Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav, ne znam da li je ovo mesto za ovo pitanje, ali nisam mogao da nadjem nigde posebnu temu. Pre neki dan sam uzeo eon box u paketu eon full. E sad primetio sam da Google postoji u play prodavnici ali da ga TV ne prepoznaje. Koji browser onda preporučujte za korišćenje?
 
Tako je. To je zaključak ljudi (@Salac UE , @MaxBgd ...) koji imaju na raspolaganju SBB cable signal i taj model, ja nemam kablovsku i nisam testirao lično.

Ono što je na tom boxu odmah očigledno je da je fabrička Eon app aktivirana u novom, trećem režimu rada koji zovu "Combo". Dakle nije ni "Hybrid" kao na KAON boxu kad je izdat na korišćenje " u mreži" korisnicima ni "OTT" kao kod "van mreže" korisnika.

Šta trenutno kombinuju nemam pojma pošto jelte ponaša se isto kao OTT box. Beše čak ni ta funkcionalnost skeniranja DVB-T2 mux-a unutar Eon app nije omogućena / funkcionalna? @kalehrl ?
Primetio sam da šalta programe mnogo brze od kaona. Nema onog ucitavanja od 2-3 sekunde kad prebacim program, nego odmah otvori program. Moguće da onda ne vuče preko kablovske programe nego sa interneta? Ispravite me ako grešim.


Još jedno pitanje, kada je bilo finale U.S opena, tada sam još uvek imao Kaon, kada pustim program engleski je komentator, ali kada premotam sekundu unazad srpski. Ne znam zašto je to tako i da li je neko primetio?
 
Zato što na DVB-C Eurosport kanali na raspolaganju imaju više audio track-ova (pa samim tim imaš i izbor) a stream verzija ima samo srpski. A čim kreneš sa premotavanjem u nazad i KAON pušta stream umesto DVB-C.

Tako da se ona podešavanja za primarni i sekundarni jezik unutar Eon aplikacije na KAON odnose / primenjuju samo na DVB-C tj samo na live režim. Verovatno ti je za primarni jezik stavljen engleski pa zato je puštao Eurosport sa engleskim komentatorom.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, ne znam da li je ovo mesto za ovo pitanje, ali nisam mogao da nadjem nigde posebnu temu. Pre neki dan sam uzeo eon box u paketu eon full. E sad primetio sam da Google postoji u play prodavnici ali da ga TV ne prepoznaje. Koji browser onda preporučujte za korišćenje?
Kada kazes "Google", mislis na Google Chrome?
Mene je sinoc muka naterala, pa sam otkrio ovaj browser:
Browser TV Web - BrowseHere
Odusevio sam se kako se lako upravlja sam osa daljinskim uredjajem (ja koristim stari daljinac, od D3-a).

A sada pitanje za sve ucesnike ove teme. Kao sto spomenuh gore, muka me je naterala da probam drugi web browser. Hteo sam da instaliram Aptoide Tv app, ali je svih 6 pokusaja zabolo tokom instalacije. Uspeo sam instalirati obicni Aptoide store, pa onda Aptoide TV kroz obicni, ali je i tu vrtelo.
Rucno sam instalirao FireFox, da probam drugi Browser, ali Browsera nigde nema. Onda primetih da neke aplikacije, koje rucno instaliram, stoje kao systemske aplikacije, do kojih se ne dolazi tako lako. Aplikacije kao sto su Netflix, AIMP player........
Takodje mi nije dozvoljavalo da ista download kroz browser, iako ima storage permission.
Da li iko zna u cemu je problem, gde gresim?
Najvise me muci to sto sam dosao s odmora, gde sam u smestaju imao neki android TV, meni nepoznata marka, na kom sam bez problema instalirao i firefox, i aptoide tv, i sve je radilo kako treba.
 
Zato što na DVB-C Eurosport kanali na raspolaganju imaju više audio track-ova (pa samim tim imaš i izbor) a stream verzija ima samo srpski. A čim kreneš sa premotavanjem u nazad i KAON pušta stream umesto DVB-C.

Tako da se ona podešavanja za primarni i sekundarni jezik unutar Eon aplikacije na KAON odnose / primenjuju samo na DVB-C tj samo na live režim. Verovatno ti je za primarni jezik stavljen engleski pa zato je puštao Eurosport sa engleskim komentatorom.
Kako se prebacuje između primarnog/sekundarnog jezika na dvb-c?

Po meni je glavna prednost dvb-c 5.1 zvuk na kanalima gde je to podržano..
Da li je u planu da se na streamu uskoro pušta 5.1 zvuk, pošto mi se čini da je tendencija da se forsira strimovanje?
 
Kako se prebacuje između primarnog/sekundarnog jezika na dvb-c?
Erm, na Eon boxu? nikako? Tj tako što promeniš podešavanja primarnog jezika? 😁
Nema na Eon boxu kao što je moglo na D3 STB za svaki TV kanal da biraš audio jezik i da zapamti? već na Eon boxu ima samo to podešavanja koje vezi za sve kanale i bira/pušta uvek primarni jezik ako kanal ima na raspolaganju ako nema onda sekundarni jezik.
 
Dobih SDSTB02 danas. Normalno dodajem gmail nalog i instaliram apps? Šta sve može daljinac njegov? Nov sam u EONBOX smislu, ako ima neko link na neki tutorial sažeti... :)
 
Daljinac moze da svetli na pokret,a neki kazu da cak ponekad moze i da poleti ;)
 
Zdravo svima! Pratim ovaj forum dugo i konačno reših da se registrujem i obratim. Aj da ne smaram mnogo biću konkretan. Postoji li šansa da na otključan Eon box instaliram Supernova apk, Eon apk, sremio i da na neku foru preko koaks kabla povežem antenu i dobijem DVB-T2 kanale, tj one besplatne obične programe kao na set top boxu. Razlog zašto mi ovo sve treba je taj jer stanujem privatno i ne znam kada ću se seliti u drugi stan, itd, a želim da imam sve u jednom boxu. Ako vas nisam mnogo smorio odgovorite mi. Pozdrav i živi bili!
 
Supernova , Stremio da bez problema , Eon apk ces morati da promenis barem package id da bi mogao da je instaliras pored postojece a DVB - T2 nece moci kolko ja znam a mozda gresim za to
 
Poslednja izmena:
Supernova , Stremio da bez problema , Eon apk ces morati da promenis barem package id da bi mogao da je instaliras pored postojece a DVB - T2 nece moci
Hvala buraz. Znači da je nemoguće "napraviti" sam sve u jednom boxu? Više njih mi je reklo da može DVB-T2 da radi na taj način ali bilo bi previše kul da bi bilo istinito. Ja sam psiho za te stvari, jednostavno hoću da imam i sport klub i arenu a ako slučajno nema interneta da mogu DVB-T2 da koristim bar RTS ako je liga šampiona. krastavac, 21. vek je 😂
 
Pa svi noviji televizori imaju dvb t2. Meni kad nestane net i ne mogu da gledam eon van mreze,a pukne i suoernova televizija,pomaze sobna antena za tv.
 
Pa svi noviji televizori imaju dvb t2. Meni kad nestane net i ne mogu da gledam eon van mreze,a pukne i suoernova televizija,pomaze sobna antena za tv.
Ma ne radi mi dvb t2 na tv-u u ovom stanu. Nešto je sjebano, a imao sam set top box uređaj za te vanredne situacije prikačen na drugi hdmi i iz nekog razloga je samo umro. Ne daje znake života. Pa sam mislio da sve to objadinim jednim boxom. Ali mi se ne da. A Eon box mi deluje najpraktičnije za korišćenje zbog onog kul daljinskog. Nema veze, ne mora dvb t2 da se koristi onda.
 
Zdravo svima! Pratim ovaj forum dugo i konačno reših da se registrujem i obratim. Aj da ne smaram mnogo biću konkretan. Postoji li šansa da na otključan Eon box instaliram Supernova apk, Eon apk, sremio i da na neku foru preko koaks kabla povežem antenu i dobijem DVB-T2 kanale, tj one besplatne obične programe kao na set top boxu. Razlog zašto mi ovo sve treba je taj jer stanujem privatno i ne znam kada ću se seliti u drugi stan, itd, a želim da imam sve u jednom boxu. Ako vas nisam mnogo smorio odgovorite mi. Pozdrav i živi bili!
To sve moze na EON SDSTB02 boxu.
 
Evo posle dva dana koriscenja samo nesto za ovaj SDSTB02, Pa on nema hardware za dvbc, nema conax kartice unutra, ne znam ima li slot, jos je rano sa otvaranje, tako da dvbc opcija nije tu ni planirana.
 
Ne verujme, ali eto to moze da se istazi da li imaju nek PLA/PLD pa da mozda tako rade decoding dvbc signala. Mozda bi sam uredjaj nevezeano umeo, sa nekim drugim softwareom da free dvbc kanale procesira i prikaze, ali SBB nece moci.
Erm, na Eon boxu? nikako? Tj tako što promeniš podešavanja primarnog jezika? 😁
Nema na Eon boxu kao što je moglo na D3 STB za svaki TV kanal da biraš audio jezik i da zapamti? već na Eon boxu ima samo to podešavanja koje vezi za sve kanale i bira/pušta uvek primarni jezik ako kanal ima na raspolaganju ako nema onda sekundarni jezik.
Jel ovo mislis na primary audio, main settings? Ajd probacu bas, zbog ES naravno.
 
Zvuk je english kod mene vec sada. Sasvim moguce jer sam EN izabrao kao primarni jezik uredjaja po "defaultu". Svaki android tako, nikad nisam za ovih 15ak godina ni koristio drugacije. Navika, a ni ne mogu da se mucim ko je sta i kako prevodio. Kad mi neko da telefon na srpskom da mu podesim ja "ne umem" ...
 
Jezik uređaja tj jezik za AndroidTV OS nikakve veze niti uticaja nema na Eon aplikaciju.
Podešavanja audio i titl jezika su unutar Eon aplikacije: Podešavanja > Jezik.

To svakako na SDSTB02 boxu ne služi ničemu jer ne pušta DVB-C mux.

Pa on nema hardware za dvbc, nema conax kartice unutra, ne znam ima li slot
Ccc, pa nema fizička kartica ni u KAON modelu Eon boxa pa radi DVB-C decrypt.
 
Imam oba boxa, dva dana tek, a sad se tek igram, vikend, zato su mozda "pomesani" komentari.
Dakle ipak imaju "programmable", ako ni u kaonu nema kartice, moooozda onda i nekad bude. Navodno su hteli da imaju samo T2 ako se desi da neka od nacionalh frekvencija otkaze saradnju te na taj nacin omoguce ljudima gledanje. Prica sa B92 ...
 
Tjuner jeste i dvb-c jer sam probao na Supernova kablovskoj i uredno skeniram i otvaram dvb-c kanale koji nisu skremblovani.
 
Hvala za potvrdu, dakle odgovara specifikacijama uredjaja da ima dvbc/t2. Ja sam mislio da mora da postoji conax za sbb gde bi oni ugradjivali svoje kartice, ali ako se ovde tvrdi da ga nema ni na kaonu, a decrypt radi, mozda ce i biti nekad na ovom novom.
Inace je vrlo slicno. Verovatno je SDSTB02 brzi, bolji je harrdver, ali ne vidi se u radu. Ako bi neko bas merio sigurno bi nasao razlike u drugim aplikacijama. Daljinac je nesto losiji, losija plastika nego na kaonu,
 
Ljudi hvala svima na odgovorima, u ponedeljak mi stiže taj Eon box otključan, pa ću da probam šta sam zamislio i javljam utiske i konačan ishod. Još jednom hvala svima i izvinite ako sam vam malo bio dosadan.
 
ali ako se ovde tvrdi da ga nema ni na kaonu, a decrypt radi, mozda ce i biti nekad na ovom novom.
Ali KAON u Android Settings ima sekciju sa nekim Conax informacijama a SDMC Hybri nema toga.
Tako da pretpostavljam da bi na SDMC prvo morali da puste neki firmware update.
 
Samo jedno pitanje da li je bolja slika na EON box-u ili EON tv aplikaciji? Sta je bolje koristiti, za tv koji se koristi svaki dan ( LG sa Web OS).
Hvala.
 
Samo jedno pitanje da li je bolja slika na EON box-u ili EON tv aplikaciji? Sta je bolje koristiti, za tv koji se koristi svaki dan ( LG sa Web OS).
Hvala.
Dobro pitanje, isto LG i SDSTB02 kod mene. Na entry level LG mislim da izgleda isto, ali je UX mnogo bolji preko boxa, brže menja kanale što se vrlo vidi, ali je i logično s obzirom da je bez boxa TV cpu opterećen i dekodiranjem signala.
Dodatno, kada ne gledam 4k sadržaj, čini mi se da je tv slika domaćih programa bolja kada box display interface stavim na auto što je fullhd, nego na 4k. Moguće da onda upscaling do 4k radi tv umesto box pa taj deo tv radi bolje. Šta mislite?
 
Nisam gledao nekoliko nedelja netflix na SDSTBO2 uređaju i večeras hoću da nešto pogledam. Najnormalnije uđem u netflix, izaberem profil, malo prošetam kroz meni, najgledanije trending itd. i pustim nešto. Kad izađe poruka: "nažalost, tvoj račun se ne može upotrebljavati na ovom uređaju".
Uđem na telefon i najnormalnije mogu gledati. Takođe na smart tv-u (philips android) radi normalno.
Da li je ovaj box izgubio licencu za netflix?
 
itd. i pustim nešto. Kad izađe poruka: "nažalost, tvoj račun se ne može upotrebljavati na ovom uređaju".
Uđem na telefon i najnormalnije mogu gledati. Takođe na smart tv-u (philips android) radi normalno.
Da li je ovaj box izgubio licencu za netflix?
Pisano na temi o Netflixu naveliko, Netflix ukida deljenje naloga,
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno