Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Sad kad Vitalik ubaci i Zk-SNARKs tek ce da bude sredstvo placanja. To i jeste jedino sto sve trenutno pruzaju ali tako najlakse postaju prihvatnjive obicnom coveku.
To da su mufljuzno rasporedili 70mil to stoji, i nije bas lepo.
 
eth pow je trenutno rentabilniji od btc mreze...toliko

tebi stvarno nije dosta konstantnog trolovanja, kakva bre rentabilnost, zarada minera???, pa koga to briga u investitorskom sektoru, pogotovo sto "uskoro" prelazi na POS a sistem (smart contract zadovoljavajucom brzinom) mu i ne moze raditi na POW

@gsi5555
Od dana kako su hard forkom resili glupi the DAO fiasko po meni on nema vise sta da trazi u sektoru sredstva placanja..... jednostavno izgubio je kredibilitet
 
Poslednja izmena:
Gde izgubio kredibilitet? Ako je neko pokazao da moze da se izbori sa svim problemima onda je to on. I neka su ga forkovali i nece biti poslednji put. Jednostavno se razvija drugim putem nego BTC i nisu ista pravila. BTC je prvenstvano za skladitenje vrednosti i ako bi ga forkovali bila bi velika stvar (kao kad bi svo zlato spojili sa nekom legurom da bide bolje, normalo da bi se ljudi uprpeli). ETH je vise softverska podloga i mora da se menja konstantno i od toga mu zavisi cena. Ako neko hoce da trguje sa njim nek trguje, nije zabranjeno ni sa klikerima.

Videcemo kakav ce biti kasper update, tj POS. Prvo ce biti nesto hibridno slicno kao DASH, da kopace polako odvoje od sise. Brzina bloka ce sa 15 sec da se smanji na 4.
To sto se tice trenutne isplativosti nema nikakve veze, kopaci jednostavno idu tamo gde je isplativo, briga njih za tehnologiju koja stoji iza toga.
 
Ja sam vec kacio obrazlozenje zasto POS ne valja u temo oko POS-a... po meni jednostavno tu nema decentralizacije, ma koliko poolovi bili veliki i mocni u POS sistemu je sve u necijim rukama a ti to ni ne znas po meni jos gori sistem od centralizacije poolova....... itd

https://download.wpsoftware.net/bitcoin/pos.pdf
 
Gde li je ovo krenulo?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Boles' :)
 
Zavi sve ostale altove u crno.
 
Samo da ne bude ona logika sve sto brzo naraste brzo i padne...

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
upravo tako, "upotrebna vrednost" je cudo
 
yes, I did it. all the other GPU got 31mh/s , except sapphire with hynix which are still 22mh/s.

sapphire with samsung did 31.
sapphire with elpida did 31.
xfx with samsung did 31.
xfx with hynix did 31.

ONLY sapphire with hynix did 22.... I tried it on 3 different GPU. All did 22...

Still don't know why.


Ovaj Quote je sa bitcointalk.org foruma. Niko od stranci jos nije uspeo da predje 22 MH/S na njoj a ja pokusavam... Ja placem a ETH ode u nebesa. Gledati u grafike sa potencijalom od 31 MH/s a izvlaciti 22 je tuga drugari...
 
Raruj bios i okaci na filedopper recimo.

Mislim da danas ili sutra probijamo 180$, jbt gde mi je pamet bila za HODL :S:
 
Pa ja kad otvorim rom u SRBpolarisu pokazuje da ima dve memorije, samsung i hynix. Kakvi su ovo strapovi na hynix memoriji?
8e6bc584b6abe037a56b0e35702a5d8a.png
 
Samsung je do 2200 a Hynix do 2250.

Do sada sam isprobao 11 razlicitih biosa, sto custom sa lakicevicem sto sa anorax.techa , nijedna nije podigla preko 22.6 a 3 od njih su mi sjebale bios. Vratio sam posle sva 3 ali zadnji sa anoraxa mi je pojebao i windows i system32.dll da mi je trebalo 6 sati da vratim sve u normalu, tako da vise nista ne pipam dok ne nadjem provereni custom strap a da nije samo sa kopiranim vrednostima
 
uzmi i zameni drajver @odvala
meni isto nije pokazalo znacajan skok dok nisam ubacio 16.9.2 na 470ki 4g
i nije moglo preko 1900mhz,dzaba krecis :)
sam odradio bios mod,samo strap menjaj i to ti to,uzmi ga sa gpuz sa svoje karte
 
Poslednja izmena:
Ok, ali jer si promenio strap u Samsung ili Hynix memory? Cisto da znam pre nego pogasim
 
Ja sam sada na 17.5.2 Custom a ima i 17.4.4. Veze nemam, nisam vise pametan
 
Ovo je Hynix strap, to si trazio. Jos nesto da li ti je patch-ovan drajver. Moze taj 17.5.2

Flesuj samo jednu grafu i testiraj. Polako napravice se od ovoga nesto.
 
Poslednja izmena:
Naravno, tako sam i do sada radio. Ok buraz, gasim, cujemo se uskoro. Hvala.
 
Da li je neko radio custom za 470 8GB sa Samsung memorijom i koliki se hash tu može očekivati?
 
Ovo je Hynix strap, to si trazio. Jos nesto da li ti je patch-ovan drajver. Moze taj 17.5.2

Flesuj samo jednu grafu i testiraj. Polako napravice se od ovoga nesto.

Ne valja taj bios. Blokira i izbacuje pixele preko celog ekrana. Na bilo kojim vrednostima ublokira cim se pokrene majner. Hvala na trudu
 
Nazad
Vrh Dno