Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hvala na savetu[emoji3]

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Pričali smo skoro o tome koji korisnici dobijaju koji box, pa evo mali update. Prijatelji u Rakovici su skoro potpisali novu UO i umesto nekog D3 čega god dobili su SDMC box, coax veza je u pitanju.

Ono što je još zanimljivije, kako je to isti box koji daju i Eon van mreže korisnicima isti nema mogućnost da "troši" odvojen protok tako da faktički vuče sa postojećeg linka. Pitao sam ih, očigledno znaju jer su mi odmah ponudili zamenu za drugi box. No nakon potvrde da bih dobio Kaon zahvalio sam se i odbio zamenu. Ovo je bolji box a 10mbit nije strašno.

Eto, čisto koga zanima da zna.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ček nisam razumeo: dobili su neki drugi SDMC Tech model moji ima DVB-C tjuner ili ne? Ili su dali cable korisnicima da uslugu koriste u OTT režimu?

p.s. Najmanji probleme je tu +- "10" Mbps a veći je kašnjenje "live" stream-a.
 
Poslednja izmena:
Ovo drugo kao i meni na optici.

Slažem se ali mene lično to uopšte ne pogađa. Čak i kad je neki sport pa je napeto nešto ako čujem da se komšija raduje, uštedi mi 30sec nerviranja [emoji2]

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Sad ćeš biti prinuđen da na Eurosport slušaš domaće komentatore :p A i nema 5.1 zvuka ni na jednom kanalu.
 
To jeste ali zato mogu da ponesem svoj box gde hoću i da gledam TV [emoji2]

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Možeš i KAON samo što pri svakoj promeni kanala (kad nema coax signala, u gostima) moraš da premotaš par sekundi u nazad da bi krenuo stream :p
 
E bas ti hvala za info. Na kablovskom posta net-u koristim SDOTT0202 - SDMC (EON van mreze) i prijatno sam iznenadjem kako dobro rade EON aplikacije, i android tv i mobilna. Promene kanala su trenutne. Mobilna aplikacija bas stabilno radi. Mislio sam da preko KP kupim jos jedan EON box, ali sam primetio da se prodaje samo KAON. Znaci za mobilnu EON aplikaciju van sbb-a ti ne bi preporucio KAON?
 
Ne može mobilna Eon aplikacije na AndroidTV/ SmartTV uređaj. Svejedno SDMC Tech ili KAON model.

Tj može trenutno nezvanična budževina ali to nije pametno razmatrati ko misli dugoročno da bude Eon korisnik...
 
Poslednja izmena:
Da li je neko uspeo da namesti 5.1 zvuk sa ovog boxa koji se daje korisnicima koji nemaju SBB internet (nema SPDIF vec samo HDMI)? Sta god da uradim, dobijam samo stereo zvuk na digitalnom risiveru. Koristio sam razne aplikacije (Kodi) i plejere, namestim svuda passthrough, i u boxu namestim passthrough, pustim ili AC3 ili DTS film, i dobijam i dalje samo stereo. Teta iz SBB-a mi objasnjava kako nema te opcije i da ce se efekti ubaciti u nekoj novoj verziji (cura misli na zvucne efekte, nema pojma o cemu ja pricam). Ako je neko uspeo, neka se javi...
 
Da li još nekom nije sinhronizovana slika i zvuk na nekim kanalima kada se vraća unazad? Evo, žena mi na history voli da gleda zvezde zalagaonice i kada vratim i na eonboxu i na aplikaciji na tabletu ima odstupanja koje je primetno pa smeta...
 
na history hd već odavno nisu sinhronizovani zvuk i slika....

from komsa's A40
 
Pozdrav, još jednom! Interesuje me da li postoji solucija i kako da povežem EON daljinski sa nekim ANDROID BOX-om?
Može il Nemože?
Unapred zahvalan.
 
Pozdrav, još jednom! Interesuje me da li postoji solucija i kako da povežem EON daljinski sa nekim ANDROID BOX-om?
Može il Nemože?
Unapred zahvalan.

.Da bi ga ubacio u mod za uparivanje idi na vol plus i program plus dok ne za trepće. Onda ce taj neki box da ga vidi i pokusaj uparivanje. Ja recimo nisam uspeo sa mojim Mi boxom 3 da ga uparim. Neki su uspeli sa drugim boxevima,ne mogu da se setim sad ko bas.
 
Probao sam sa tim vol plus i program plus dok ne za trepće, čak i ono da zadržiš E(on) dugme par sekundi dok ne zatreperi, al neće. Išao sam i u Bluetooth settings ne bih li ga tamo upario, međutim nije ga videlo. Negde sam pročitao da treba da se instalira neki APK koji ga prepoznaje. Zato sam pitao da li je neko imao iskustva sa tim.
Hvala na odgovoru.
 
Sa kojim modelom pokusavas da ga uparis?
 
Eon box van sbb mreze naručen, sad kuburim sa brojem hdmi ulaza u tv, pitanje da li taj box ima chromecast ili ne, ako ima onda svoj ch mogu da skinem i tako gledam Netflix ili Amazon prime preko ch u Eonboxu

Hvala J

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Netflix nećeš gledati na Eon boxu svakako, barem ne preko zvanične AndroidTV aplikacije :p Za Amazon Prime Video već nemam pojma kakva je situacija. Prime Video beše koristi PlayReady za DRM?

Dakle box ima "built in Chromecast" ali se kao i za svašta drugo Netflix pravi "vaška obaška" i Cast na AndroidTV uređaj funkcioniše drugarčije tj ne funkcioniše nikako ako taj AndroidTV uređaj nije "netflix certified" =n e radi AndroidTV app na uređaju = ne radi ni cast na taj uređaj.
 
Poslednja izmena:
Netflix nećeš gledati na Eon boxu svakako, barem ne preko zvanične AndroidTV aplikacije [emoji14] Za Amazon Prime već nemam pojma kakva je situacija.
Dakle box ima "built in Chromecast" ali se kao i za svašta drugo Netflix pravi "vaška obaška" i Cast na AndroidTV uređaj funkcioniše drugarčije tj ne funkcioniše nikako ako taj AndroidTV uređaj nije "netflix certified" (=ne radi AndroidTV app na uređaju = ne radi ni cast na taj uređaj).
Hvala, znači još jedan switcher [emoji31][emoji31][emoji31][emoji31]

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Možeš preko google home da gledaš Netflix, ali nisam zadovoljan kvalitetom.
 
Interesuje me da li on demand moze da se gleda u inostranstvu? na mob tel ili preko laptopa prikacen na wifi hotela, ili stana?
 
nije ti uopšte dobra tema, ova je za box.
elem, u hrvatskoj sam uspevao na vodafonu (ja mislim) sa eontv aplikacijom. u drugim zemljama jock.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Imam i ja box, ali i eon aplikaciju. U svakom slucaju hvala. Tako sam i mislio da nece raditi

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk
 
Pitanje, stigao mi eon box van sbb mreže, pa učim polako i čitam uputstvo,moje pitanje, da li može da se namesti da čim upalim box, počne rts 1 , ili bilo koji program koji izaberem da pojednostavim za ukućane keep it simple

Hvala može i na pp

J

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Još jedno pitanje Amazon prime video nikako da ga nadjem u google prodavnici preko eon boxa , pomoc
Hvala
J

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Pitanje, stigao mi eon box van sbb mreže, pa učim polako i čitam uputstvo,moje pitanje, da li može da se namesti da čim upalim box, počne rts 1 , ili bilo koji program koji izaberem da pojednostavim za ukućane keep it simple

Hvala može i na pp

J

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Ne..prvi kanal koji će se pokazati kada uključiš će biti onaj kojeg si poslednjeg gledao.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno