Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Obratite pažnju ako imate EON Smart Box i HDR TV. Moguće da ova greška postoji i za televizore koji nisu HDR. Naime, ako u meniju uključite 4K, televizor dobija isporučene BT2020 boje. Problem je što te boje ima samo SK 4K ili jednostavno ostali kanali nemaju adekvatan "prevod" boja jer ostali kanali imaju Rec 709. Dakle prelaz sa 709 na 2020 nije napravljen ili je jednostavno nemoguć na ovaj način. Ukoliko je 4K uključen svi kanali osim SK 4K će imati pogrešne boje. Ukoliko se uključi 1080p setovanje, svi kanali će imati ispravne boje, uključujući i SK 4K koji će možda izgubiti nešto, ali teško vidljivo za oko. Naravno i rezoluciju. Problem ovog setovanja je ako neko hoće da strimuje 4K preko EON Boxa jer onda stalno mora da prebacuje sa 4K na 1080p i nazad.
 
Problem je što krš uređaj nema auto HDR <> SDR switching kao što nema ni auto frame rate switching. A kao media player je :ROFLMAO::ROFLMAO:

I ne treba krš box da bude taj koji će da radi upscale kanala koji nisu 4K već to bolje radi sam 4K TV. Ali box treba da na TV šalje "native" rezoluciju.
 
U pravu si... Lično me upscale ne interesuje, jedino ako pod to ne misliš ceo ovaj problem koji ističem. Samo da budem jasan, da bi se dobile normalne boje za HD i SD kanale, potrebno je rezoluciju sa 4k ili auto na 1080p smanjiti u android podešavanju, ne u podešavanju eon aplikacije (edit: ispravka, radi na oba mesta).
 
Kapiraš valjda da kad output na boxu podesiš na 4K rezoluciju da ti za sve kanale osim SK 4K box uradi (loš / lošiji) upscale? Dakle i bez problema bojom već imaš problem / lošiji kvalitet nego što bi bio sa krštenim box uređajem. HDR ili SDR je samo šlag na tortu.
 
@Bane R
Iskreno lično nemam nikakvih problema što se tiče boja na 4K TV-u. Kaon box mi je podešen na 2160p HDR. Svi kanali imaju iste boje kao i V2 (za nijansu slabije ali je podesivo), naravno na SK 4K su najbolje. Reprodukcija bilo kog 4K HDR filma je besprekorna, tv odmah u ćošku izbaci logo HDR i sliku prebaci na HDR podešavanja. Kaon box jedino brljavi sa YT-om tj ne prosleđuje tv-u info da je HDR materijal.
 
jutros sam imao interesantan slučaj. ugasio sam box, slika je nestala ali je zvuk ostao! na uređaju ostale da svetle crvena i plava!! 20 minuta nije ništa moglo pa sam isključio tv i otišao 😁, i tek po povratku tj pre sat vremena sam uspeo da isključim box 🤡
 
I ja sam jutros imao slican problem... morao sam da ga istekam iz struje... Ali isto je zablokirao samo bez zvuka jer nije ni bio pusten eon vec hbo go startovan
 
danas sam pokusao pretragu na eon boxu u google prodavnici i izbacio mi indijsku tastaturu!!!...niti sam je instalirao a jos manje da mi je potrebna.....odem u podesavanja tamo stoji jezik tastature srpski....deinstaliram indijsku tastaturu i restartujem box, pokusam pretragu i opet indijski keyboard...kako da to resim? hvala
 
Kod mene je tako bilo dok nisam promenio jezik boxa sa srpskog na engleski....
 
uspeo sam glasovno da nadjem neki upravljac tastaturom i instalirao ga.....pokrenuo sam ga i tamo video da je oznacena tastatura arapska!!!.....umesto nje stavio sam english uk i sada radi....mada kada se u tom upravljacu keyboard-a stavi koristi sistemski jezik njemu stoji arapski a srpskog nigde nema....ali eto to sam uradio pa sad radi...ako se nekome desi ista stvar cisto da ima ideju...hvala @DJmihailo
 
Upravo se EON box ažurirao, još nekom?
Izbacio me je iz Arena Cloud aplikacije, odradio ažuriranje koje je bilo jako kratko i vratio na android početnu stranicu.
 
Ovo ažuriranje što je bilo pre vidim da je u pitanju ažuriranje samog androida 9 jer isto tako je i sinoć bilo kod nas u Supernovoj.
 
Vraćanje nazad na Kaonu počelo da sjecka, isto kao da mu nestane konekcije na sekundu/dvije jer koliko znam preko LANa ide to

E sad planirao sam ih zvati jer mi je jedino logično da imam problem sa konvekcijom od modema do boxa,ne bi trebao kodi i ostalo da smeta iako danas prije nego ih nazovem vidjeti cu bas stanje memorije da se nije napunio iako ne bi trebalo
 
Јел' конвекција' или је можда 'конекција'?
 
Noćas mi je ponudio instalaciju novog firmware-a za daljinac za EON van SBB mreže. Ponovo radi glasovna pretraga! Novi firmware je: 0133.03.07
 
Eto... sad bi trebalo i da može da se reprogramira IR režim da kontroliše nešto drugo osim Samsung TV-ova.
 
Kod mene je 0133.02.15. i nema jos update za eon van mreze. Nemam pojma kako i od kad daljinski od tv-a Panasonic-a mi radi kao da sam ukucao one kodove i (a nisam), radi sve odlicno.

Sasvim slucajno probao i saznao. Pojma nemam od kad je tako, znam da pre par meseci to nije funkcionisalo.
 
Ukljucen ti je hdmi cec pa box prihvata daljinac od tv-a.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Једва сам натерао еон-бокс да пушта тон на јутубе. Глупост све подешено једино што сам морао да урадим тотално гашење еон-бокса и онда је прорадило. Радио рестарт из менија ништа на крају изаберем да га угаси и упали и проради како треба. Успут нисам имао појма да са мобилног могу помоћу гоогле хоме да шаљем све на ТВ са јоутубе а ТВ Самсунг ЛЦД кршина стар ко библија.
 
Kakve veze ima TV sa funkcionalnošću koju nudi Eon box? :D
Nemam pametni android TV a i nisam imao pojma da to moze preko eon-box-a. Jos kad bi mi neko objasnio kad ponekad upalim TV pojavi mi se umesto programa slika i pise cromecast is built in. Sta sa tim mogu da radim, koje kerefeke
 
To znacida si izasao iz Eon aplikacije i da ti se ukljucio skrin sejver.
 
Постоји ли могућност искључивања струје из усб порта када је уређај у стању мировања (stand by)?
 
Ukljucen ti je hdmi cec pa box prihvata daljinac od tv-a.
Skontao sam sinoc zasto ovo ranije nije radilo...

Radi samo kad ukljucim tv i box sa Panasonicom. Kad ukljucim sa Eon daljincem nece...
 
Uradio update za daljinac, sad mogu da kontrolisem npr LG TV ali vise neradi pozadinsko osvetljenje na tasterima !?! Imam na boxu dva daljinca, drugi nisam apdejtovao pa mogu da uporedjujem.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno