Šta je novo?

Externe baterije (generic)

Nazalost ne. Tj. prekine tada, ali cim padne na 99%, opet se pocne puniti. Meni se nije do sada desavalo da se telefon napuni na 100%, prekine punjenje, i da se baterija tokom noci spusti na recimo 90-95%. Uvek je 100% ujutru.

Ivane, 16000mAh mi je S3 Duos punio punih 5x. U stvari moze 6x da puni, posto nikada ne spustam ispod 20% telefon. Taman oko 12000mAh @5V koliko i treba biti (16000mAh je @3.7V, pa je oko 12000mAh realnih za punjenje), manje conversion loss neki, i uopste power loss same baterije dok stoji.
Ja napunim 4x, on dodje uglavnom oko one zadnje lampice (znaci nekih 25% +/- kapaciteta Pbanka), i onda PBank stavim na punjenje.


Inace zanima me sto je neko rekao u drugoj temi da je bolje puniti baterije sa 50% na 100% a ne nekih 20-100? Bas mi je nelogicno.
Pa dobro, onog trenutka kad dodje do 100% prekida se dalji dotok struje.
Posle 1-2-3h kad padne za 1%, on ga dopuni za 1 min na 100%. Znaci ako ga ostavis tokom noci na punjacu, on ce se sve ukupno puniti 3-5 min nakon sto dodje do 100%.


Bolje je puniti jer se manje greje valjda.
Baterija se najvise greje dok se puni 0-30%, kad je punis sa 50-60% dosta se manje greje..
 
teško da može da ode pola kapaciteta od stajanja, to je falš baterija garantovano...ja sam moj xiaomi od 10400 dobio još proletos, malo se igrao, napunio je i stavio u fioku, i onda je poneo na put početkom juna, bez dopunjavanja jer je pokazivao sva 4...na putu sam dopunjavao dva telefona i foto aparat, i tek trećeg dana sam dopunio i samu bateriju iako je imala još struje...imam utisak da joj je samopražnjenje minimalno, bar u roku od nekoliko meseci...kao da je neki eneloop fazon :)
 
Sa 2.1А je punim, originalni punjač od G2. Nisam merio vreme, par sati, brzo mi deluje. Sa starim punjačem od nokia N86 nije hteo da pokrene punjenje kada je bila skroz prazna, samo zablinka na kratko prva lampica i brzo prestane. Čim sam ubacio od 2.1А kreno da ja puni.

Koliko možete da dopunite puta telefon od 0 do 100%?

ako je baterija recimo 2500 računaj da ćeš moći jedno 3 puta od 0 do 100...od 2000 recimo 4 puta...pričam za xiaomi 10400...mislim, teško je to ustanoviti bez nekog marljivog testa, jer bar ja retko dolazim u situaciju da mi telefon baš 3 puta dođe na 0 pa da ga stavljam na bateriju do 100 i tako u krug...ne znam baš da li bilo ko tako regularno koristi pb, osim za testiranje...
 
Poslednja izmena:
Znači bateriju od 3000 neće moći da dopuni 3 puta i da još ostane?
 
Znači bateriju od 3000 neće moći da dopuni 3 puta i da još ostane?

moraš da probaš, ali ovako teorijski teško...3 puta možda iščupaš, a sve i da nešto ostane posle 3 puta šta bi s tim, svejedno bi morao bateriju na punjenje...pisali smo o tome više puta...baterija je 10400 na 3.7V, a telefon se puni na 5V, to ti je gubitak u konverziji tako da realni kapacitet nije 10400...tako ti je kod svih pb...i onaj od 16000 nema zaista 16000 u realnom radu...
 
Poslednja izmena:
3 puta je bolje nego 2 puta. Plus ako ostane još malo posle 3 puta, i to moze da znači malo, bolje išta nego ništa.
 
Ne, 3 puta ako napuni od 3000 je odlično, to je 9000 i manje od deklarisanih 10400. Ali ako ne može 3 puta onda to već nije ok.
 
eksterna baterija nije zamena za punjač...mislim, nek se svako zabavlja na svoj način, ali pb je zamišljen da ti pomogne dok ne dođeš do nekog punjača...bar ja ne vidim situacije u kojima ću telefon više puta zaredom da punim od 0 do 100 samo preko externe baterije...
 
Ne, 3 puta ako napuni od 3000 je odlično, to je 9000 i manje od deklarisanih 10400. Ali ako ne može 3 puta onda to već nije ok.
Kao sto sam vec bezbroj puta ponovio i jos dosta njih po netu koji su imali isti, model od 10400mAh izbacuje realno 7400-7600 i shodno tome lako mozes da izvedes racunicu za broj punjenja. O 9000 nemoj ni da razmisljas. Kod modela 16k kazu da ide 11.5-12k...mada taj nisam imao pa ne mogu da potvrdim!
 
Ok, da znam šta da očekujem. Ako napuni dva puta i još ostane to je to.
 
Oni sami na sajtu kažu da može mi3 da napuni 2,5 puta a on ima 3050 mah tako da ako pitaš za G2 to mu dođe na isto.
 
Али не пуниш брате увек од 0. Ја никад не остављам испод 20.
 
Ok, da znam šta da očekujem. Ako napuni dva puta i još ostane to je to.

Da, ali realno tih "i jos nesto" koristi jedino ako bas bas zatreba. Inace cim vidis da blinka treca lampica (tj. da jedan radi, a jos jedna samo blinka, ostale dve ne rade), vreme je za punjenje, stavi ga preko noci na USB da se lagano napuni.
Ne moras... ali toplo preporucujem da ne cimas PB do maxa cesto.
 
Pa na to sam mislio, nisam ni bio siguran da li je pusti na 99% pa opet napuni ili kako.
Ali to efektivno puni bateriju svaki cas, nekoliko sati.
 
Ja sam kupio 2 OnePlus eksterne baterije, 29 dolara komad sa AliExpressa kapaciteta 10.000 mAh. Kapacitet deluje realno jer svoj OnePlus bez problema napunim bar 2 puta do vrha sa 10-15%. Sama baterija je kompaktna, ima 2 USB porta, svaki po 2A na svom izlazu. Uz nju ide i USB kabl i mislim da je u pitanju sasvim dobra kupovina.
Relativno brzo se puni kada se stavi na punjac od 2A - tacnu cifru ne znam, nisam merio ali mogu da izmerim jednom ako nekoga zanima. Sama baterija ima 4 male diode u Macbook Pro stilu koje oznacavaju trenutni kapacitet.

Za sada - svakak preporuka.
 
^ daj link od koga si uzeo
 
meni stigla ova (http://www.aliexpress.com/item/Orig...hone-4S-5S-S5-Xiaomi-Android/32235665098.html) danas bas posle 20tak dana, dobio bateriju i mali kablic, stavio sam da se puni pa cu da testiram kasnije.
Pogledajte prilog 174906
Drugari stugao Xiaomi i meni konacno ;)
17.07 porucen, dakle 19 dana.
Proveren na sajtu, original je.
Stoka sa Carine kad je otvarala paket nije lepo zatvorila kutiju koji je pocepala... i da placeno jos 470 dinara kad je stigla na kucnu adresu. Obracunato na 15$ ! Naplacen pdv i otvaranje.
 
Strasno. Cekam da se vrnem sa mora, da vidim sta ce mene da doceka!!
 
Drugari stugao Xiaomi i meni konacno ;)
17.07 porucen, dakle 19 dana.
Proveren na sajtu, original je.
Stoka sa Carine kad je otvarala paket nije lepo zatvorila kutiju koji je pocepala... i da placeno jos 470 dinara kad je stigla na kucnu adresu. Obracunato na 15$ ! Naplacen pdv i otvaranje.
Bas bezveze što su ti naplatili al kao što smo rekli kod njih se nikad ne zna, nek te služi dugo
 
Ne bi mu skodio, samo przi i neka te sluzi! Jel si bese 16k model pazario?
 
Jel moguce da pacijentima sa carine treba 10+ dana od odrade istu?!...po trakingu mi je baterija 01.08 stigla na carinu!!
 
Stigao mi jutros konacno Xiaomi pb 5000mAh, sve preporuke...daleko prakticniji, lepsi, laksi i bolje lezi u ruci od 10400mAh modela koji sam imao ranije.

Zanimljivo je da su mi ocarinili na 263 din, ali je postarka trazila 409...ne znam kakve to usluge dostave naplacuju?

Sto se same baterije tice, prakticno je iste debljine i visine kao moj z3c u silikonu, jedino je po 1.5mm deblja sa strana...da mi usb na telefonu nije riknuo, opusteno bih vezao bateriju gumicama za kosu dole i gore ispod zvucnika za tel i tako povecao kapacitet na nekih 7000!! :S:

P.S. Provereno na xiaomi sajtu, pise da je Power Bank u pitanju, predpostavljam da to znaci da je org ;)
 
Poslednja izmena:
100 je otvaranje, 45 provizija za uplatu i ostalo je carina, nema naplate dostave.
 
Nazad
Vrh Dno