Šta je novo?

FEAR će podržavati dual core procesore

Sto se mene tice, moze da podrzava i 4 core procesore kada ce grafika u igri biti daleko od DOOM3 i Riddick-a. Jednostavno, nakon DOOM-a 3 samo je Unreal 3 ono sto ce me oduseviti...
 
A jesi li probao demo kada tako pricas?
 
Nema potrebe da probam demo, screenovi govore dovoljno a po onome sto sam video grafika ce biti nesto nalik na HL2 sto znaci daleko od DOOM3 ili Riddick. Meni je veoma, ali veoma, bitna grafika u FPS igrama (uzgred, FPS jedino i igram) a sudeci po screenovima, Unreal 3 masina je ono sto cekam da vidim u igrama.
 
A jesi li ti probao demo kada tako nesto pricas? :d
Grafika je rame uz rame sa Doomom. Cak su neke neprirodne stvari manje izrazene sto je zamerano Doomu.
 
A, ima li neko dual core procesor u svojoj masini kod nas :d
 
Fear ima bolju grafiku od Dooma,i rađen je na naprednijem enginu .
Uz Litech engine i U3 će imati dual core podršku.
 
illidan je napisao(la):
A, ima li neko dual core procesor u svojoj masini kod nas :d
kad bude imalo smisla posedovati dual core sigurno da ce ih biti po masinama clanova foruma. ovako kako je sad dual core trosi vise, slabije se klokuje, skup je i nicem ne sluzi.

:wave:
 
Moso je napisao(la):
Nema potrebe da probam demo, screenovi govore dovoljno a po onome sto sam video grafika ce biti nesto nalik na HL2 sto znaci daleko od DOOM3 ili Riddick. Meni je veoma, ali veoma, bitna grafika u FPS igrama (uzgred, FPS jedino i igram) a sudeci po screenovima, Unreal 3 masina je ono sto cekam da vidim u igrama.

FEAR je daleko od D3, HL ili Riddicka, ima da se nacekas za U3, a ova igra je (po grafici) najbliza njoj. Probaj demo, mojne sudis po screenovima, koji nista extra ne pokazuju :whip:
 
srpska posla :D To kao kad vicemo kako je zapad truo... i onda ode neko tamo... i... i.... ne vrati se!! :D poJenta je: SKINI DEMO I OD MENE! :D
 
filipenko je napisao(la):
A jesi li ti probao demo kada tako nesto pricas? :d
Grafika je rame uz rame sa Doomom. Cak su neke neprirodne stvari manje izrazene sto je zamerano Doomu.

Naravno da jesam. Ne bih pricao u prazno. Grafika je po mom misljenju bolja od Dooma.
 
nije bilo upuceno tebi nego mosi,on je poredio sa doom-om
na osnovu demo-a f.e.a.r. je najozbiljniji kandidat za fps godine i pitanje je da li ce cak i stalker moci da mu pomuti slavu...
 
AI, grafika, gameplay i ponajvise atmosfera...sve sami plusići, ako se po jutru dan poznaje onda će ovo definitivno biti igra godine, FPS žanr uopšte nije moj reon, ali ovaj demo mi je vratio veru da još uvek postoji "tamo neko" ko se trudi da napravi nešto revolucionarno...
 
Nazalost, jos uvek sam na dialup-u pa nemam mogucnosti da skidam demoe ali cu kupiti digital (valjda ce ga biti na cd-u) pa cu videti i ako sam pogresio to cu javno i reci. Mozda ce (iskreno se i nadam) igra imati fantastican ai, gameplay itd ali od igre koja se toliko dugo ceka pre svega ocekujem grafiku najbolju do sada jer ako bi me u igri jedino interesovao gameplay onda bih se vratio na H.L.1 i Quake 1...
Kazem, mozda screenovi nista ne govore ali ipak cini mi se da likovi u igri imaju daleko manje poligona da bi se poredili sa Riddickom. Slicno je bilo i sa HL2 gde je samo glavna junakinja bila uradjena sa vise poligona dok su ostali likovi bedno izgledali za tako dugo ocekivanu i najavljivanu igru.
Jos jednom, tako bih voleo da gresim ali FPS igram od samog njegovog pocetka i odigrao sam preko 90% svega sto se pojavilo (cak i najveca sranja) i do sada Litech engine nikada nije doneo nista revolucionarno niti se isticao po kvalitetnoj grafici.
Evo u attachu screena iz Unreala3 (2007) cisto da shvatite na sta mislim.
 

Prilozi

  • unreal3.jpg
    unreal3.jpg
    43.2 KB · Pregleda: 101
Kada budem video demo Unreal-a 3 onda cu moci da uporedim sa njim, ali po demou FEAR izgleda bolje i Doom-a 3 i od Half Life 2, da ne ulazim uopste u igrivost.
 
FEAR ima odlicnu atmosferu i bas zbog te atmosfere mnogi previdjau cinjneicu da FEAR ima daleko, daleko manje detalja u dizajnu nivoa. Po detaljnosti, U3 je apsolutno nenadjebiv sa ove vremenske distance. FEAR je po detaljnosti nivoa i broju upotrebljenih poligona ispod D3, ali je to odlicno zamaskirano kroz odgovarajuci dizajn i fore tipa slow motion.
Riddick ima isto odlicnu atmosferu sto takodje sluzi u svrhu nadomestanja relativno siromasne komplesnosti geometrije nivoa.
HL2 i D3 po pitanju dizajna i kompleksnosti samoih nivoa daleko prednjace ovim igrama.
Prema tome govoriti da Lightech prevazilazi D3 masinu je lejmerski.
Takodje, ono sto nismo videli u demou jeste pitanje otvorenih nivoa. Jedina kvazi otvorena deonica je ona kada se iz helikoptera spustaju klonovi-specijalci, ali to je obicno dvoriste nakrcano cisternama i buricima. S druge strane svi koji su videli ET:QW mogli su da vide sta radi D3 masina sa MegaTexturing upgradeom!
Sto se tice AI-a nista vise od dobrog skriptovanja nije videno u demou. A ako cemo iskreno, nema sta pametno taj AI u izuzetno skucenim i malim nivoima (obratite paznju kako su skucene sobice u FEAR-u), "pametno" da uradi!
Pre nego sto ne odigramo Q4 i Pray, ne vidim zasto bi FEAR kovali u "FPS godine"??!?!
na kraju jos jednom: FEAR i U3 se po grafici uopste NE MOGU POREDITI! U3 je za dva koplja ispred!
 
Heh, de, de, manje flejma, cekajte da izadje full igra, da mozete da komentarisete. Demo su ispolirali i napravili do yaya, ali da ne bude ko Dugeon Siege 2 - sta svasta radi AI u demo snimku, kao moze i ambush i da ostali neprijatelji se "nameste" tako da ne mozes da napadnes glavnog bossa. To su same gluposti. U full igri ako mi se desilo jednom tokom cele igre da ostali neprijatelji brane glavnog bossa, bio sam srecan :)

FEAR ce biti FPS godine, ako ne javno cu da se izblamiram i da kacim slike na bench :D
 
Ma upravo tako, koliko nas ce imati dual-core procesore kada igra izadje? Malo svakako. Lepo je to sto ce to igra znati da iskoristi, jer novije kartice (citaj 7800gtx) imaju zagusenje bas na strani procesora.

Znaci pravac svi prodavnice i svako po jedan 7800gtx (dobro moze i dva) i po neki dual core (AMD pozeljno)
 
Zar nije jos Quake 3 umeo da iskoristi dual procesor arhitekturu?
 
I jel ima F.E.A.R Demo na digitalovom CD-u?
Na njihovom sajtu ne videh da pise...
 
filipp je napisao(la):
I jel ima F.E.A.R Demo na digitalovom CD-u?
Na njihovom sajtu ne videh da pise...
Pa nesto sumnjam, zauzeo bi im samo on ceo CD :D
 
vaistinu! ;)
ali ima Quake 4 filmich ;)
 
Zasto uz digital ne ide dvd vec cd ...razlika u praznom mediju je mala a cena casopisa mogla bi da se poveca za jos malo vise a koris je ogromna jer na 4.4g moze da stane more demoa,programa itd.. inace svi hrvatski casopisi su presli na dvd
 
ZLI je napisao(la):
Zasto uz digital ne ide dvd vec cd ...razlika u praznom mediju je mala a cena casopisa mogla bi da se poveca za jos malo vise a koris je ogromna jer na 4.4g moze da stane more demoa,programa itd.. inace svi hrvatski casopisi su presli na dvd

Das im prst a oni hoce celu saku :d
Razlika u ceni je mala na komad, ali gledano na npr. 20.000 komada razlika je prilicna
 
nazalost nema demoao na digitalu :(

mada je i nerealno da chasopis o rachunarima izdaje dvd koji je natrpan sa 4 gb game demoa a ostatak programi... to bi mogao recimo SK da uradi ali svi znamo da od toga nema nista...

kako god bilo nekako sam mislio da ce biti demo uz digital :(
 
Nazad
Vrh Dno