Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Када сам ја наручивао EON - ван мреже, марта прошле године,
ови из С(ј)ББ-а су ми рекли да није могуће узети додатни уређај (EON Box).
Морао сам да потпишем 2 засебна уговора и плаћам ДУПЛО. (Тренутно око 4000 месечно).

Да ли су променили услове у међувремену - за кориснике ван СББ мреже?
 
Ja kupio dodatni EON box za spavaću sobu na KP, aktivirao preko moj SBB i već godinu dana radi bez problema
 
Za sve one koji su dugo cekali da mogu da nameste EON daljinski da kontrolise i TV, ukoliko ste dobili update daljinskog na verziju 0133.03.07 mozete namestiti na sledeci nacin:

  • drzati dugme TV/STB zajedno sa OK dugmetom 3 sekunde, dok se ne upali zelena lampica na daljinskom
  • sada je u modu za unos kodova i mozete uneti kod za vas TV sa ove liste
  • nakon unosa cifara koda lampica ce se ugasiti posle kratkog vremena.
  • sada prebacite daljinski da kontrolise tv pomocu dugmeta TV/STB (da gori zelena lampica i probajte da li rade sve funkciije -power, volume up/down...). Ukoliko ne reaguje ili ne rade sve funkcije probajte drugi kod.



Postoji i drugi nacin za napredne korisnike, pogledati na ovom videu. Link za aplikaciju T4hhWrapperService.apk
 
Ja i posle zamene uredjaja opet imam problem sa brzim scenama... Znaci kada se gleda fudbal ili kosarka, opet sve secka, tj nije fluidno... Kada upalim i ugasim uredjaj sve je ok neko vreme a onda pocne opet da seckaju te brze scene... Nije bas seckanje, nego se nekako vidi da nije fluidna slika... Ne znam kako bih to blie opisao...
 
Za sve one koji su dugo cekali da mogu da nameste EON daljinski da kontrolise i TV, ukoliko ste dobili update daljinskog na verziju 0133.03.07 mozete namestiti na sledeci nacin:

  • drzati dugme TV/STB zajedno sa OK dugmetom 3 sekunde, dok se ne upali zelena lampica na daljinskom
  • sada je u modu za unos kodova i mozete uneti kod za vas TV sa ove liste
  • nakon unosa cifara koda lampica ce se ugasiti posle kratkog vremena.
  • sada prebacite daljinski da kontrolise tv pomocu dugmeta TV/STB (da gori zelena lampica i probajte da li rade sve funkciije -power, volume up/down...). Ukoliko ne reaguje ili ne rade sve funkcije probajte drugi kod.



Postoji i drugi nacin za napredne korisnike, pogledati na ovom videu. Link za aplikaciju T4hhWrapperService.apk
ja vec dve godine imam EON box i oduvek mi radi daljinac i za tv i za box...nikakav update nisam radio, jednostavno je tako. (tv lcd samsung)
 
"fabrički" je IR režim podešen za Samsung zato ti je i radilo.
 
da li neko koristi Eon connect

meni pri startovanju daje poruku da treba da se obratim SBB za zamenu rutera jer postojeći ne podržava isto (EON beogrid). Da li nekome radi ili ,,,,

PS
treba samo čitati :)

Da li možeš odmah da koristiš EON Connect?​


Ukoliko kao postojeći SBB korisnik imaš modem UBEE EVW32C ili TECHNICOLOR CGA2121 možeš odmah da koristiš aplikaciju!
Instaliraj EON Connect, uloguj se sa Moj SBB nalogom i upravljaj lako i jednostavno svojim kućnim internetom.
Klikni i preuzmi EON Connect aplikaciju za svoj uređaj.
 
da li neko koristi Eon connect

meni pri startovanju daje poruku da treba da se obratim SBB za zamenu rutera jer postojeći ne podržava isto (EON beogrid). Da li nekome radi ili ,,,,

PS
treba samo čitati :)

Da li možeš odmah da koristiš EON Connect?​


Ukoliko kao postojeći SBB korisnik imaš modem UBEE EVW32C ili TECHNICOLOR CGA2121 možeš odmah da koristiš aplikaciju!
Instaliraj EON Connect, uloguj se sa Moj SBB nalogom i upravljaj lako i jednostavno svojim kućnim internetom.
Klikni i preuzmi EON Connect aplikaciju za svoj uređaj.
Ja ga koristim ali bas i ne radi kako treba ,narocito kad hoces da ogranicis internet deci a oni ga i dalje imaju ceo dan 😀
 
Na kraju krajeva da li postoji rešenje za instalaciju Netflix aplikacije na EON Box? Hvala
 
Možeš da gledaš Netflix na Eon boxu samo preko kodija u FHD.

Mogu dati kažem da radi odlično.
 
Што се тиче 5.1 звука, постоји ли начин извући 5.1 са хбо го или од сервиса?
Са уживо канала иде 5.1 звук уредно, ок... са од сервиса са еон бокса само стерео.
Инсталирам из продавнице хбо го на еон бокс и опет је само стерео звук.
 
Nema 5.1 zvuka na HBO Go Adria nalozima. Vljda su sa tim krenuli za Španiju i/ili nordijske države. A HBO On-Demand katalog na Eon je još goreg kvaliteta od HBO Go. Live HBO kanali imaju 5.1. i to samo kad gledaš DVB-C mux varijantu tako da mi "van mreže" kojima je i live i catchup stream ista stvar (sa 2.0 92 kbps AAC zvukom na svim kanalima) smo 100% vremena osuđeni na 2.0 zvuk.



Mooožda se nešto promeni po pitanju 5.1 zvuka kad pred kraj godine krene HBO Max i u našem regionu.
 
Ovo sa zvukom na SBB je katastrofa. Probao sam ArenaCloud, na svim kanalima zvuk je u dolby kvalitetu, kod SBB samo BBC earth, HBO i Cinestar, i to samo kad je audio jezik na enleskom (pri tom Eurosport ide sa komentarom na engleskom). Treba ih zatrpati sa žalbama..
 
Пример је Снајдерова Лига који је код нас само стерео а на нету већ постоји дд+/атмос варијанта. Бзв...
 
Ja i posle zamene uredjaja opet imam problem sa brzim scenama... Znaci kada se gleda fudbal ili kosarka, opet sve secka, tj nije fluidno... Kada upalim i ugasim uredjaj sve je ok neko vreme a onda pocne opet da seckaju te brze scene... Nije bas seckanje, nego se nekako vidi da nije fluidna slika... Ne znam kako bih to blie opisao...
proveri u podešavanjima da ti nije rezolucija xxxxp60, ako jeste prebaci na 50fps
 
Najvise me izludjuje sto na eonu nema ili ja ne mogu da nadjem, kada npr izadje nova sezona neke serije ne postoji nikakvo obavestenje.. Na d3 je bilo kad se udje u video klub...
 
Skroz novo da. Ali nije na vrhu kad ubace novu epizodu necega, ili celu novu sezonu.
 
proveri u podešavanjima da ti nije rezolucija xxxxp60, ako jeste prebaci na 50fps
Pozdrav ljudi ja imam problem sa izvesnim frame dropom sa Eon-om na 50 herza sa Samsung QLed2020 Q95T koji ima native 120Hz panel. Ovo je jako izrazeno pri brzim pokretima koji se javljaju u spotskim sadrzajima. Samsung tvrdi da je sa TVom sve ok i stvarno nema problema sa native apps, Netflix, HBO sve radi super, ali kao sto spomenuh sa Eon-om bas iritantno. Probali su remote da restartuju sistem ali nisam video poboljsanje. Da li neko mozda zna resenje ili uzrok ovom problemu? Hvala
 
Ja imam FOX smart tv koji ima svoj App Store ali u kome nema EON. Pa sam skinuo EON sa Google Play Store. Sad me zanima da li na ovaj način zauzimam onaj 1 slot za smart tv ili 1 od onih ostalih slotova?
I ako je jedan od onih za ostale uređaje da li je moguće nekako namestiti da uzme za smart tv?
 
Ja imam FOX smart tv koji ima svoj App Store ali u kome nema EON. Pa sam skinuo EON sa Google Play Store. Sad me zanima da li na ovaj način zauzimam onaj 1 slot za smart tv ili 1 od onih ostalih slotova?
I ako je jedan od onih za ostale uređaje da li je moguće nekako namestiti da uzme za smart tv?
Ako si skinuo eon smart tv aplikaciju onda ćeš iskoristiti taj slot. Pošto nisi našao aplikaciju u play store onda verovatno tv nema android tv os i iskoristio si slot za mobilne uređaje.
 
Ako si skinuo eon smart tv aplikaciju onda ćeš iskoristiti taj slot. Ako si skinuo običnu eon aplikaciju onda ćeš iskoristiti jedan od 5 slotova koliko imaš.
A kako da znam koju sam skinuo? Ili ako možeš da mi daš link do eon smart tv aplikacije na google play store pa i ako nisam da nju sad instaliram? Pošto je ne nalazim, ja kad u pretrazi ukucam eon izadje samo ta jedna sa nazivom eon
 
da li neko koristi Eon connect
Nevezano za tvoje pitanje, napomena drugima ako se odluče da probaju aplikaciju.
Ja sam je probao, iz znatiženje izabrao opciju da mi "optimizuje" wireless mrežu, posle mi trebalo pola sata drndanja sa kompa da sve dovedem u red i da mi svi uređaji opet prorade na 5GHz.
Ne bih preporučio ovakvu "optimizaciju" ni neprijatelju...
 
@geteks Pa lepo, pokreneš Eon app i odmah ti bude jasno šta si instalirao jer:

1) ne-smart Eon app ne može da se kontroliše daljincem od boxa / od TV-a i takođe traži ti da kucaš username/mail adresu i password za MojSBB nalog = traži da se loguješ.

2) SmartTV app ne nudi login sa username + password već ti nakon odabira jezika i provajdera (SBB, Telemach, NetTV Plus... i od nedavno i Viacom) izbaci kod koji ti kaže da treba da uneseš na MojSBB portalu.
I naravno SmartTV app može kontrola & navigacija koristeći daljinac od boxa / od Tv-a.

Plus te dve verzije aplikacije imaju i različit package ID ;)

Mobilna verzija: com.ug.eon.android
SmartTV verzija: com.ug.eon.android.tv
 
@geteks Pa lepo, pokreneš Eon app i odmah ti bude jasno šta si instalirao jer:

1) ne-smart Eon app ne može da se kontroliše daljincem od boxa / od TV-a i takođe traži ti da kucaš username/mail adresu i password za MojSBB nalog = traži da se loguješ.

2) SmartTV app ne nudi login sa username + password već ti nakon odabira jezika i provajdera (SBB, Telemach, NetTV Plus... i od nedavno i Viacom) izbaci kod koji ti kaže da treba da uneseš na MojSBB portalu.
I naravno SmartTV app može kontrola & navigacija koristeći daljinac od boxa / od Tv-a.

Plus te dve verzije aplikacije imaju i različit package ID ;)

Mobilna verzija: com.ug.eon.android
SmartTV verzija: com.ug.eon.android.tv
Po ovome kako si napisao 1) i 2) uradio sam proveru i izbacuje mi kod nakon odabira jezika i provajdera što znači da imam smart tv i da koristim slot za smart tv iako sam bio ubeđen da nije tako 😁
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno