Šta je novo?

EU kartice za EU roaming - iskustva i preporuke

Da, meni je to uvek ugaseno, palim ga samo kad idem preko ( zbog roming dodataka). Ali moj slucaj se desio u Srbiji, gde su gospoda iz tadasnjeg telenora ispali goveda...
 
@Gazu poslušaj moj savet, isključi internet u romingu preko call centra
 
Nema potreba, ako mu je ova opcija iskljucena... A desi se da ti nekad zatreba, pa se cimas sa njima da ti ukljuce opet, kao kod mts-a...
 
Kod mts-a je to vrlo jednostavno, jedan klik u moj mts aplikaciji
 
A ovde vam je internet u roamingu bio uključen? Ja se nadam da me ovo podešavanje koliko toliko čuva. 🙄
Meni je iako ga stalno drzim iskljucenog bio ukljucen, ne znam kako, jedino ako sam ga ukljucio nedelju dana pre incidenta jer sam bio na vikendu u CG... imam bon bon, stalnu drugu karticu u telefonu, nemam potrebu za romingom u EU...
Te cene od 1000 dinara za 1MB odnosno 1 milion dinara za 1GB su ludačke.
Zato cu i da se pozdravim zauvek, posle 25 godina... pa neka druge prave ludim.
 
Ovaj roaming za zapadni Balkan ce doci glave gomili. Jer dosta ljudi pali roaming misle da nema roaminga neko stariji ni ne zna da je upaljeno, meni je komplikovano da pratim sta je gde uključeno. Odoka ti treba lista za proveru ko kad polećeš.
I tako telefon postaje nagazna mina za strane mreže. Jako neprofesionalno urađeno sve ovo. Do sad si mogao eu kartica neka nema roaming upaljen. Nasa nema roamiing upaljen i samo menjas sim karticu. Dok se sad samo vata neko da se zezne. Nije prijatno korišćenje. Cak ne znam oni limiti u aplikaciji da li okdaju dovoljno brzoi ako se desi greška.
 
Poslednja izmena:
Airalo i nema zime :)
 
Ako preko Airalo izaberem npr. Nemačku, zbog ukinutog roaminga u EU isti će važiti u Češkoj? Ili izabrati Regional eSIM gde je pokriveno 39 zemalja?
 
@Miki919
Ne znam, trebalo bi valjda da, kad si u Makedoniji, da si zaista miran.

Međutim, problematično je po meni više što je to i dalje roaming, ali s razlikom da je taj roaming sad besplatan. I onda to postaje opasno recimo pri prelasku iz Makedonije u Grčku. Iz Srbije u Mađarsku bi ugasio net jer se ulazi u roaming, a da bi u Makedoniji imao net - ti skidaš tu svoju zaštitu. I tako se onda u Makedoniji možeš zeznuti.

Nejasno su to oni ljudima predstavili. Zbog onih koji se manje razumeju su rekli "roaming se ukida", a baš za te ljude bi bolje bilo da roaming u tim susednim zemljama ni ne pale, barem kad je postpaid broj u pitanju.
 
Ma da mi smo dobro potkovani, ali na primer nekome starijem kome treba da namestim da radi da može viber zeznuli su jer ne može prepaid. I sad postpaid ok je za taj roaming. Ali evo ja znam da mi je vise puta stizala poruka iz Hrvatske kad idem koridorom. I to mi ranije nije pravilo problem. Ali nedostatak opcije da se net ugasi van zone zapadnog balkana je jedina opcija da ne maltretiram ljude. Kako ja sad da objasnim polovini starijih. E biraj rucno mreze ali moras 4G juriti ako pukne onda na 3G pa na 4G probaj. Pa obavezno ručno biraj i slično.
Ono od da može automatski da covek koristi viber i sitnice. Moram papazjaniju da objasnjavam. A za prepaid da ne pričam tu je sva poenta priče propala. Ne kazem ja da je opasno hodati po minskom polju kad znaš kako i šta. Ali ako si polu senilan i ne vidis minu ili zaboravis se....
To je poenta priče sto ga uopšte imamo u tom smislu. Ranije nisi imao uslugu i OK nemam je i kraj. A sad kad je imas moze biti jako opasna.
Tek naziv da ne spominjem da su se ljudi jedno vreme tripovali da je Hrvatska na zapadnom delu Balkana....
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno