Šta je novo?

FIFA World Cup Qatar 2022

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Osnovna greska je sto je Piksi promenio nacin igre i formaciju u odnosu na kvalifikacije.
 
Dobro to je bilo vidljivo jer da smo sa dva spica usli prosli bi ko bosi po trnju. Mene je zacudila pojava Gudelja koji je imao ulogu kvarenja brazilskog napada sa njihove polovine, sto je samo donekle dalo rezultate, dok je u bilo kakvom nasem "napadu" bio potpuno neupotrebljiv i tu je Tadicu falio covek.
 
Poslednja izmena:
To je trebao da nadomesti SMS koji ima slicnu takvu ulogu u Laciju - ubacivanje iz drugog plana i proigravanje igraca kao drugi (dodatni) plej u ekipi, neretko i prvi...
Samo sto covek uopste ne pruza ni priblizno iste partije koje pruza u klubu. Doduse u klubu ga obicno pokrivaju 2 igraca i ujedno maskiraju njegove slabosti...
Mi realno u ekipi i nemamo dovoljno tehnicki potkovanih igraca da mozemo da gradimo igru na osnovu veceg poseda, kao sto neki ovde smatraju.
Da imamo nekog klasicnog "sidrasa" u veznom redu ispred odbrane - neko poput Jokanovica, Nadja, Duljaja, Matica jer Gudelj i Grujic to nisu, koji bi rasteretio dvojac ispred sebe i dodatno pomogao odbrani, drugacija bi prica bila.
Nama je osnovica igre preko Tadica i Mitrovica + guranje lopte Kosticu ili ko god igra na suprotnom krilu, kada to zakaze videli smo rezultate... Posebno ako "uguse" Tadica, sto ce svi raditi na ovom prvenstvu, nama se "igra" raspada.
Nama generalno vezni red godinama unazad ne funkcionise kako treba, pa odbrana i napad neretko budu odseceni.

Inace su me odusevili Danci svojim pristupom, osim 2-3 igraca u top klubovima ostatak je prosek, mi mozda cak imamo i "jaca imena" na papiru, ali zato ljudi ginu na terenu za razliku od nasih...
Ali imaju drugaciji mentalitet i odnos prema reprezentaciji za razliku od nasih fudbaler cica. Malo tu Piksi može da utiče, kao i selektori pre njega, ako se ne ispoštuje dogovoreno
 
Poslednja izmena:
gleda li neko 🇯🇵🇨🇷? je l' dobra tekma?
 
Za Kostariku je ovo biti ili ne biti, bukvalno kao hod po žici.
I mi smo sutra u istoj koži.
 
CR jedna od najgorih ekipa na wc. Vels i oni se bore za fenjer. Mislim da je Qatar pokazao barem više želje.
 
Nista bolji nije ni meksiko. Zlatnu sataru da dobiju jedino.
Edit: Imam utisak da bi onaj selektor sto vodi arabiju cudo napravio sa japanom. Toliko se trude i zalazu a ne nedostaje im ni tehnike vec samo dobro osmisljena zavrsnica napada.
Edit2: e ovde se vidi kolilo je fudbal nepravedna igra. Pu!
 
Poslednja izmena:
Izgubi Japan od Kostarike, što ti je nepravda.
 
Fudbal je lopta u mrezi.
Ako mi ne dobijemo Kamerun, mozemo da se svrstamo medju najgore na ovom prvenstvu.
 
Ne postoji nepravda u fudbalu, sem kada sudije ne dele pravdu pošteno. Japan nije postigao gol, zaslužen poraz.
 
IMG_20221127_130301.jpg
biće veselo ako 🇩🇪 pobedi 🇪🇸 😁
 
Vrlo lako može da se desi da DE samo sa pobedom protiv CR u poslednjem kolu prođe dalje.
 
Maroko vodi 1:0. e, to je konkretno
valjda nije ofsajd
ipak jeste 🙁 šteta, dobar gol beše
 
I prvi mec protiv Kanade su se provukli, plus pred kraj prvog poluvremena nije sviran cist penal za Kanadjane. Malo sudije favorizuju jace ekipe, ali ocigledno ne vredi.
 
I šta sad?
Puče Belgija samo tako.
 
Koliko mi je drago zbog Maroka toliko isto i zbog Belgije. Provukli su se protiv Kanade.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno