Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Zanima me mišlje iskusnijih igrača o Eth,kakva mu je skorija budućbost. Hoće li i može li dosegnuti 100$ uskoro ili mu je ovih 87$ danas bio max što je mogao dosegnuti za ovaj kratak period? Unapred zahvalan
Malopre sam bas drugaru pricao... Slikovito objasnjeno, eth je balon. Ili ce puci ili ce prerasti u cepelin. Cena mu je uzasno uzasno jaka, mnogo je para uslo zbog pokrenutih projekata ali gde ce sami projekti dogurati niko ne zna. Sve je zasnovano na ideji i ideja se lepo prodala.
Prerano je za ozbiljnije ulaganje, ozbiljniju cenu ako mene pitate.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
a polako se sve ljulja cini mi se :) nesto mi lici na skorasnji krah, jer je ceo crypto svet preduvani balon, sa oko 37 milijardi dolara kapitalizacije trenutno, dok je realno 2-3 puta manji...vrlo brzo bi se mogao izduvati

realno je 10x manji al nema veze...Pogotovo skemcina ETH kod koje je 500K u opticaju a 90mil kod Vitalika&co.
 
Malopre sam bas drugaru pricao... Slikovito objasnjeno, eth je balon. Ili ce puci ili ce prerasti u cepelin. Cena mu je uzasno uzasno jaka, mnogo je para uslo zbog pokrenutih projekata ali gde ce sami projekti dogurati niko ne zna. Sve je zasnovano na ideji i ideja se lepo prodala.
Prerano je za ozbiljnije ulaganje, ozbiljniju cenu ako mene pitate.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Ako ce puci prekasno je, ako ide ka cepelinu nije prerano :)

Ja imam svoje (lose) misljenje o ETH-u i kao takvog ga, nakon inicijalnog stekanja i istovara par nedelja prerano, dozivljavam kao bombu koje se treba sto pre oslobadjati...I to se pokazalo kao pogresno, ali se i dalje tako ponasam. I necu menjati, dobro mi je i ovako. Osnovno pravilo mi je ETH ne drzati duze od par minuta :)
 
potpuno isto misljenje za ETH i DASH i slicne shitove imam , ali je vecina nas potcenila moc gluposti (pohlepe kod ljudi) i hypea koji se razvio oko premine shitova, siguran sam da je i same kreatore istih iznenadila. Kad usamljeni bubuljicavi tinejdzer (Vitalik) bude sledeci put ostavljen od svoje devojke i istrese deo svog steka, videcemo sta ce ostati od ETH, do tad, majneri i trejderi nek trljaju ruke :) Kad se setim entuzijazma par svojih drugara koji su me pre godinu i po ubedjivali bas oko vrednost/majninga ETH/DASH-a a nivo znanja oko kriptoa im je na nivou naslova iz BLIC-a, ignorisao sam ih i smejao se....vise se ne smejem :) Druga stvar je sto neki stekaju a neki prodaju ETH od majninga, mislim da je prodaja i to odmah najbolje sto mozes da uradis sa ETH. Meni i dalje sve vise mirise na prolece vec dozivljeno pre par godina, ka je vec jednom pukao balon. A onda ce deca krenuti da placu...
 
Sreća, pa sam tom logikom prestao da se vodim kad je ETH otišao na 20$ [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Voleo bih da me neko ubedi argumenima da je ETH scam, ovo sto pistete je na nivou patizan - zvezda.
ETH je tek poceo svoju pricu, i sama ovo ludnica oko blockchain tehnologije nije zbog BTCa niti jednog drugog alta vec bas zbog njega. E sad, da je cena naduvana to se slazem i ne svidja mi se ovo duvanje iz dana u dan, ali ljudi su ocigledno prepoznali da tu ima dosta potencijala u vidu tennoloskog napretka.
Cinjenica je da broj kompanija koje saradjuju sa Vitalikom i ekipom je uvecava na dnevnom nivou, a neke od njih su najvece svetske njuske, drzave same pokrecu projekte, mali privatnici i programeri smisljaju kako sad ovo da iskoriste i zarade neki dinar.
Ima tu dosta prazih puski koje nikad nece opaliti ali sigurno je da ce biti vatrometa u narednom priodu.
 
cela ta ekipa sto pljuje eth pljuje iz razloga sto nisu uzeli lovu na njemu. to je prvi razlog.
pa sad prvenstveno sebe tese nekim argumentima tipa scam itd...videcemo gde ce biti na kraju godine ;)
 
cela ta ekipa sto pljuje eth pljuje iz razloga sto nisu uzeli lovu na njemu. to je prvi razlog.
pa sad prvenstveno sebe tese nekim argumentima tipa scam itd...videcemo gde ce biti na kraju godine ;)

Nije to u pitanju budi siguran. Dobro je kad ima neko drugi ugao vidjenja na stvari i da te osamari. Najgore kad svi upadnemo u kolektivno ludilo oko necega i slavimo ga.
 
Narode, može li mala pomoć - ili ja ne umem da ukucam pojam u search ovde ili stvarno nema ništa na tu temu, a ni google se nije proslavio sa rezultatima - od juče mi jedna mašina izbacuje konstatno

ETH: Job timeout, disconnect, retry in 20 sec...

U logu stoji samo

11:48:37:813 a40 ETH: Stratum - Connected (eth-eu.dwarfpool.com:8008)
11:48:40:828 a40 checkread timeout
11:48:43:838 a40 checkread timeout
11:48:46:851 a40 checkread timeout
11:48:49:861 a40 checkread timeout

radilo sve najnormalnije, ništa dirano, petljano, samo odjednom ne vidim rig na dwarfu.

Menjao servere, portove, intensity, ništa. 7.3 Claymore miner (stavio sam sad i 9.3 Claymore, isto se ponaša), 16.7.3 drajveri, 4xAsus 280x karte, od leta nije štucnulo i op, samo odjednom neće. Omiljena vrsta problema. :d
 
cela ta ekipa sto pljuje eth pljuje iz razloga sto nisu uzeli lovu na njemu. to je prvi razlog.
pa sad prvenstveno sebe tese nekim argumentima tipa scam itd...videcemo gde ce biti na kraju godine ;)

ima i jedne i druge strane sto kaze gsi, ali najveca je ova koju si spomenuo. Dok npr najveci scam od svih zvani ltc pokusavaju da dignu u nebesa kako bi se torbe (koje se budjaju godinama) ispraznile.
 
Jock, ping 57ms, jeste da tracert ide preko nekih kilavih sbb servera i da je na toj lokaciji valjda nekih 2Mbit net, ali sve radi dovoljno za jedan rig.
 
Jesi li probao neki drugi pool,isto?
Proveri i mreznu opremu. Ruter ume da pravi takve probleme, barem kod mene, pogotovo ako nije glavni tj nakacen na WAN. Meni izbaci taj problem, nakon restarta sekundarnog rutera i restarta minara sve sljaka normalno. Sada sa na USB modemu i nedeljama nemam nikakvih problema!
 
Rešio sam, ko zna šta je uletelo na tu mašinu tamo...

Restartovao sve, probam da promenim pool, reko' ajd još to, kad, bude mi sumnjiva adresa, opet ovo 93.115.31.250 i za drugi pool, nemoguće da su isti serveri.

ETH: Stratum - connecting to 'eth-eu.dwarfpool.com' <93.115.31.250> port 8008
ETH: Stratum - connecting to 'us1.ethermine.org' <93.115.31.250> port 4444

Probam od kuće ping za dwarf, skroz drugi IP, stavim njega i proradilo. E sad, hosts na toj mašini tamo je prazan, šta i kako preusmerava na ovaj 93.115.31.250 da ga j... bitno da radi, ali eto, možda nekome bude od pomoći. :)
 
ima i jedne i druge strane sto kaze gsi, ali najveca je ova koju si spomenuo. Dok npr najveci scam od svih zvani ltc pokusavaju da dignu u nebesa kako bi se torbe (koje se budjaju godinama) ispraznile.

Po mom misljenju upravo to budjavo ****** (LTC) trenutno ima najbolju tehnolosku perspektivu i primenu. Ne torbarim, ne majnujem, povremeno trgujem, i uskacem na par meseci kad mi se ukaze zgodna prilika da se nesto zaradi :)

Videcemo za par meseci kad se situacija iskristalise sta ce se desiti.

Svaka cast ETH po pitanju isplativosti majninga, zahvalan je i za trgovinu, ali ko ga se ne bude resio na vreme, proci ce kao i ovi sa LTC svojevremeno, u to sam siguran.
 
niko ne kaze da treba torbariti eth (ja sam za to da ne treba torbariti nijedan coin ali svakom svoje, neko voli da ceka par godina da cena skoci), ali ga ne treba ni podcenjivati da bi se stavljao u isti kos sa ostalim shitcoinima koji ne vrede ni jednu paru. Ko misli da eth ne vredi nista onda neka ga ne kopa ili neka mu prs udara sell svaki dan pa kao opet skoci cena duplo onda ce da bude jos vece nje sra, dok ce i dalje hajpovanjem i "primenom" pokusavati da isprazne torbe na drugim coinima.
 
Bio je ovde na forumu 2014 godine covek koji je ulozio 30k eura direktno u LTC na ceni oko 22$ ako se secam, pojavljivao se malo tokom 2015, posle njegove postove nisam vidjao.
Voleo bih da nam on kaze sta misli o LTC posle 3 godine.

Sto se tice istovara ETHa to je tacno ali to vazi i za bilo sta drugo na svetu, tako da nema tu mnogo mudrosti.

To da LTC ima bolju perspekivu ne bih se slozio, licno mislim da ce pre da ima neku kolekcionarsku vrednost, recimo buduci notafilisti mogu da ga skupljaju. :)
 
Pitanjce za sve ko može da pomogne:

- Može li se ETH kopati Claymore's majnerom preko PROXY-a i kako da podesim proksi ako može???

Probao sam Ethermine/Genoil miner koji poziva Proxy i to radi savršeno samo što je majner, kao majner, kilav...

Napravio sam 2 .bat fajla od kojih jedan poziva mining_proxy komandom "mining_proxy.exe -o coinotron.com -p 3345" (prethodno sam skinuo minig_proxy klijent i namestio ga u folder majnera).
Pozivanje proxy-a radi savršeno dok drugi .bat fajl poziva majner sa komandnim opcijama "ethminer.exe --farm-recheck 200 -G -F http://127.0.0.1:8332/username.workername:workerpassword". Upisao sam/promenio svoje parametre i to radi savršenoooo...

Međutim, Claymore's miner (koja god verzija) neće da se konektuje na Proxy (koji valjano radi u pozadini) i prijavljuje Connect grešku vezanu za Proxy. Ubih se pokušavajući da pokrenem Clay-a ali mulo (slaba vajda).
Skimuo sam i probao drugi Proxy klijent (eth-proxy) ali neće ni tako (možda nisam lepo konfigurisao .conf fajl... Aaaaaaa, gubim kosu!

Može li neko da mi pomogne, ako je uopšte moguće, da nateram Claya na Proxy mining???!!!

TNX
 
Ko je rekao da LTC nije g*vno? Jos gore od ETH, ne mogu cak ni pampersku ekipu da okupe, toliko su halavo uzeli pare na ******stini da im se ne ulaze ni dolar preko toga. Sto se tice zarade, ne moze se na svemu uzeti a pogotovo ne maksimumi. Siguran sam da konkvistador i ekipa nisu u zivotu ni jedan ETH prodali niti ce. Jer to moze vecno da raste jer su tu projekti i glavne face...I sutra ce za jedan ETH da kupe neku drzavu, recimo Srbiju, a ostali eth-i ce im sluziti da izgrade koloniju na Marsu. I da tamo naprave rudnik.
 
prodao sam ih mnogo,ali i sacuvao jos toliko...pa mi je valjda lakse nego vama...uostalom sve ce ovo admin opet da obrise,tako da nema smisla raspravljati se niti biti sarkastican...samo malo manje scama i sve ok...;)
 
prodao sam ih mnogo,ali i sacuvao jos toliko...pa mi je valjda lakse nego vama...uostalom sve ce ovo admin opet da obrise,tako da nema smisla raspravljati se niti biti sarkastican...samo malo manje scama i sve ok...;)

A sto mislis da je ikome tesko? ETH je takav da se do sada na njemu apsolutno nije mogao izgubiti novac, uglavnom, sto je za svaku pohvalu. Majneri koji su ga prodavali i kad je bio najjadniji su odlicno zaradjivali, a oni koji su ga sacuvali su visestruko nagradjeni. Ali neko nam placa to sve i pitanje je dokle ce. Zato uzivajmo dok traje, a da li je scam ili ne pokazace vreme. Nadam se samo da se nece naci neko da proda stan i kupi ETH ovih dana kao svojevremeno sto je neko kupio LTC, a ni do dana danasnjeg nije docekao svoju nabavnu cenu.
 
Ma samo istovar, sto se mene tice neka potraje jos 100 godina i skoci jos 500x

Sent from my P8000 6.0 using Tapatalk
 
Narode, može li mala pomoć - ili ja ne umem da ukucam pojam u search ovde ili stvarno nema ništa na tu temu, a ni google se nije proslavio sa rezultatima - od juče mi jedna mašina izbacuje konstatno

ETH: Job timeout, disconnect, retry in 20 sec...

U logu stoji samo

11:48:37:813a40ETH: Stratum - Connected (eth-eu.dwarfpool.com:8008)
11:48:40:828a40checkread timeout
11:48:43:838a40checkread timeout
11:48:46:851a40checkread timeout
11:48:49:861a40checkread timeout

radilo sve najnormalnije, ništa dirano, petljano, samo odjednom ne vidim rig na dwarfu.

Menjao servere, portove, intensity, ništa. 7.3 Claymore miner (stavio sam sad i 9.3 Claymore, isto se ponaša), 16.7.3 drajveri, 4xAsus 280x karte, od leta nije štucnulo i op, samo odjednom neće. Omiljena vrsta problema. :d
Daj čoveče prebacuj to na zeca, kakav eth na 280x, budi zahvalan što ti više ne radi [emoji23]
 
Pravo da ti kažem, skroz sam ispao iz mining priče, mrzi me i da mislim o tome previše, pogledam s vremena na vreme jel' kopaju, zamenim iskopano u keš, obraduju me cene i ovo silno zelenilo i ne mislim dalje od toga.

Kad nađem vremena, pregledaću šta je sad isplativije, bitno da nisu u minusu što se mene tiče, očišćene pre nekoliko meseci i nek se vrte, bitno da nije u prazno... :D
 
Dokle ovo misli da se zeleni, nesto mi tu smrdi :D

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno