Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Ja gledam da ih ne bude uopste. Nekako imam osjecaj kad ima gresaka da brzina u majneru ima dropova cesto.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li neko zna kolko su gpu memory greske u HWiNFO-u opasne? Nigde nema konketno svi kazu sto manje to bolje i koj broj gresaka je prihvatljiv.

50 do 100 MHz dole i sve greške nestaju, dok je gubitak performansi zanemarljiv.
 
Da li neko zna kolko su gpu memory greske u HWiNFO-u opasne? Nigde nema konketno svi kazu sto manje to bolje i koj broj gresaka je prihvatljiv.
Jesu opasne ako ih ima preko milion. To znaci da je lose modovana karta ili je stara i pregrevana . Moze da se desi da crkne a moze da radi jos par godina , sve zavisi. Kod mene nove karte koje sam ja modovao nemaju ni jednu gresku , a par kartica koje sam kupio skoro su nove lose su modovane , tj. verovatno je menjan napon u biosu ili su bile iste karte pa je jedan bios ubacen u sve karte sto ne bi teebalo da se radi. Ali kartice rade , sad dokle ce to je pitanje..

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Non stop me diskonektuje sa poola. Zna li neko zašto?

1f65d615a66d396e0c79377f679d587e.jpg





Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Rešio sam..net je zezao. Naravno pokrenuo se opet update i sve poremetio. Iako je ugašen na sve načine..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
kako kacite masine na net?
Imam net u jednom objektu a nova farma bi bila u objektu pored a tamo nemam net..moze da se prebaci net s access pointom pa da onda masine kacim na LAN ili ce biti problema?
 
Ako bude smetnji u tom prebacivanju neta preko wifi, to ce ti samo probleme praviti.

Vidi ako mozes lan kabal da provuces, kvalitetan LAN kabal moze min. 100m bez ikakvih problema.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
 
Izbegavajte bilo kakav wifi za mašinu koja kopa


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li neko zna kolko su gpu memory greske u HWiNFO-u opasne? Nigde nema konketno svi kazu sto manje to bolje i koj broj gresaka je prihvatljiv.

Treba ih izbegavati svakako. Mada skoro sam poredio grafiku sa milion i sa 0 grešaka. Nije bilo razlike u broju shar-ova koje su dale niti je bilo incorrect share-ova. Test uzorak 48h. Jedino ne znam kakav je dugorični uticaj grešaka na grafičku.
 
kada se namesti kako treba kopanje preko wifi NE pravi nikakve probleme
 
I preko 3G radi bez problema
 
Radi ali sa više stale sherova.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kod mene je na wifi i average hs je uvijek manji nego reported, sve mislim da je zbog wifi. Ovih dana moram pruziti kabl pa cu vidjeti jel zbog toga.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Može da radi i na wifi i na 3g, a stale share-ovi su uglavnom do pinga.
Ako rešen share zakasni na submit pre rešenja bloka onda je zastareo.

U svakom slučaju žica će uvek biti najbolja.
 
To valjda zavisi i do rutera na koji se ti adapteri kače?
Baš ću da uzmem jedan wifi adapter za rig za test.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Adapteri su bitni, recimo, ali najbitniji je provajder i ruter koji dobiješ. Ako je ping veliki, previše ssid-eva u dometu, uopšteno zagadjen etar-eto problema na koje ne možeš da utičeš.
 
Wifi rutere ili access pointe setujte na 13 kanal. 13 kanal je po difoltu nedostupan na svim ruterima samim tim nije ni zagušen. 13 kanal nema na ruterima i acces pointima dok rutere i access pointe ne prebacite na austria region . Wifi kartice če videti 13 kanal bez dodatnog podešavanja.
 
Wifi rutere ili access pointe setujte na 13 kanal. 13 kanal je po difoltu nedostupan na svim ruterima samim tim nije ni zagušen. 13 kanal nema na ruterima i acces pointima dok rutere i access pointe ne prebacite na austria region . Wifi kartice če videti 13 kanal bez dodatnog podešavanja.
Ako je menjanje podešeno na auto - to nije tačno....
 
Da li svima mail obaveštenje sa ethermine.org stiže tek nakon 40tak minuta neaktivnosti riga?
I koji server i port koristite, da li je bolje da koristim ssl? Do sad sam koristio eu2.ethermine.org sad sam prešaltao na eu1 i ssl, port 5555.
 
Da li svima mail obaveštenje sa ethermine.org stiže tek nakon 40tak minuta neaktivnosti riga?
I koji server i port koristite, da li je bolje da koristim ssl? Do sad sam koristio eu2.ethermine.org sad sam prešaltao na eu1 i ssl, port 5555.
Eu1 koristim, ne koristim ssl,a taman tako, posle pola sata, 40min stigne obavjestenje

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Kako to preduprediti, ima li neka app koja ima instant notifikacije?

Sent from my S8 using Tapatalk
 
Kako to preduprediti, ima li neka app koja ima instant notifikacije?

Sent from my S8 using Tapatalk
Pa sve zavisi koju neaktivnost, tj sta ti izaziva tu neaktivnost ?
Nema ili mozda ima ali se nesto placaju, mozda neko zna.
Ali opet to ti se bazira na izvjestaju s poola tj on daje na 10-15min.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Imate ETHman u claymore fodleru, to je za monitoring.
Nisam ni ja podesio ali sam gledao kako radi na YT
 
Vitalik Opposes Fork to Disable Ethereum ASICs

Vitalik Buterin is coming out against a proposal that would find the blockchain he created changing its software to limit the performance of mining hardware designed to yield a greater cut of the network's rewards.

Issued in a biweekly developer meeting Friday, Buterin's comments come in response to the launch of a new product by mining hardware supplier Bitmain earlier this week. Announced Tuesday, the Antminer E3 has already emerged as a topic of some controversy, with many ethereum developers coming out in favor of a fork that would effectively disable the hardware.

Speaking in the meeting, core developer Piper Merriam went so far as to detail a technical proposal for how this would be achieved so as to keep GPU cards as the primary mining mechanism.

Still, Buterin suggested the issue may not be worth the coordination required to make the change, stating:
"Getting everybody to upgrade is likely to be fairly chaotic and detract from more important things. So, at this point I personally lean quite significantly towards no action."
https://www.coindesk.com/no-action-vitalik-opposes-plan-disable-ethereum-asics/
 
Nazad
Vrh Dno