Šta je novo?

EON za Smart TV - aktivacija kodom [za EON browser/mobilnu aplikaciju postoji posebna tema]

@Alexa84 ,
Сличан проблем са еон-ом сам имао на Супернова оптици.
Брзина интернета, и према СББ серверу је била у реду у било које доба дана, осим из еон апликације
Проблем решио уз помоћ колеге са форума @m4rk0 . Цитирам:
,,Settings - Network & Internet - IP Settings - Static i bukvalno sve sto mi je ponudio po defaultu po pitanju ip adrese, dns1 i dns2 sam prihvatio i sad sve radi kao podmazano :D''
Дал' ће помоћи не знам, али пробај.
 
Verovatno imate i istog internet provajdera ;)
@Alexa84 Proveri taj "built-in" speedtest u sklopu Eon app u različitim delovima dana (tipa ujutro, u podne i oko 21h kad svi najaše da koriste net) da li varira drastično brzina.
Takođe instaliraj na stick zvaničnu speedtest.net aplikaciju i odradi single connection test ka SBB BG serveru i vidi da li i tu izmeri slično bedne download brzine.
Zatim odradi isti test (single connection ka SBB BG) na nekom kompu koji je kablom (u bilo kojoj prostoriji, poenta je da utvrdiš ostvarivu brzinu ka SBB mreži u idealnim uslovima, bez buđavog u uvek nestabilnog WiFi koji je značajan faktor... kabl će uvek da pokaže realno stanje) povezan na ruter i vidi rezultate... da li jesu ili nisu krš i tako. Ako jesu imaš odgovor na pitanje gde je problem (= problem je u rutiranju tvoj provajder >>> SBB mreža / Eon CDN mreža).

Dakle, cilj experimenta je da vidiš i razgraničiš gde je i šta je problem:da li je glavni problem WiFi ili sam stick ili ono što je najverovatnije i što je već poznat slučaj da je problem uveče (i/ili kad god su neki jako popularni sportski prenosi) u određenih regionima Srbije određeni internet provajderi (najviše se ljudi žalilo na Supernova, ali povremeno i Telekom / MTS net) imaju problem sa preopterećenim rutama ka SBB mreži.
To se manifestuje upravo tako: da su speedtest-ovi ka svim ne-SBB destinacijama OK a ka SBB užas. Da možeš da streamuješ 4K odakle god (Netflix, HBO, torrent steaming) a samo Eon stream ne može ni 4 Mbps da radi stabilno.

Kad se Eon stream toliko raspada taj test u sklopu same Eon aplikacije je uvek užas + i speedtest.net aplikacije za testove ka SBB serverima prikazuju jadne brzine.
Net je SBBov. Izmerena brziona na lan kablu je negde oko 70 Mbps uvece, a ispred rutera je oko 45 Mbps. Na stiku je izmereno 35-38 Mbps. Msm da nije problem sa brzinom neta, ali je moguce da je za EON potrebna konekcija na 5ghz mrezu. Trenutno koristim neki stari TP linkov ruter na 2,4,Ghz i moguce da je to problem. Probacu da ga zamenim nekih novijim dual band ruterom (5 Ghz) pa da vidim razliku. Ako ni to ne uspe, onda cu pokusati stariju verziju aplikacije.
Meni deluje kao da koristite 2.4ghz...
Da, 2,4 Ghz. TP linkov ruter neki, obican sa jednom antenicom. Moze li biti da je do toga sto se tiče EONa? Zar je toliko zahtevan?
Al si redukovao šta je shaman ustvari rekao 🤣
Nije suština samo u LAN vs WiFi već da testira brzinu ka SBB u to na 2 različita mesta (test unutar Eon app & speedtest.net test) i da speedtest.net test bude single connection jer video streaming naravno koristi samo jednu konekciju ka serveru, i ako je ta jedna trenutno limitirana na tipa 2-5 Mbps naravno da neće raditi 4 ili 7 Mbps Eon stream.

Suština je utvrditi da li je problem na nivou korisnikovog internet provajdera (= problem sa rutama) ili je problem na nivou korisnika (krš WiFi signal, problem za stick-om...).
Upravo sam to i uradio. Unutar EON app prikjazuje 1300 Kbps tj 1,25 Mbps (jako nisko), a na speed test aplikaciji na sticku oko 35 Mbps u tom trenutku. Provericu jos jednom da li je u pitanju single konekcija. Podsecam da koristim baš SBB-ov net, brzine do 100MBps, prema nekom paketu.
 
Poslednja izmena:
Verovatno tp link 740....

Taj ruter je tuga božija, pretpostavio sam da je neki los ruter u pitanju.

On ne drži stabilnu brzinu za striming
 
Verovatno tp link 740....

Taj ruter je tuga božija, pretpostavio sam da je neki los ruter u pitanju.

On ne drži stabilnu brzinu za striming
Nisam do sada i imao zahtev sa nečim jačim, vrv zato nisam ni primetio manjkavost rutera. Narucujem upravo neki dual band ruter (XIAOMI Mi Ruter 4A Giga), deluje povoljno i nadam se da ce moci da odradi konekciju za EON. AKo neko ima preporuku, znacilo bi.

Hvala
 
Preporuka je da pre ikakve kupovine na brzinu premestiš stick (i TV, ako nemaš monitor sa HDMI ) na metar od SBB rutera i povežeš stick direktno na 5 GHz WiFi sa tog rutera i uradiš taj speedtest unutar Eon aplikacije :D
 
Preporuka je da pre ikakve kupovine na brzinu premestiš stick (i TV, ako nemaš monitor sa HDMI ) na metar od SBB rutera i povežeš stick direktno na 5 GHz WiFi sa tog rutera i uradiš taj speedtest unutar Eon aplikacije :D
Da, da... planirao sam i to. Odnecu stick do drugara koji je na sbb mrezi, nov ruter dobio, na 5ghz, stoji tik uz Tv. Kad prikacim Stick na njegov TV videcu kako radi. Dalje će, nadam se, biti jasnije.
 
Do 2.4 ghz wifi-ja nije sigurno, ne ulazim u to da li ti je ruter dobar ili ne, govorim o samom wifi-ju na 2.4ghz,koristim tu kombinaciju, mi stik-eon i radi bez problema, čak i 4k kanal. E sad, kod mene je mikrotik ruter, tako da nije isključeno da te ruter zeza.
 
Ja se skoro već dve godine mučim sa Mi stikom i A1 kućnim netom. Zanimljivo je da kad tu A1 sim karticu ubacim u mobilni svi mogući servisi rade savršeno (eon,iris,hbo,stremio...) a preko A1 Rutera Zte MF283V gde god da se pozicioniram u stanu ne radi kako treba. Na mobilnom mi je protok 20 Mb/s, takav i u EON aplikaciji, i mimo nje; i na mobilnom isto. Kad stick prikačim na monitor i drugoj sobi, jer tamo mogu da hvatam komšijin sbb, protok je 40 Mb/s. Reklo bi se da je loš taj kućni A1 net, ali kad sim card ubacim u mob sve savršeno radi na mobilnom. Da nije možda ruter loš? Menjao sam i položaje sticka u tv, naapjanje adapterom i preko usba u tvu, približio ruter na metar, udaljio na dva-tri. Uvek isto. Doduše, odgledam nekad poluvreme bez greške,ali već posle krenu zastoji. Sbb net neću da uzimam iako imam u zgradi jer mi je skupo, a ovaj A1 plaćam 689 din mesečno. Pošto imam mtsov fiksni razmišljam sam čak da uzmem njihov adsl 50mb/s, ali koliko se sećam eon aplikacija ne radi na mts internetu, zar ne? Sad su uveli da ni Iris ne radi ni na jednom drugom sem na mtsovom netu. Doći ćemo izgleda da toga da ćemo svi morati da imamo i sbb i mts,e vala ako bude tako neću nijedan, kao i do sada. Pa makar ne gledao ništa.
 
Poslednja izmena:
Eon ne rade pojedini kanali na mts ostalo radi, ali zato se koristi Srpski VPN i onda sve radi i na mts.
 
Koji je to srpski vpn?
 
@srgor76
A1 kućni net ruter MF293N, Mi stik, eon app sve šljaka bez problema. To mi je backup varijanta kad kod supersra..a ne radi kablovski net, što je dosta često,nikakvih problema.Rekao bih da te zeza ruter.
 
Virtual privatne network jel sad ok. Da bi eon gledao iz Srbije moraš imati Srpski IP jer sa Hr i slično neće otvarati RTS, Prva i slične kanle na hr ip tj mreži ako nije hr nalog, takođe ko je na mts ne može gledati sa mts ip nova, n1, sk itd... I ne vidim šta je smešno? Možeš gledati sa VPN zenmate, vanis, expressvpn, nord, vpnhub itd, itd a može i bez VPN na proxy preuzme Srpski proxy sa neta free ili premium ubaci u uređaj, kako se ko snađe i gleda.
 
Poslednja izmena:
nije tema VPN za potrebe servisa. hvala na razumevanju
 
Da li postoji resenje za sport klub kanale na hisense tv jer su blokirani jer je net od supernove
 
Kako vam radi EON na televizorima koji imaju svoje sisteme. Konkretno me zanima za LG Web OS. Imam LG 7450 i on je u preporučene televizore.

Mene zanima kako šljaka aplikacija.

Imam eon na telefonu i ako bi radila kao na tv aplikaciji, ne bih se bunio.
 
Odskoro imam problem sa Eon aplikacijom za Smart TV a to je da kanali koji su u okviru United Media rade normalno dok svi ostali imaju problem sa slikom (slika u prilogu). Tv povezan na SBB internet.
 

Prilozi

  • 20220916_183903.mp4
    3.1 MB
  • 20220916_183940.jpg
    20220916_183940.jpg
    102.2 KB · Pregleda: 54
Odskoro imam problem sa Eon aplikacijom za Smart TV a to je da kanali koji su u okviru United Media rade normalno dok svi ostali imaju problem sa slikom (slika u prilogu). Tv povezan na SBB internet.
Svi kanali koji su prešli na HEVC encoding imaju taj problem na TV uređajima koji ne podržavaju HEVC.
 
Koliko ja primećujem, EON app radi bolje na WebOS nego na Android TV.
Na android box i smart uredjajima instalirajte staru verziju aplikacije (eon smart apk 3.4.4) i radi odlicno. Kod novijih verzija apk baguje pri promeni kanala, kada menjate kanal morate da izadjete iz apk, pa ponovo udjete da bi gledali kanal koji zelite. Na webos tv-u radi odlicno i poslednja verzija apk.
 
Nazad
Vrh Dno