Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sta to oko daljinca da urade? Kako da ga apdejtujem, da mu zamenim baterije? Hahaha

Meni ne otvara u sekundi, prebaci,prvo crna slika,krece ton pa onda slika

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Da, to oni tamo nameštaju, isto i daljinac, sve pozadinski rade, ako je nešto zahtevnije oni će pustiti apdejt.
Inače kada sam ga pitao za zamenu boxa (ovi iz fb podrske slabo znaju) rekao je da moze da podnese zahtev za zamenu boksa u OTT novi, ali on mi ne savetuje to da uradim, ovaj hibridni u OTT modu kaže ima veći potencijal a nešto reče oko 4k, uglavnom, nije hteo previše da otkriva, imaju neke planove i radi se već na unapređenju celokupnog sistema. Koliko sam skontao, fokus glavni im je razvoj EON platforme što verovatno znači da će voljeni nam D3 otići u istoriju kao i bivši D3GO servis, samo je pitanje dana (garant što je bilo apdejta za njih bilo je).
Još mu objasnih da sam prepun kablova i da bi mi OTT wifi box dobro došao, i pored toga rekao je da ne preporučuje, tako da sam danas odustao od toga.
Zanimljivo, bilo bi lepo da najzad taj stari Box usavrše.

Što se tiče novog Box-a, ako je poštovani kolega iz napredne tehničke podrše češće u kontaktu sa tobom, bilo bi lepo da saznamo zašto je WiFi i dalje onemogućen i zašto svaki taster na daljincu pali Box. Power dugme zna se čemu služi, a ne strelice i brojevi da pale Box. :D
 
Ja imam Mibox, i isto se pali na bilo koje dugme... možda je to AndroidTV fora...
 
To je odlična opcija. Dosta televizora se pali na broj programa ili CH+ i -. Ne moram da bodem baš power dugme.
Nekom smeta, nekom odgovara
 
Paljenje na broj mi je ok, sve preko toga mi je već nezgodacija.
 
Kako vam nije jasno. Očito je napravljeno za lenčuge, da se ne zamaraju previše. Dugme 'power' ostaje za isključivanje.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Kakav je box za kodi...da li moze da izdrzi strimovanje sadrzaja bez zabadanja zbog eona(vec imam beelink gt1) tj da li da prodam gt1 i ostavim ovaj za kodi i eon?

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Iskreno ja ne bih eksperimentisao. Imam i ja GT1 i Kodi radi savrseno. EON box samo za EON i nista vise. Uostalom, sta bi mogao dobiti za GT1......mozda 20 evra.
 
Meni radi Kodi na Eon Boxu lepo, nije bilo zabadanja. Ne smeta mu Eon aplikacija, jer je box ugasi dok koristiš Kodi. Kada izađeš iz Kodija i vraćaš se u Eon treba mu par sekundi da ponovo pokrene Eon aplikaciju.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel se desilo nekome da nakon nestanka struje i ponovnog dolaska kada se EON Box naravno sam uključi jer je dobio struju ponovo traži kod za aktivaciju?

Desilo mi se već dva puta to. Nestane struja, dođe struja, Box se uključi pre nego što se ruter konektuje i EON app umesto da čeka konekciju traži kod za aktivaciju.
 
Pokreneš ponovo aplikaciju nakon uspostavljanja internet veze i ne traži kod

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Pokreneš ponovo aplikaciju nakon uspostavljanja internet veze i ne traži kod

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
-Izašao sam i pokrenuo sam ponovo aplikaciju,
-Restartovao sam je preko crvenog dugmeta na daljincu,
-Obrisao sam keš iz aplikacije pa iz celog sistema,
-Ponovo je nasilno zaustavio ali sad iz Podešavanja>Aplikacije,
-Restartovao Box,
-Otkačio/zakačio LAN kabl pa ponovo restartovao aplikaciju.

Ništa od ovoga nije pomoglo.

Morao sam da brišem Box i aktiviram ga ponovo, sad do kraja meseca treba da drhtim da se ne desi opet jer u suprotnom neću moći ni da gledam TV.

Jedino čega sam se tek kasnije setio je da restartujem app dok je Box offline. Možda bi tada izbacio grešku da nema konekcije pa bi nakon refresh-a pustio program. Ali mislim da ni to ne bi pomoglo, svakako bi i dalje tražio kod.

Prvi put kad se to desilo Box sam ja uključio a ruter nije radio tj. nije bilo konekcije. Nakon što je net proradio vratio sam se u EON TV app. Nakon klika na "Probaj ponovo" zatražio je kod. Dok je ovaj put nestanak-dolazak struje uključio Box i naravno ruter. A Box umesto da traži konekciju čak je pre koda tražio da izaberem i jezik.

Ima dosta EON procesa u listi aplikacija, da li neka od njih nakon zaustavljanja može da otkaže to bespotrebno traženje koda i pusti program?
 
Poslednja izmena:
EonFTU

FTU je "First Time User" zar ne? Taj FTU traži da biraš jezik, uneseš kod...?

Jel moguće da je do te aplikacije problem?
 
To je novija od moje, smart app 3.2.3 je kod mene. X puta je nestajala struja, nikada nije tražila ponovnu aktivaciju. Moguće je da ti ona pravi problem.
 
To je novija od moje, smart app 3.2.3 je kod mene. X puta je nestajala struja, nikada nije tražila ponovnu aktivaciju. Moguće je da ti ona pravi problem.

Иста верзија и код мене. Ја сам ОТТ корисник са "Хибрид" боксом, и урадили су неку стабилизацију. Више се не греје и не куца, одмах отвара програме. Рекли су ми да нема потребе за мењањем бокса на "ЕОН ОТТ бокс" јер све што иман ја има и Страле, само ја имам улаз у случају да једног дана ураде инфраструктуру у мом месту док је код "ЕОН ОТТ" тај улаз није ни прављен.
У почетку се ресетовала апликација, али је бокс стигао од њих подешен. Моје је било само да га повежем, никад није тражио код да унесем чак ни после ево успешна скоро 2 месеца коришћења услуге (05.8.2019. склопљен уговор).

Страле, Вај-Фај опција је и даље "онемогућена". Ај јави молим те преко приватне поруке кад је омогуће ако није проблем. Успут, дечко ми је рекао да раде на унапређењу мојЕОН портала и да се очекују даља унапређења у скорије време, није сигуран за андроид верзију да ли ћемо добити као "МојСББ" и да ли се ради на томе уопште. Углавном обрисао сам "МојСББ" јер немам користи, стално пријављује "Серверску грешку", јер вероватно није у стању да одради пребацивање на други портал. Углавном, миран сам 2 године са телевизијом па ћемо видети шта после тога.
 
Poz drustvance,

cek na ovom eon boxu se retko koja app moze instalirati ?

Ili sam ja pogresno shvatio?

Jel on to nekako zakljucan, nije ono kao android box da moye sve zivo da se install
 
Jel se desilo nekome da nakon nestanka struje i ponovnog dolaska kada se EON Box naravno sam uključi jer je dobio struju ponovo traži kod za aktivaciju?

Desilo mi se već dva puta to. Nestane struja, dođe struja, Box se uključi pre nego što se ruter konektuje i EON app umesto da čeka konekciju traži kod za aktivaciju.

Desilo se meni pre par dana, isti box kao kod tebe
 
Desilo se meni pre par dana, isti box kao kod tebe
Prijavio sam problem United Cloud-u. I pre sam slao feedback tamo.

Ako ti nije frka pošalji i ti isto. Odgovoriće, ne ignorišu Email-ove.

Objasni da kada se Box uključuje a nema konekcije traži aktivacioni kod bez razloga. Čak i nakon restarta i povezivanja na internet. Takođe napiši koja je verzija instalirana, v3.3.4

Dobro je (nije dobro) da nemam samo ja ovaj problem. Definitivno v3.3.4 nosi ovaj bug sa sobom.
 
Poslednja izmena:
Logično bi bilo da prenosi koji idu na "Nova Sport" ne idu istovremeno na SportKlub? Nego eventualno u repriznom terminu? Ne pratim fudbal tako da nisam ispratio šta se dešavalo u sitacijama kad su sportski prenosi išli na Nova S kanalu?? Sećam se samo jedne situacije da kad je prenos neke košarkaške utakmice Budućnosti (možda protiv Real-a??) išao na tako nekom kanalu Nova _nešto_ ili neki drugi da prenosa nije bilo na SK i da sam morao da slušam smaračkog CG komentatora.
 
Neće biti istih prenosa.
Na Nova sport će ići tzv premium sadržaj, najveći derbiji u kolu
 
Poz drustvance,

cek na ovom eon boxu se retko koja app moze instalirati ?

Ili sam ja pogresno shvatio?

Jel on to nekako zakljucan, nije ono kao android box da moye sve zivo da se install
Ne mogu sve a i mali je izbor aplikacija


Ovo sto ce nova sport prenositi, sve prenosi sk, nista ne kapiram

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno