Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@bbK1ng Zato što ima ethernet port i bolji daljinac (koji jeste eto da može da se kupi posebno i koristi na Mi Box)? I uglavnom se prodaju ti polovnjaci za manje pare nego eto je Mi Box ikada koštao u Srbiji da se kupi.
 
Može, ali posle ne može da aktiviraš fabričku app na drugi nalog i prestaneš da plaćaš taj prepaid paket. Moglo nekad ali odavno više ne.
 
Korisna informacija, nisam znao. Onda se ne isplati, kome treba box koji ne radi svoju osnovnu funkciju. Ja trenutno rentam box na postpaidu, baš sam mislio da sam se zeznuo što nisam kupio i uzeo prepaid ali po ovome onda ipak nisam. Prošao nešto jeftinije (benefit) a da sam kupio bacio bih ga posle 2g, jer imam ne-smart tv.

Nije baš eco-friendly politika, mogli su to da ostave makar uz neku doplatu da ljudi ne menjaju uređaje bezveze
 
Pozdrav ekipa!
Jedno pitanje imam, kupio sam eon box sa koax kablom (masam malo te verzije) i radio je sasvim normalno, cak je i eon aplikacija radila i sve bilo top.
JA GA NIKADA NISAM RESETOVAO - medjutim jednog dana se pojavio samo katanac na ekranu.

Ima li ovdje pomoci, rjesenja ili da ga odlozim u smece?

Jos jedno pitanje imam. Buduci da sam svakako korisnik Telemacha u BiH, ne znam kakvi su u Srbiji, ali u BiH su jako susretljivi, tako da ukoliko prijavim da je box u kvaru, doci ce i zamijeniti ga.
Zanima me sta trebam uraditi da bih dobio novi u smislu, da li moram naljepnicu, sa eon boxa koji je oficijalno od njih, skinuti i zalijepiti na ovaj? Da li ce u tom slucaju deaktivirati box koji je hajmo reci, legalan?
Moze jos neki savjet?

WhatsApp Image 2023-03-04 at 09.26.58.jpeg
 
Eon se aktivira i deaktivira na osnovu korisnickog ugovora, promena “nalepnice” ne menja nista. Ako je radilo do sada, to je zato sto je eon bio i dalje aktivan na ugovoru originalnog korisnika eon boxa.
 
Dobro, mogu li sta sa ovog boxa uciniti?

A sto se tice zamjene naljepnice, to bih ucinio iz predostroznosti, jer ne znam da li imaju tehnicari koji dodje na lice mjesta neki uvid u to koji je box (max adresa, ili neka druga oznaka) registrovana uz nalog?
 
Oni u sistemu vide neki interni identifikator eon boxa koji je aktivan na korisnickom nalogu.

Ne znam dal mozes sad taj drugi box uopste “otkljucati” bez pomoci originalnog korisnika ugovora. Verovatno je ugovor raskinut a box deaktiviran u sistemu.
 
Ne znam ni sta hoce dobiti i da mu uspe prevara ( a nece) sa nalepnicom i da dobije novi ( onda ce prestati da mu radi njegov stari iz ugovora ) a sa druge strane ne razumem ni to zasto je za smece jer mu nije jos ni zakljucan nije radio reset uredjaja , znaci sve sto je imao na boxu ce raditi i dalje sem " cak je i " Eon apk , znaci nije bila primarna a i za to da malo pretrazi po forumu bi nasao resenje
 
Pročitao sam preko 50 stranica teskta, ali nisam nasao rjesenje za ovaj problem sa "katancem"

Ukoliko postoji opcija da se otključa, mozete li mi poslat link odatle cu dalje sam.

Opcija sa zamjenom naljepnice mi je prosla kroz glavu, ali sam pitao sta ce onda biti sa mojim regularnim.
Hvala unaprijed
 
50??? cudno samo par strana unazad ja dao odgovor ( a dosta se pisalo o tome ja barem nema teme o Eon a da nisam gusio 😁😃😉🤣😂)
Poruka u temi "EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama)" https://forum.benchmark.rs/threads/...e-tema-o-eon-aplikacijama.438692/post-6802712
Pa onda zbog cika urednika neke odgovore dao i na drugoj , a onda gle cuda na temi o Eon apk cak na poslednjoj strani tema neko ponovio i obnovio gde i da se nadje
Poruka u temi "EON za Smart TV - aktivacija kodom" https://forum.benchmark.rs/threads/eon-za-smart-tv-aktivacija-kodom.447559/post-6818128
Pa eto da ne bi utrosio vreme na sledecih "50 strana" ja da ti pomognem i ne bi vise o tome
I odgovor da otkljucas tu sto je na boxu je nece da moze a za nalepnicu si vec dobio odgovor
 
Ufff , posto dobih po usima ( privatna poruka a ko ce drugi nego @shamanNS 😂🤣😂a svega ovoga ne bi bilo da covek nije spavao) ajd prvo jedno izvinjenje pa mozda i vise da pomognemo clanu oko katanca ( ja sam samo mislio da mu je istekao nalog ) a i na toj temi treba 51 strana da se vrati 🤣😂😂🤣
Poruka u temi "EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama)" https://forum.benchmark.rs/threads/...e-tema-o-eon-aplikacijama.438692/post-6535449
Mozda ovo moze da ti pomogne , a mozes slobodno da se javis i na moj p.p. da ne bi vise druge gusio barem sto se mene tice 😃😁😉😂🤣
A ako ti je i istekao nalog onaj predhodni post nek ti posluzi da mozes sa tvojim Smart nalogom ako ga imas da i dalje koristis Eon apk
 
Jedno pitanje, da li postoji način da preko Google Home strimujem kameru preko Chromecast built-in u EON box-u?
 

Prilozi

  • Screenshot_20230305_101056_Home.jpg
    Screenshot_20230305_101056_Home.jpg
    98.3 KB · Pregleda: 113
  • 20230305_101114.jpg
    20230305_101114.jpg
    116.6 KB · Pregleda: 165
Ima li neko iskustva sa EON daljincem i upotrebom na drugim boxevima? Ja sam sve namestio da radi ali ne mogu da upalim taj box sa EON daljincem jer nema IR mogucnosti a BT ne radi dok je box u offg il istand by rezimu posto opcije da uci nema na EON daljincu, ima li neko resenje za to?
 
Posto na sajtu SBB'a ne moze da se skine spisak kodova za novi Notus UC bluetooth EON TV daljinski da se upari sa TV'om, bugari su bili azurniji i oni su to uradili, verovatno se manje boje hakera na daljinske upravljace nego nasi koji ne daju nista.
Daljinski treba da je softwerski updejtovan, to box radi automatski ,samo treba da prihvatite kada vam ponudi update.
Drzite dugme stb/tv + OK dugme zajedno 3 sekunde, treba da se upali zelena lampica, ukucajte neki od kodova iz pdf'a, lampica ce da trepne par puta, ugasi se i odabirom na tv (zelena lampica) imate osnovne funkcije na televizoru (ne sve). Koliko sam shvatio, kada pritisnete dugme za gasenje, gasi se i tv i box zajedno. Ostalo... provalite sami :)

https://www.vivacom.bg/bg/files/16882-obuchitelna-funkcija-na-eon-distancionno-upravlenie.pdf
 
Posto na sajtu SBB'a ne moze da se skine spisak kodova za novi Notus UC bluetooth EON TV daljinski da se upari sa TV'om, bugari su bili azurniji i oni su to uradili, verovatno se manje boje hakera na daljinske upravljace nego nasi koji ne daju nista.
Daljinski treba da je softwerski updejtovan, to box radi automatski ,samo treba da prihvatite kada vam ponudi update.
Drzite dugme stb/tv + OK dugme zajedno 3 sekunde, treba da se upali zelena lampica, ukucajte neki od kodova iz pdf'a, lampica ce da trepne par puta, ugasi se i odabirom na tv (zelena lampica) imate osnovne funkcije na televizoru (ne sve). Koliko sam shvatio, kada pritisnete dugme za gasenje, gasi se i tv i box zajedno. Ostalo... provalite sami :)

https://www.vivacom.bg/bg/files/16882-obuchitelna-funkcija-na-eon-distancionno-upravlenie.pdf
okaceno je upustvo i na sajtu telemach slovenija neko je ranije kacio link.
 
Ima li neko iskustva sa EON daljincem i upotrebom na drugim boxevima? Ja sam sve namestio da radi ali ne mogu da upalim taj box sa EON daljincem jer nema IR mogucnosti a BT ne radi dok je box u offg il istand by rezimu posto opcije da uci nema na EON daljincu, ima li neko resenje za to?
O kom boxu je reč, ja takođe Mi Box S ne mogu samo da upalim sa EON daljincem dok ostalo sve savršeno radi!
Imaš ovde u temi gde se nekoliko korisnika takođe žali na isti problem https://forum.benchmark.rs/threads/xiaomi-mi-box-s-iskustva-problemi-rešenja.462108/page-45
Tako da mislim da je pre do samog uređaja Mi Box S, nego do EON daljinskog...
 
Može li neko za nas koji nismo toliko upućeni da pojasni koji sve modeli (verzije) EON box uređaja postoje, koje su im oznake i neke osnovne karakteristike (razlike jednog u odnosu na drugi...). Mene konkretno zanimaju box uređaji koji rade na SBB mreži, ali nije loše imati jedan post za sve uređaje, da svako može da se informiše na jednom mestu.
 
Pre par dana sam dobio novi Eon box van mreže (mada je hibrid u pitanju).
Ima oznaku SDSTB02, dolazi sa android 11, Amlogic S905X4 i fabricki omogućenim WIFI.

Koliko vidim do sada niko nije spominjao ovaj model.
 

Prilozi

  • A4589F22-E6DB-4E1F-9A36-5D667EE0C7A8.jpeg
    A4589F22-E6DB-4E1F-9A36-5D667EE0C7A8.jpeg
    122.6 KB · Pregleda: 157
I naravno samo 2/8 memorija?
 

Manual.png

EONbox.png


 
Poslednja izmena:
Pre par dana sam dobio novi Eon box van mreže (mada je hibrid u pitanju).
Ima oznaku SDSTB02, dolazi sa android 11, Amlogic S905X4 i fabricki omogućenim WIFI.

Koliko vidim do sada niko nije spominjao ovaj model.
Nov si korisnik Eon-a van mreze?
 
Ako uzmem EON TV van mreže , da li SBB može da pravi problem da u svom stanu koristim EON preko Smart Box na Orion netu a da Smart TV app koristim na drugoj lokaciji u vikendici gde imam Telekomov net .
Postoji velika mogućnost da će dosta puta i EON TV preko Smart Box na Orion netu u stanu i Smart TV app u vikendici na Telekom netu biti korišćeni u isto vreme .

Hvala unapred na odgovoru i izvinjavam se ako je već pisano na ovu temu pa se sad ponavlja .
 
99% da će moći
 
Pre par dana sam dobio novi Eon box van mreže (mada je hibrid u pitanju).
Ima oznaku SDSTB02, dolazi sa android 11, Amlogic S905X4 i fabricki omogućenim WIFI.

Koliko vidim do sada niko nije spominjao ovaj model.
Danas mi stigao.
Ima da se poveze zemaljska antena jer eon kanale vuce preko neta.
 

Prilozi

  • PXL_20230317_154853894.jpg
    PXL_20230317_154853894.jpg
    370.3 KB · Pregleda: 88
  • PXL_20230317_154706041.jpg
    PXL_20230317_154706041.jpg
    186.9 KB · Pregleda: 82
  • PXL_20230317_155157230.jpg
    PXL_20230317_155157230.jpg
    150.8 KB · Pregleda: 79
  • PXL_20230317_154647465.jpg
    PXL_20230317_154647465.jpg
    319.7 KB · Pregleda: 81
  • PXL_20230317_154720916.jpg
    PXL_20230317_154720916.jpg
    163.7 KB · Pregleda: 83
  • PXL_20230317_155211425.jpg
    PXL_20230317_155211425.jpg
    127.7 KB · Pregleda: 83
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno