Šta je novo?

Fale 2 pina. Problem?

Psycho1993

Cenjen
Učlanjen(a)
30.11.2010
Poruke
324
Poena
169
Dakle, imam ponudu da za procesor iz Moja masina i 20 evra dobijem X4 965, ali mu fale 2 pina, a umesto njih su stavljene 2 zicice. Pinovi koji su polomljeni nalaze se na ivici. Da li je to problem, odnosno, da li bi mogao biti problem kasnije, i da li ti pinovi uopste sluze necemu, osim da drze CPU u socket-u?
 
Čak i da mu ta dva pina ništa ne znače, nikada ne bih kupio faličan polovan proizvod.
 
Stvarno mi ne znaci nista :)
 
Ako CPU normalno radi, ja ne vidim razlog da ne uzmeš. :)

U svakom slučaju, ne bi dobio ništa posebno, mala je razlika. Bolje klokuj svoj cpu i biće kao 965 na def. Šta znam, ti najbolje znaš da li ti se isplati. :)
 
Pa cini mi se da moj CPU nije neki raspolozeni kloker, a i ne bih da se zezam zbog napajanja. :) Dakle, pinovi definitivno nece praviti problem? :)
 
Pa moraš da probaš, to ti niko ne garantuje. :)

Ako radi bez problema, tako ga ostavi, mislim nećeš svaki dan da ga vadiš (glupo zvuči :D ).
 
Dakle, pinovi definitivno nece praviti problem? :)

Pa ako su neki za masu, neće praviti problem. Mada kažeš da su zalemljene dve žice umesto originalnih pinova, ako je urađeno kako treba, onda imaju kontakt.

Ako hoćeš sigurno da vidiš o kojim pinovima se radi, pogledaj ovaj dokument, na dnu imaš sliku procesora odozdo, a na strani 21 i 22 raspored pinova. Ako je neki VSS (masa), ne bi trebalo da imaš problema.

http://support.amd.com/de/Processor_TechDocs/31412.pdf
 
Poslednja izmena:
E stvarno ne znam za VSS, posto nisam video CPU uzivo. Mada, covek kaze da radi bez problema, mada mislim da cu preskociti. Nije to bas za igru.
 
E stvarno ne znam za VSS, posto nisam video CPU uzivo. Mada, covek kaze da radi bez problema, mada mislim da cu preskociti. Nije to bas za igru.

Probaj malo da kloknes tvoj proc, jer prodavati tvoj i dodavati 20e za 965 bez dva pina, suluda je investicija. :D
 
Ja ne bih dodavao 20e... tvoj je verovatno sa garancijom, a za lemljene pinove nema garancije :) cak bih rekao da moze on tebi da doplati...

moj cpu ima jednu zicicu umesto pina, to je odradjeno vrlo strucno, tako da je doticna zicica jaca od fabrickih pinova...
 
Ja ne bih dodavao 20e... tvoj je verovatno sa garancijom, a za lemljene pinove nema garancije :) cak bih rekao da moze on tebi da doplati...

+1

ne treba nikako da doplaćuješ, pored toga ne znam kako bi se uopšte cpu klokovao na tvojoj ploči; koji cooler imaš?
 
Box kuler, i ne bih klokovao, necu da se igram sa napajanjem i tim glupostima. :) Odustao sam od tog modela, trazicu nesto zanimljivije :) Hvala svima na savetima :)
 
Nazad
Vrh Dno