Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dakle, KAON je proizvođač jednog od modela Eon boxeva (kojih za sad ima 3 različita modela, treći je Changhong i njega dele OTT korisnicima po Hrvatskoj i možda / verovatno po Bugarskoj, Grčkoj & korisnicima NetTV Plus?).
Rekoh li ja da sam dobio Changhong, a nisam u pomenutim zemljama :)

 
I kakav je u odnosu na SDMC?
 
Ja sam u principu bio zadovoljan ,prvo d3i kasnije Eon. Najviše sam ga koristio zbog vraćanja nazad i sportkluba. Vraćanje nazad mi i nije nešto mnogo potrebno ,sport klub izgubio sve živo od sporta . Jedino sto u zadnje vreme gledam je El,mada će i to izgubiti na kraju sezone. Servis kao servis je ok radio. Istekao mi je ugovor onoj promo što sam plaćao 1090 dinara i sada je 1500 dinara tako da mi je servis potpuno nepotreban. Imam exe net optički internet i TV koji fino radi i završava posao. Kako mi je istekao ugovor ,trebam samo da ne platim račun i to je to nisam više korisnik ?Naravno i da vratim eon box...
 
Mislim da moraš podneti zahtev za raskid ugovora, pa tek nakon 30 dana od dana podnešenja zahteva za raskid ugovora vraćaš box. Tebi će sad verovatno nastaviti da dolazi račun na 1500 RSD i plus neka taksa za EON box (valjda 200-300 RSD). Neka ti potvrdi još neko ko zna bolje.
 
Tako je, mora prvo da ode do njih i najavi raskid, potpiše papir koji odštampaju i teče mu 30 dana otkaznog roka. Tokom tog perioda usluga je i dalje aktivna. Kada istekne 30 dana, dužan je da sva dugovanja izmiri i da vrati opremu koju je zadužio u roku od 7 dana od dana kada je usluga isključena. Ja sam platio 60 RSD tu taksu za eon boks, jer sam bio 12 dana bez UO a čim je istekla Ugovorna Obaveza, podneo sam zahtev za raskid. Niti su me zvali niti su išta nudili da nastavimo saradnju a koristio sam EON PREMIUM OTT servis. Toliko o tome i brizi o korisnicima.
 
Pustio sam im mali , zvaće me . Platio sam već jedan račun 1500. Istekao mi je ugovor decembra.
 
Istekla ti je ugovorna obaveza ;)
Nebitno kad je istekla platićeš još jedan račun / još 30 dana usluge od momenta kad podneseš zahtev za raskid ugovora, zbog otkaznog roka.
 
Dok ne uradiš factory reset 😂
Rekoh li ja da sam dobio Changhong, a nisam u pomenutim zemljama :)
Eh, pa ne mogu ja sve avanture Benchmark članova da popamtim. Znam da ti imaš Shield u da si gnjavio SBB & United Cloud kad su prepolovili bitrate i rezoluciju Eon stream-ova, dosta od mene 😂😂
 
Jer zna neko sledece pitam cisto posto me interesuje
Ako se kupi box prepaid sa sport paketom jer moze na istom nalogu npr posle nekog vremena ako bi se hteo koristiti eon full par meseci pa vratiti na sport da se to odradi a da ostane isti nalog ili mora vratolomija sa novim nalogom i clone app
Pozdrav
 
Ako neko sa eon box-om koristi Netflix, na koji način to radite, modove verzije vise ne funkcionišu, cast ne radi, kodi sa netflix skin nece da se instalira :/
 
Ja ti kazem moj slucaj za Kaon eon box , radi mi addon Netflix na kodiju a i radi mi ova nova Netflix kodi eddition apk 1.09 sto je pisano na drugoj temi i postavljena vidim da si i tamo pisao da ne radi jedino i u kodiju i u ovoj apk kako god da je nazovem emulatoru kodija moras da se logujes preko NFAuthentication key ( koji moras da dobijes preko laptopa kad ubacis taj program i tu se ulogujes i on ti ga sam napravi i onda ga preneses u box i posle samo navedes putanju na key) ( i da sa ovom apk moras malo strpljenja da je pustis da se prvi put ucita treba joj malo vremena vise ali sigurno radi ) jer u vecini slucajeva nece hteti preko user/ pass sam da ukucas , sve ostalo i dalje sljaka super i u full hd
Vec su ljudi pisali i postavljali al ajde da ponovim jer mislim da ti samo ovo moze predstavljati problem , evo ti objasnjenja kako se radi
Mozda sam pogresio sto sam ovde pisao i odgovorio sad ukapirah pa molim moderatore ako treba nek prebace ovaj moj post u Netflix temu izvinjavam se
 
Poslednja izmena:
Jesu vam stigle reklamice na Homescreen-u / AndroidTV Launcher-u? :D
 
Da li je možda neko koristio EON van mreže i TOTAL TV? Koliko je EON pouzdan i gde li je bolja slika?
 
Bolja je slika prekon Eon boxa ili Eon smart tv aplikacije. Naravno moras da imas dobar net.
 
Interesuje me da li je bolji kvalitet slike preko "EON Box-a (KAON)" ili TV aplikacije na "LG Smart TV-u"?

Hvala
 
Pa box naravno, preko aplikacije ako ti tv ide preko neta a ne preko ci modila, logicno da ce preko boxa biti bolje.
 
Mora da se plati sertifikacija od strane proizvođača ili distributera uređaja
 
Pozdrav
Na oglasima naisao na Kaon Eon Box .
Vredi li ovo uzimat ili je ovo kako kazete verzija samo za u fioku 😕
20220203_233053.jpg
 
Pokusao sam da instaliram kloniranu verziju na EON box i ne dozvoljava mi, a klonirao sam je na tabletu i prebacio na EON box.

Pokusao sam da instaliram direktno na box App cloner i ne dozvoljava mi ni njenu instalaciju.

Ili sam negde pogresio prilikom kloniranja ili trebam nesto da odobrim na box-u, a ne znam sta.

Gde bih mogao da blokiram update EON boxa i gde da blokiram automatsko pokretanje native EON aplikacije?
 
Pokusao sam da instaliram kloniranu verziju na EON box i ne dozvoljava mi, a klonirao sam je na tabletu i prebacio na EON box.

Pokusao sam da instaliram direktno na box App cloner i ne dozvoljava mi ni njenu instalaciju.

Ili sam negde pogresio prilikom kloniranja ili trebam nesto da odobrim na box-u, a ne znam sta.

Gde bih mogao da blokiram update EON boxa i gde da blokiram automatsko pokretanje native EON aplikacije?
Poruka u temi "EON Smart Box (SBB)" https://forum.benchmark.rs/threads/eon-smart-box-sbb.438692/post-6505481
Ako hoces sam da cloniras sa App cloner trebas stariju verziju da stavis za eon box 2.6.0 a ne 2.7.1 . barem sam ja tu bio instalirao na eon box i kaon i sdmc i sve je super radila a ovu 2.7.1 na telefon ( mislim da zbog reklama nesto zeza na boxu)
 
Poslednja izmena:
zanima me kako da sredim malo listu instaliranih aplikacija u glavnom meniju.....instalirao sam kodi, stb emu, iris, i jos neke ali sad bih malo neke da sklonim sa glavne strane ali ne da ih obrisem....kako to da uradim? hvala.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno