Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Vidim da se priča da polo postaje sumnjiv, na koju menjacnicu majnati eth?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Ja sam na coinotron-u a menjacnica cex
 
Na koji menjacnicu saljete sa pula eth, btc-e, polo (sumnjiv) ne bih na njega, cex.io. ranije sa btc-e nisam imao problema preporuka ?
 
Jel mora sa istog pula da se pošalje na polo 1eth ili može sa više? Npr. sad pošaljem 0.5 sa dwarfa i on bude na čekanju pa onda kada pošaljem sa recimo ethermine još 0.5 pojavi se ceo eth na poloniex?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Ja sam podesio sa dwarfa na cex direktno dugo sam bio dwarf i polo ali posto ja ne trgujem a isplacujem se preko CEX a onda nema smilsla da imam korak vise pa sa polo na cex da prebacujem pa na cexu da prodam ovako direkt cex pa na ruke :wave: \.

Sta mislite jel se moze ovde nesto pametno cuti i korisno
http://www.bitcoinasocijacija.org/edukacija/
 
Poslednja izmena od urednika:
Jel mora sa istog pula da se pošalje na polo 1eth ili može sa više? Npr. sad pošaljem 0.5 sa dwarfa i on bude na čekanju pa onda kada pošaljem sa recimo ethermine još 0.5 pojavi se ceo eth na poloniex?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Ne mora sa istog, cim ti se nakupi 1 u recimo oblaku, dobijas ga na polo


Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Imam neki filing da će veliki tata uskoro skočiti ponovo, ako ne on onda ETH, jedan mora da se igcne ili pak obojica zajedno ljulj dole :D
 
Pozdrav drugari. Neznam da li se vidi moja konfiguracija rig-a, ali samo sto sam ga sastavio danas. Sadrzi 3x Sapphire rx580 nitro+ gb {samo toliko ih je bilo na lageru u winwin-u a nigde nemogu da nadjem vise ni tu a ni prethodne generacije}. Pocetnik sam i pre par sati sam krenuo sam majnovanjem. Naime krenuo sam sa Zcash i Etherum ali pokrenuo sam ih iz beginner guide-a sa weba. trenutno mi na etherumu majnuje od 60 do 69MH/s ali varira konstantno. Ocekivao sam vise i nije mi jasno da li je do podesavanja same scripte za majnovanje ili je do samih kartica. Naime na MSI Z170A Gaming pro carbon ploci sam uradio flash sa 1.4 na 1.7 da bi uopste podrzala multi GPU na Win10 6bit. Zatim sam uradio i ovaj [BIOS Mod: Sapphire Nitro+ RX580 8G SAMSUNG for Ethereum AMD Radeon GPU Mining] youtube guide ali MH/s po grafickoj mi na etherumu ne prelazi 21 MH/s a na Zcashu 26 MH/s. Ako moze neki kratki guide/help bio bi vam izuzetno zahvalan.
 
to kopaš dual eth + zec ? batali to, pusti za početak solo eth dok se uhodaš, pa onda pređi ako budeš hteo na dual eth + dcr, sia, pasc... ne zec
 
Ma to sam pustio samo da bih video razliku u MH/s-u jer mi je cudno da su razlicite brzine. Do pre 3 dana nisam znao sta je Bitcoin a sad sam sklepao ovaj polu rig za 1400evra sa samo 3 grafike jer ih nema vise u ponudi. Treba mi neki kvalitetan guide za ETH mining jer ja nisam nista dirao u CMD-u, samo skinuo bathfile uneo moju adresu sa poloniexa i to je to. Pitam jer trebam malo detaljnije nesto da uradim ili ne?
 
treba da (nakon inicijalne instalacije sistema drajvera itd..)
1) moduješ bios
2) podesiš klokove i napon
3) pokreneš bat fajl
 
A jer bi mogao da mi preporucis neki kvalitetan pool za ETH majnovanje da vidim da nije do toga? Sva podesavanja i clockovanje je uradjeno po guide-u. Jednostavno 61 MH/s mi je malo za ove 3 graficke ako me razumes.
 
jeste malo
dwarf ili coinotron npr
nije do poola
 
Malo je jer nisi modova grafe, kad se moduje i sve lepo podesi onda ces imati oko 80 i neki mh..

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Stavi na 1100/2000 pa vidi sta se desava, mozda trotluju..

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Sta god da uradim 62 da predje nece. Fan speed mi je konstantno na 17% a neznam ni dal da smanjim mV ili ne?
 
Verovatno nisi lepo modovao kartice zato imas tako malo mh, jel si za pocetak video u gpu-z koja je memorija, ako je hynix ili elpida ne ide 1700 strap nego 1500
 
Poslednja izmena:
E pa tu mi treba pomoc oko modovanja, jer ja sam uradio ovaj guide https://www.youtube.com/watch?v=FT9K8DqaeDs od A do SH ali meni ne prijavljuje ni priblizno isto MH/s-a. Sada sam proizvoljno stelujem u triXX 3.0.

Pa sta da ti kazem unistio si karte bravo,ovo na videu je bios za graficke karte sa Samsung memorijom a ti na tvojim grafickama imas hinyx memoriju tako da si stavio bios koji ne treba...Trebao si ovde prvo da pitas za savet a ne da modujes na svoju ruku.

Ne znam uopste da li moze da se ispravi tvoja greska sad preko tog Samsung bios-a treba da stavis bios sa Hinyx memorijom i da molis Boga da ga prihvati ako je tako nesto uopste moguce.

Druga stvar da posaljes graficke na reklamaciju odbice ti je samo tako kad vide sta si radio na kartama.
 
Poslednja izmena:
Da li je moguce u ATIFlashu vratiti parametre na staro kroz PolarisBios?
 
Gledam na netu da nadjem originalni bios za tvoju kartu i da onda flesujes sa njim i da vratis sve u prvobitno stanje ali nema ga mora da se javi ovde neki clan sa foruma koji poseduje istu kartu kao tvoju a ima originalni bios pa da ti prosledi.

Na netu sam nasao samo bios za Sapphire Rx 480 Nitro+ 8gb Limited edition ali tvoja karta nije Limited edition sigurno?
 
Pa nije unisio karte, zar nije samo strapove pogresne stavio, to je nitro+, ima dva biosa, a i trebao bi atiwin flash da mu je sacuvao originalan bios, osim ako njega nije prepravio, ali u svakom slucaju ima i drugi bios iz kog moze da izvuce originalan.
 
Nazad
Vrh Dno