Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Vidim puno konfiguracija na svakom pool sajta kako ubrzat maximum hashrate, al valjda svaka kartica 280,290,380 7950, 7970 itd.. ima svoj config? mislim na :

setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0
setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
SET GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT = 100

ili --cl-local-work 256 --cl-global-work 16384
ili : --cl-local-work 128 --cl-global-work 8192

koja kartica bi koj execute command trebala imat?
 
Ljudi jel prosao neko od vas autorizaciju na dwarfu preko proxyja, za manuelnu isplatu? Ako jeste, neka mi objasni kako, ako nije problem. Postupak bi trebao da je vise nego jasan, ali imam 3 workera, on mi trazi IP adrese za 2 samo, a i one ne prolaze, iako su ispravne? Pisao sam adminu, on kulira, nekad odgovori, nekad ne...:)
 
Ajde SAJ, što si se ućutao, daj nam neki insajderski info dokle večeras skače :D


edit:
@offon
komande:
setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0
setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100
su za sve karte stim što je "setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0" neophodna za karte sa 2gb vram....karte koje si nabrojao (osim 290) sve mogu da koriste istu komandu "--cl-local-work 256 --cl-global-work 16384" ili "--cl-local-work 128 --cl-global-work 8192" kao i kombinaciju (koju sam ja koristio) "--cl-local-work 128 --cl-global-work 16384" jer su SKORO iste karte...
 
Poslednja izmena:
Veceras ne skace, spavaj mirno. Sutra vece ako krene preskace 250 ali mozda padne malo, tipa 210.
 
Ajde SAJ, što si se ućutao, daj nam neki insajderski info dokle večeras skače :D


edit:
@offon
komande:
su za sve karte stim što je "setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0" neophodna za karte sa 2gb vram....karte koje si nabrojao (osim 290) sve mogu da koriste istu komandu "--cl-local-work 256 --cl-global-work 16384" ili "--cl-local-work 128 --cl-global-work 8192" kao i kombinaciju (koju sam ja koristio) "--cl-local-work 128 --cl-global-work 16384" jer su SKORO iste karte...

a sta mu znace ove komande? mislim moze li bez njih? --cl-local-work 128 --cl-global-work 16384 jel karta u riziku ako ih koristimo?
 
Nije los dual miner, ali sam ostavio samo single miner za ETH (Claymore), posto mi u dual modu svaku graficku greje vise za 4-5 stepeni. Malo se dobija za toliko maltretiranje grafickih (tipa 1 dolar na dan po rigu sa 4 grafe, sto je besmisleno), a nisam u fazonu da ih cedim do maximuma.

Edit: Pool mi prikazuje 25% manju snagu nego sa starim minerom, iako mi sam Claymore pokazuje regularnu snagu... Izgleda da cu da batalim ovo i da se vratim na stari.
 
Poslednja izmena:
Ko će gi znati ... inače ETH kad skače obično je to oko 20% na dnevnom nivou, bar je do sada tako bilo...inače ovi što kupuju DAO dižu cenu (a treba im što jeftinije) a ovi što ga već imaju odgovara velika cena ETH...biće to teška borba...
 
Polako SAj, slusaj iskustvo :)

Jdnostavna je matematika na duge staze (1-2 meseca)...izmislili smo tokene koji ne kostaju nista, i dajemo ih tek tako za ETH, koji se opet vraca nama (Vitaliku i ekipi). Manja kolicina ETHa u opticaju znaci i veca cena + sto cemo kada ga posteno naduvamo istresti i ovo i jos dodatnih 25%.

Malo mi je bezveze sve ovo ali ajde da ne hejtujem ipak neka cena ide gore kako treba :)

@koleZi dole da dodam

na sve to prave hajp oko trgovine DAO i tu ce da se istresu ko mali jer ce oni najvise da ga "kupe" za eth :)
 
Poslednja izmena:
Koja je fora sa tim DAO? Nisam u toku.
Objasni kolega dok sam pisao post :D
 
Poslednja izmena:
Ako moze pomoc kako da startam CLAY 4.0 na coinotron-u,sta ide u bat fajlu.

COLOR 0A
EthDcrMiner64.exe -epool coinotron.com:3344 -ewal boki1000.bokiETH -esm 2 -epsw 111 -mode 1 -allpools 1


KOd mene ovako...... ako neko ima nesto da doda, vrlo rado cu probati :)

Edit: bez -esm 2 nece da radi, izbacuje valjda login error.... ( ETH stratum mode ako se ne varam komanda )
 
Poslednja izmena:
Ljudi jel prosao neko od vas autorizaciju na dwarfu preko proxyja, za manuelnu isplatu? Ako jeste, neka mi objasni kako, ako nije problem. Postupak bi trebao da je vise nego jasan, ali imam 3 workera, on mi trazi IP adrese za 2 samo, a i one ne prolaze, iako su ispravne? Pisao sam adminu, on kulira, nekad odgovori, nekad ne...:)

trazi ti adresu minera, ukucaj u explorer na masini gde je miner "myip" (Your public IP address), ako imas masine na vise lokacija, ukucaj ip adrese sto dwarf trazi. zadnja 3 broja moraju da se poklope
 
Tako se i meni cini, moracu i ja to da praktikujem od sada.
Proli put kad je neko trazio BAT file ja sam samo iso copy/paste a sada ti isti pametnjakovici se nesto foliraju...
 
Sto ja ne volim ovo, juce poceo da kopa i kukao da mu se sve nacrta a sad neko foliranje "imas u READ ME" pfff
Brate nisam nista lose rekao, vec stvarno stoji od slova do slova primer koji sam i ja uzeo i samo zamenio ime. Kucam sa telefona stalno,pa nemam pristup fajlovima inace bih prekopirao...
 
@ boki019
Hvala na pomoci,samo da vise ne staje kopanje prilikom mjenjanja dag-ova,
 
meni dobra 3 sata nije na balans dodao nista a vidim i na statistici da nema sherova
 
Ne obracunavaju serove, stoji 750 konfirmacija i tako vec neko vreme. Mineri dobijaju posao, blokovi se resavaju, samo polako, sredice oni to.
 
evo da prenesem iskustvo posle 24h, pokrenuo sam na dva riga u isto vreme clay 4.0 i 4.1

nikakve razlike u dobijnim shareovima nema, cak 4.1 je dobio malo vise share-ova. Dopisivao sam se nesto sa clayom oko nekih podesavanja, rekao je da nista nije menjao u kodu za kopanje od verzije 3.2 do 4.1 sem sto je 4.1 kao stabilna verzija tj nema beta oznaku. ako neko ima drugacije iskustvo neka napise
 
Proban Clay na seriji 6 tacnije na 2x6990 dual gpu 4 gb Mozda neko resi da uposli starije grafe.
d7d5e0d667d2fe415ff04c603103ab0b.jpg


Sent from my HTC using Tapatalk
 
Ko će gi znati ... inače ETH kad skače obično je to oko 20% na dnevnom nivou, bar je do sada tako bilo...inače ovi što kupuju DAO dižu cenu (a treba im što jeftinije) a ovi što ga već imaju odgovara velika cena ETH...biće to teška borba...

Sinoc su mi malo dali zisku kad je krenulo da skace ali bilo je nerealno. Sinoc sam rekao da mozda padne do 210 i eto ga 2112 min. Ovih dana ga gadjam ko puskom.
Predvece ili veceras bi trebalo opet da krene, ici ce do blizu 250 verovatno. Na 250 je biti otpora, ne treba se nadati da ce to probiti ali ako probije to ce trajati par minuta. Cilj je je 242-247.

BTW, jeste primetili kako raste volume na btc-e. Sada peglaju vec pristojnih 744btc-a za eth-u. Lepo napreduju.
 
ja sam usao na 212 pa sada cekam razvoj situacije :)

od juce je dodatnih 400k etha ulozeno u DAO, trebala bi cena da ode bar na 250 sto ti velis SAJ !!!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno