Šta je novo?

Ergonomska stolica specificno iskustvo

maestro223

Zapažen
Učlanjen(a)
01.08.2022
Poruke
1
Poena
11
Pozdrav,

Naime veliki deo zivota sam proveo sedeci u nepravilnom polozaju. Desava mi se da mi nekad postane neugodno od sedenja pa jedinu utehu pronalazim u tome da se iskrivim i da bukvalno lezim u stolici. Nedavno sam odlucio da uzmem ergonomsku stolicu, konkretko ovu sa slike i mogu vam reci da je ovo verovatno najudobnija stolica u kojoj sam ja u zivotu sedeo. Neverovatno je udobna i ove 2 'lepeze' se nekako adaptiraju kicmi. Medjutim posle nekog vremena (1-2 sata nakon sedenja) sam osetio nelagodnost i da me malo donji deo kicme boli (stolicu sam uzeo bukvalno danas i iskustvo imam od samo par sati). Zanima me sta mislite da li je ovo adekvatna ergonomska stolica i da li ovo moze stvarno da pomogne malo mojoj kicmi i da li je neko imao slicno iskustvo sa istom/nekom drugom stolicom?
1.PNG
Hvala puno
 
Kicmi najvise moze da pomogne redovno vezbanje i istezanje misica koji su skupljeni zbog sedenja.
 
Pozdrav,

Naime veliki deo zivota sam proveo sedeci u nepravilnom polozaju. Desava mi se da mi nekad postane neugodno od sedenja pa jedinu utehu pronalazim u tome da se iskrivim i da bukvalno lezim u stolici. Nedavno sam odlucio da uzmem ergonomsku stolicu, konkretko ovu sa slike i mogu vam reci da je ovo verovatno najudobnija stolica u kojoj sam ja u zivotu sedeo. Neverovatno je udobna i ove 2 'lepeze' se nekako adaptiraju kicmi. Medjutim posle nekog vremena (1-2 sata nakon sedenja) sam osetio nelagodnost i da me malo donji deo kicme boli (stolicu sam uzeo bukvalno danas i iskustvo imam od samo par sati). Zanima me sta mislite da li je ovo adekvatna ergonomska stolica i da li ovo moze stvarno da pomogne malo mojoj kicmi i da li je neko imao slicno iskustvo sa istom/nekom drugom stolicom?
Pogledajte prilog 351287
Hvala puno
Mislim da je par sati sedenja kratko vreme za neki utisak da li ti stolica odgovara ili ne.
Bol koju osećaš je možda samo reakcija mišića na nov položaj i ista bol će možda nestati kad se navikneš.

Nego, koja je ovo stolica, koji model. proizvođač?
 
Prvi put vidim ovakvu konstrukciju, i ne bih se nikad usudio da je kupim. Ako pogledas konstrukciju drugih (narocito skupljih) stolica, videces da ovde fali lumbalna podrska (donji deo ledja), bas iz tog razloga te i bole ledja dole, i to se vremenom nece popraviti. Takodje ovaj deo gore je cudan, ali ako kazes da je udoban, neka bude. Ako ne mozes da vratis stolicu, mozes probati sa dodatkom za lumbalnu podrsku, nesto ovog tipa - https://www.sanomed.cz/sanomed-zadova-masazni-operka-na-sedadlo-typ-5728
 
Nazad
Vrh Dno