Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Dobio sam licnu potvrdu, karta trosi ~110w na 25-6 mhs :)

Svejedno , ~600 evra je cena kod nas....apsolutno je neisplativo kupovati tu kartu :)
 
Poslednja izmena:
Ma ne isplativo skroz za 600e uzme se 2xR9 390 pa lupa 60MH/s jes da trosi mnogo vise ali hebes potrosnju dok je ovakva isplativost.
Fiji vjerovatno kopa neke druge novcice dobro, ali trenutno sve je daleko od eth-a po pitanju isplativosti tako da ta karta nije za ovoga posla.

Cekam Polaris da vidim sta moze pa da se malo prosirim :D
 
hogarstrasni znas verovatno da je ETH premine 70 miliona dobijeno iz guza :)
tako da ako su rasprodali deo i ocene gde oni misle da treba da ide a da izvuku vise kesa tako ce ici :d

a o upotrebnoj vrednoscu necu komentarisat kad je nepostojeca, short term samo napred, ali longterm cekanje je cisto samoubistvo!


Iskren da budem, pojma nemam te detalje.Ovo je samo neka vrsta tehnicke analize, a kao sto vidis i taj tvoj scenario je moguc.Ja licno cu danas ili sutra prodati polovinu ETH po ceni oko 0.029-0.03 a drugu polovinu cu cuvati i pratiti razvoj situacije. Licno mislim da je 0.05 kurs moguc(pogotovo sto je i privremeni pad BTC moguc), ali prvo moramo da vidim proboj i konsolidaciju na nivou 0.03-
 
Polaris nece bolje kopati samo ce trositi manje

Ma kad bi bar kopao isto kao R9 390 tj oko 30mh/S uz manju potrosnju (gotovo je sigurno da ce potrosnja biti mala).
Po svim onim najavama performanse u igrama bi trebale biti tu u nivou R9 390 ili malo jace, e sad to ne znaci da ce isto ili bolje kopat od R9 390, moracu sacekat :)
 
Napomena oko cene.....DAO zavrzlama se završava 28.05 i do sada je oko 13% ETH koji je cirkulisao pretvoreno u DAO....e sad...da li će ili bolje rečeno kada će "ekipa" koja je držala 70 milki ETH istresti koje milionče da povećaju svoje bankarske račune to samo oni znaju....lično, čekam do 25.05 pa istresam ako cena do tada bude rasla....
 
Poslednja izmena:
ne znam cemu toliki zeljkov hejt prema eth-u mozda covek ne kopa :) iskreno ja bih zeleo da dostigne i 0.05 pa posle neka padne gde hoce :) ionako me maid ubio sva sreca pa me eth malo povratio :D
 
ma da hoce na 0.5 :d ali ja razumijem zeljka kad tad ce taj premine da se istrese i pretvori u dolare, kad ce se to desiti ne zna niko nego dev team, mi se mozemo samo nadati da ce to potrajati i da nece ubrzo da se istresaju.
Eth je skroz nepredvidiv tako da je svaka polemika kad ce i do koliko rast, kad ce padati, kad ce u bunar... potpuno suvisna.
 
kad se desi nek se desi bitno je da se sad uzimaju pare :D
 
ma da hoce na 0.5 :d ali ja razumijem zeljka kad tad ce taj premine da se istrese i pretvori u dolare, kad ce se to desiti ne zna niko nego dev team, mi se mozemo samo nadati da ce to potrajati i da nece ubrzo da se istresaju.
Eth je skroz nepredvidiv tako da je svaka polemika kad ce i do koliko rast, kad ce padati, kad ce u bunar... potpuno suvisna.

Polemika jeste suvišna ali praćenje "znakova pored puta" i te kako ima smisla....
Pojavljivanje "casper"-a a ubrzo posle toga i DIGX je podiglo cenu sa (ugrubo) 0.002=>0.03, zatim dolazi "korekcija" tj. Vitalikovo istresanje svojih 25% novčića (ako je istina) i pad cene na ~0.015...
Sada je izbacivanje DAO podiglo cenu na 0.028 (do danas) a kao što rekoh dosta je ETH pretvoreno u DAO (i još uvek je taj trend) pa je smanjena količina novčića u opticaju...
Kao što rekoh ko prati "znakove pored puta" može otprilike da ubode šta će se dešavati i da zaradi...
 
Istina sve je to tako, ali se ne moze predviditi kad ce Dev da istrese svoj dio, o tome sam ja govorio to se moze desiti u minuti, mozda za godinu ko zna, ono sigurno da se kretanje cjene moze predviditi, da nije toga djela koji dev team drzi lako bi, ali to je nepredvidiv dio koji moze svake minute da drasticno obori cjenu i da ETh gurne u bunar.
 
Pošto ga nismo odavno čuli bilo bi dobro da se @La oglasi i kaže svoje mišljenje o ovom uzlaznom trendu (jer je čovek pogodio sve do sada)...
 
Pa ETH dev-vi verovatno istersaju po malo, zato i lici sve na P/D, naravno povremeno i pumpaju da vrate poverenje i navuku masu, ali krajnji cilj je da istresu vecu kolicinu
 
Ma nek oni samo dizu, dizali ovako cjelu godinu a i narednu :D nego sta misliti hoce li lako proci 0.03? nema @genijalca lako bi ja odlucio sta dalje :D
 
Ja mislim da treba biti oprezan na 300 pa na ~330.

302 :smoke:
 
Prodje Glat aj sad da se odrzi pa napad na 0.035 :D
Sell orderi se povlace vec su na 250 hiljada ima ovo sanse da se napumpa ;)
 
ovo ide nenormalno brzinom na gore. Pad će biti opasan. Ja ću da prospem sve na ovoj ceni zabole me LOL
 
Ovde se nista ne zna pa ni pad vec je bio na koti 36 pa se nije bas strmoglavio na dole
Videcemo da li sad ina snage za dalje
 
Kud sam kupovao DAO :lupko: hehe Šta da se radi. Ovo će biti zanimljiv dan na berzi.
 
Je li neko testirao koji pool mu daje najpribližnije onome što kaže kalkulator? Imam na jednom rudaru oko 102.5 Mh/s a na drugom 32.5 (ukupno znači oko 135 Mh/s). Prema kalkulatorima od 2 različita autora trebao bih dnevno da imam oko 1.55 ETH. Međutim,na Dwarfpoolu imam trenutno samo 1.237734 ETH po danu a na "Konjotronu" je situacija još gora. To je oko 20 % manje od kalkulisane zarade i nije malo na 135 Mh/s i ovoj cijeni a gdje je tek 30 dana u mjesec dana. Rudarim sa Claymore DUAL miner ,rudarim samo ETH i radi perfektno,rejected skora da nema uopšte,Dwarfpool prikazuje tačno u Mh/s hešrejt. Takođe,na njemu je sve uredno. Ovo sam testirao danima i nije u pitanju sreća na bazenu jer ne može na tim bazenima da traje svaki dan loša sreća. Zaboravih reći da je na Suprnovi tek katastrofa,izgleda pola ide gazdi bazena pola meni. Ako neko iz praktičnog iskustva zna pool koji mu daje približno zaradi prema kalkulatoru - neka mi slobodno kaže :) .
 
Pa Canculator i real life je uvek drugačije ;).Clay on ti uzima procenat neki valjda 1%. Malo on malo pool te pokrade i to je to. Elem probaj Genoil 1.06.
 
ja sam zadovoljan sa nanopool iako vidim ovde po neki komentar da najvise krade :)
 
Ti bi trebao sa 135MH/s da na dwarf-u imas oko 1.35ETh/dan. Sto ti daje 1.23 moraces potrazit uzroke da ti ne puca net, ili da probas genoil.
To sto ti kalkulator pokaziva slobodno zaboravi jer se diff mjenja iz sata u sat od kalkulatora oduzmi 10% i to ti dodje negdje. Sada trenutno kalk pokaziva za 135MH/s= 1.51ETh mislim na ovaj calc http://karldiab.com/EthereumMiningCalculator/ odbij 10% i to ti je realna zarada.
naredna 24H ostavi minere na dwarfu i vidi sta ce ti pokazat ali prati da ne bude neki prekida.
 
Probaću i njega na 24 h pa baš da vidim. Kad si već Genoil spomenuo ja sam na Konjotronu kopao sa Clay rudarom i pool mi je prikazivao stalno za 10 -20 Mh/s manju statistiku. To je tako trajalo oko 24 h pošto to uzimam za vrijeme testiranja.Kada sam prešao na Genoil onda se je hešrejt popravio ali svejedno je zarada bila manja značajno od "karkulisane":D .
 
Je li neko testirao koji pool mu daje najpribližnije onome što kaže kalkulator? Imam na jednom rudaru oko 102.5 Mh/s a na drugom 32.5 (ukupno znači oko 135 Mh/s). Prema kalkulatorima od 2 različita autora trebao bih dnevno da imam oko 1.55 ETH. Međutim,na Dwarfpoolu imam trenutno samo 1.237734 ETH po danu a na "Konjotronu" je situacija još gora. To je oko 20 % manje od kalkulisane zarade i nije malo na 135 Mh/s i ovoj cijeni a gdje je tek 30 dana u mjesec dana. Rudarim sa Claymore DUAL miner ,rudarim samo ETH i radi perfektno,rejected skora da nema uopšte,Dwarfpool prikazuje tačno u Mh/s hešrejt. Takođe,na njemu je sve uredno. Ovo sam testirao danima i nije u pitanju sreća na bazenu jer ne može na tim bazenima da traje svaki dan loša sreća. Zaboravih reći da je na Suprnovi tek katastrofa,izgleda pola ide gazdi bazena pola meni. Ako neko iz praktičnog iskustva zna pool koji mu daje približno zaradi prema kalkulatoru - neka mi slobodno kaže :) .
Coinmine.pl (qtminer mod) daje u dlaku tačno kao po kalkulatoru kada se u obzir uzme luck koji piše na pulu. Znači nekad više, nekad manje. Od decembra, pa do početka aprila je imao perfektan luck, pa je skoro svakodnevno bilo više nego po kalkulatoru. Sada je malo lošija situacija, ali i dalje u dlaku precizno kada se u obzir uzme luck. Dwarf konstantno daje 2-5% manje, nikada više, ali sa njim znaš koliko dobijaš.
 
Ne zvuči loše ,) . Hvala. Probaću i tu varijantu na Coinmine.pl,ako i kod mene bude išlo tako onda će to biti odlično. Juče sam probao DCR sa Clay rudarom na tom poolu ali mi je statistika za 4-5 časova rada pokazivala znatno manji hešrejt (umjesto 4160 imao sam samo oko 3000-3500).Dobro,možda bi isplata bila ipak uredna,ali sam se iznervirao kada sam vidio koliko odstupa od realne na mojim rudarima a sve je uredno - rejected minimalan). Ma meni je Dwarfpool ekstra što se tiče detalja praćenja rudara i isplata - svaka im čast,ali 20% manje zarade mi nije baš za odbaciti.
 
Nazad
Vrh Dno