Šta je novo?

Far Cry 4

Kada bi nastavili pricu iz prvog dela..uff ,)
 
Nadam se da će u potpunosti biti next gen naslov, da ne planiraju cross gen.
 
od nastavka avanture dzeka karvera nema ni teoretske sanse. Celu pricu i likove je radio i kopirajovao crytek, ubi ima pravo samo na ime ( fransizu). Cak je i engine drugi (dunya vs. Cry eng.1).

Osudjeni smo na *****izme za uzrast usa adolescenata, tipa vaas montenegro (pitanje da li scenaristi uopste znaju na kom je montenegro kontinentu), od kojih mi se prevrce zeludac.
 
Da fuck? Vaas Montenegro je jedan od najbolje dizajniranih/originalnih karaktera koje sam video u igrama u poslednjih nekoliko godina, u sustini pa cak i ikad. Steta samo sto je celokupna prica i izvodjenje iste meh, ali u poredjenju sa Crytek genericko-stereotipnim i bezivotnim karakterima, jedan Vaas je milju ispred. Mozda je to i zato sto je sam glumac dizajnirao karaktera po svojoj zelji dao mu kompletnu dozu originalnosti, za razliku od scenarista koji bi to komplet odvukli na drugu stranu i napravili vec sto puta vidjenog karaktera.

Inace, koliko znam Dunia je u sustini tesko modifikovani CE1, a za novi FC4 se iskreno nadam da ce sam vizuelni dizajn igre da bude dosta raznovrsniji, posto FC3 ume zesce da smori u vecini slucajeva sa jednolicnim dizajnom prirode bez ikakvog diverziteta, koji kao da je copy/paste jednog te istog.
 
Poslednja izmena:
mister m, (pliz, luz d f. vord , if posibl) uz svo duzno postovanje vasem liku i djelu, vas montenegro kao negativac moze da prodje kod ljudi kojima je jedini kontakt sa negativcima hbo i americki napaljivacki filmovi. dzoker nikolsona je mnogo vise negativan od hit ledzera.

kad smo vec kod amerike , evo da postavim jedan interesantan klip :)
[youtube]qZowK0NAvig[/youtube]
 
Vaas je ok odradjen - za jednu klinacku igru. A FC3 je bas to. Ipak kakvi krsevi su sve izasli u poslednje vreme FC3 je (sa sve crnogorcem vaasom) jos i prihvatljiv.
 
Ok, dragi Kokane i sta sa tim vredjanjem Amera, paljevinskih filmova i ostalih anrilejted stvari? :) Ovde pricam o drugim stvarima.

Ajde, nadji mi jednog kvalitetnog/originalnog (pre svega uverljivog) "negativca" iz igara skorije sa tolikim rasponom emocija i mogucnoscu da tako realisticno prelazi iz jedne u drugu? Poenta zasto bas kazem da je Vaas taj, je u samom karakteru lika, onom sposobnoscu da laganom pricom opusti protagonistu/igraca i izlivu ludila koje posle toga momentalno sledi uz sasvim realisticnu i uverljivu transformaciju. Dobro, i motion capture tu dosta igra ulogu da se stanja uspesno prebace i dozive, ali opet glumac je tu najbitniji i onaj koji to omogucava (a i sam je pisao karaktera sto je tek za veliku pohvalu). Karakter je nepredvidiv, dzepnom (pokupljenom) filozofijom pokrenut nasilni junkie, koji sasvim fino i originalno docarava svaki susret sa njim i ostavlja utisak kompletnog karaktera koji se sasvim lako ucrtava u secanje... za razliku od gomile bezivotnih/stereotipnih/ultra neoriginalnih karaktera koji obitavaju u gomili igara, pa cak i onih vrhnuskih igara.

To sto se tebi ne svidja takav pristup zbog neki jelte, paljevinski fora je ipak tvoj stav i razmisljanje, Vaas je odlican karakter u bledoj prici i okruzenju, a da je scenario u igri malo bolje zamisljen i sveukupno bolje izvedeno, verujem da bi lik jos vise zasijao, kao i ceo dozivljaj igre.
 
Poslednja izmena:
Ja sam mislio da ti umes tako lepo da pises samo kada su tema filmovi Terensa Malika :)

Igre nisu film, meni je potpuno nebitno koliko on realisticno prelazi iz jedne emocije u drugu, kada mu je ceo fazon bezveze. Jesam li ti ikada rekao sta je definicija... mis'im ono, one trick pony.

Bolji je Deadpool ali se ne racuna jer je lik iz stripa. Ostali likovi iz AAA igara su vec godinama jadni i bedni pa je naspram njih Vasa Crnogorac kao zanimljiv iako je realno dziber.
 
E pa sad, igre nisu filmovi je mac sa dve ostrice... ima igara koje atmosferom/izvodjenjem kupuju igraca dok drugi tabor to radi sa karakterima i pricom, i da, jel ono bese Walking Dead za mnoge game of the year?

Inace, jedna od najbitnijih cinjenica je da je Vaas celokupno delo glumca Majkl Mandoa, sto ukljucuje celu kreaciju karaktera i njegovo izvodjenje, sto je kao sto vec naglasih, neverovatno upecatljivo i daleko ispred svega sto su Ubi scenaristi zamislili u ovoj prici, a i ostalim njihovim pricama koje su uvek cist prosek... bar iz mog pogleda.

A sto se tice pisanija, da, pisem za nesto sto ima svrhe za analizu, e sad dal to tebi izgleda lepo povrsinski ili kapiras sta je neka dublja analiza strukture/karaktera nekog dela je ipak tvoja stvar. :)
 
Pa to, u odnosu na ostale likove u igrama u poslednje vreme je odličan.
 
...iako je realno dziber.
To je i poenta... Ovo me podseća na likove koji kažu da im se ne sviđa Scarface, "jer je Pacino tu seljačina" :) Čovek je nadrogirani vođa bande divljaka, naravno da će da bude džiberčina, i treba da bude, i to je odlično napravljeno.
 
Meni je Vas odličan zato što sam imao jednog druga koji je imao indentične tikove i transformacije raspoloženja, sadističkim porivima, što ga je na ulici na kraju i koštalo života. Tako da mi je baš zanimljiv bio vas kao karakter :)
 
Poslednja izmena:
Iskreno ni u jednoj igri, a ni u mnooogim filmovima nisam video tako zivopisnog negativca. Gotovo mi je bilo zao kad ga je Dzejson zvekn'o.
Da je prica malo duza i sa malo vise detalja, ne bi se skidao sa kompa :D
A inace, zar prica i sami likovi nisu najvazniji u celoj igri...
 
U knjizi da, u filmu da, u interaktivnom filmu da (sto se naziva jos video igrom iako nije), u video igrama jok. Bitna je prica u igrama ali daleko od najvaznije stvari. Barem meni koji igram igre od malena vec dobrih 16 godina. Pre nego sto sam ja poceo da se igram bio je slican period kada sada, kada su interaktivni filmovi cvetali. Ali doci ce tome kraj.

To je i poenta... Ovo me podseća na likove koji kažu da im se ne sviđa Scarface, "jer je Pacino tu seljačina" Čovek je nadrogirani vođa bande divljaka, naravno da će da bude džiberčina, i treba da bude, i to je odlično napravljeno.

Toni Montana bi bio poprilicno bezvezan lik poput ovog Vase ili naseg Kristijana Golubovica (koji je smesan jer je ***** ali je daleko od zanimljivog lika) da scenarista u film nije ubacio deo gde mi vidimo odakle on dolazi i zasto je takav kakav je. Sta je Vasin izgovor za dzibersko ponasanje? Jer ako ga nema onda je besmislen lik.

Majkl Korleone je dobro izgradjen lik jer ima i "onu drugu" stranu. Isto tako i Vito Korleone, videli smo njegov motiv u zivotu i zasto je postao to sto jeste (isti profil kao Toni Montana). Hanibal Lektor je jeziv lik i zanimljiv zbog nacina na koji ga prezentuje Hopkins ali postaje kompletan tek u nastavku koji se bavi njegovim poreklom (mada se i u originalu vidi ta njegova bolecivost prema doktorki, mada nije objasnjeno zasto je takav). Cak i jedan Konan je kompletan lik, jer znamo odakle dolazi. Svaki dobar lik u filmovima je visedimenzionalan, iako su te dimenzije njegove licnosti cesto jako slicne i stapaju se jedna u drugu. Jedan Toni Soprano ne bi ni upola bio zanimljiv da nije psiho sesija. Niti bi Valter Vajt bio interesantan da je samo zli profa kojem je doslo da proizvodi i prodaje drogu. Mora postojati razlog za sve inace biva besmisleno a samim tim i nezanimljivo.
 
Poslednja izmena:
Hanibal Lektor je bio mnogo jeziviji i zanimljiviji dok nisam "saznao" kako i zašto je počeo da jede ljude... U FC3 lik koji "raste" i koji se menja je Jason Brody. Ne mora svako da ima celu životnu priču. Vaas je tu da bude drogirani manijak, i odlično obavlja tu funkciju. Nijednom me nije zanimalo kakvo mu je bilo detinjstvo ili slično, ali to je verovatno subjektivno. Meni ne treba razlog, pokvario mi je gospodina Lektora :)
 
^^

Dude... uopste ne kapiras poentu ovde. Nije poenta u njegovom izvodu iz maticne knjige rodjenih ili sabranim delima njegovog detinjstva i ko je i kako je uspeo u zivotu, poenta ovde i ovog karaktera je u onome sto on u zadatoj situaciji u kontaktu sa tobom prezentuje i koliko je to njegovo izvodjenje upecatljivo. Ocigledno je da ti se karakter ne svidja i hejtujes ga - OK, jasno je momentalno, ali ne izvodi neke leve zakljucke i ne povezuj neke druge karaktere i price kad nemaju veze sa ovim. U stvari imaju, posto je tebi nesto sasvim levo bitno (ili nije) i zato hejtujes -fine.

Anyway



@BooQy

Upravo.
 
Poslednja izmena:
Karakter je plitak i ne dopada mi se, kao i svaki drugi plitki karakter. Lik mora biti izgradjen inace gubi smisao. Ne mora biti sve predoceno od Kulina Bana naovamo ali se mora dati neka naznaka zasto se on ponasa kako se ponasa. Mislim moze biti lik koji se pojavi, nesto odradi i nestane ali to onda nije ni glavni, ni sporedni lik vec statista.

Nemoj pokusavati da analiziras moju licnost i da to koristis kao neki kvazi argument. Inace cu da se vratim na Drvo Zivota, film koji je dubok koliko i Vasa Crnogorac... ko osusena bara u asfaltu posle kise :p

Edit: Aj ovako, slozicemo se da se necemo sloziti (po n-ti put). Da mi ti ne bi replicirao i da bi ova divna tema mogla nastaviti svojim tokom. Bice srece pa Ubijevci najave igru kao Xbone ekskluzivu, pa da bude kvalitetna :)
 
Poslednja izmena:
Mora tvoja biti poslednja. Ajde iskuliraj...
 
Edit: Aj ovako, slozicemo se da se necemo sloziti (po n-ti put). Da mi ti ne bi replicirao i da bi ova divna tema mogla nastaviti svojim tokom. Bice srece pa Ubijevci najave igru kao Xbone ekskluzivu, pa da bude kvalitetna :)

Slozicemo se (ja i neki) da si izuzetno naporan. Iskuliraj malo, udahni malo dublje, reci ne svidja mi se nesto i zbog toga necu da ubedjujem druge u to, a pre svega one koji me i ne ubedjuju da to mora da volim, vec samo diskutuju o tome. Neces da ispadnes glup ako nesto ne kapiras i ne svidja ti se, ne brini. :)
 
Karakter je plitak i ne dopada mi se, kao i svaki drugi plitki karakter. Lik mora biti izgradjen inace gubi smisao. Ne mora biti sve predoceno od Kulina Bana naovamo ali se mora dati neka naznaka zasto se on ponasa kako se ponasa. Mislim moze biti lik koji se pojavi, nesto odradi i nestane ali to onda nije ni glavni, ni sporedni lik vec statista.

Nemoj pokusavati da analiziras moju licnost i da to koristis kao neki kvazi argument. Inace cu da se vratim na Drvo Zivota, film koji je dubok koliko i Vasa Crnogorac... ko osusena bara u asfaltu posle kise :p

Edit: Aj ovako, slozicemo se da se necemo sloziti (po n-ti put). Da mi ti ne bi replicirao i da bi ova divna tema mogla nastaviti svojim tokom. Bice srece pa Ubijevci najave igru kao Xbone ekskluzivu, pa da bude kvalitetna :)

+1 :d
 
Vaas Montenegrić, po mom mišljenju, prenaduvano/preterano ispromovisan negativac isto koliko i Ledger-ov Joker. GLaDOS mi je 100 x harizmatičniji negativac a čak je ni ne vidiš do samog kraja igre...
 
Poslednja izmena:
Far Cry 4 dolazi nam u prvoj polovini 2015-e godine!

Himalayas-600x378.jpg



"Radnja" igre ce se odvijati na himalajima,a Ubisoft ce je zvanicno prezentovati na E3 2014 u Junu.


http://www.gamespot.com/articles/fa...n-the-first-half-of-2015-report/1100-6418456/

http://www.vg247.com/2014/03/21/far-cry-4-set-in-the-himalayas-out-first-half-of-2015-report/




Uradio sam pretragu,ali ova igra izgleda da nema temu na ovom forumu.Ako ima-brisite ovo.
 
Poslednja izmena:
KONACNO! dosta mi je dzungle i tropskih krajeva, ovo deluje veoma osvezavajuce!
 
Sjajno, očekujemo još jedan ludo zarazan Ubisoft hit!!
 
Super! Jedva cekam. Igrao sam prvi deo skoro do kraja, drugi mi se nije svidjao kao ni treci.
 
Pa četvorka će biti ista kao trojka samo u drugom okruženju. Niko više neće ponoviti Far Cry 1.
 
Pa trojka je bila mega hit i po mnogima vrhunac serijala, za očekivati je da u tom pravcu nastave..
 
@cufi +1
 
Nazad
Vrh Dno