Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa to ima Android operativni sistem?? Ti nisi ni probao Eon SmartTV app za Android da instaliraš na taj TV?
Nego su te odmah zeznuli da kupiš Eon box...

Ajd ti lepo da to sad odmah instaliraš i testiraš?
 
Има Андорид оперативни систем.
Нисам покушавао да инсталирам из разлога што су ме одмах сасекли и рекли не може, ми гарантујамо за оне прозвођаче што су наведени на сајту.
Пробаћу мало касније, нисам ни палио еон бокс из разлога што ми сад Ирис тв не ради.
 
Kome se desilo da je kao ja uradio fabrički reset na KSTB6020 EON box-u i da ne može više da ga aktivira za korisćenje, postoji sad servis u Beogradu koji može to da reši.
Da ne bih reklamirao ovde možete ih pronaći na popularnom sajtu za kupovinu i prodaju ;)
 
@qubanac
Ccc proveri ti sa servisom jel "rešava" za KAON model ili (samo) za SDMC ;)
Pošto se po KP za otkup oglašavaju isključivo za SDMC model koji mogu da flešuju.

@necko96mts.rs Mnogo si naivan i eto lepo su te obrlatili za 6500 din.

Šta si radio pa si zeznuo Iris STB?
 
Из СББ-а су ми рекли да морам обезбедити брзину од 10мбп/с да би ок функционисао Еон Бокс.
Имам Мтс-ов Интернет и ЗТЕ рутер где им је порт 2 закључан и он служи за Ири Тв који је ограничен на 8мбп/с.
Отворио сам порт, видим Тв ок ради, а надао сам се да ћу повезати Еон бокс.
Нестало је струје данас, све се то подигло, вратило се у ноемалу, рек'о да бацим поглед видим порт 2 закључан.Ај упалим тв неће да се дигне систем.
Пише "Ирис Тв-другачији Тв доживљај" и оно обавештење која је резолуција.
Чудно ми је што други Тв ради, нет ради, фиксни ради.
И још чудније ми што гори зелена лампица на рутеру и две зелене лампице на Ирис боксу.
не верујем да је отишао ХДМИ кабел.
 
Kome se desilo da je kao ja uradio fabrički reset na KSTB6020 EON box-u i da ne može više da ga aktivira za korisćenje, postoji sad servis u Beogradu koji može to da reši.
Da ne bih reklamirao ovde možete ih pronaći na popularnom sajtu za kupovinu i prodaju ;)
Jesi li nosio tvoj box kod njega jel mozes kazes sta je uradio novi fw ili kakav je rezultat a ako si nosio i zadovoljan si ako nije tajna koja je cena
 
@qubanac
Ccc proveri ti sa servisom jel "rešava" za KAON model ili (samo) za SDMC ;)
Pošto se po KP za otkup oglašavaju isključivo za SDMC model koji mogu da flešuju.

@necko96mts.rs Mnogo si naivan i eto lepo su te obrlatili za 6500 din.

Šta si radio pa si zeznuo Iris STB?
Pise ovako: "Vršim uslugu otključavanja servisa kao i otkup EON smart BOX uređaja:

KSTB6020". Mada, sumnjivo mi deluje.
Kad sam vec spomenuo EON, je l moze Aidan's Rom da se ubaci na SDMC ? Hoce li to bypassovati EON proveru ?
 
@Vuxoni Našao sam oglas i video šta piše.

@necko96mts.rs Pa ako već imaš 2 STB-a na 2 TV-a testitaj taj HDMI kabl na koji sumnjaš. Premesti na drugi TV i premesti taj STB što ne radi na mesto drugog koji radi pa testiraj.
 
Pise ovako: "Vršim uslugu otključavanja servisa kao i otkup EON smart BOX uređaja:

KSTB6020". Mada, sumnjivo mi deluje.
Kad sam vec spomenuo EON, je l moze Aidan's Rom da se ubaci na SDMC ? Hoce li to bypassovati EON proveru ?
Da, u pitanju je KSTB6020 sigurno jer je i moj KSTB6020 :)
Cena je 2000din i radi ga decko danas za sutra.
Koliko sam ja razumeo mora da se skida cip i da se programira.
Software mi je isti samo sto sada mogu da ga koristim.
 
Pozdrav, da li moze pomoć. Posedujem eon box i sve je radilo normalno u početku. Naime koristim AOC monitor Q3279VWFD8 i neće da upali ekran kada pritisnem dugme na daljincu, pali se eon box i moram manuelno da palim monitor svaki put. Povezani su preko HDMI priključka, a komp normalno pali monitor kada se stisne dugme na kućištu. Probao sam upaliti/ugasiti hdmi cec funkciju ali nista se ne dešava. Takođe na monitoru input je na automatski... Probao i hdmi samo i dalje ga ne prepoznaje. Jedino kada restartujem eon tad prepozna monitor signal i upali se iz standby rezima..
Svaka pomoć je dobrodošla.
Hvala
 
Покушао сам да укљућим Каон KSTB6020 док држим ресет дугме са горње стране. Добио сам системски мени, али нисам много постигао. Шта год да урадим на крају стигнем до уношења кода. Можда некоме од форумаша ко зна више помогне. Слике су у прилогу.20211203_153411.jpg
 
Zavisi, da li je prepaid ili postpaid paket. Na prepaid je 1/3 tako da može 1 "multiscreen"/"ne-Smart" stream/app da radi a 3 uređaja mogu da se registruju.
Dakle 2 browsera ne mogu (ni browser + aplikacije za telefone).
Na prepaid stoji ovako
eonsport.png
Jel to sigurno znaci da istovremeno moze 1 TV/xiaomi box/fire stick + eon box + PC/tablet/telefon (isti ili razl. kanali) ili?

p.s. Ne obavestavam nego forum strasno baguje, malo malo pa neki "oops we ran ..."
 
Poslednja izmena:
Ne može. Tu možeš da ponovo uradiš ono (factory reset) zbog čega je završio u takvom "zaključanom" stanju.
 
Ne može. Tu možeš da ponovo uradiš ono (factory reset) zbog čega je završio u takvom "zaključanom" stanju.
Постоји на нету да се нађе фирмвер за 6077 који има исти чип и рам, али не знам да ли смем да флешујем на 6020
 
Kontaktirao sam i ja lika koji radi otljučavanje KAON boxa. Za 2000din otkupljuje zaključane, 2000din je otključavanje ko želi i prodaje otključane za 4500din.
Neko je spominjao da na otključanom boxu može da ide klonirana Smart TV aplikacija ili tako nešto pa box može ponovo da se koristi za EON.
Da li otljučani KAON može ponovo da se na neki način koristi za EON televiziju ili samo kao android box za kodi i sl?
 
Kontaktirao sam i ja lika koji radi otljučavanje KAON boxa. Za 2000din otkupljuje zaključane, 2000din je otključavanje ko želi i prodaje otključane za 4500din.
Neko je spominjao da na otključanom boxu može da ide klonirana Smart TV aplikacija ili tako nešto pa box može ponovo da se koristi za EON.
Da li otljučani KAON može ponovo da se na neki način koristi za EON televiziju ili samo kao android box za kodi i sl?
Na otkljucanom boxu moze sve i Eon i ostale aplikacije , ovde na ovom forumu vec i objasnjavano do detalja i na koji nacin moze
 
Da li je neko otvarao eon box, i da li ima kontakte na ploči za rom mask mode? I da li ima da se skine original firmware?Ako ima onda bez bojazni flešovati neki rom... U stvari, jel bese s905x2 procesor u njemu?
 
Hoće li neko razmenu? Imam supernova i hbo ako neko ima eon pa da razmenimo...
 
Gde da nađem uputstvo kako da uključim wifi na eon boxu? Već sam jednom to radio i sada ne mogu da pronađem uputstvo.
 
Хвала на информацијама, али ово је за мене виша математика.😀
Звао сам у петак СББ и рекао им да имамо бокс 4 , али бих желео да имам еон спорт пакет.
Нажалост, имамо Смарт Тв али није препоручен како они кажу.
Препоручили ми еон бокс Смарт по цени од 6.495 дин и припејд пакет еон спорт по цени 799 дин/мес.
Сам направио профил, поручио, дошло данас, активиран одмах еон и може се гледати преко лап топа, таблета телефона или компа(Макс 3 уређаја)-перфектно и јасно ми.

Питам их лепо, ако ме буде зезало нешто од стране мтс, да ли може бежично да се повеже, каже може али нећеш имати могућност премотавања уназад, а ја, ма нема везе.битно да може и да ће радити.
Правио се паметан отварао порт два на зте-у да би се омогућила брзина већа од 10мбп/с ваљда, то тражи еон а Ирис ради на 8мбп/с.
Нестало струје данас, зте се сам врати на она обична подешавања односно сам закључа порт 2, али сада Ирис тв не ради.
Звао техничку подршку, прошло више од 4 сата од звања и нико ништа не предузима или да обавести.😂😀😂
?! Jel vi pricate o ovom https://sr.eon.tv/paketi/eon-sport-paket/ boxu ili nekom drugom? Kakve su to budalastine. kako smart TV i telefon mogu da rade preko wifi (radi i premotavanje) a box ne moze? Ne pada mi na pamet da razvlacim kabl po kuci, lakse kupiti drugi box.
 
Рекли су ми из СББ (агенткиња "Сузана") да ако купим Еон бокс ван мреже, може радити бежично, али неће радити премотавање 7 дана уназад.
У фазону нећу имати комплетну услугу.
Пренео сам само што је она рекла.
Лаже она-лажем ја.
Колико сам разумео, еон ван мреже је другачији од оног еона који иде преко СББ-а.(ваљда два модема имају, један за ван један у СББ-у)
 
Lupa Suzana kao otvoren prozor.

1) premotavanje radi svejedno na koji način ( žično ili bežično) je uređaj konektovan na internet.

2) od 2 modela Eon boxa koji se koriste u Srbiji zvanično ni jedan nema WiFi funkcinalnost. S razlikom da na KAON modelu nema uopšte funkcionalan WiFi a da na SDMC ima a "samo" ga je SBB tj United Cloud ekipa namerno isključila ... da smanje priliku za probleme sa brzinom neta i da kao smanje broj pritužbi i poziva korisničkom centru?

Nisam u toku da li su u Srbiji za OTT korisnike počeli da prodaju onaj Changhong model koji koriste u Hrvatskoj niti kakva je kod njega situacija povodom WiFi...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno