Šta je novo?

Fb nalog hakovan

einstein

Čuven
Učlanjen(a)
19.12.2001
Poruke
1,263
Poena
660
Potrebna mi je pomoć za verenicu. Neko joj je preuzeo nalog na fb i promenio password. Nikako ne mogu da nađem neku opciju kako da povrati. Sve se svede na to da se šalje na taj email koji je neki levi. Rekla mi je da joj se u jednom trenutku pojavilo da pošalje sliku dokumenta, ali to tad nije u radila, i od tada ne može ni do toga da dođe. Da li neko zna kuda da idem? Takođe, Stižu joj neki email-ovi da je kupovala nešto, a naravno nije ništa.e sad jeste da joj ništa ne skida sa računa al opet, ne znam zašto bi neko koristio njen email.
 
da. sad sam našao obaveštenja da je promenjen password u trash-u. probao sam sa tim nešto da uradim al ne uspevam. tamo na fb su mi tražili neki 6ocifreni broj, a u mejlu je 8cifreni kod neki
 
Nek odustaje polako, ako nemate recovery mail/telefon, dzabe i slanje dokumenta, neka pravi novi nalog. Prijateljici je hakovan nalog, slala je licnu kartu, proslo je vise od 2 godine od tada, i dalje nije dobila nikakav odgovor od zivog coveka.
 
A, jel postoji opcija da 4-5 njenih FB prijatelja prijavi da joj je hakovan nalog, ili ona opcija gde FB nasumicno pita da li ti je neka osoba prijatelj na FB, pa na osnovu toga da joj odblokiraju, ta opcija je pre postojala, ne znam sada ...
 
Dovoljno je da jedan prijatelj prijavi da je hakovan nalog i blokira se nalog a da joj se neko slučajno nije nakačio na comp ili fon na čemu li već koristi net i naloge?
 
Trenutno je blokiran, prijavio sam ja. Ali kako sad povratiti nalog? Sećam se te opcije da prijatelji potvrđuju al sad ne znam ni kako kad ne mogu da je nađem, pošto je blokiran nalog. A kad se ode da je hakovan nalog, kaže ukucajte email i kad se ukuca, kaže nema naloga sa tim mejlom. Debili. Naravno da nema kad je hakovan nalog i promenjen email

Uspeo sam da dоđem do onoga da se uploaduje ID. Videćemo šta se sad dešava
 
Ja sam sinu vratio nalog preko ona 3 poverljiva prijatelja. Kako, ne sećam se ali je uspelo.
 
Зато памет у главу следећи пут, па ставити двостепену аутентификацију. И то не само за Фејсбук, већ за сваки налог.
 
Morace da se pomiri i pravi novi nalog... Mozes Fejsu da posaljes i izvod iz maticne knjige rodjenih, dzaba, sanse da odgovore su mizerne.

Najvise sto moze da uradi jeste da napravi novi nalog i da zamoli FB prijatelje da joj u sto vecoj meri prijavljuju stari ne bi li ga ugasili.

Takodje je vrlo pametno da promeni i sifre na ostalim nalozima koje poseduje za svaki slucaj i da ukljuci dvostruku verifikaciju gde god je to moguce.
 
Akciju promene šifri sam već pokrenuo i dvostruku verifikaciju.
 
Imam jedno pitanje. Javio mi se danas drug iz Nemacke sa jednim jako "zanimljivim" pitanjem. Ja licno ne koristim drustvene mreze pa zaista nemam pojma kako to funkcionise. Naime, sa nekog profila konstantno dobija pretnje, psovke, i to se ponavlja iz dana u dan, sta god da objavi slede komentari sa nekog profila koji je verovatno napravljen samo za to. On kaze da je prijavljivao i policiji i da nisu nista preduzeli, postoji li nacin da sazna nekako ko stoji iza tog profila. Njega najvise zanima identitet te osobe, isao je u krajnost i trazio nekog da hakuje taj profil...
Pokazivao mi je poruke, bukvalno na svaku objavu slede neke psovke i sl, doduse ne znam toliko nemacki ali vidim da nije pristojno.
Je li imao neko neko slicno iskustvo, sta on tu moze da uradi?
 
Licno sam imao slucaj da na jednoj drugoj drustvenoj mrezi sam bio meta napada i pretnji i nase odeljenje za visokotehnoloski kriminal je reagovalo i uspesno procesuriralo pretnje ali to je bilo 2014. i ta osoba je bila u Srbiji kao i ja sada ne znam kakva je situacija ako je neko van Srbije ali kao sto kaze dzonihsv ono su legalni nacini.
 
Kao roditelj sam video kako jednoj devojčici hakuju FB nalog. Na sreću nisu bili pedofili, već neke budale kojima je bilo zabavno da njenim prijateljima sa FB šalju svakave splačine, a da se predstavljaju kao ona. Koliko je deci ispran mozak. Ti njeni navodni prijatelji su počeli da vrše nad detem mobing u školi, i ako su znali da to više nije njen profil. Dete je bilo očajno, uplašeno, uplakano. Na kraju je morala da regauje policija. I ako nemam lepo mišljenje o policiji u ovoj situaciji su bile veoma korektni i baš brzi.
 
Ma ja koliko vidim on je buktisao, pa mnogo vise zeli da sazna ko mu to radi nego da policija blokira taj profil i sl. Hahahah meni je ladno rekao da nadjem nekoga ako mogu i da ne pita za pare, samo da se hakuje taj nalog. Ja sam mu rekao otprilike sto i vi, policija je tu za takve stvari, ali cudi me da nemacka policija to ne resava, kaze da je prijavio i da su ga ovi iskulirali, mozda su upozorili toga ciji je profil, ali generalno nista nije dobio sa tom prijavom.
 
Pa kakve veze ima ako mu se hakuhe profil kad je lazan kao i sve info na njemu? Msm kako ce hakovanjem fake profila doci do identiteta? 🤔 A i sumnjam da ce neko sa kucne IP adrese da se zafrkava sa tako necim ocigledno zakonski kaznjivim
 
Da ne otvaram novu temu:

Ne bih ni skontao da se nesto cudno ne desava da mi nije dosla notifikacija na FB da mi je ads nalog suspendovan zbog kao reklamiranja. Odem u 'Pages' vidim neka stranica napravljena gdje se ja vodim kao Editor. Naravno uklonim se odatle i izbrisem sve to. Nista drugo nije promjenjeno na FB nalogu, zatim promjenim sifru i ukljucim dvostruku verifikaciju. Odem tamo u logging istoriju da vidim ko je sve pristupao, vidim jedan Mac uredjaj iz Amerike. Izbrisem sve to. Ostalo mi je jos da im posaljem licnu kartu, da mi odblokiraju to, iako nemam neku stetu i da je blokirano.

Nije mi jasno kako se ovo desava, nemam malwarea na racunaru, ne posjecujem sumnjive stranice, ne ostavljam podatke nigdje, a ni sifra nije neka lagana.

Nedugo zatim, dodje mi email da mi je Google Ads nalog suspendovan zbog sumnjivih pokusaja placanja. Podaci u Google Accountu nepromjenjeni koliko sam primjetio. Nisam primjetio neautorizovanih uredjaja da su pristupali, i naravno i to promjenim sifru i ukljucim 2 verifikaciju.

Odem na Google Ads nalog i vidim tamo da je napravljena automatska subskripcija 10$ mjesecno, i da je 4x pokusana uplata po 100$ i 50$ sa moje kartice iz Google Paya. Naravno Banka je sve to odbila, jer ja moram dozvoliti internet uplate. Naravno Cancelujem i subskripciju i i Google Ads nalog. Bas danas sam kontaktirao Google da vise sta je u pitanju i da sve to izbrisu.

Nije mi ista sifra na Facebook i Google nalogu. Izgleda nista bez dvostruke verifikacije, trreba to ukljucivati gdje god ima.

Nesto sumnjam da se sve ovo desilo nekom mojoj greskom/nepaznjom, jer poznajem sebe i svoje navike.
 
"i ukljucim dvostruku verifikaciju" - tu je problem, to je prva stvar koju moras da uradis za sve naloge koje imas bilo gde odmah.

Dovoljno je da se registrujes jednom na nekom mestu koje uopste ne mora da bude neki sumnjiv sajt, i skroz regularnim sajtovima s vremena na vreme procure korisnicki podaci i tako dodjes u tvoju situaciju.

2FA, MFA - ukljucis i ne boli te nikad glava.
 
Drugari, majci mi je hakovan FB nalog...

Najgore što sam gledao hakovanje "uživo".

Elem, pre par dana njenom FB prijatelju je isto hakovan nalog i preimenovan u isto ime, neko nemačko ime i prezime, pa smatram da je nekako povezano. Doduše, apsurd mi je da haker njoj ženi preimenuje ime u muško...

No, kao što rekoh, bio sam na njenom telefonu, sređivao nešto podešavanja i vidim stiže mejl od FB-a da je dodat br. telefona (neki američki), zatim mejl adresa (imenovana domaćim imenom), a njena mejl adresa uklonjena... I dok sam ja stigao u podešavanja profila na njenom telefonu, stigao sam samo da odjavim nepoznati uređaj iz liste prijavljenih ali je svejedno lozinka promenjena, ona odjavljena sa aplikacija na svom telefonu i pristup izgubljen...
Ponovan pokušaj logovanja pokaže pogrešnu lozinku i opciju za reset putem tog nekog levog broja i mejla...

Moram reći, nekako neprijatno iskustvo sve to, ko provalu maltene da gledaš koliko god možda delovalo neuporedivo...

No, nije mi jasno kako se to desilo... Ona koristi samo telefon i ni jednog više uređaja se ne loguje...
Dakle virus ne bi trebalo da bude... Phishing takođe sumnjam, kaže nigde ništa nije kliktala i kucala lozinku na druga mesta...
E sad, lozinka beše jadna neka od 4 broja i 4 mala slova samo... 2FA ja mislim da nije imala, da jeste valjda ne bi upali...

Elem, zvala je par prijatelja da joj prijave nalog kao lažan... Računam da bi FB trebalo da reaguje, utoliko više što je na njenom profilu sada muško ime, ne?
 
kaže nigde ništa nije kliktala i kucala lozinku na druga mesta...
Bez uvrede, ali verovatno laže. U 99.9% slučajeva su "hakovanja" iskorišćavanje ljudskog faktora, nepažnje ili nemarnosti. Naći rupu u sistemu, kao što je Facebook... to se obično ne koristi za preuzimanje random naloga na internetu.
 
Ma ne laže, nego i ako jeste pojma nema, nije njoj ni jasan pojam phishinga...

Eto, zove prijatelje i objašnjava kako se prijavljuje nalog, niko od tih matoraca ni ne zna da ta opcija postoji...

Nego, je l' barem FB služi čemu da reaguje po prijavama...

Rekoh, od svega mi totalno glupo preimenovanje profila...
Koliko znam, inače kada neko promeni puno ime i prezime to je dovoljno da algoritam flaguje nalog i traži proveru, barem mislim tako.
 
Ne vredi ništa... Pokušao.

Inače i Instagram joj je hakovan, da li je bio povezan nalog sa FB valjda... A taj IG profil samo napravila i uopšte ga nije koristila.
Nego mi zanimljivo što je u mejlu dobila info da je login iz Beograda... Iskreno, to je malo uplašilo, kao da se neko okomio na nju a nema stvarno ko u nekom smislu.
No rekoh, pre toga se desilo isto njenom prijatelju, pod isto mislim da je nalog završio preimenovan u isto ime.
 
Ma to sto pise da je iz Beograda, to nekad nema veze, ne mora da znaci da je bas iz Beograda, nego jel u mejlu vidis pri kraju link "Secure your account" ili tako nesto pise, i ako ga ima jel si probao preko njega?
 
Što se tiče Instangrama, on je "hakovan" ali kredencijali nisu menjani, dakle pristupni mejl i br. telefona ostali isti... Samo je stigao mejl da je dodat novi br. koji nije izlistan u podešavanjima...
Uglavnom, pošto taj IG nije služio ničemu, promenjena je lozinka, uključena 2FA, i označen za brisanje.

A što se tiče FB-a, secure your account ne služi više, prosto ide na login stranicu.

Da je imala 2FA ne bi se ovo desilo... Ja sam bio ubeđen da sam ja njoj to uključio davno još no izgleda da sam se i ja zeznuo...
No žao mi profila, taj FB joj je baš bio odušak i konekcija sa zemljacima... Mislim, napraviće novi, ali svejedno.

Više me kopka da li je neki oportuitetni haker momenat ili baš neko "ciljao" nju, što mi apsurd.
Posebno ovo sa imenom, kao sad ako si nekome već hakovao nalog pa staviš neko ime koje nit veze sa polom nit s mozgom.
Ne znam je l' postoje možda neki botovi koji tako hijackuju nalog pa ga preimenuju...
 
Eto, tako je i hakovana. Dobila je poruku od tog "prijatelja", kliknula i to je to.
 
To je i meni pretpostavka... Znam da to tako ide... Preko jednog stiže do drugih.

No, po njenim rečima, taj prijatelj joj nije slao ništa, ali jeste ona njemu slala poruku da ga pita što se debiliše sa imenom, lol...

No opet, valjda bi bio neki trag, neki link, preuzimanje, nešto...
 
E, više nema profilne i pozadinske slike na njenom hakovanom FB profilu...

Je l' to možda znači da je FB flagovao profil ili...?
 
Došao sam do izvora hah...

Elem, i moja majka i njen prijatelj su primali poruke od zajedničkog prijatelja, koje on nije slao, već neko drugi sa njegovog naloga...
Pretragom broja, koji je ubačen kevi na profil došao sam do osobe na FB-u koja se zove isto kao što je mejl imenovan koji je ubačen kevi u nalog, a ta osoba je prijatelj tog pomenutog njima zajedničkog prijatelja...

Tako da je verovatno taj profil skroz kompromitovan ili šta već...

A šta je najjače, majka danas zove tog prijatelja, pita ga za te poruke i on pojma nema da neko koristi njegov FB, koji i on aktivno koristi... Strašno.

Ajde razumem da te nešto starije generacije ne mogu biti upućene ko mi mlađi, ali da ne primete neke proste neobičnosti i nelogičnosti...

Jedino mi ostaje misterija kojim je to "klikom" majka upala u zamku, kojom metodom joj je pokradena šifra.
 
Nazad
Vrh Dno