Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam zvao podršku, prijavio kvar. Kažu, proveriće i nazvaće me telefonom, ali ništa. Trebalo bi još neko da pozove da znaju da je u pitanju globalni kvar.
 
Malo sam merio protok na Eurosport 4K na Eon aplikaciji na TV.
Za 60 sekundi skine oko 125-130MB.
Grafik:
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-08-07-22-03-51-523_com.mikrotik.android.tikapp.jpg
    Screenshot_2021-08-07-22-03-51-523_com.mikrotik.android.tikapp.jpg
    85.4 KB · Pregleda: 139
Posle malo duzeg igranja na tri uredjaja ( eon box kaon i ott i andrid boxa a95x ) uspeo sam da kloniram Eon Tv smart aplikaciju za android tv i instaliram na kaon i ott eon boxu ( uporedo sa original eon aplikacijom ) pa da podelim do cega sam dosao
Prvo skinuo sam Clone app sa moddroid.com ver.2.6.0 provereno radi na eon boxu a onda sam skidao sa boxa original apk sa save file preko clone app i takvu EON TV apk clonirao uz samo promenu u police setting " hide android id " aplikacija proradi prihvati ott code ( serijski broj uredjaja se skroz promeni a u nalogu sbb ga vidi kao android tv )i sve sljaka do gasenja uredjaja iz struje a onda pri ponovnom paljenju zabaguje i nece da se pokrene ali onda sam skinuo EON TV apk (ver. 3.77.12297 )sa apkpure.com i onda nju clonirao tu onda daje samo ott code bez serijskog broja sve proradilo i posle gasenja iz struje opet se uloguje i radi napominjem da aplikacija totalno nevezano radi od clone app koja se moze i deinstalirati kad se sve uradi a clonirana eon tv apk ostaje na uredjaju gde se u fazi cloniranja moze menjati ime i svasta nesto tako da ima leka kod eon boxova (oni kupljeni preko k.p. )koji su otkljucani tj moze se doci do android boxa , ostaje jos kod onih kojima su uradjen fabricki reset i ne moze se preskociti pocetni ekran aktivacije da neko provali kako barem doci do android boxa 😀🙂😁, kad sam se vec raspisao da podelim da u cloniranoj apk sve je isto ako sam ne promenis u podesavanjima ,ne vidi samo daljinac ali on radi i svi dugmici funkcionisu samo eon dugme je vezano za original apk sve ostale funkcije rade 😁😁😁 da zavrsim znaci clone eon tv radi kao dual apk po principu kao i viber i ostale aplikacije sa vise naloga
 
Jel uspeo neko da upari eon daljinski da radi kao TV? Ima neki tutorijal na slovenskom jeziku ali ako neko da mi objasni po naški?
 
Da se nadovezem na isto pitanje...uspeo sam da programiram EON daljinski za Sony tv po nekom od uputstava, a sad me interesuje da li bih to isto mogao da uradim i na nekom drugom daljinskom uparenim sa EON box-om (duga prica)?

Hvala
 
Tu mogucnost obezbedjuje firmware daljinskog, ne EON box, tako da daljinski mora to da podrzava. Pretpostavljam da EON daljinski koristi IR blaster da salje preprogramirane kodove. Long story short, ako konkretan model daljinskog to podrzava, onda moze - ali to nema veze sa EON boxom.
 
Pozdrav svima.

Preko KP sam kupio Ug STB 6020, Eonov uređaj, kako bih ga koristio kao običan android box. Na njemu bih instalirao Kodi i još neke aplikacije. Znači bez Eon-a, nisam zahtevan korisnik.

Na ovakav potez sam se odlučio jer ću najverovatnije sa SBB-a preći na MTS, a SBB-ov box mi lepo završava posao.

Elem, raskačio sam uređaj koji sam dobio od SBB-a, zakačio ovaj kupljeni sa KP, on se uključio ali sam hteo da uradim factory reset (kroz podešavanja, ne znam drugačije), da bih ga podesio od nule.

Podesio sam prvih nekoliko stavki i došao do situacije sa slike dole i bukvalno ne mogu da mrdnem.

Pokusao sam da ovaj donji kod unesem na sajtu mojSBB, pod uređaji, ali mi svakog puta izbaci da se dogodila greška sa kodom i da pokušam kasnije.

Postoji li neko rešenje, da ga instaliram bez Eon-a, ili da ovo rešim na drugi način?

Ne verujem da bi mi pozivanje tehničke podrške pomoglo :)

P. S. Nisam povezivao koaksijalni kabl na uređaj koji sam uzeo na KP, već samo HDMI, LAN i strujni.

Hvala unapred
 

Prilozi

  • IMG_20210811_000215.jpg
    IMG_20210811_000215.jpg
    145.7 KB · Pregleda: 116
Mislim da ne mozes da aktiviras EON box sa svojim nalogom, ako nemas EON paket uz koji dolazi EON Box.

Ja recimo imam EON paket, ali sam rekao da mi ne donose box i mogao sam da aktiviram EON box iz drugog stana(takodje nisam povezao koaksijalni kabl), ali mi se cini da ne bih mogao da nemam EON paket.
 
ako nemas EON paket uz koji dolazi EON Box.
Čak i ako ima ne može jer je taj STB ostao kao terminalna oprema na nekom drugom ugovoru i ne prolazi aktivacija više. Morao bi da se raskači STB sa tog drugog ugovora u SAP-u da bi mogli da ga reaktiviraju na novom ugovoru.

Dakle - STB ne može da se aktivira.

Pouka - nemojte da resetujete STB-ove kupljene na oglasima. Šta je pre moglo više ne može.
 
@Ubljanin16
Da si barem kupio onaj drugi model Eon boxa (SDMC umesto KAON) mogao bi da probaš foru sa CoreElec/LibreElec, ali sa tvojim modelom mislim da ne možeš ništa.
Nisi trebao da ga resetuješ već samo da izbrišeš Google nalog ako ga je bilo i staviš tvoj.
 
Čak i ako ima ne može jer je taj STB ostao kao terminalna oprema na nekom drugom ugovoru i ne prolazi aktivacija više. Morao bi da se raskači STB sa tog drugog ugovora u SAP-u da bi mogli da ga reaktiviraju na novom ugovoru.

Dakle - STB ne može da se aktivira.

Pouka - nemojte da resetujete STB-ove kupljene na oglasima. Šta je pre moglo više ne može.
Da li to znači da sad mogu samo da ga bacim?

Ne postoji nikakvo rešenje?
@Ubljanin16
Da si barem kupio onaj drugi model Eon boxa (SDMC umesto KAON) mogao bi da probaš foru sa CoreElec/LibreElec, ali sa tvojim modelom mislim da ne možeš ništa.
Nisi trebao da ga resetuješ već samo da izbrišeš Google nalog ako ga je bilo i staviš tvoj.
Pih, majku mu... Znači ode 30 evropskih novčanica u nepovrat?
 
Čak i ako ima ne može jer je taj STB ostao kao terminalna oprema na nekom drugom ugovoru i ne prolazi aktivacija više. Morao bi da se raskači STB sa tog drugog ugovora u SAP-u da bi mogli da ga reaktiviraju na novom ugovoru.

Dakle - STB ne može da se aktivira.

Pouka - nemojte da resetujete STB-ove kupljene na oglasima. Šta je pre moglo više ne može.
To je cudno, posto u mom slucaju ja nisam raskacio EON box sa ugovora koji imam u drugom stanu, vec sam ga samo doneo u prvi i resetovao.

Zato sam mislio da je bitno samo da ima EON paket uz koji moze da ide EON box.

Doduse, aktivirao sam ga ponovo na nalogu koji je vezan za ugovor iz drugog stana, cak i ako mi je uredjaj zapravo povezan u prvom.

Box mi je i dalje registrovan na nalogu ugovora koji imam u drugom stanu i pojeo je jedno mesto za EON aplikaciju.

Na nalogu ugovora koji imam u prvom stanu ga uopste nema, ali radi bez problema na ovoj adresi.


Moguce je da onaj od kog je kupio box moze da uradi isto sto i ja i da mu omoguci da koristi box.
 
Da li to znači da sad mogu samo da ga bacim?

Ne postoji nikakvo rešenje?

Pih, majku mu... Znači ode 30 evropskih novčanica u nepovrat?
Nemoj da ga bacaš, možda se pojavi neko rešenje. Možeš, kao što reče kolega, da probaš da kontaktiraš tog od koga si kupio ako je to njegov boks možda ti izađe u susret i aktivira ga na njegovom nalogu čisto da možeš da uđeš i da koristiš druge aplikacije.
To je cudno, posto u mom slucaju ja nisam raskacio EON box sa ugovora koji imam u drugom stanu, vec sam ga samo doneo u prvi i resetovao.

Zato sam mislio da je bitno samo da ima EON paket uz koji moze da ide EON box.

Doduse, aktivirao sam ga ponovo na nalogu koji je vezan za ugovor iz drugog stana, cak i ako mi je uredjaj zapravo povezan u prvom.

Box mi je i dalje registrovan na nalogu ugovora koji imam u drugom stanu i pojeo je jedno mesto za EON aplikaciju.

Na nalogu ugovora koji imam u prvom stanu ga uopste nema, ali radi bez problema na ovoj adresi.


Moguce je da onaj od kog je kupio box moze da uradi isto sto i ja i da mu omoguci da koristi box.
To je to, aktivirao si ga na istom nalogu na kome je serijski i MAC broj registrovan tako da to nije problem.
 
Nemoj da ga bacaš, možda se pojavi neko rešenje. Možeš, kao što reče kolega, da probaš da kontaktiraš tog od koga si kupio ako je to njegov boks možda ti izađe u susret i aktivira ga na njegovom nalogu čisto da možeš da uđeš i da koristiš druge aplikacije.
Probao sam, zvao sam ga ali kaze da ga nije on koristio.
Nemoj da ga bacaš, možda se pojavi neko rešenje. Možeš, kao što reče kolega, da probaš da kontaktiraš tog od koga si kupio ako je to njegov boks možda ti izađe u susret i aktivira ga na njegovom nalogu čisto da možeš da uđeš i da koristiš druge aplikacije.
Probao sam, zvao sam ga ali kaze da ga nije on koristio.
 
@Ubljanin16
Da si barem kupio onaj drugi model Eon boxa (SDMC umesto KAON) mogao bi da probaš foru sa CoreElec/LibreElec, ali sa tvojim modelom mislim da ne možeš ništa.
Nisi trebao da ga resetuješ već samo da izbrišeš Google nalog ako ga je bilo i staviš tvoj.
Meni jos nije jasno sta moze sa CoreElec/LibreElec , jel to da se podigne kodi sistem sa usb-a ili moze da da se stavi drugi fw pa tako i otkljuca box , spreman sam da se igram ali ako mogu samo da dobijem virtuelni Kodi onda ne , cekacu jos neko drugo resenje
 
Dobiješ Kodi na zaključanom boxu koji ovako ne bi mogao uopšte da se koristi, makar to.
Imaš nešto o tome od 188. strane pa par sledećih.
 
Dobiješ Kodi na zaključanom boxu koji ovako ne bi mogao uopšte da se koristi, makar to.
Imaš nešto o tome od 188. strane pa par sledećih.
Hvala na odgovoru , procitao sam to i znaci dobro razumeo da se u stvari dobije samo Kodi a zbog zakljucanog bootloadera ne moze fw tj. da se otkljuca box ja sam isprobao sve ( al na otkljucanom eon boxu ) za clone app menjao mac , sakrivo id , i hiljadu kombinacija preko Clone app i svaki put uspevao da ga pokrenem ( mislim na Eon smart tv aplikaciju ) ali pri sledecem gasenju iz struje nije uspevala da se pokrene ali clonirana apk sa neta sad vec ima i najnovija ver 3.94...... radi bez ikakvih problema ( i clonira se bez posebnih izmena u par klikova se sve zavrsava )
 
Tako je, ne može drugi fw koliko ja znam.
Ti si otkrio dobru stvar sa tim kloniranjem app.
Ko ima otključan box ali ne može da aktivira Eon, ovim postupkom može da klonira app sa recimo svog postojećeg regularnog boxa, prebaci na taj drugi i dobije potpuno funkcionalan još jedan Eon box.
Ili ne mora da prebacuje na drugi Eon box, može i na Mi box s, Nvidia shield, neki android TV... Super, moraću da probam kad se vratim s odmora 🙂
 
Onaj ko hoce da isprobava clonira sa Eon boxa i onda treba malo igranja oni koji hoce samo da im radi eon treba da skinu Eon TV apk 3.94...,. sa apkplz.net ili apkpure i cloniraju je na Clone app i sve sljaka nevezano sa originalnom Eon apk
 
I jos jednu stvar da napomenem da li im se desio bag ili sta god ?!?! ja sam sa jednog naloga u toku noci uspeo 5do 6 puta da se sa istim sbb nalogom upisem ott kodom i da iste brisem tako da sam u neka tri dana to uradio barem 10tak puta i zato sam uspeo sve ono da isprobam sto sam vec pisao😁😁😁
 
Da rezimiramo.
Recimo imam otključan Eon box na kome ne mogu da aktiviram Eon app, skinem Eon TV apk 3.94 i Clone app na box, kloniram tu skinutu app i kad je pokrenem tražiće da ukucam kod na Moj SBB portalu, kad to uradim radiće normalno? Naravno, ovo pod uslovom da imam slobodan Smart TV slot.
Druga solucija, nemam slobodan Smart TV slot, kloniram originalnu Eon TV app sa originalnog boxa i prebacim je na drugi Eon box (ili neki drugi android TV uređaj) i ona će raditi sa tim nalogom sa originalnog boxa?
Tako sam ja razumeo 🙂
 
Da rezimiramo.
Recimo imam otključan Eon box na kome ne mogu da aktiviram Eon app, skinem Eon TV apk 3.94 i Clone app na box, kloniram tu skinutu app i kad je pokrenem tražiće da ukucam kod na Moj SBB portalu, kad to uradim radiće normalno? Naravno, ovo pod uslovom da imam slobodan Smart TV slot.
Druga solucija, nemam slobodan Smart TV slot, kloniram originalnu Eon TV app sa originalnog boxa i prebacim je na drugi Eon box (ili neki drugi android TV uređaj) i ona će raditi sa tim nalogom sa originalnog boxa?
Tako sam ja razumeo 🙂
Druga solucija nije tacna uvek ti treba slobodan nalog jer kad kloniras apk ona se pokrece od samog pocetka sa trazenjem ott koda , znaci ovo je samo za otkljucane Eon boxove kojima je istekao ugovor i nece da prihvati ott kod moze se premostiti sa cloniranjem apk a na ostalim boxovima ako vec imas eon apk mozes cloniras aplikaciju da bi nesto isprobao da ne sjebes prvu u svakom slucaju ne moze da se klonira i sa nalogom dobijes apk sa dual nalogom evo snimicu sa telefona kako to izgleda jer sam se prvo tu igrao a isto je i na boxu isto funkcionise
 
Nov sam prevelika datoteka ne moze da se posalje koja velicina u mb moze da se prilozi ovo moje je 56mb
 
Otprilike da mogu da bacim eon box. Dobio sam odgovor od stručnog lica.

E sad, imam još dva pitanja za vas.

1.Da li se vraća i Eon box uz ruter, kad istekne ugovorna obaveza?

2. Koji android box je sličan ili bolji od ovog Eonovog, a da ga ima u prodaji? Gledao sam Xiomi Mi Box S, ali on nema LAN port, a opet mi je kabl najstabilniji. Preko njega bih koristio Kodi, YT, Moonlight...
 
Nov sam prevelika datoteka ne moze da se posalje koja velicina u mb moze da se prilozi ovo moje je 56mb
Snimi ponovo u manjoj rezoluciji ili kompresuj nekim programom ili okači na YouTube pa nalepi link.
Otprilike da mogu da bacim eon box. Dobio sam odgovor od stručnog lica.

E sad, imam još dva pitanja za vas.

1.Da li se vraća i Eon box uz ruter, kad istekne ugovorna obaveza?

2. Koji android box je sličan ili bolji od ovog Eonovog, a da ga ima u prodaji? Gledao sam Xiomi Mi Box S, ali on nema LAN port, a opet mi je kabl najstabilniji. Preko njega bih koristio Kodi, YT, Moonlight...
Po pravilu bi trebalo da se vrati box pri isteku ugovorne obaveze, ne znam kako ovi ne vraćaju što ih prodaju.
Za drugi box znam da je dobar Mi box S (nema lan port), Nvidia Shield (dosta skup, preko 200e), Google Chromecast 4 with Google TV (takođe mislim da nema LAN port, oko 80e).
Verovatno ima još nekih, potraži po netu ali gledaj da ima Android TV sistem a ne običan Android.
 
znaci ovo je samo za otkljucane Eon boxove kojima je istekao ugovor i nece da prihvati ott kod moze se premostiti sa cloniranjem apk

Znači ti tvrdiš da Eon box na kom nije moguće aktivirati "built-in" Eon SmartTV app uspešno aktiviraš "klonirani" apk verzije te SmartTV aplikacije sa Play Store-a?

Ne vidim kako i zašto bi to radilo tako ako se blokiranje po svoj logici radi po serijskom broju ili MAC adrese uređaja (što promenom podverzije SmartTV aplikacije nisi promenio) jer "kloniranje" sve što radi je promeni package id aplikacije čime ti je omogućeno da Android OS kopiju iste (ili "iste") aplikacije tretira kao da nije ista.
Što mora zezancija zbog toga što i "fabrička" verzija na boxu i verzija sa Play Store imaju isti package id a različit signature zbog čega sistem ne dozvoljava samo da uradiš update.

Jedino ako im je sistem blokiranja aktivacije toliko bušan da samo proverava bazu na serveru ako Eon aplikacije ima identifikator taj i taj... pošto STB app i Play Store app imaju različit ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno