Šta je novo?

Evaporator / Odvlazivac uredjaji

boram

Poznat
Učlanjen(a)
19.07.2021
Poruke
17
Poena
25
Pozdrav, jasno mi je da su ovi uredjaji su blizi ventilatoru nego klimi, ali zanima me da li neko ima iskustva sa njima?
Cilj je malo spustiti temperaturu u maloj prostoriji.
Hvala!
 
Zar evaporator nije ovlaživač, a ne isušivač?
Pretvara vodu u maglu.
A tebi jenpotrebno da vlagu iz vazduha prebaci u tečno stanje.
 
Isušivanjem se ne smanjuje T, ali se dobija malo na komforu.
 
Mora da sam pogresio termin, mislim na ovakav uredjaj:
PROSTO LH108D rashladni uređaj 60W, Ova rashladna jedinica radi po principu isparavanja hladne vodene pare.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    179.2 KB · Pregleda: 12
Poslednja izmena:
Dakle, ja ti napišem da treba da se oslobodiš vlage, a ti bi da je još dodaš.
Ovo mu dođe kao ono "kolač u tiganju! Ne verujete?"
 
Dakle, ja ti napišem da treba da se oslobodiš vlage, a ti bi da je još dodaš.
Ovo mu dođe kao ono "kolač u tiganju! Ne verujete?"
Ja ne znam sta mani treba, ja vidim da se ovakvi uredjaji prodaju i zanima me da li neko ima iskustva sa slicnim. Opis uredja je direktno sa sajta na kojem se prodaje.
 
Sve je to kratkog daha.
 
Mora da sam pogresio termin, mislim na ovakav uredjaj:
PROSTO LH108D rashladni uređaj 60W, Ova rashladna jedinica radi po principu isparavanja hladne vodene pare.
Nije taj uredjaj vredan 7.000 dinara,to ti cena cetvrtina inverter klime.
Stavis dve zaledjene flase vode ispred bilo kojeg ventilatora i to je to.
Dok nisam imao klime ja sam se tako rashladjivao,nije nesto ali pomaze.
 
Nije taj uredjaj vredan 7.000 dinara,to ti cena cetvrtina inverter klime.
Stavis dve zaledjene flase vode ispred bilo kojeg ventilatora i to je to.
Dok nisam imao klime ja sam se tako rashladjivao,nije nesto ali pomaze.
Da, toga sam se i plasio. Hvala.
 
To je evaporator tj. OVLAŽIVAČ i to je bezveze, samo povećaš vlagu u prostoriji i još više se znojiš posle.

ODVLAŽIVAČI su nešto skroz drugo i skuplji su, koštaju slično kao i klima. Imaju kompresor i izmenjivač toplote i rade slično kao prenosne klime. Samo što ne hlade prostor i nemaju crevo da izbacuju vazduh napolje, samo isušuju vazduh i skupljaju kondenzat u posudu.
 
Poslednja izmena:
To je evaporator tj. OVLAŽIVAČ i to je bezveze, samo povećaš vlagu u prostoriji i još više se znojiš posle.

ODVLAŽIVAČI su nešto skroz drugo i skuplji su, koštaju slično kao i klima. Imaju kompresor i izmenjivač toplote i rade slično kao prenosne klime. Samo što ne hlade prostor i nemaju crevo da izbacuju vazduh napolje, samo isušuju vazduh i skupljaju kondenzat u posudu.

Delimicno tacno. Koristim odvlazivac i hladi, ali mizerno, jer izbacuje hladan vazduh. Kondenzat moze u posudu, ili crevo pa u odvod.
Cena, pa skoro kao najjeftinije inverter 12.
 
A taman sam hteo da procitam nesto iskustveno o oDvlazivacima. Razmisljam sta je bolje kondenzacioni ili apsorbcioni...
 
Nazad
Vrh Dno