Šta je novo?

Fifa 22

donniedemonD

Cenjen
Učlanjen(a)
15.01.2017
Poruke
1,041
Poena
125
Igra li se ove godine? Gde su stari UTovci, niste valjda odustali?

Ja sam poslednji put igrao 18' i to par dana mozda. Posle prodao sony 4, odustao od igranja.

Vracam joj se posle 4 puna izdanja (al vreme leti), ne znam sta se desavalo u medjuvremenu sa UTom, ali se nadam da je zanimljiv kao nekad. Da nas ocekuje malo citera i dobra konekcija.

Ako ima raspolozenih za po koju partiju ili coop, dodajte me na soniju.

 
Igra vrlo mali broj ljudi sa foruma koliko znam, mnogo je zahtevan FUT postao previše vremena traži ako nećeš da platiš naravno (mada uvek je bilo tako), svaki dan treba po par sati da se grinda ako pucaš na visoke divizije (D1-2).
Ovo sam sakupio za 3 dana: tim vredi oko 270k plus na računu 150k.
 

Prilozi

  • Screenshot 2021-09-29 140605.png
    Screenshot 2021-09-29 140605.png
    1.6 MB · Pregleda: 92
Poslednja izmena:
Nadam se da ce se skupiti i pojaviti neka ekipa koja igra.
Pre par godina je i viber grupa bila aktivna, fino zezanje bilo, turniri u igrace...
Secam se, 3 izjutra, svi aktivni, biduje se Haraguci za 300, sutra prodaje za 3000.
To su bila vremena trejdovanja :)
 
Osim Miloša, ne znam da li još neko igra na forumu @Bojan je bio elite takmičar prošle godine, ne vidim da i dalje igra. Ne bi me čudilo da je promenio samo account.

Ja sam odigrao prvu WL juče, zadovoljan sam rangom 3, poklonio par pobeda, stekao dovoljno da kupim CR7 uz solidno jak tim.

Za sada, market je u totalnom rasulu sa cenama, gameplay deluje pristojno i kako vreme prolazi sve više liči na 21.
 
gameplay deluje pristojno i kako vreme prolazi sve više liči na 21.
I meni je takav osecaj ali mi nije jasno kako kad jos nije bio patch. Kao da svakim danom ide sve blize na 21 gameplay :)

Jel imas neki savet za market kog igraca da kupim i prodajem nazad. Mrzim ovo ali treba coinsa a i nekad sam umoran da bi igrao...
 
Igram i ja, trenutno sam Div 3 i mucim muku sa kvalifikacijama za WL. Sve neke tesne utakmice koje izgubim u produzecima ili penalima, moracu da grindam ponovo poene da odigram jos jedne kvalifikacije do vikenda :D
 
Pa ove kvalifikacije za WL su baš teške, preznojavanje najstrašnije :D, da ne pričam što u odnosu na Rivals laguje tj. igrači nemaju onu reakciju i sve je usporeno nekako. Mučenje bez potrebe, i sada kada se "uđe" u WL nagrade su takve da nema potrebe za nerviranjem jer sa 4 pobede već može čovek biti zadovoljan a sve preko je odlično.
 
Ja sam i batalio Fifu (a i dosta ljudi koje znam) jer bukvalno se ne priča o ničem drugom sem o UT, tj. samo je taj užasno arkadan mod sa catchup sistemom bitan.
 
Ma ovaj novi sistem Rivals + WL je katastrofa. Uopste mi se ne svidja, dosao sam do DIV 3 manje vise lagano, ostvarujem pobede i tu ali kvailifikacije ne mogu da prodjem jos uvek :ROFLMAO:

A video sam i da je generalno utisak da treba predati svih 20 utakmica u WL i odlicne nagrade, katastrofa od sistema
 
Osim Miloša, ne znam da li još neko igra na forumu @Bojan je bio elite takmičar prošle godine, ne vidim da i dalje igra. Ne bi me čudilo da je promenio samo account.

Ja sam odigrao prvu WL juče, zadovoljan sam rangom 3, poklonio par pobeda, stekao dovoljno da kupim CR7 uz solidno jak tim.

Za sada, market je u totalnom rasulu sa cenama, gameplay deluje pristojno i kako vreme prolazi sve više liči na 21.
Igram i ja, ali meni brate nesto opasno laguju tekme, sve me vise podseca na PES sto se tice servera, nadam se da ce se to srediti. Net mi je fantastican i sve mislim da je problem do njih. I da, kvalifikacije za WL su izuzetno teske!
PS5 je u pitanju.
 
Za sad osim lagovanja nema problema. One precke sa pocetka su sredili kroz apdejt.
Jedino sto je brzina igraca i dalje sve i svja, ocene i ostalo manje vise.
 
Kako ste prošli u WL, ja ništa specijalno nisam izvukao. Za sada najskuplji igrač koga imam je Varan 300k i to sam ga dobio untradeable u season objective peku. Ostatak tima vredi kao on sam :D
Juče odradih kvalifikacije za narednu WL i mogu da odmorim sada. I da ko može neka stavi Alissona najbolje mi se pokazao od svih golmana.

IMG_20211017_102659.jpg

IMG_20211017_102725.jpg
 
Igram svaku Fifu od one verzije '98 zato sto sam bas veliki Fifa fan,
i tvrdim da je ova najteza kao game play, i to mi se iskreno i ne dopada.. u redu ne valja ni da bude sve prelako, ali ova je trenutno bas haos...
Govorim o verziji za racunar, jer najvise igram na racunaru, iako imam i verziju za PS,ali tamo je malo slabije igram..
Dakle primetih pogotovo u pro clubs modu nema sanse da predriblas nekog , sam racunar kao da je postavio odbrambene igrace na ultra giga mega world class level, neverovatno :D
... o golmanima tek da ne pricam, svi oni finesse shotovi koji su ulazili u prethodnim verzijama, sada golmani skidaju bez ikakvih problema,
eventualno svaki 15ti sut moze da udje u gol, a to bas i nije realno da su golmani toliko dobri odjednom...
iskreno,u svim prethodnim verzijama sam dominirao i to znacajno, ali sa ovom se bas mucim trenutno.. a tome naravno nikako ne pomaze i ovaj lag u igrici , nikako da rese taj problem...
primetio sam i jos neke probleme, kao npr. da u pro club modu ostane aktivan mikrofon svima pa se cuju raznorazni mentoli kako vriste i slicno..iako sam stavio voice chat na disable...
ocekujem da do decembra isprave te bagove, tako je bilo prethodnih godina uvek rese masu tih problema posle 2 meseca otprilike od dana izlaska igre na trziste,
bruka i sramota je sto uopste i prodaju sada ovakav poluproizvod...
 
Poslednja izmena:
Za wl sam se tek kvalifikovao, znaci sledeci vikend vatreno krstenje :D . I da, definitivno su kvalifikacije lakse krajem nedelje/vikendom, jer dobri igraci vec igraju WL xD

Sto se lag-a tice nisam primetio nesto posebno, ja na PS5 igram i jesu igraci i kretanje po malo tromi ali ja sve mislim da je to zbog animacija novih. Ping mi je standardno kao i prethodnih godina oko 28-30-32.
Place mi se kad sam video da pojedini youtuberi imaju ping 8-9 😭
 
Reko da krenem danas polako WL, i prvu utakmicu ostanem zatečen šta su napravili, gameplay je ubrzan na max, odbrana ne postoji, pada po min 5-6 golova na utakmici,preokreti ludilo... krastavac bilo je lepo dok je trajalo na PS5 onako sporije mislim. Samo sam lagano izašao posle par poraza i neću da igram dok je ovako.
 
Dosta je bilo, uzecu novu Fifu ali nema vise FUTa za mene, krvnicki sam igrao poslednje cetiri godine, isprobao sve ikone i to prime i pim, sedam puta dosao do e1, konstantno stizao do g3, vrijeme je za penziju. Mnogo vremena oduzima, a ja nisam pravio pauze uopste nego igrao cijelu sezonu. Doduse samo wl manje vise poslednje dvije sezone ali i dalje oduzima mnogo zivota plus trejdovanje na pocetku dok ne dodjem do 5-6 miliona.

Od ove Fife samo seasons, co op i pro clubs. Vrijeme je za totalni kezualizam :)
 
Algoritam mi je ovih dana naneo za sad oko 25 30 poraza za redom.
Dosao do divizije 2 nekako, ali ovo je vec bolesno sta se desava od tog momenta

Sto je najgore, sve su to utakmice gde dam 3 4 gola.
 
Obezbedim nastup u vikend ligi, oni zapocnu novu sezonu u rivalsu i obrisu mi nastup koji sam obezbedio, da izludi covek.

O odbijanjima i lepljenju lopte svima zivim necu da komentarisem, ako algoritam resi da primim gol, primicu ga ovako ili onako... , odose zivci skroz.

Inace, Sve zivo sam izguglao i dalje ne kapiram kako ovi "pro" igraci igraju presing ceo mec a da stamina ne mrda. 80 i neki minut, ceo mec me pritiskaju, i vidis inform Nkunku kojeg i sam imam ima dve trecine staminu kao da nije preorao teren uzduz i popreko :D

Mbappe je cist cheat igrac. Smesno kako je uradjen, totalno nerealan. Ovako Ronalda i Mesija nisu radili svojevremeno.
 
Obezbedim nastup u vikend ligi, oni zapocnu novu sezonu u rivalsu i obrisu mi nastup koji sam obezbedio, da izludi covek.
Brate ovo sam ja isto uradio i isto sam bio skeptican da ce mi u drugoj sezoni obrisati ali nisu za pravo cudo, odigrao sam wl i bas se razocarao zbog nerealno loseg skora 7/13.... Squad mi je full Serie A, na stoperima su Skrinjar i De Ligt, kog stopera mi preporucujete da uzmem ? Kulibali izgleda lepo ali mu je pas bas smesan..
 
Na kraju su ipak i meni vratili i odigrao sam, sa nekim 10 10 skorom.

Mnogo bolje izlazim sa protivnicima na kraj u Vikend ligi, nego li u Rivalsu gde se kotiram oko druge divizije, ali nikako da vezem ovih dana neke pobede i odem u prvu. Videcemo danas sta ce biti u vikend ligi, uglavnom odigram svih 20 meceva u cugu.

Ja koristim odavno Kimpembea, dok drugog stopera rotiram cesto, ali bez ikone neke, sve je to vrlo slicno, ako ne i sa ikonom...
 
Krenuo i ja sa FUT-om opet, sviđa mi se ovaj novi sistem takmičenja i nagrađivanja, manje je stresno u odnosu na prethodne verzije 😁, ali ovo dodavanje je katastrofa, uvek doda loptu tamo gde nisam hteo ili mu treba večnost da je doda, kao da ima neki delay ili je to možda zbog ovih novih animacija
 
Postoji li neki razlog što su u FIFI i dalje stadioni, tj. trava ogavno urađeni? Mislio sam da će to konačno biti sređeno na "next gen" FIFI kad ono isti matrak ?
 
Ne razumijem, konkretno pitam za FUT? Koji god stadion da kupim, San Siro, Mestalja... svaki izgleda isto, generički. Nije valjda da postoje u igri i premium varijante tih stadiona za koje mora da radi kićanović? :)
 
Onda da pojasnim. EA nema potrebe da išta menja sve dok ljudi kupuju kartice i ostale zezancije. Za EA je to biznis, za tebe razonoda. Njima su bitne pare, tebi doživljaj. Njima su opet bitnije pare nego tvoj doživljaj i sve dok gađaju zacrtane targete od ko zna koliko milijardi godišnje na mikotransakcijama, nema oni tu šta da diraju jer očigledno to što rade, odgovara i igračima jer troše pare i podržavaju trenutni poslovni plan.

Ako hoćeš nešto da promeniš, ne kupuj Fifu svake godine.
 
Preskočio sam prošle godine, htio sam dati šansu PES-u ali on je stvarno neigriv postao. A ne vjerujem da je to što kažeš vodi se računa i o najmanjim sitnicama, stadioni su "spolja" odrađeni fantastično ali trava je generička, da ne kažem očaj. A slažem se da iz godine u godinu daju promjena na kašičicu...

 
Vidim da je neki veliki popust na steamu i da je sad 20€. Kakvi su utisci, vrijedi li tih para? Prošlu koju sam kupio je bila 18 i ona je dobila dodatak za svetsko prvenstvo. Kad bih znao da će i ove godine tako biti uzeo bih sigurno. Mada ove godine je prvenstveno u novembru, možda spakuju taj dodatak u sledećem izdanju.
 
Vrijedi, unaprijeđena je u gotovo svakom (koliko toliko) sem grafičkom segmentu, bar kao što rekoh gore, meni svi ti stadioni bljutavo izgledaju ili je došlo vrijeme da se neki OLED trguje. :)
 
Ja se "protegao" za samsungov qled 50" tako da bi se moglo pazariti, malo da se poigra :)
 
jel neko imamo zezanje sa povezivanjem USB dzojstika na PC :).
Uopšte mi ne prihvata komande u igri, kao da je izmešana funkcija dugmića?
 
Nazad
Vrh Dno