Šta je novo?

EON za Smart TV - aktivacija kodom [za EON browser/mobilnu aplikaciju postoji posebna tema]

Nego što je loše odrađen deinterlace sportskih kanala na Eon stream. Još ako ti za bonus držiš HDMI out sa boxa na 60 HZ?? eto najlepše kombinacije 😂😂😂
Na 50Hz mi je. Al kako onda radi dobro kad pustim sportske kanale sa kompjutera i povežem kablom na tv? Tad radi odlično. Ili kad sa iPhone-a pustim preko AirPlay na Apple Tv, radi odlično tih minut-dva dok me ne izbaci.
 
E to već ne bih znao, po meni nije dobro nigde i nikako od kad su ukinuli interlaced stream-ove za Eon SmartTV app.

A ako se dobro sećam i dalje samo za "fabričku" Eon SmartTV app na Eon boxevima server deo kanala šalje HEVC encode umesto AVC... dakle za Play Store verziju Eon SmartTV app bi trebalo da bude isti AVC encode kao i na Eon sajtu, i samim tim da nema razlike.

Plus koliko se sećam od sportskih kanala samo su Eurosport 1, Eurosport 2 i oba 4K kanala koristili HEVC kodek.


Vidi na TV-u podešavanja HDMI portova da li ima nešto na tu temu "PC mode" vs "STB"... pa sa TV koristi niži latency za kad detektuje PC?
 
Moguće da je do tog boxa... mada se ne sećam da se iko drugi žalio na taj Ćomi model...
Jesu se žalili na Mi Box (dakle ne S, nego prethodni model) pre sto godina dok je bio na Android 8 a Eon aplikacije imala interlaced stream-ove jer je tad box bio taj koji je radio deinterlace (sad to (loše) odradi SjBB na serveru =više ne postoji interlaced stream samo progressive) a zbog bug-a na toj verziji AndroidTV OS to nije radilo kako treba. Pa je to rešeno kad je Mi Box dobio update na Android 9.

Verovatno najidealnije bi bilo ako možeš da pozajmiš od nekoga neki drugi box da povežeš na taj isti TV da potvrdiš da radi ok, da nije TV problem..
 
Ako si iz NS dam ti da probas gen 2, ako radi da znaš probaj dan dva.
 
Ako si iz NS dam ti da probas gen 2, ako radi da znaš probaj dan dva.
Nisam, iz Bg sam. Je l na 2nd gen rade lepo sportski kanali? Mada sam sad na TV-u promenio HDMI Signal Format sa Enhanced na Standard i za sada dobro radi. Mada se i ranije dešavalo da radi dobro, pa odjednom krene da secka.
 
Od danas imam problem sa Eon aplikacijom na Sony KD55XH9096BAEP, naime čim se skloni pop-up ekran sa komandama za premotavanje slika postaje tamnija, kao da je zadimljena. Sve ostale aplikacije zipa youtube, plex, rade normalno.
Ima li neko ideju da nisam možda slučajno uključio neki feature za dim efekat na ekranu u samoj aplikaciji, ja ne nalazim ništa u opvijama?
U podešavanjima tv-a je to isključeno.
 
Rešio sam reinstalacijom aplikacije, ne znam šta sam to bio uključio i kako.
 
U BiH od 4.6. Total TV postaje EON SAT i zvanično uz srednji i najskuplji paket se dobija EON Smart TV aplikacija na kojoj su svi kanali dostupni bez obzira na internet provajdera.
 
… sa tim bi TTV mogli da zaokruže u savršenu uslugu, samo da žele… EON slot znači i iskreno najbolja usluga SBBa jeste TV…
 
U BiH od 4.6. Total TV postaje EON SAT i zvanično uz srednji i najskuplji paket se dobija EON Smart TV aplikacija na kojoj su svi kanali dostupni bez obzira na internet provajdera.
Jeste ALI EON Smart TV slot dobija samo onaj ko pređe na "Novi" EON SAT TV paket dok svi Total TV paketi ostaju da važe korisnicima dok god korisnik ne odluči preći na "Novi" paket. Kakva glupost...
S tim da su sadašnji Total TV paketi i EON SAT TV paketi cjenovno isti. Jedina razlika je što su dodali EON Smart TV slot i 1 dodatni prijemnik u Eon SAT Premium paket.

Sreća pa ja već godinu i po imam EON TV slot na Total TV paketu pa neću ništa mijenjati...
 
Zna li neko u kojoj tehnologiji je razvijena EON TV aplikacija?
Da li je verzija za Android u Javi, a ostale TV verzije u nekoj drugoj tehnologiji s obzirom da Samsung i LG ne mogu da otvore android aplikacije?
 
Glavni deo SmartTV aplikacije je web app ( = JavaScript tj konkretnije Vue.js framework) zamotan u minimalni "native" omotač (u slučaju AndroidTV Java kod, gde se JavaScript deo aplikacije učitava u WebView komponentu) koji varira u zavisnosti od operativnog sistema.
 
Od večeras imam problem sa Eon aplikacijom na televizoru Sony KD55XH9077SAEP. Po startovanju tv kanala počinje da secka na svakih 5-10 sekundi i ponekad se aplikacija kao isključi ali vrlo kratko par sekundi i vrati. Isključio sam potpuno tv i uključio, ali se prekidi opet pojavljuju.
Tv je lan kablom povezan, merio sam ping na mreži i sasvim je ok, pustio sam drugu tv aplikaciju Supernova i kanali ne koče.

Da li je neko imao sličan problem?
 
Od večeras imam problem sa Eon aplikacijom na televizoru Sony KD55XH9077SAEP. Po startovanju tv kanala počinje da secka na svakih 5-10 sekundi i ponekad se aplikacija kao isključi ali vrlo kratko par sekundi i vrati. Isključio sam potpuno tv i uključio, ali se prekidi opet pojavljuju.
Tv je lan kablom povezan, merio sam ping na mreži i sasvim je ok, pustio sam drugu tv aplikaciju Supernova i kanali ne koče.

Da li je neko imao sličan problem?
Juče ujutru se EON normalizovao, a od 20h je opet počeo da se koči i kratko resetuje. Pozvao sam Sbb, predložili su da obrišem keš i radnu memoriju. Nije se popravilo stanje. Zatim sam odradio deinstalaciju i instalaciju aplikacije i kočenje je za sada nestalo.
 
Nazad
Vrh Dno