Šta je novo?

Export Excel to Word

joojant200

Čuven
Učlanjen(a)
23.12.2001
Poruke
1,988
Poena
755
Moja oprema  
Tablet
Lenovo t something
Mobilni telefon
Huawei P40
Pametni uređaji
Fenix 7s ss, Xbox series X
Pitanje u vezi office 2007:
Kako da exportujem excel sheet od 100 strana sa kompleksnim formatiranjem u word, a da se sacuva formatiranje excel fajla i da se ne koriste 3rd part programi koji se placaju?

Probao sam:
margine kao kod excel fajla, copy/paste special/ ili
insert objekt from file
sve upadne na jednu stranu
 
Evo kako sam resio, mozda nekom zatreba ...

- Problem: Recimo imam doc file od xx strana i excel file od xx strana i treba napraviti JEDAN file gde ce recimo prvo ici word 20 strana, pa excel sve strane, pa word ostatak strana. Potrebno je strogo pratiti numeraciju strana koje idu u formatu "Strana x od y" Word ima sadrzaj i pozeljno je sve uraditi sto jednostavnije.

-Numerisem strane u Wordu format plain (x).
-Otvorim Excel/file/page setup/First page number stavim 21.
- Stavim broj strana u Excelu dole file/pagestup/ header/futer/custom futer, isto format plain (&[Page])
- U excelu file/print preview, axa recimo pocinje sa 21 i zavrsava se sa 101.
- Vratim se u Word i pozicioniram se pri kraju 20te strane : insert break/section break continius
- Odem na sledecu stranu, odem u footer, decheckiram 'link to previous', obrisem broj strane, ubacim opet strane, kazem da sekcija pocne od 102. strane
- Odem do kraja worda, axa ima 168 strana.
- U obe sekcije ukucam na pocetku "Strana" ostavim auto number, "od 168"
- Uradim update sadrzaja.
- Odem u Excel i dodam isto "Strana" ostavim auto number, "od 168"
- Odem u Word pozicioniram se pri kraju 20-te strane: insert object/create from file/izaberem Excel file/checkiram Display as icon.
- Rezultat JEDAN file (u koji je ubacen drugi file), sa brojevima strana koje idu redom.
- Pozeljno je staviti margine i u excelu i wordu na minimum 1,5cm kako bi ljudi sa razlicitim stampacima imali iste brojeve strana ili kreirati pdf kao referencu za brojeve strana.
:smash:
 
Nazad
Vrh Dno