Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sinoc je prosao update EON aplikacije (1.49.0 / 3.0.6).
 
Poruka sa njihovog (SBB) tviter naloga.
"Da li znate zašto je EON Smart Box vaš genijalni prijatelj?
Zato što od sada preko Google Play Store-a na EON Smart Box-u možete dikrektno pristupiti HBO GO aplikaciji i uživati u vašim omiljenim sadržajima.
 
povezao sam JBL bluetooth sluske sa eon boxom, i sad, u meniju, cujem ono tipkanje zvuk preko sluski, ali svi tv kanali i dalje rade preko hdmi i zvucnika na tv. kad pustim nesto sa YT ili film sa video on demand, zvuk ide preko sluski....... gledao u podesavanjima, ne nadjoh nista za BT da pustim zvuk...... ima li ko ideju kako i tv kanale da prebacim na BT sluske?
hvala
 
  • Like
Reagovanja: M J
Kod nas u Telemach BiH ponudi ide ova verzija EON box aplikacije:

Verzija aplikacije: 1.44.0/3.0
Verzija operativnog sistema: 0.7.7.
Verzija modula: stb.1.44.0.759


To je ova prethodna verzija koja je bila i kod mene. Sinoc, dok sam gledao TV se pojavio ekran "EON Experience update" ili tako nesto, update trajao nesto tipa pet sekundi, sve automatski. Nakon toga proverim i vidim nova verzija, tako da ce onda verovatno pustiti i kod drugih vrlo brzo.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Moram priznati da ste me zaintrigirali pricom o EON-u, pa pomislih hajde da probam da instaliram EON na moj Sony Android TV.
Uradio sam i u dve reci mogu samo reci da sam doziveo katastrofalno razocarenje kvalitetom slike. Realno moram reci presmesno i to u poredjenju sa Cisco receiverom V2.
Ako EON Box daje isti rezultat, svakako nece uci u moju kucu. Bukvalno jos uvek ne mogu da se oporavim koliko bedno to izgleda.
 
Meni je kvalitet slike sa smart boxom odlican. Ne vidim razliku izmedju ovoga i v2..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni je takodje losija slika nego preko d3i. Pricam za AndroidTV verziju i Mibox 3.
 
Moram priznati da ste me zaintrigirali pricom o EON-u, pa pomislih hajde da probam da instaliram EON na moj Sony Android TV.
Uradio sam i u dve reci mogu samo reci da sam doziveo katastrofalno razocarenje kvalitetom slike. Realno moram reci presmesno i to u poredjenju sa Cisco receiverom V2.
Ako EON Box daje isti rezultat, svakako nece uci u moju kucu. Bukvalno jos uvek ne mogu da se oporavim koliko bedno to izgleda.
Od pojave EON-a za TV (po SBB EON Smart TV) gledam ga na SONY Full HD. Na istom TV povezan Cisko 4682 V2, skoro nema razlike.
Možda, ali možda je slika malo mekša na EON-u.
Sve ovo se odnosi na HD kanale, SD ne gledam pa nemam pojma kakva je slika.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Poruka sa njihovog (SBB) tviter naloga.
"Da li znate zašto je EON Smart Box vaš genijalni prijatelj?
Zato što od sada preko Google Play Store-a na EON Smart Box-u možete dikrektno pristupiti HBO GO aplikaciji i uživati u vašim omiljenim sadržajima. ������������ "

Ali ga nema na store-u...
 
Obzirom da podosta korisnika kaze da je slika odlicna kako na android tv boxovima mozda je neko setovanje u pitanju...?

Ja sam poredio samo 2100, D3 Mini I Eon Box na istom televizoru (razliciti HDMI ulazi) u isto vreme i slika je potpuno ista
sa sva tri uredjaja. 2100 mi je inace povezan na jedan od monitora za kompjuter (fullhd, naravno) pa sam tu prikacio i
Android TV Box (android 7.1 u odnosu na Eon Box gde je 8.0...) a Eon aplikacija za mobilni telefon i slika je potpuno ista.


Pozdrav!
 
Realno zaista mogu da razumem vase poredjenje obzirom na dijagonale ekrana koje koristite, ali na mom 55'' Sony XD8505 TVu razlika u kvalitetu u korist Cisco V2 receivera je vise nego dramaticna. Sada mi takodje pada na pamet, mozda i u samoj EON aplikaciji za Android postoje neka podesavanja za kvalitet slike.....pogledacu.
 
Poslednja izmena:
Poruka sa njihovog (SBB) tviter naloga.
"Da li znate zašto je EON Smart Box vaš genijalni prijatelj?
Zato što od sada preko Google Play Store-a na EON Smart Box-u možete dikrektno pristupiti HBO GO aplikaciji i uživati u vašim omiljenim sadržajima. [emoji1319] "
Kod mene je nema u play store....

Huawei P10
 
Nakon malo igranja sa podešavanjima box-a najpribližniju sliku u odnosu na v2 sam dobio ako podesim izlaz box-a na 1080i50. Mislim da moj tv bolje odrađuje od box-a sve ostalo. Čak i tada v2 ima oštriju sliku.
 
Onda je trebalo to i da napisu, a ne da se reklamiraju kako je dostupno, kad u stvari nije.

Huawei P10
 
Realno zaista mogu da razumem vase poredjenje obzirom na dijagonale ekrana koje koristite, ali na mom 55'' Sony XD8505 TVu razlika u kvalitetu u korist Cisco V2 receivera je vise nego dramaticna. Sada mi takodje pada na pamet, mozda i u samoj EON aplikaciji za Android postoje neka podesavanja za kvalitet slike.....pogledacu.
I kod mene je 55" Sony w755c.
U podešavanjima slike na EON-u postavi na CBR

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
HBO GO TV skinuo neku verziju sa aptoid tv app, pocinje sa odabirom jezika ( ima srpski ) i sljaka, u pocetku pustanja filma-serije slika uzas al se ubrzo popravi na zadovoljavajuci nivo

Na Aptoidu ima gomila verzija. Pretrazih i njega ali dzabe.
Moze neki link?
 
Evo infa sa FB stranice u vezi HBOGO aplikacije na Eon boxu:
Miloše, neće biti baš morgen ali biće, časna reč! Imali smo želju da što aplikacija krene što pre i pre vremena pustili informaciju.   Izvinjavamo se zbog toga. Prati nas, uskoro ćemo podeliti sa vama tačan datum rada aplikacije. Pozdrav od SBB tima.
 
Evo infa sa FB stranice u vezi HBOGO aplikacije na Eon boxu:
Miloše, neće biti baš morgen ali biće, časna reč! Imali smo želju da što aplikacija krene što pre i pre vremena pustili informaciju.   Izvinjavamo se zbog toga. Prati nas, uskoro ćemo podeliti sa vama tačan datum rada aplikacije. Pozdrav od SBB tima.

Aplikacija postoji ali Eon Box nije medju uredjajima koji su odobreni....ima spisak uredjaja na sajtu hbogo.rs ali boxa nema na njemu.
 
IMG_20181213_230521.jpg
IMG_20181213_230454.jpg
Evo razlike izmedju AndroidTv aplikacije i D3i. Na MTS VDSL-u.
 
Da stavim i sliku, isti stan, na jednom tvu D3, na drugom Eon.
Na D3, Game Of Thrones u HD kvalitetu, a na Eonu u SD nekvalitetu.

Dodatno, Momentum Wireless bt slusalice rade na svemu, osim na televiziji, a cesto bt baguje, pa postane neupotrebljivo.
ae0134c24805dbc37ea13b93a068f1a5.jpg
b9a343bf4a91fa6d1432a352f1a8f134.jpg
aa835f39872891aa0b1ee502048a0203.jpg
3890cd9060a53f8cf3aba75c550fffce.jpg
 
slika preko EON boksa je kriminalno loša i nema dileme dal' je dijagonala ovolika - onolika. razlika u odnosu na Cisco v2 je tolika da je SD sadržaj na Ciscu oštriji, bolji nego HD na EON-u.
 
slika preko EON boksa je kriminalno loša i nema dileme dal' je dijagonala ovolika - onolika. razlika u odnosu na Cisco v2 je tolika da je SD sadržaj na Ciscu oštriji, bolji nego HD na EON-u.
Slika na eonu je odlicna. Potrebno je podesiti kvalitet slike u opcijama u glavnom meniji ne samo u samom eonu.
Mana eona je sto dosta baguje i nestabilan je. Meni vec par puta vraca podesavanja na pocetne parametre...

Poslato sa HUAWEI LYO-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno