Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
jel moze neko da mi pomogne da uperim ethminer da se konektuje na drugi racunar gde je vec podignut alethzero a na istoj su mrezi... problem je nastao kad sam instalirao zadnju verziju 0.9.40 od tada na jednoj masini nece da radi alethzerro u smislu aplikacija pukne jos u startu, pa bih hteo da uperim miner sa tog racunara na drugi gde jos uvek alethzero radi ...
 
imam instaliran ethereum 0.9.40 i tu ima eth, nema geth, radio sam po uputstvu od Paradigme sa prve strane, ja startujem eth i on sinhronizuje blockchain i ethconsole i tu onda nastaje problem
 
pa skini geth, najnoviji, staviš ga u isti folder gte ti je ethminer i rešen problem
 
jel moze neko da mi pomogne da uperim ethminer da se konektuje na drugi racunar gde je vec podignut alethzero a na istoj su mrezi... problem je nastao kad sam instalirao zadnju verziju 0.9.40 od tada na jednoj masini nece da radi alethzerro u smislu aplikacija pukne jos u startu, pa bih hteo da uperim miner sa tog racunara na drugi gde jos uvek alethzero radi ...

Ja ne koristim alethzero, ali je postupak ovakav, na drugom rigu, tj na ostalim rigovima izvršiš komandu u geth konzoli miner.setEtherbase("ovde staviš adresu walleta u koji želiš da kopaš"), tj adresu walleta sa tog riga gde ti radi alethzero
 
Ja ne koristim alethzero, ali je postupak ovakav, na drugom rigu, tj na ostalim rigovima izvršiš komandu u geth konzoli miner.setEtherbase("ovde staviš adresu walleta u koji želiš da kopaš"), tj adresu walleta sa tog riga gde ti radi alethzero

ovako nekako:

ethminer.setEtherbase("0x1908da5b6fa3132dec867ec6a74ddb252292107d") -G

nece na ovaj nacin , ja sam do sada pokretao miner iz ethkonzole komandom ethminer -G
 
Poslednja izmena:
pa napisao sam ti kako treba, miner.setEtherbase("ovde staviš adresu walleta u koji želiš da kopaš"), što dodaješ isped eth, i pozadi -G, to ne treba, znači izvršiš komandu, i posle iz novog CMD prozora pustiš miner, ko i dosada ethminer -G
 
Poslednja izmena:
ok, reseno....
hvala ...
 
pa skini geth, najnoviji, staviš ga u isti folder gte ti je ethminer i rešen problem

instalirao sam geth sa choco install geth-stable i instalacija je u C:\ProgramData\chocolatey\lib\geth-stable, tu ima geth.exe.

probao sam da ga iskopiram u C:\Program Files\Ethereum (++) 0.9.40\Release i kad ga startujem izbaci mi:

I0809 12:04:08.555294 2044 flags.go:378] WARNING: No etherbase set and no accounts found as default
I0809 12:04:08.627294 2044 backend.go:289] Protocol Versions: [61 60], Network Id: 1
I0809 12:04:08.628294 2044 backend.go:318] Blockchain DB Version: 3
Fatal: Genesis block not found. Please supply a genesis block with the "--genesis /path/to/file" argument
 
pa ti nemaš account napravljen, to radiš sa geth account new, staviš neki password, i posle toga geth --rpc console
 
pa ti nemaš account napravljen, to radiš sa geth account new, staviš neki password, i posle toga geth --rpc console

ma imam account samo je napravljen sa eth, ako sad napravim novi to mi nista ne znaci.
napravio sam novi account i kad posle probam sa geth rpc console opet isto
 
deinstaliraj sve, pa iz početka, po uputstvu, samo koristi geth
 
deinstaliraj sve, pa iz početka, po uputstvu, samo koristi geth

instalirao sam ponovo ali opet je bilo isto, pa sam probao sa geth --genesis genesis_block.json(to je onaj sto ga napravi python i prebacio sam ga u C:\Program Files\Ethereum (++) 0.9.40\Release) i onda je proradio ali kroz konzolu vidi ovaj zadnji account koji sam napravio a meni trebaju oni raniji koji su napravljeni kroz eth
 
ako je nalog napravljen sa eth onda koristi eth za wallet!
ili moras prebacit kljuceve u geth i importovat ih (nekako)
 
ako je nalog napravljen sa eth onda koristi eth za wallet!
ili moras prebacit kljuceve u geth i importovat ih (nekako)

u eth nece da mi posalje, ne znam zasto, kad mu dam komandu za slanje u ethconsole izbaci mi 0x000000000000000000000000000000000

valjda ce pool uskoro da proradi, sa njega mi je islo na poloniex bez problema
 
Naravno da ne mislim, vidiš i sam da je prethodnog dana i noćas nalaženje blokova bilo "slično", mislim da tu nije sreća u pitanju, nego je sa tom snagom frekvencija nalaženja blokova ta, oko 2-3 sata po bloku

Naravno da je kod kopanja samo sreca bitna, drugo su veliki poolovi koji zbog velike snage imaju blizu 100% ocekivanu "srecu" za solo minere je to u 99% nemoguce, videt ces kad dva dana ne budes imao ni jedan blok ili ti se desi da za 2 sata dobijes 6 bloka...

Alethzero nemojte koristiti za mining, odlican je za transakcije ko koristi eth wallet, ali za mining/wallet se gasi sam od sebe!

Nenzam koliko je vazno ali treba za solo mining sihronizovat satove na racunaru!, mislim da ako isopate block sa pogresnim vremenom on moze biti odbijen!

PS: celu noc nije radio mining jer sam testirao GUI (koji se izgleda odma srusio) i sad ga pokrenem i nadje block za 2min, cista sreca
 
Poslednja izmena:
pa napisao sam ti kako treba, miner.setEtherbase("ovde staviš adresu walleta u koji želiš da kopaš"), što dodaješ isped eth, i pozadi -G, to ne treba, znači izvršiš komandu, i posle iz novog CMD prozora pustiš miner, ko i dosada ethminer -G

Zato što ljudi, u slučaju ethereum-a, ne vide razliku između konzole i CMD-a. Dok je u svakodnevnom govoru i korišćenju, kad je reč o windows-u, konzola i CMD, jedno te isto.
 
Zato što ljudi, u slučaju ethereum-a, ne vide razliku između konzole i CMD-a. Dok je u svakodnevnom govoru i korišćenju, kad je reč o windows-u, konzola i CMD, jedno te isto.

u pravu si ja nikad ne znam dali treba da palim CMD ili konzolu jer jednostavno ne znam pa onda probam dal hoce i gde hoce, u ovom slucaju sam misleo da konkretno moze da se resi bez get-a sve jednom linijom u ethconsole...

nego cena konstantno pada... ko je prebacio na vreme prodao je po dobroj ceni, mi ostali smo prosli oskudno ... :S:
 
cini mi se da je neko pisao o tome i evo listam zadnjih 5-6 strana i nekako da nadjem u glavnom dali moze da se proveri snaga kojom kopam na blockchain???
 
ako moze pomoc oko ove konzole geth kada aktiviram radi neku sinhronizaciju, treba ovo da otkucam miner.setEtherbase("ovde staviš adresu walleta u koji želiš da kopaš") kada cu to moci i gde treba da se nalazi geth ili to nema veze?
 
da, radi, sinhronizuje blockchain, možeš kad oćeš, al nećeš moći da počneš da kopaš dok nije sinhronizovan blockchain, geth.exe stavi u c:\Program Files\Ethereum (++) 0.9.40\Release\ da se ne bi šetao između foldera
 
Koliko vidim ethpool je sad iza cloudfire-a... jos ne radi ali vidi vidi se da rade na istom.... neznam samo kako nisu pretpostavili da ce krenut ddos na ethereum, vidim i da neki nodovi imaju problema.....

svaki nov coin ako nije tezak shit moze ocekivat mementalan napad, realno on ako zeli da zivi iste mora odbiti!

inace dosta toga je mutno oko ethere-uma od starta na kraken-u do 9 miliona eth-a koji su bili "sakriveni" u onih 60 miliona IPO-a i koji su isli direktno developerima!!!

pa do toga da isti nije predvidjen da zivi na POW (mineri) vec se ceka prva prilika da predju na POS!!! cist SCAM!!!!

ovo ne znaci da ce isti potonuti, ali znaci da treba paziti

ETH u globalu je sistem kao RIPPLE a ne BTC! barem sto se tice distribucija i onog koji drzi koine... a pitanje i da li su nodovi decentrlalizovani (verovatno nisu)
 
Poslednja izmena:
ja pitam kako da odkucam komandu i nista vise od getha za sada mi ne treba stalno nesto sinhronizuje ne da mi da kucam...


N X 21:21:58|p2p Receiving UDP message failed. 10061 : No connection could be
made because the target machine actively refused it
i sta znaci ovo? javlja konzola u alethzero prilikom mininga
 
Poslednja izmena:
otvoriš novi CMD prozor i kucaš geth attach, dobićeš konzolu sa znakom >, i tu kucaš komande ( može i u prozoru gde si odkucao geth --rpc console, ali tu mora da iskopiraš celu komandu i paste-uješ je )
 
otvoriš novi CMD prozor i kucaš geth attach, dobićeš konzolu sa znakom >, i tu kucaš komande ( može i u prozoru gde si odkucao geth --rpc console, ali tu mora da iskopiraš celu komandu i paste-uješ je )

na geth attach ne reaguje nista se ne desava a probao sam sa geth --rpc console i tamo da ubacim celu komandu i isto ne reaguje samo prebaci naredni red :wall:
 
Ko kopa preko eth++ jel svima ethconsola izbacuje:
'setTimeout not available in this environment'

Verujem da zato otezano saljem transakcije iz iste, jer sam prilikom slanja uvatio ovo, problem sa vremenom transakcije (bug):
{"eth.tx.received":{"remote_id":"664b099bGǪ","ts":"1970-01-05T00:48:48.650Z","t
x_hash":"0e0c1243GǪ"}}

i 01:22:52| New transaction 0e0c1243GǪ{27e806e7GǪ/0$5000000000000
000000+22000@10000000000000<-664b099bGǪ #8}
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno