, iskljucice me iz ekonomskog grida, za pocetak...
Ne radi se tu o kljucevima, karticama i ostalim banalnostima...
 
Previše gledate filmove 🙂

Bice i čipovanje verovatno nekad, ali mislim da nismo baš blizu toga.
 
Balkan-Info
 
Neće to biti ništa prisilino ni tad, bez brige, sami će ljudi to hteti. Omogućiće im se neke nove prečice, kao što danas većina za sve želi prečicu, samo da se sami ne potrude.
 
Balkan-Info
Ono sto danas koristimo i imamo je bilo Balkan Info pre par godina. U kuci sve kontrola na glas, ulaz u zgradu, pametna brava, bojler, satom sve mozes da radis, imas VR naocare, itd. Stvar je sto ce zaista ljudi prirodno hteti da ugrade cip jer onda zaista ne moras da se cimas i pamtis nista. Bukvalno kao sto je citirao Hakslija.
 
Nemoj sad da se vredjamo sa Balkan Info...
U tome i jeste stvar. Mislim, BI je nebitan, mora se priznati često i komičan YT cirkus. Ali pojave kao što su QAnon (CIA produkt), D.Ajkovi svedoci (Mi6), 5Gšejpšiftingreptiloidi itd. su nastali upravo da bi se obesmislila svaka objektivna kritika i sumnja, i da bi se isupportcurrentthing masa (kroz razne trendove, gedžete i digitalne ''olakšice'' svakodnevnog života) lakše pripremila za nOwU rEaLnOst.
 
Previše gledate filmove 🙂

Bice i čipovanje verovatno nekad, ali mislim da nismo baš blizu toga.
Нисмо, јер онима који одлучују о томе треба црно тржиште, дрога, проституција и још пуно тога из тог света. Због њих, не због тебе и мене. Добро ухрањеном кмету је доста кредитна картица и илузија слободе говора и кретања.
 
Нисмо, јер онима који одлучују о томе треба црно тржиште, дрога, проституција и још пуно тога из тог света. Због њих, не због тебе и мене. Добро ухрањеном кмету је доста кредитна картица и илузија слободе говора и кретања.
Ali bas zato je dobro da imas chip. Kod prostitucije tacno izmeri koliko thrustova je bilo i moze da se naplati tacno po tome. Recimo kao u Woltu, imas minimalni broj i onda sve ispod tog broja thrustova svakako placas odredjeni fee 😁
 
Previše gledate filmove 🙂

Bice i čipovanje verovatno nekad, ali mislim da nismo baš blizu toga.
Пратим ту тематику одавно. Могу рећи да је чиповање већ застарело и сувишно поред разних технологија које су развијене у међувремену.

А за контролу и праћење смо сами криви. Добровољно смо нон-стоп на Мрежи која прати сваки наш клик, тач, таг, шер...
Само да на сваку овакву ствар не вичемо - вук-вук!
 
Nazad
Vrh Dno